Reklama
Pokazuje wyniki od 1 do 12 z 12

Temat: LinkedIn - warto założyć?

  1. #1
    Avatar Dio Paladin
    Data rejestracji
    2007
    Wiek
    28
    Posty
    959
    Siła reputacji
    17

    Domyślny LinkedIn - warto założyć?

    Torgi, przymierzam się powolutku do zmiany pracy (IT - web developerka), a raczej przejście z prac dorywczych i próbę znalezienia czegoś w zawodzie. Czytam o tym pojeciu rekrutacji 2.0 i się zastanawiam czy warto takie konto na LinkedIn zakładać nie mając żadnego doświadczenia w zawodzie, a tylko w celu znalezienia pracy?

    Zastanawiam się, bo z poprzednich stanowisk nie mam co wpisać, bo nie oszukujmy się - fastfood czy recepcja na torze kartingowym wygląda biednie ale z drugiej strony wszędzie trąbią, że to dodatkowa szansa na znalezienie czegoś.

    Więc pytam czysto teoretycznie na razie - próbować czy raczej zostać przy klasycznym wysyłaniu CV wszędzie? Jakie macie zdanie, doawiadczenie w tej sprawie?

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk
    Ostatnio zmieniony przez Dio Paladin : 04-02-2018, 12:27

  2. #2
    Avatar udarr
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    31
    Posty
    9,350
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Ja nie wiem jak z IT się mają sprawy ale tam gdzie ja robię to warto, szczególnie warto sobie ogarnąć angielską wersję profilu bo rekruterzy sami się zgłaszają a często nie są polakami, plus oferty zza granicy się zdarzają jeśli Cię to interesuje
    Teoria o nieskończonym rogu obfitości stanowi, iż nigdy nie zabraknie ci argumentów na poparcie tezy w którą z jakichkolwiek powodów chcesz wierzyć. /L.K.

  3. Reklama
  4. #3

    Data rejestracji
    2007
    Wiek
    29
    Posty
    9,025
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    jak najbardziej w it, i tez tak jak udarr mowi profil po angielsku

  5. #4
    Avatar Szantymen
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Szczecin
    Posty
    1,729
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Ej słuchajcie a jak mam normalnie język polski na Likedin ale pisze sobie nazwy zawodow po angielsku np. "financial analyst" zamiast analityk finansowy i jak ktos z np. UK wejdzie na moj profil to mu sie caly profil wyswietli poprawnie po angielsku? Czy bedzie napisane po polsku "zawód: financial analyst"?

  6. #5

    Data rejestracji
    2007
    Wiek
    29
    Posty
    9,025
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    nie no po angielsku sie wyswietli, to tak jak na facebooku przeciez, najwyzej te pola ktore sam mozesz uzupelnic beda tak jak sam zrobisz

  7. #6
    Avatar Dio Paladin
    Data rejestracji
    2007
    Wiek
    28
    Posty
    959
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Czyli rozumiem, że goły profil (jeśli chodzi o poprzednie i aktualne zajęcie) jest ok, skupiam się na umiejętnościach i całej reszcie. Nie mogę sobie tego przebić w głowie cały czas, LinkedIn to mi się kojarzy tylko z ludźmi, którzy są z 15 lat w jakiejś branży i mają milion rzeczy do wpisania w doświadczeniu ;d

  8. #7
    Avatar Decretis
    Data rejestracji
    2004
    Wiek
    31
    Posty
    4,916
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Na Linkedzie jest fajna opcja, że ktoś może potwierdzić twoje umiejętności jako twój obecny lub przeszły współpracownik czy zwierzchnik.

  9. #8
    Avatar Dio Paladin
    Data rejestracji
    2007
    Wiek
    28
    Posty
    959
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    No właśnie o tym też czytałem ale ja aktualnie jedyne doświadczenie jakie mam to prace dorywcze więc z tym to nawet nie ma co startować xD

    Ale skoro "goły" profil w poszukiwaniu pracy też jest git to się tym zainteresuję bardziej, wersje po angielsku też klepnę i się zobaczy

  10. #9

    Data rejestracji
    2016
    Posty
    27
    Siła reputacji
    0

    Domyślny

    Jeśli ktoś może pochwalić się sporym dorobkiem zawodowym to na pewno. Zresztą sama mam znajomego, którego znalazła w ten sposób inna firma, zaproponowali mu nową pracę i dzięki temu teraz zarabia 4 razy tyle niż w starej.

  11. #10
    Avatar Master
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Santa Motyka
    Wiek
    22
    Posty
    13,882
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    Warto zalozyc.
    Sam mam od pewnego czasu, ale do zupelnie innego celu - latwo mozna tam wyszukac potencjalnych kontrahentow i co ogromny plus - zyskac do nich bezposredni kontakt.
    Cytuj Venzet napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ogólnie to przyjęte jest np. wśród prezesów i osób wysoko postawionych że zegarek na ich ręku powinien być równowartości jednej miesięcznej pensji, tak by odzwierciedlać jednocześnie status majątkowy danej osoby.
    Cytuj Zakon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    1 mam mieszkanie bez kredytu, 2 zarabiam pewnie 5x Twojej wyplaty, 3 pracuje z topowymi firmami finansowymi z UK bezposrednio wspolpracujac z bank of london, zamknij pizde

  12. #11

    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Everywhere
    Wiek
    30
    Posty
    1,022
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Oczywiście, że warto. Mnie typka zaprosiła na rozmowę mając w profilu zaledwie kilka miesięcy doświadczenia

  13. #12
    Avatar Dio Paladin
    Data rejestracji
    2007
    Wiek
    28
    Posty
    959
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Czyli nawet z domowym doświadczeniem jest szansa, jak nie to zawsze oferty pracy jakieś można przeglądnąć ;d

    Temat można zamknąć, plecaki rozdane.

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Smartbandy - warto, nie warto o to jest pytanie?
    Przez Bubuch w dziale Urządzenia mobilne
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post: 02-11-2018, 22:51
  2. W jakim banku założyć konto?
    Przez Bigi w dziale Prawo i finanse
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post: 03-01-2017, 10:46
  3. Jak założyc swój własny serwis?
    Przez Buła123 w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post: 14-12-2012, 21:26
  4. Gdzie założyć forum?
    Przez Err0rdin w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post: 28-10-2012, 10:46
  5. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post: 17-03-2010, 07:26

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •