Reklama
Pokazuje wyniki od 1 do 14 z 14

Temat: Jak naprawić postawę?

  1. #1
    Avatar kay
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    ด้้้้้็็็็็้้้&#
    Posty
    1,980
    Siła reputacji
    20

    Domyślny Jak naprawić postawę?

    hej
    mam chyba coś co po ang zwie się "rounded shoulders". Jakie ćw bez sprzętu będą w stanie to naprawić? Na youtube jest tego milion i każde inne więc nie wiem które wybrać xd. Na razie mam przymusową przerwę od siłki, lecz gdy dużo ćwiczyłem to było całkiem lepiej, ale teraz jak spadła mi masa jest z powrotem to samo :(
    znów się widzimy

  2. #2

  3. Reklama
  4. #3
    Avatar Aver
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Tychy
    Posty
    6,370
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Zdjęcie poglądowe tył/bok ?

  5. #4

    Data rejestracji
    2012
    Położenie
    Kraków
    Posty
    1,628
    Siła reputacji
    0

    Domyślny

    ja bym polecal udac sie do specjalisty, bo cwiczac cos samemu jeszcze sobie szkody mozna wiekszej narobic

  6. #5

    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Poznań
    Posty
    964
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Generalnie nie ma co robić z siebie debili, jak ktoś ma chociaż minimalne pojęcie jak działają mięśnie za to odpowiedzialne, to przy pomocy filmików/artykułów ogarnie w dużym stopniu taką wadę ;p. Zrób zdjęcie poglądowe, tak jak Aver napisał

  7. #6
    Avatar kay
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    ด้้้้้็็็็็้้้&#
    Posty
    1,980
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Cytuj matizioom napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    \
    to nawet robilem z 2 tyg, ale poza tym, ze do 5ciu minut po cwiczeniu jest zajebiscie i czujesz, ze twoje zycie jest naprawione, to nic nie dalo xd

    foto: https://imgur.com/a/9SUsE
    znów się widzimy

  8. #7

    Notoryczny Miotacz Postów Dawox jest teraz offline
    Avatar Dawox
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    1,472
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Specjalistą nie jestem, ale wydaję mi się że 2 tygodnie ćwiczeń to trochę mało żeby naprawić sylwetkę. Brat jest trochę pokrzywiony i dopiero po paru miesiącach ćwiczeń zalecanych przez fizjoterapeutę odczuwał poprawę.

    Ja mam coś popierdolone z łopatkami, mam taki brzydki nawyk że barki noszę uniesione i spięte. Nigdy mi to nie specjalnie nie przeszkadzało ale od paru miesięcy tak mnie w okolicach prawej łopatki napierdala że chyba czas się udać do ortopedy/fizjoterapeuty i ćwiczyć razem z pokrzywionym bracholem :(

  9. #8
    Avatar Kestivo
    Data rejestracji
    2010
    Położenie
    Berlin
    Posty
    416
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    taka guma mi kiedys pomogla ale ze wzgledu na to ze trenuje boks to zawsze bede tak mial, tak jak wiekszosc fajteruw

    https://www.youtube.com/watch?v=l2VQ_WZ8Bto

  10. #9

    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Poznań
    Posty
    964
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Generalnie - rozciągnąć klatkę, MOS, cz. górną czworobocznego, wzmocnić - przede wszystkim równoległoboczne, cz. środkową czworobocznego - generalnie wszystko co ma związek z przybliżeniem łopatek do kręgosłupa, a także odpowiada za ich ruch depresyjny - np częściowo najszerszy. Po zmobilizowaniu łopatki, jej ustabilizowanie.
    Wszystkie ćwiczenia generalnie znajdziesz w internetach.

    2 Tygodnie na naprawienie postawy, którą się pierdoli kilka lat to bardzo mało i nie da się w tak krótkim czasie tego osiągnąć. Najważniejsza jest reedukacja posturalna. To że sobie poćwiczysz 30min i przez następne 23h 30min będziesz pierdolić postawę, to nawet 5 lat ćwiczeń nic nie da.

    Generalnie uniesione barki i ból w łopatce to może być m. dźwigacz łopatki, lub też pochyłe. Pewny nie jestem, ale do ortopedy nie masz po co iść bo wydasz w granicach 400zł na dwie wizyty - pierwsza to skierowanie na RTG i "panie zacznij ćwiczyć", a drugie to ogarnięcie w RTG, że nic Ci nie jest. U dobrego fizjo masz za te 400zł około 4 wizyt (liczę wizytę w granice 80-120zł). Do tego dostaniesz plan, przetrenuje te ćwiczenia z Tobą i będzie na bieżąco sprawdzał postępy.
    Pamiętajcie, że w wielu przypadkach fizjoterapeuta/osteopata was wyleczy i to nie jest wywyższanie mojego zawodu, ale taka jest prawda. Ja u ortopedy w swoim życiu nie byłem ani razu u fizjoterapeutów wiele razy i zawsze potrafili mi pomóc, z różnego rodzaju urazami/kontuzjami/przeciążeniami.

    Co do samego trenowania boksu, ja trenuję też i jestem prosty. Może zasługa tego, że nigdy nie chciałem się dopuścić do takiej sytuacji i miałem na tyle pojęcie co robić, że przeciwdziałałem tej wadzie.

  11. #10

    Data rejestracji
    2018
    Posty
    1
    Siła reputacji
    0

    Domyślny

    Jest chyba coś takiego jak krzesła ortopedyczne. Niestety to tylko dodatek do cięzkiej codziennej pracy. Sam mam wrodzoną wadę klatki piersiowej i wynikającą z tego wadę postawy, cięzko jest cokolwiek zmienić.

  12. #11
    Avatar qSC
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Gdańsk
    Posty
    5,823
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Wydaje mi się, że masz lordozę ale mogę się mylić

  13. #12
    Avatar Brajanek
    Data rejestracji
    2017
    Posty
    19
    Siła reputacji
    0

    Domyślny

    Xd

  14. #13

    Data rejestracji
    2016
    Posty
    27
    Siła reputacji
    0

    Domyślny

    Właśnie z tego typu schorzeniami raczej nie zalecałabym poprawiania postury na własną rękę. Warto, żeby ocenił je specjalista i to on dobrał odpowiednie ćwiczenia. Nie ma co bardziej narażać swojego zdrowia.

  15. #14
    Avatar Pingwinq
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    29
    Posty
    5,279
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Cytuj qSC napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Wydaje mi się, że masz lordozę ale mogę się mylić
    każdy ma lordozę XD

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Tibia nie dziala ! tu sie dowiesz jak naprawic
    Przez Smok_Galana w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post: 17-03-2023, 16:15
  2. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post: 25-04-2016, 21:10
  3. Jak to naprawić i ile będzie kosztowało?
    Przez haxigi w dziale Motoryzacja
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post: 29-01-2014, 14:23
  4. Soft Boots - opis jakje naprawić
    Przez Zio w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 89
    Ostatni post: 22-02-2007, 22:24

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •