Reklama
Strona 1 z 2 12 OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 1 do 15 z 19

Temat: Lenovo g510 i nowy dysk SSD

  1. #1
    Avatar Noru$
    Data rejestracji
    2008
    Wiek
    30
    Posty
    909
    Siła reputacji
    16

    Domyślny Lenovo g510 i nowy dysk SSD

    Siemanko.
    Chciałbym dorzucić do swojego laptopa dysk ssd zamiast dvdromu, głównie z tego powodu ze wydaje mi sie, ze bedzie delikatnie szybszy, na ssd chciałbym postawic tylko system i zainstalowac pewnie przegladarke wiec raczej nie jest potrzebny duzy dysk dlatego zwracam sie do was o rade, jakiej pojemnosci i firmy kupic dysk oraz kieszen zamiast dvdromu tak żeby wyszło nie za drogo, a dobrze?
    Model laptopa, z taka różnicą, ze u siebie mam 8gb ramu zamiast 4, reszta jest identyczna
    https://www.x-kom.pl/p/213181-notebo...#specification

  2. #2
    Avatar Weekendowiec100
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    KK
    Posty
    1,304
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Ostatnio też rozważałem coś takiego, więc podłączę się pod temat, choć pytanie mam trochę inne - jak w praktyce taka podmianka wygląda tzn. jak się taki dysk montuje.

  3. Reklama
  4. #3
    Avatar Noru$
    Data rejestracji
    2008
    Wiek
    30
    Posty
    909
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Cytuj Weekendowiec100 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ostatnio też rozważałem coś takiego, więc podłączę się pod temat, choć pytanie mam trochę inne - jak w praktyce taka podmianka wygląda tzn. jak się taki dysk montuje.
    Z tego co wyczytałem na necie są kieszenie zamiast dvd Romu które bardzo prosto się montuje

  5. #4

    Ekspert: Sprzęt i oprogramowanie Przemo jest teraz offline
    Avatar Przemo
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Łódź
    Posty
    3,598
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    @Noru$ ;
    To normalny laptop, a nie żadna cienka konstrukcja więc możesz brać praktycznie każde HDD Caddy. W najgorszym wypadku zaślepka nie będzie idealnie spasowana. Co do SSD - nic poniżej 120~ GB nie ma sensu kupować. I nie chodzi mi tu o samą pojemność, a stosunek ceny do oferowanych GB. Mniejsze pojemności to już przeżytek, jest ich mniej na rynku, a więc i ceny mniej atrakcyjne. Osobiście polecam ADATA SU800 128 GB bo to tani, dobry i wszędzie dostępny nośnik. Będzie nie tylko miejsce na OS + przeglądarkę, ale i jakąś grę czy często używane aplikacje.

    @Weekendowiec100 ;
    Podmianka HDD na SSD? W większości przypadków:
    1. Odwróć laptopa.
    2. Namierz wzrokiem klapkę na dysk.
    3. Odkręć śrubkę i zdejmij klapkę.
    4. Odkręć śrubkę trzymającą stelaż dysku i wysuń go.
    5. Odkręć cztery śrubki, wyjmij HDD ze stelaża.
    6. Wsadź SSD w stelaż, przykręć 4 śrubki.
    7. Wsadź stelaż na miejsce, przykręć śrubkę.
    8. Zamknij klapkę, przykręć śrubkę.

    Gotowe. Od 4 do 10 minut roboty.

    W przypadku tego co chce zrobić Noru$, czyli podmiany napędu DVD na SSD jest równie "skomplikowanie". Odkręcasz jedną śrubkę od napędu, wyciągasz go, wsadzasz HDD Caddy z wsadzonym SSD, przykręcasz napęd.



    PS. Polecam w HDD Caddy wsadzić stary dysk talerzowy, a w jego miejsce SSD. SATA od napędu w tańszych/starszych konstrukcjach mają często mniejszą przepustowość.
    Potrzebujesz pomocy z komputerem, laptopem? Coś nie działa, szukasz nowego PCta? Pisz PW lub mnie mentionuj.

  6. #5
    Avatar Weekendowiec100
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    KK
    Posty
    1,304
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    ^
    Tak, tak, podmiankę dysku już uskuteczniałem, demontaż dvd z resztą też. Chodzi mi o włożenie dysku na miejscu napędu - jak to stabilnie zamontować i podłączyć, ale to już też wyjaśnione. Dzięki!
    Ostatnio zmieniony przez Weekendowiec100 : 13-02-2018, 00:06

  7. #6

    Ekspert: Sprzęt i oprogramowanie Przemo jest teraz offline
    Avatar Przemo
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Łódź
    Posty
    3,598
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Toć odpisałem, przy pomocy specjalnej kieszeni zwącej się HDD Caddy:





    Jest wielkości napędu DVD i ma miejsce na SSD/HDD.
    Potrzebujesz pomocy z komputerem, laptopem? Coś nie działa, szukasz nowego PCta? Pisz PW lub mnie mentionuj.

  8. #7
    Avatar Merinksban
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    28
    Posty
    1,551
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Mam tego laptopa i czytałem kiedyś na stronie serwisu, że napięcie podawane na dvd-rom jest na tyle zaniżone, że czasami są problemy z obsługą kieszeni i system lubi nie wstawać co jakiś czas wywalając bluescreena.

  9. #8
    Avatar durel
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    30
    Posty
    967
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Cytuj Merinksban napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Mam tego laptopa i czytałem kiedyś na stronie serwisu, że napięcie podawane na dvd-rom jest na tyle zaniżone, że czasami są problemy z obsługą kieszeni i system lubi nie wstawać co jakiś czas wywalając bluescreena.
    o kurde, nie wiedziałem o tym, ale sam zachodziłem głowę o co chodzi i myślałem, że mam dysk walnięty i to jest przyczyną. W każdym razie jak miałem wpięty dysk przez tą kieszeń to co chwilę bluescreeny, system nie chciał wstawać i generalnie myślałem że laptopa będę wymieniać, a okazało się że po wypięciu dysku z tej kieszeni wszystko jest ok, tak więc nie polecam
    Ostatnio zmieniony przez durel : 13-02-2018, 09:18

  10. #9

    Data rejestracji
    2009
    Posty
    1,254
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Mam podobny model i sa straszne problemy z kieszeniami. Tak jaj kolega wyżej pisał , napięcie na DVD jest mniejsze i w moim przypadku czasami czyta dysk hdd czasami nie , w rezultacie praktycznie niemożliwe jest korzystanie z tego dysku. Na Twoim miejscu spróbowałam kupić większy ssd chociaż 256 to na jakieś podstawy wystarczy. Próbowałem zmieniać same kieszenie bo myślałem, ze to wina chińskich rączek, w sumie racja tylko ze tych od robienia laptopa, a nie kieszeni na dysk

  11. #10
    Avatar Maniek900
    Data rejestracji
    2008
    Posty
    1,965
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    bez sensu, wymien hdd na ssd normalnie zajmie to chwile, a w moim przypadku 4 letni laptop (mam ten sam model) chodzi szybciej niz w dniu zakupu

  12. #11
    Avatar Noru$
    Data rejestracji
    2008
    Wiek
    30
    Posty
    909
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Cytuj Przemo napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    @Noru$ ;
    To normalny laptop, a nie żadna cienka konstrukcja więc możesz brać praktycznie każde HDD Caddy. W najgorszym wypadku zaślepka nie będzie idealnie spasowana. Co do SSD - nic poniżej 120~ GB nie ma sensu kupować. I nie chodzi mi tu o samą pojemność, a stosunek ceny do oferowanych GB. Mniejsze pojemności to już przeżytek, jest ich mniej na rynku, a więc i ceny mniej atrakcyjne. Osobiście polecam ADATA SU800 128 GB bo to tani, dobry i wszędzie dostępny nośnik. Będzie nie tylko miejsce na OS + przeglądarkę, ale i jakąś grę czy często używane aplikacje.

    @Weekendowiec100 ;
    Podmianka HDD na SSD? W większości przypadków:
    1. Odwróć laptopa.
    2. Namierz wzrokiem klapkę na dysk.
    3. Odkręć śrubkę i zdejmij klapkę.
    4. Odkręć śrubkę trzymającą stelaż dysku i wysuń go.
    5. Odkręć cztery śrubki, wyjmij HDD ze stelaża.
    6. Wsadź SSD w stelaż, przykręć 4 śrubki.
    7. Wsadź stelaż na miejsce, przykręć śrubkę.
    8. Zamknij klapkę, przykręć śrubkę.

    Gotowe. Od 4 do 10 minut roboty.

    W przypadku tego co chce zrobić Noru$, czyli podmiany napędu DVD na SSD jest równie "skomplikowanie". Odkręcasz jedną śrubkę od napędu, wyciągasz go, wsadzasz HDD Caddy z wsadzonym SSD, przykręcasz napęd.



    PS. Polecam w HDD Caddy wsadzić stary dysk talerzowy, a w jego miejsce SSD. SATA od napędu w tańszych/starszych konstrukcjach mają często mniejszą przepustowość.
    HDD Caddy to jakas uniwersalna marka czy jak bo gdy wyszukuje w wyszukiwarce moreli HDD Caddy to niestety nic nie znajduje :/
    dysk znalazlem, w takim razie wezme ten, wsadze go w miejsce starego hdd a hdd podepne zamiast dvdromu tylko czy moglbys mi pomoc znalezc odpowiednia kieszen rowniez na morelach, tak zeby wszystko przyszlo w jednym zamowieniu @Przemo ;
    https://www.morele.net/dysk-ssd-adat...8gt-c-1047720/

    @edit
    znalazlem na allegro taką, jak nie bedzie mozliwosci znalezienia na morelach czegos podobnego, najwyzej zamowie jedno z allegro drugie z moreli
    http://allegro.pl/uniwersalna-kiesze...978343342.html
    Ostatnio zmieniony przez Noru$ : 13-02-2018, 15:57

  13. #12

    Ekspert: Sprzęt i oprogramowanie Przemo jest teraz offline
    Avatar Przemo
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Łódź
    Posty
    3,598
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    To nazwa potoczna. Na morele szukaj pod pojęciem "Kieszeń na drugi dysk do laptopa HDD/SSD":
    https://www.morele.net/komputery/dys...SD+9.5+mm+2HDD

    Wykręć napęd, zmierz jego grubość, kup identyczną kieszeń.
    Potrzebujesz pomocy z komputerem, laptopem? Coś nie działa, szukasz nowego PCta? Pisz PW lub mnie mentionuj.

  14. #13
    Avatar Mistrzu dragon
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    20 cm od klawiatury
    Posty
    1,857
    Siła reputacji
    19

    Odpowiedź eksperta

    Domyślny

    ten su800 to nawet nie stal obok dobrego ssd
    polecam ten temat http://forum.benchmark.pl/topic/2575...99dy-ssd-2018/
    Powyższy post może być sarkastyczny oraz zawierać śladowe ilości orzechów arachidowych.

  15. #14
    Avatar Maniek900
    Data rejestracji
    2008
    Posty
    1,965
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    ja kupilem su800 256gb za 330zl z wysylką i laptop chodzi szybciej niz w dniu zakupu

  16. #15

    Ekspert: Sprzęt i oprogramowanie Przemo jest teraz offline
    Avatar Przemo
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Łódź
    Posty
    3,598
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Cytuj Mistrzu dragon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    ten su800 to nawet nie stal obok dobrego ssd
    polecam ten temat http://forum.benchmark.pl/topic/2575...99dy-ssd-2018/
    Oczywiście, że stał. Nie jest to w żadnym wypadku topowe rozwiązanie, ale jak najbardziej solidne i adekwatnie wydajne do przeciętnego laptopa. Na system i przeglądarkę nic więcej nie trzeba.

    A sugerowanie się samym benchmarkiem ściśle zależnym od tego co (nie) schodzi u właściciela (Komputronik) to tak trochę... xD Oczywiście mówię ogólnie, a nie tym konkretnym linku.
    Ostatnio zmieniony przez Przemo : 13-02-2018, 21:14
    Potrzebujesz pomocy z komputerem, laptopem? Coś nie działa, szukasz nowego PCta? Pisz PW lub mnie mentionuj.

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Laptop Lenovo G510 - problem z zasilaniem
    Przez Olocalt w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post: 06-09-2018, 15:31
  2. Sprzedam Nowy dysk SSD WD Blue 250 GB, gwarancja 3 lata
    Przez cowboy w dziale Giełda
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 08-04-2017, 01:08
  3. SSD do Lenovo y50-70
    Przez Terr w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post: 27-09-2015, 12:02
  4. Lenovo G510 i problem z kartą graficzną
    Przez hefalump w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post: 04-02-2015, 19:30
  5. Problem z myszką na lenovo g510
    Przez hefalump w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post: 09-01-2015, 18:43

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •