Reklama
Pokazuje wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Blue screen przy włączeniu komputera.

  1. #1

    Data rejestracji
    2010
    Wiek
    25
    Posty
    327
    Siła reputacji
    15

    Domyślny Blue screen przy włączeniu komputera.

    Blue screen przy włączeniu komputera.-img_20180201_234315_1.jpg
    Witam.
    Od samego rana przy korzystaniu z internetu co jakiś czas ekran sam się wyłączal na parę sekund po czym obraz wracał i wyskakiwal komunikat, że sterownik ekranu Windows kernel Mode driver przestał działać, ale odzyskał sprawność. Później było już tylko gorzej, zaczęły się freezy ekranu, monitor sam się wyłączal i już wogole się nie włączal. I teraz przy włączeniu komputera wyskakuje za każdym razem Blue screen i komp włącza się tylko w trybie awaryjnym. Dodam, że z miesiąc temu była płyta główna zmieniana, ale nie wiem czy to może mieć coś z tym wspólnego.
    Help

  2. #2

    Ekspert: Sprzęt i oprogramowanie Przemo jest teraz offline
    Avatar Przemo
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Łódź
    Posty
    3,598
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Po opisie i artefaktach na ekranie wygląda na problem z GPU. Zacznij od całkowitego usunięcia sterowników przy pomocy programu DDU i instalacji najnowszych w trybie awaryjnym. Jak nie pomoże to warto sprawdzić komputer na zintegrowanym układzie graficznym/pożyczonym od kolegii. No i warto podać całą konfigurację komputera.
    Potrzebujesz pomocy z komputerem, laptopem? Coś nie działa, szukasz nowego PCta? Pisz PW lub mnie mentionuj.

  3. Reklama
  4. #3
    Avatar mieciu123
    Data rejestracji
    2016
    Posty
    86
    Siła reputacji
    9

    Domyślny

    Podepnę się pod temat, może trochę inny problem, ale raz na x uruchomień komputera, nie widzi mi chyba dysku, dostaję wtedy komunikat no boot device. Chipset Intel Q45 Express, nie mam jak teraz sprawdzić jaki dokładnie model dysku, ale SSD.

    2 pytanko, opłaca się przesiadać z win7 na win10 jak gram na nim tylko w LoL'a?
    Ostatnio zmieniony przez mieciu123 : 02-02-2018, 13:22

  5. #4

    Data rejestracji
    2010
    Wiek
    25
    Posty
    327
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Cytuj Przemo napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Po opisie i artefaktach na ekranie wygląda na problem z GPU. Zacznij od całkowitego usunięcia sterowników przy pomocy programu DDU i instalacji najnowszych w trybie awaryjnym. Jak nie pomoże to warto sprawdzić komputer na zintegrowanym układzie graficznym/pożyczonym od kolegii. No i warto podać całą konfigurację komputera.
    Ściągnąłem ten program odinstalowałem i zainstalowałem najnowsze sterowniki i jest cały czas ten sam problem. Siedze teraz na zintegrowanej karcie i komp narazie działa dobrze więc rozumiem, że karta graficzna padła?

    co do specyfikacji
    amd fx 4100
    gtx 560
    8gb ram
    gigabyte 78lmt-s2

    komp stary, ale nie było z nim nigdy żadnych większych problemów. Tak jak mówiłem płyta główna jedynie zmieniana miesiąc temu i tyle.
    W ogóle jak będę siedział na tej zintegrowanej teraz to może coś się stać czy raczej wypadałoby zmienić tę kartę graficzną? @Przemo ;
    Ostatnio zmieniony przez Dominik905 : 02-02-2018, 12:48

  6. #5

    Ekspert: Sprzęt i oprogramowanie Przemo jest teraz offline
    Avatar Przemo
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Łódź
    Posty
    3,598
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    @Dominik905 ;
    Tak, na 99% to wina karty graficznej. Można ją na jakiś czas odratować w piekarniku (tak, tym domowym), ale to loteria - czasami pomaga na miesiąc, czasami na rok, czasami wcale.
    Co do zintegrowanej karty graficznej - nic się nie stanie, ona od tego jest by jej używać i nie musisz kupować nowej dedykowanej. Do internetu, office, filmów czy Tibii integra wystarczy. Ale do grania we wszystko inne - zapomnij, jej wydajność jest żałośnie niska.

    @mieciu123 ;
    Najlepiej, żebyś założył własny temat i tam mnie zawołał. Od tego jest ten dział. Winowajców opisywanego problemu może być kilku.
    Potrzebujesz pomocy z komputerem, laptopem? Coś nie działa, szukasz nowego PCta? Pisz PW lub mnie mentionuj.

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. blue screen przy odpinaniu telefonu od ladowania
    Przez Taca w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post: 23-04-2017, 22:25
  2. Zawiecha przy pierwszym włączeniu kompa
    Przez Master DziKu w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 02-10-2016, 15:19
  3. Resety komputera podczas gry a blue screen
    Przez Abeks w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 18-03-2013, 00:51
  4. Blue Screen przy oglądaniu filmów.
    Przez Zaster w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post: 27-11-2011, 23:21
  5. Blue Screen Przy Instalacji XP
    Przez Szmuby w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post: 27-10-2011, 13:45

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •