Reklama
Strona 2 z 2 PierwszaPierwsza 12
Pokazuje wyniki od 16 do 29 z 29

Temat: Monitor - porady, proporcje, przekątna, modele

  1. #16
    Avatar RedDante
    Data rejestracji
    2016
    Posty
    632
    Siła reputacji
    8

    Domyślny

    Jak teraz Samsungi średnie za 2500zł można kupić 49" na takim akceptowalnym poziomie.

  2. #17
    Avatar udarr
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    31
    Posty
    9,350
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    49 to już trochę za dużo moim zdaniem, 40/43 przy UHD wydaje się optymalne. W każdym razie to WQHD wydaje się całkiem ciekawą rozdziałką. Muszę to jakoś stestować na żywo czy wygodnie dwa excele na tym śmigają.
    Teoria o nieskończonym rogu obfitości stanowi, iż nigdy nie zabraknie ci argumentów na poparcie tezy w którą z jakichkolwiek powodów chcesz wierzyć. /L.K.

  3. Reklama
  4. #18
    Avatar cowboy
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    9,594
    Siła reputacji
    25

    Odpowiedź eksperta

    Domyślny

    ja ostatnio kupilem monitor 24 cale fullhd i to juz dla mnie absolutny max jaki moze miec monitor i nie chodzi tu nawet o sama rozdzialke, wiekszy po prostu bylby zbyt duzy zeby objac go wzrokiem w takiej standardowej odleglosci ~metr od ekranu, przynajmniej dla mnie. co do matryc to nie kupuj tanich ipsow, trafic dobry tani ips to jak wygrac w lotka, juz chyba lepiej wziac tn. za ta sama cene dostaniesz dobry monitor tn z mocowaniem vesa albo chujowego, najtanszego ipsa ktory w kazdym rogu bedzie mial inny poziom jasnosci. ja kupowalem teraz przez neta, dwa pierwsze to byly ipsy i oba zwrocilem. czern tragiczna, podswietlenie nierowne, co z tego ze zywsze kolory jak kontrast byl tak tragiczny ze szkoda gadac. no i dodam ze nie wzialem pierwszego lepszego, tylko zrobilem powazny research, poczytalem i poszukalem i chuj, moj stary tn wyswietlal przyjemniejszy obraz. ostatecznie zostawilem iiyame prolite x2483hsu-b3 z matryca amva. obraz mi odpowiada, kolory lepsze niz tn, czarna czern (tanie ipsy to juz przerasta). overdrive w opcjach monitora ustawiony na +2 i ghosting jest minimalny, nawet nie wiem czy mozna to nazwac ghostingiem bo widze to tylko jak pomalutku przesuwam myszke po pulpicie i sie mocno przypatrze, w grach kompletnie nie zauwazam. moge polecic z reka na sercu.

  5. #19
    Avatar jaxi
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    5,280
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    co do monitorow
    chce se podpiac drugi bo mnie wkurwia alttabowanie na messengera xD no ale troche mi kabla brakuje no i takie pytanko z pizdy troche
    nie chce czasem czegos spierdolic przypadkiem wiec
    monitor glowny mam podpiety dvi - dvi
    monitorek drugi mam tylko vga, a w monitorze glownym mam dodatkowe wejscie vga, gdyby tak podpiac ten drugi monitor do pierwszego to daloby sie jakos tu odjebac zeby obraz byl???
    wydaje mi sie to niemozliwe i bezsensowne no ale pytam bo nie chce mi sie przestawiac komputerka a moze akurat da sie cos wykombinowac


    #edit
    dobre nie bede sie pierdolil bo to nie ma sensu zamoowilem se juz przejsciowke elo

    #edit 15
    w sumie jeszcze nie zamowilem i sie zastanawiam tera
    w gpu mam wejścia 2x mini displayport, hdmi oraz dvi
    główny monitor 144hz podpiąłbym na tym mdp -> dp w monitorze
    drugi monitor podpiąłbym na zwykłej przejściówce vga -> dvi
    nie będzie mi się pierdolić na głównym nie??? normalnie se to uciągnie te 144 co??
    Ostatnio zmieniony przez jaxi : 20-02-2018, 21:15

  6. #20

    Data rejestracji
    2007
    Wiek
    29
    Posty
    9,025
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Cytuj udarr napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Tylko chodzi o to, że jeden monitor o normalnych rozmiarach to dla mnie za mało. I tak musiałbym kupić dwa jakieś 24" jak mam robocie a może nawet 27". Wydaje mi się jednak, że wygodniej mieć jeden większy ekran a przy okazji może służyć za TV to dodatkowy argument przemawiający za tym rozwiązaniem.
    no widzisz, a moim zdaniem nie
    lepiej siedziec przy dwoch 24 niz jednym 40 i to jest wygodniejszew chuj, bo nie wyobrazam sobie siedzenia metra przed 40calowym ekranem, idz kurwa usiadz przed telewizorme i zobaczysz ze to nie ma sensu
    przy dwoch monitorach robiz tylko lewo prawo oczami, a tam masz jeszcze gora dol nie mowiac o tym, ze nie uruchomisz sobie dwoch osobnych okien w wygodnej formie, bo ja to kurwa zrobisz xd

  7. #21
    Avatar udarr
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    31
    Posty
    9,350
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Cytuj Pan Ryba napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    nie mowiac o tym, ze nie uruchomisz sobie dwoch osobnych okien w wygodnej formie, bo ja to kurwa zrobisz xd
    no są programy do dzielenia ekranu i jest też Windows+strzałki, dla mnie to wystarczająco wygodne ale może nie rozumiem o co Ci chodzi

    edit: gdyby ktoś był zainteresowany to prawdopodobnie to jest najlepszy wybór do 2.5k 43" - Philips 43PUS6501
    Ostatnio zmieniony przez udarr : 20-02-2018, 23:17
    Teoria o nieskończonym rogu obfitości stanowi, iż nigdy nie zabraknie ci argumentów na poparcie tezy w którą z jakichkolwiek powodów chcesz wierzyć. /L.K.

  8. #22
    Avatar Pietro18
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    29
    Posty
    867
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    2x24" to jedyny słuszny wybór; spędzam przed kompem pewnie z 14h dziennie, gdybym miał siedzieć przed jebitnym tv, chyba dostałbym raka oczu xD

  9. #23
    Avatar Mistrzu dragon
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    20 cm od klawiatury
    Posty
    1,857
    Siła reputacji
    19

    Odpowiedź eksperta

    Domyślny

    co kto lubi, mialem 32' tv i 24' monitor, teraz jestem szczęśliwym posiadaczem 2x 24' i pluje na telewizory
    Powyższy post może być sarkastyczny oraz zawierać śladowe ilości orzechów arachidowych.

  10. #24
    Avatar qSC
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Gdańsk
    Posty
    5,823
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Kupiłem Iiyame blackhawk 22 cale i jestem zadowolony bardzo po dwóch miesiącach, chciałem brać 24, ale nie było tego dnia w Media Markt takiej rozdziałki.

    W każdym razie jak ktoś szukałby czegoś do 500~ zł to gorąco polecam.

  11. #25
    Avatar moth
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Gdańsk
    Wiek
    38
    Posty
    15,304
    Siła reputacji
    27

    Domyślny

    dla multimediów imo też 2x24 ideał. ale o wiele bardziej praktyczny dla mnie jest ultra wide 29 cali i 24 calówka z pivotem. ta dodatkowa przestrzeń w ultra wide to jest po prostu cudo jeśli chodzi o wszelakie programy graficzne

  12. #26
    Boruciarz

    Domyślny

    co to pivot bo nie chce guglac

    najlepsze rozwiązanie dla młodego tibijczyka i nawet kurwa nie handlowac z tym
    w kategorii bieda edyszyn, jakość, przestrzeń robocza i zagospodarowanie 10/10

    prosze nie dziękować za inspiracje i wykupujcie co lepsze kwadratowe siedemnastki z olxa po 40 złotych bo niebawem braknie.


    Monitor - porady, proporcje, przekątna, modele-28340391_1804172012947106_1732714553_o.jpg
    Ostatnio zmieniony przez Boruciarz : 21-02-2018, 17:55

  13. #27
    Avatar RedDante
    Data rejestracji
    2016
    Posty
    632
    Siła reputacji
    8

    Domyślny

    Dell U2518D (5ms, 8bit, HDR, HDMI 2.0)
    2560 x 1440 (WQHD)

    Sam mam 2x U2515H czyli poprzednika tego modelu, i sugeruję ci inwestować już w 1440p do 25" wystarczy jeśli w miarę blisko będzie stał

  14. #28
    Avatar kay
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    ด้้้้้็็็็็้้้&#
    Posty
    1,980
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Mam teraz 2 montiorki 22 cali. Szerokościowo jest idealnie. Głównie zajmuje się realizacją dźwięku, gdzie słyszałem opinie, że ultrawide curved jest lepszy niż 2xscreen.
    Sooo.. Polecicie coś co odpowiada 22calom i jest zakrzywione? Celuje chyba w ok 36". wymagania: jak najtańszy. Na prawdę nie preszkadza mi to, że będzie miał 4 ms szybki czas reakcji, czy, że kolory będą odwzorowane wspaniale. Poszukuje najtańszego rozwiązania które nie będzie awaryjne i tyle. Ew. miło byłoby, gdyby był trochę jaśniejszy od poprzednika (mam monitor przy oknie, i podczas dnia z odsłoniętą zasłoną, nie raz ekran jest dużo mniej widoczny)

    https://image.prntscr.com/image/3zZQ5hTDTampTif5_V8QHw.png
    Ostatnio zmieniony przez kay : 23-02-2018, 04:28
    znów się widzimy

  15. #29
    Avatar RedDante
    Data rejestracji
    2016
    Posty
    632
    Siła reputacji
    8

    Domyślny

    Chcesz dać kolejny monitor nad obecnymi?

    3440x1440 (UWQHD) - dopiero był by lepsze od 2 ale to licz 2500-3000zł

    Dell U2518D tego co podałem wyżej sobie kup, a jeden monitor daj w pivocie obok.

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Czy a+b+H = przekątna, w prostopadłościanie?
    Przez piorunek098 w dziale Szkoła i nauka
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post: 07-10-2013, 00:28
  2. Modele płyt głównych
    Przez piorunek098 w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post: 26-02-2013, 15:58
  3. Modele teoretycznie tej samej karty graficznej
    Przez PpK w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post: 24-01-2013, 06:20
  4. Modele w Blender 3D - początki
    Przez Black Keeper w dziale Artyści
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post: 19-01-2013, 19:04

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •