Reklama
Pokazuje wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Intel Extreme Tuning Utility - unvolting

  1. #1
    Avatar HoGGi
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    163
    Siła reputacji
    17

    Domyślny Intel Extreme Tuning Utility - unvolting

    Cześć,
    Tydzień temu zakupiłem laptopa Dell XPS 15 9560. Jako, że ów model, należy do tych ciepłych, znajomy polecił mi zrobić unvolt oraz zmienić pastę (co do pasty - jeszcze się wstrzymam).
    Jako, że robiłem to pierwszy raz, to zgodnie z poradnikami w sieci, pobrałem odpowiednie oprogramowanie Intel Extreme Tuning Utility i powoli przeprowadzając za każdym razem stress test, znalazłem prawdopodobnie odpowiednią konfigurację:
    -0,120V dla Core Voltage Offset oraz Cache Voltage Offset. Trudno mi powiedzieć, czy laptop stał się jakiś chłodniejszy (wentylatory wciąż załączają się podczas oglądania filmów FHD leżąc w łóżku, trzymając laptopa na podkładce Modecom GO MC-G20).
    W sumie aż tak mi na tym nie zależy, ale skoro mogę w jakiś sposób wydłużyć pracę na baterii oraz zmniejszyć temperaturę, to czemu nie.

    Chciałbym uzyskać informacje, czy zmiany wprowadzone w programie, są aktywne natychmiast po zaakceptowaniu i są respektowane nawet przy wyłączonym oprogramowaniu Intel Extreme Tuning, czy jednak program musi działać cały czas w tle?
    Czy warto przeprowadzić jeszcze jakieś dodatkowe działania (prócz repastowania) aby sprzęt był chłodniejszy, czy dać sobie z tym spokój?

  2. #2
    Avatar cowboy
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    9,594
    Siła reputacji
    25

    Odpowiedź eksperta

    Domyślny

    co do programu to musisz sprawdzic instalujac np cpu-z, zrestetuj laptopa i zobacz jakie napiecie jest pokazane, pozniej wlacz program i zobacz czy napiecie sie zmniejszylo (cpu-z nie zawsze pokazuje rzeczywiste napiecie, ale po undervoltingu powinno byc nizsze niz wczesniej). co do wymiany pasty:



    tylko jak slyszysz w filmie, ciekly metal przewodzi prad wiec musisz byc bardzo ostrozny (chociaz mobilne cepy raczej nie maja zadnych ukladow obok kostki). moze nie zyskasz 20 stopni, ale lm nakladany na gola kostke daje nieporownywalnie lepsze efekty niz zwykle pasty.

  3. Reklama
  4. #3
    Avatar HoGGi
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    163
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Dzięki za informację.
    Chciałbym zadać jeszcze jedno pytanie.
    W chwili obecnej, laptop na zasilaniu bateryjnym, podczas pracy niestresującej (oglądanie filmów, chrome, oprogramowanie biurowe), jest bardzo cichy, temperatury również są niskie (32-34) a wentylatory nie pracują, jednak w momencie gdy podłącze laptopa do zasilania sieciowego, wentylatory działają non stop, bez względu na temperaturę oraz uruchomione oprogramowanie. Czy to podlega jakiejś konfiguracji, czy zwyczajnie tak to powinno działać?

  5. #4
    Avatar BBsrv
    Data rejestracji
    2013
    Położenie
    50cm od monitora
    Wiek
    31
    Posty
    4,489
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Cytuj HoGGi napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Dzięki za informację.
    Chciałbym zadać jeszcze jedno pytanie.
    W chwili obecnej, laptop na zasilaniu bateryjnym, podczas pracy niestresującej (oglądanie filmów, chrome, oprogramowanie biurowe), jest bardzo cichy, temperatury również są niskie (32-34) a wentylatory nie pracują, jednak w momencie gdy podłącze laptopa do zasilania sieciowego, wentylatory działają non stop, bez względu na temperaturę oraz uruchomione oprogramowanie. Czy to podlega jakiejś konfiguracji, czy zwyczajnie tak to powinno działać?
    zapewne w ustawieniach zarządzania energią albo w biosie można to zmienic
    Kontakt ze mną:
    pw

  6. #5
    Avatar HoGGi
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    163
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Znalazłem w opcjach zasilania konfigurację "Chłodzenie systemu".
    Rozumiem, że w momencie gdy wybiorę tryb pasywny dla zasilania sieciowego, to nie narażam laptopa na przegrzanie i wentylatory automatycznie uruchomią się w przypadku gdy będę wykonywał bardziej obciążające podzespołu operacje?

    Intel Extreme Tuning Utility - unvolting-1.png

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. TORG EXTREME MAKEOVER WINTER EDITION
    Przez Boruciarz w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 335
    Ostatni post: 29-04-2021, 16:39
  2. TIBIANTIS ONLINE - EXTREME HOUSE MAKEOVER: REMONT U PROFESORKA
    Przez Voldemop w dziale Tibiantis Online
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post: 17-10-2020, 01:16
  3. Odpowiedzi: 88
    Ostatni post: 31-03-2015, 20:06
  4. Tuning samochodowy.
    Przez Rikimaru Uh w dziale Motoryzacja
    Odpowiedzi: 68
    Ostatni post: 22-01-2014, 17:51
  5. [Poradnik] UO ScreenShot Utility --> Krok po kroku
    Przez Hadra w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 51
    Ostatni post: 20-08-2010, 15:52

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •