Reklama
Pokazuje wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Problem z nowym monitorem

  1. #1
    Avatar Sin
    Data rejestracji
    2012
    Posty
    456
    Siła reputacji
    12

    Domyślny Problem z nowym monitorem

    Witam,


    Mam problem z nowym monitorem. Po wyjęciu z pudełka i podpięciu w trybie "plug and play"wszystko ładnie działa.
    Zauważyłem jednak, że chcąc wykorzystać AMD Free Sync (posiadam kartę graficzną od czerwonych- rx 480 msi gaming x; monitor to LG 24MP59G) muszę ręcznie zmienić ustawienia monitora – co też uczyniłem. Zarówno w grach i w opcjach widać, że funkcja ta działa i jest włączona.
    I tutaj właśnie pojawia się problem: po wyłączeniu komputera i ponownym włączeniu (np. po jakimś czasie) pojawia się widok BIOSu, w prawym górnym rogu widok HDMI, ale zamiast przejść po ekranu logowania pojawia się informacja obraku sygnału i przejściu w "stan oszczędzania energii"(przy wyłączaniu komputera również jest taka informacja); monitor gaśnie. Mogę wejść w opcje monitora, ale pole "input"wciąż wskazuje no-signal.
    Gdy wcisnę przycisk reset na obudowie,system startuje i wszystko działa jak powinno, jakby nigdy nie byłoproblemu. Dzieje się to za każdym razem.
    Gdy przywrócę ustawienia fabryczne monitora, tym samym wyłączając free sync, jest wszystko super. Gdy znów włączę funkcję free sync widzę, że ona działa- z tym, że wracamy do problemu z "podwójnym" uruchamianiem.
    1. Zaktualizowałem Windowsa i sterowniki do karty graficznej.
    2. Dla pewności "przepaliłem" kartę graficzną w 3 różnych benchmarkach, dobrze trzyma temperaturę i fpsy. Z trybu półpasywnego dynamicznie zmienia się praca wiatraków. Zarówno na tym monitorze, jak i na starym, i testowo podpiętym telewizorze, w grach nie zauważyłem żadnych problemów, więc wykluczam problem z kartą graficzną.
    3. Przy włączonym free syncu wyłączyłem v-synca; jak zaleca radeon.
    4. Próbowałem wypinać/przepinać kabel hdmi- wciąż to samo.
    5. Dysk twardy sprawdzany na obecność bad sectorów, fragmentacji i błędów w rejestrze- jest czysto.
    6. Nawet z włączonym free sync, gdy uruchamiam komputer w krótką chwilę po wcześniejszym wyłączeniu, startuje normalnie.
    7. edit: zasilacz jest w pełni sprawny, ma zapas mocy
    Jakieś pomysły co mógłbym zrobić?


    Z góry bardzo dziękuję za pomoc i pozdrawiam
    Ostatnio zmieniony przez Sin : 03-03-2018, 19:50

  2. #2
    Avatar joozioom
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    1,460
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    aktualizacja biosu do najnowszej wersji bo to wygląda podobnie jak np. problem w moim starym laptopie z tym że po wyłączeniu nie gasły wiatraki

  3. Reklama
  4. #3
    Avatar Sin
    Data rejestracji
    2012
    Posty
    456
    Siła reputacji
    12

    Domyślny

    Zaktualizowałem BIOS. Próbowałem zmienić kabel HDMI, przepinać jego końcówki, odciąć zasilanie i przez próby uruchomienia usunąć resztki energii w komputerze i monitorze.
    Wciąż bez rezultatu. Przy "pierwszym" uruchomieniu pojawia się informacja "checking signal" i dalej o braku sygnału i przejściu w stan oszczędzania energii. W prawym górnym roku ekranu widzę zaznaczone moje opcje ("custom") oraz na szaro o "stanie oszczędzania energii" - nie mogę w niego wejść.

    Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł? Teoretycznie mogę "normalnie" używać monitora, na ustawieniach fabrycznych, ale wolę jednak przestawić go pod siebie.
    Z tego co szukałem w sieci wynika, że dużo monitorów LG ma kłopoty z tą nieszczęsną funkcją oszczędzania energii. Tylko czy to nadaje się do wymiany gwarancyjnej...

    edit: w opcjach zasilania (w panelu sterowania komputera) zmieniłem profil "zrównoważony" na "wydajny". Brak poprawy. Nie jest to również problem z kondensatorami- monitor jest nowy, problem występuje od wyjęcia z pudełka...
    edit2: Generalnie widzę, że problem jest gdy komputer przejdzie w ten stan "oszczędzania energii", dopóki to się nie wydarzy nie ma problemu- również po szybkim ponownym uruchomieniu, gdy nie zdąży wejść w ten tryb oszczędny.
    Ostatnio zmieniony przez Sin : 04-03-2018, 21:51

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Problem z monitorem
    Przez AddiK w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post: 07-08-2012, 19:07
  2. Problem z monitorem. Ekran przesycony zielenią.
    Przez mesmero hero w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post: 01-04-2012, 14:45
  3. Problem z monitorem...
    Przez Tentotrix w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post: 16-03-2012, 21:46
  4. Problem z monitorem...
    Przez Tentotrix w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 16-03-2012, 19:28
  5. Problem z monitorem? Czy może to karta graficzna?-Help!
    Przez Mysterious Boy w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post: 21-10-2011, 14:01

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •