Reklama
Pokazuje wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Ktoś potrafi przewidzieć kiedy zrespi się boss w tibi.

  1. #1
    Avatar Gracjan Prastacki
    Data rejestracji
    2010
    Położenie
    Województwo Lubelskie w Rzeczpospolitej Polskiej.
    Wiek
    28
    Posty
    783
    Siła reputacji
    15

    Domyślny Ktoś potrafi przewidzieć kiedy zrespi się boss w tibi.

    Witam.
    Mam pewną teorię spiskową popartą po części dowodami a raczej researchem.
    Piszę to tutaj bo tibiopedia ssie pento, torg jest forum dla tibijskich gitów xD. Tam u nich siędzą same bencwały 500+ levele co nie wiedzą nawet czym jest internet explorer a jedyne co potrafią to bić potworki.

    W skrócie mam 50-60lvle na każdym swiecie, porozstawiałem je w grudniu na femor hills żeby ubijać rajdy orków.
    w ciągu pierwszego tygodnia udało mi się ten rajd ubić 2 razy podczas gdy grając na neranie od 2009 spotkałem (nie wybiłem) ten rajd raptem 3 razy. Więc jak widzimy szanse bardzo wzrosły.
    stawiając jedną z tych postaci spotkałem tam ósmego lvla koło wierzy na femor. Tibia.com/characters mówi że ktoś ma na każdym świecie takie ósme levele, niektóre miały wpisane zgon od orca berserkera. Nie zapisałem jego nicku niestety. Tzn zapisałem ale usunąłem xD.

    Jak wiemy wyciekły pliki servera tibi 7.7. W katalogu /mon są skrypty konfiguracyjne potworów i najazdów z rozszerzeniem .evt
    w pliku carlintowerorc.evt widzimy pewną wartość jak interval. Wynosi ona 60*60*24*60 czyli cały miesiąc zapisany w sekundach. Obok widnieje komentarz po Niemiecku mówiący "Średnio raz na miesiąc". Sugerować to może że rajd ma występować w takim odstępie czasowym.
    Próbowałem zrobić funkcję w c++ która losowała by jakąś wartość pomiędzy aktualnym czasem (wyrażony w sekundach który upłynął od 01.sty.1970) a AktualnyCzas + Miesiąc. Po co? Chciałem stworzyć prototyp funkcji odpowiedzialnej za respienie się bossów.
    Co ciekawe, gdy załadujemy plik .game z wyciekłych tibijskich plików do debuggera (np ida pro) to patrząc w listę stringów (napisów) można widzieć ala komentarze po niemiecku co dana linijka kodu robi (mniej więcej przepraszam za pseudoprogramistyczną mowę).
    Istnieje tam napis po niemiecku głoszący "zaplanuj następny boss raid" czy jakoś tak. Czyli zakładając że mechanizm odpowiedzialny za respawn rajdów/bossów nie zmienił się za bardzo od 2006 roku to można wywnioskować że po zrespieniu się najazdu/bossa w grze, po stronie servera planowany jest z GÓRY następny najazd.
    algorytm mógłby wyglądać tak: zresp rajd - zapisz datę zrespienia rajdu do bazy - wylosuj datę między ostatnim zrespieniem rajdu a nastepnym miesiącem - zresp bossa w czasie zapisanym w bazie
    stworzyłem nawet lipny kod w c++ ale działa trochę hujowo bo za każdym razem losuje liczę około miesiąc po aktualnym czasie + pokazuje o godzinę za dużo sprawdziłem to licząc manualnie na kartce papieru. No chyba że coś pominąłem i się pomyliłem.
    Kod:
    #include <ctime>
    #include <cstdlib>
    #include <iostream>
    
    /* ALGORYTM */
    // 1. wylosuj liczb&#234; z zakresu od dziœ do nastepnego miesi&#185;ca
    // 2. stwórz funkcj&#234; która w argumencie przyjmie wartoœ&#230; w sekundach i zamieni j&#185; na konkretn&#185; dat&#234;.
    
    int ZamienSekundyNaDate(int a);
    
    using namespace std;
    
    int main()
    {
        srand(time(NULL));
        int x = time(NULL);
        int dzis = x;
        int ZaMiesiac = x + 2592000;
        int los = (rand()%dzis)+ZaMiesiac;
        cout << dzis << endl;
        cout << ZaMiesiac << endl;
        cout << los << endl;
        ZamienSekundyNaDate(los);
        return 0;
    }
    
    int ZamienSekundyNaDate(int a)
    {
        time_t czas = a;
        cout << asctime(localtime(&czas));
        return 0;
    
    }
    Teraz tak: co to ma wszystko wpólnego z tytułem wątku?
    Otórz już ponad miesiąc sprawdzam rajdy orków na każdym świecie (wprawie) i zadnego nie trafiłem. Po tym wnoszę że ktoś bystrzejszy odemnie lepiej rozkminił algorytm.
    Do tego musiałby znać konkretny czas (co do sekundy) kiedy wystąpił ostatni najazd a mógł zdobyc to info stawiając ósme levele które padały na orku berserkerze. (ktoś stawiał te postacie na samym dole wierzy gdzie są same zerki i shamany).
    Oczywiście innym wytłumaczeniem może byc to że mam poprostu gigantycznego pecha i dorabiam do tego jakąś ideologię, zobaczymy za miesiąc albo 2 jeżeli się nie uda to faktycznie ktoś potrafi to przewidzieć. Szkoda że nie zapisałem nicku tej postaci, dlatego mam do was prośbę torgowicze, jeżeli spotkacie jakiegoś ósmego levela kampiącego na femor hills postujcie jego nick.
    Piszcie tutaj co na ten temat sądzicie i jeżeli macie jakieś lepsze wytłumaczenie.
    Bardzo zależy mi na opini usera @tibia77

    Z poważaniem.
    Ostatnio zmieniony przez Gracjan Prastacki : 21-01-2018, 14:22
    The quieter you become, the more you are able to hear

  2. #2
    Avatar Jah-Jah
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Toruń
    Wiek
    33
    Posty
    493
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj Gracjan Prastacki napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Bardzo zależy mi na opini usera @tibia77
    @tibia77
    Poprawiłem.

    No ciekawe, ciekawe. Nie zapomnij za miesiąc, dwa dać info


  3. Reklama
  4. #3

    Data rejestracji
    2009
    Posty
    1,254
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    @Gracjan Prastacki ;

    Wydaje mi się, że w którymś późniejszym update był rework systemu najazdów.


    @topic

    Zmiany były w 2011, później w 2013 wg. tego.

    http://www.tibia.com/news/?subtopic=newsarchive&id=2430

    W rzeczywistości, może nikt nic nie zmienił :D
    Ostatnio zmieniony przez Mentoll : 21-01-2018, 15:43

  5. #4

    Notoryczny Miotacz Postów Rhakio jest teraz offline
    Avatar Rhakio
    Data rejestracji
    2014
    Położenie
    Nisko
    Wiek
    35
    Posty
    1,009
    Siła reputacji
    11

    Domyślny

    Cytuj Mentoll napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    @Gracjan Prastacki ;

    Wydaje mi się, że w którymś późniejszym update był rework systemu najazdów.


    @topic

    Zmiany były w 2011, później w 2013 wg. tego.

    http://www.tibia.com/news/?subtopic=newsarchive&id=2430

    W rzeczywistości, może nikt nic nie zmienił :D
    Dokładnie były zmiany w najazdach tak samo jak pojawianie się rzadkich mountów też było zmieniane

  6. #5

    Data rejestracji
    2011
    Wiek
    30
    Posty
    396
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Raidy są w różnych godzinach, ja orki na carlin trafiłem kilka razy, często też bossy pojawiają się w nocy więc jak śpisz to proste że nie spotkasz ich. No i oczywiście trzeba się logować x dziennie bo nie jesteś jedyną osobą która poluje na bossiki czy raidy. Orka na ab to logowałem codziennie z 20x albo i więcej i kilka udało mi się zabić, teraz kiedy czasu mało to cud jak się zaloguje raz dziennie żeby sprawdzić, na tibiabosses.com pokazuje godziny w jakich bossów został ubity i niby kiedy występuje najczęściej ale tym bym się raczej nie sugerował. Po prostu trzeba co chwile się logować :)

  7. #6
    Avatar Gracjan Prastacki
    Data rejestracji
    2010
    Położenie
    Województwo Lubelskie w Rzeczpospolitej Polskiej.
    Wiek
    28
    Posty
    783
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Cytuj Rhakio napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Dokładnie były zmiany w najazdach tak samo jak pojawianie się rzadkich mountów też było zmieniane
    Tak słyszałem o tym . Pamiętam jak respy bossow były bardzo nieregularne i the evil eye pojawił się 4 razy pod rząd.
    The quieter you become, the more you are able to hear

  8. #7

    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    :D
    Posty
    269
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Cieszy mnie fakt, że poza domysłami starasz się uwzględnić też aspekt programistyczny, czyli pseudolosowość.

    Trochę logiki:
    - Funkcja kreująca rajd:
    a) musi działać cały czas
    b) musi być triggerowana przez jakieś zdarzenie

    Wyszedłbym od tego, w jaki sposób może ona być uruchamiana, bądz czy czuwa. Skoro programujesz, to spróbuj napisać podobny mechanizm, w końcu nie zapomnij, że system rajdów, napisany został przez zwykłych ludzi. Tibia to gierka jak każda inna (pod względem kodu, nie ma w niej magicznych linijek, których nie będzie w innym języku). Ktoś pisząc to, zapewne wyszedł od prostego rozwiązania, a dopiero później skomplikował je. Dlaczego o tym mówie? Dlatego, że zapewne data następnego rajdu jest gdzieś zapisywana. W przeciwnym rajdzie funkcja musiałaby chodzić ciągle, co byłoby bezsensownym rozwiązaniem zużywającym zasoby. To nie koniecznie musi być data kolejnego rajdu. To może być:

    nextRaidDate = lastRaidDate + Interval + 60*60*random(23)+1

    Wygenerowana data byłaby przybliżoną wartością, na którą wskazuje interval. Random - dla zachowania słowa "przynajmniej/ około" raz w intervale.
    Dopiero od takiej daty generowany byłby konkretny dzień rajdu. Nie mniej z punktu gry - nie pomogę.

    Kiedyś sam zastanawiałem się nad niektórymi rozwiązaniami samego kodu gry. W większości patrząc na wyciek plików i ich zawartość, uśmiechałem się i mówiłem: "a to skurczybyki, w ten sposób to ogarneli".

    Jednakże również jestem zdania, że funkcja jest triggerowana w jakiś sposób, np raz do dnia lub raz na wygenerowany wcześniej czas za pomoca jakiegoś CRONa (choć wydaje mi się, że roziązanie najprawdopodobniej wykodzone jest w plikach i żaden cron do tego nie był wykorzystywany).


    Reasumując, nie sądziłbym, że funkcja genreuje od razu directRaidTime. Raczej generuje przybliżoną datę za pomocą intervalu. A dopiero później generuje się właściwa data.
    Bywalec forum od marca 2007 roku.

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. halp moj pc po update windowsa nie potrafi into youtube
    Przez kay w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post: 11-01-2019, 17:18
  2. Potrafi ktos pomóc ? PS4 -Far cry 5
    Przez Royal'Reaven w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post: 03-07-2018, 16:21
  3. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post: 24-02-2011, 23:26
  4. [8.54][NPC-lua] Nie trybi kiedy pisze yes kiedy pisze no trybi
    Przez cyrek w dziale Strefa developerska
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 31-07-2010, 17:10

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •