Reklama
Strona 1 z 2 12 OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 1 do 15 z 20

Temat: Instalacja systemu win7 na dysku ssd m2

  1. #1
    Avatar Timon
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    z pod bloku
    Wiek
    34
    Posty
    588
    Siła reputacji
    19

    Domyślny Instalacja systemu win7 na dysku ssd m2

    Witam, problem mam z instalacja systemu na dysku ssd pod m2, mianowicie w biosie pokazuje ze jest, a instalator go nie widzi.
    Szukałem google ale nic co by mi pomogło, nie mam już na to sił.
    Mam płytę msi b250m, a dysk to sx6000. Bios aktualizowany do najnowszego, w ustawieniach widziałem coś takiego jak m.2/open gentie ale jak brałem na enabled to ssd znikał również z biosu. Co można zrobić żeby instalator go wyszukał i zainstalował na nim normalnie system? Z góry dzięki za info
    Ostatnio zmieniony przez Timon : 19-01-2018, 16:20

  2. #2
    Avatar cowboy
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    9,594
    Siła reputacji
    25

    Odpowiedź eksperta

    Domyślny


  3. Reklama
  4. #3
    Avatar Timon
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    z pod bloku
    Wiek
    34
    Posty
    588
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    To oryginalny windows z płyty, jak mogłem go źle zgrac?@cowboy

    edit
    Słyszałem jeszcze o jakiś sterownikach które podczas instalacji windowsa sie dokleja czy coś takiego, ale nie moge znaleźc żadnych ...

    edit2.
    Może po prostu jest jakaś opcja w ustawieniach BIOSu, dla was oczywista, a ja o niej nie wiem i tu tkwi problem?
    Ostatnio zmieniony przez Timon : 19-01-2018, 19:25

  5. #4

    Ekspert: Sprzęt i oprogramowanie Przemo jest teraz offline
    Avatar Przemo
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Łódź
    Posty
    3,598
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Tak, Windows 7 nie posiada sterowników między innymi od USB 3.1 Gen 1/2 oraz NVMe. Musisz je dograć ręcznie do instalatora. Inna sprawa, że instalowanie na nowym sprzęcie W7 to strzał w stopę. Ten system jest EOL, sporo nowych gier, programów i urządzeń ma z nim problem. A dodatkowo od dawna Microsoft wrzucił do niego tyle samo telemetrii co w Windowsie 10. :)
    Potrzebujesz pomocy z komputerem, laptopem? Coś nie działa, szukasz nowego PCta? Pisz PW lub mnie mentionuj.

  6. #5
    Avatar Timon
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    z pod bloku
    Wiek
    34
    Posty
    588
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Czy przy instalacji systemu gdzie mam do wyboru sterownik, moge go zgrac z pendrive i zadziala, czy musze bawic sie w te doklejanie do instalki? Nie mam win10, mam win7 co ja poradze. Srednio znam sie na tych specjalnych programach. Jakbym mogl wgrac na pendrive i dorzucic przy instalacji byloby najprosciej, tylko skad to wziac, aby bylo to...

  7. #6
    Avatar Lamix
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Hannover
    Posty
    88
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    A tam nie chodzi przypadkiem o złą partycje dysku i nie trzeba robić z GPT na MBR?

  8. #7
    Avatar Mistrzu dragon
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    20 cm od klawiatury
    Posty
    1,857
    Siła reputacji
    19

    Odpowiedź eksperta

    Domyślny

    Cytuj Przemo napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Inna sprawa, że instalowanie na nowym sprzęcie W7 to strzał w stopę. Ten system jest EOL, sporo nowych gier, programów i urządzeń ma z nim problem. A dodatkowo od dawna Microsoft wrzucił do niego tyle samo telemetrii co w Windowsie 10. :)
    nawet prychłem, rozszerzone wsparce jest do 2020
    10 to padło, z kazda aktualizacja nie wiesz co teraz zdechnie, forsowanie kafelkowego gui, wspaniale dx12 ktore daje jeszcze mniej fps w grach niz 11, ciagle narzekanie na inwigilacje, wiesze zuzycie ramu
    gdyby nie byl sztucznie wymuszany, rozdawany za darmo i microsoft nie pompowal w niego hajsu to by mial teraz tyle rynku co 8(.1) czyli 10%

    moze kiedys jak juz polataja wszystko, teraz 7 > moj dzisiejszy kloc > 10
    Powyższy post może być sarkastyczny oraz zawierać śladowe ilości orzechów arachidowych.

  9. #8

    Ekspert: Sprzęt i oprogramowanie Przemo jest teraz offline
    Avatar Przemo
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Łódź
    Posty
    3,598
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Ale ja nie twierdzę, że W10 to cud. Wręcz przeciwnie, sam byłem długo zatwardziałym fanem W7. Tyle tylko, że jego czas już minął. Ma dokładnie taką samą inwigilację już od dawna za sprawą aktualizacji (którą na obu systemach da się usunąć), a nowe gry i podzespoły komputerowe mają w dupie tak archaiczny już system. Rzeczy nie są wykrywane, mają gorszą wydajność, łapią krasze czy się po prostu nie uruchamiają. No a odpowiedzią na to gówniane kafelkowe menu jest Classic Shell i pochodne.
    Potrzebujesz pomocy z komputerem, laptopem? Coś nie działa, szukasz nowego PCta? Pisz PW lub mnie mentionuj.

  10. #9
    Avatar Timon
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    z pod bloku
    Wiek
    34
    Posty
    588
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    @PrzemoDobrze, wiemy juz jakie sa zalety przejscia na win 10. Pomoze ktos rozwiazac moj problem?
    Mam win 7 na plycie, jak w tym programie rufus zrobic z tego obraz i to jeszcze z tymi sterownikami do nvme zeby dzialal ten cholerny dysk ssd? Kompletnie sie na tym nie znam. Wytlumaczy ktos laikowi krok po kroku? :l

  11. #10
    Avatar cowboy
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    9,594
    Siła reputacji
    25

    Odpowiedź eksperta

    Domyślny

    o jakie menu kafelkowe chodzi w ogole, bo uzywam win10 odkad wyszedl i nie zauwazylem? xd

    @up
    w linku ktory Ci wrzucilem jest wlasnie krok po kroku instrukcja

  12. #11
    Avatar Timon
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    z pod bloku
    Wiek
    34
    Posty
    588
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    @up
    System plików ustawiamy jako FAT32. Następnie zaznaczamy pozycję „Utwórz bootowalny dysk używając: Obraz ISO”. Klikamy w ikonkę obok i wskazujemy obraz ISO
    Klikam na ikonke obok ale nie mam obrazu ISO, mam plyte z windowsem _._

  13. #12

    Ekspert: Sprzęt i oprogramowanie Przemo jest teraz offline
    Avatar Przemo
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Łódź
    Posty
    3,598
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    @Timon ;
    Masz prócz tego SSD inny dysk w komputerze? Bo łatwiej niż dogrywać ręcznie sterowniki, skoro system masz na płycie, będzie zainstalować Windowsa 7 na zwykłym SSD/HDD i następnie dwoma kliknięciami w np. Partition Magic sklonować go na ADATA SX6000. Potem format zwykłego SSD/HDD i wuala, powinno wszystko działać.
    Ostatnio zmieniony przez Przemo : 19-01-2018, 20:59
    Potrzebujesz pomocy z komputerem, laptopem? Coś nie działa, szukasz nowego PCta? Pisz PW lub mnie mentionuj.

  14. #13
    Avatar Timon
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    z pod bloku
    Wiek
    34
    Posty
    588
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    @Przemo odpaliłem system w hdd ale nie widać tam dysku ssd, w moim komputerze go nie ma, w menedzerze urządzeń go nie ma, w zarządzaniu dyskami tez go nie ma, dodam ze w biosie jest, ustawiony do bootowania na pierwszym miejscu. Trzeba jakieś sterowniki do niego wgrać? Łatkę windowsową czy co zrobić żeby go System wykrył i pokazał? Bo domyślam się ze w tym magicznym programie tez go nie będzie widac


    Edit
    W menedzerze urządzeń jest żółty trojkat z wykrzyknikiem przy „urządzenie pci” pomocy ��

    Edit2
    Ponawiam prośbę bo dalej tkwię w martwym punkcie @cowboy poleciłeś mi dysk ssd pod m2, podpowiedz teraz proszę co mogę zrobić żeby win7 go zobaczył.
    Ustalmy ze mam podłączony dysk ssd i hdd, oba widoczne w biosie. Instaluje na hdd system, sterowniki płyty głównej i najważniejsze aplikacje. Napiszcie proszę skąd i jakie zainstalować stery do tego nvme żeby dysk ssd się odnalazł bym mógł spokojnie go sklonować. Niby proste ale bez waszej pomocy siedzi gadżet za 250zl bezużytecznie w płycie i nic...


    Edit3
    Jeśli chodzi o te łatki windowsa z oficjalnej strony to przy obu wyskakuje błąd i nie da się od tak zainstalować na tym hdd.
    Mając oryginalny win7 mogę z tym CD-keyem uzyskać win10? Chociaż obraz żeby działał klucz czy coś, sam już nie wiem, brakuje mi pomyslow
    Ostatnio zmieniony przez Timon : 20-01-2018, 22:31

  15. #14
    Avatar RedDante
    Data rejestracji
    2016
    Posty
    632
    Siła reputacji
    8

    Domyślny

    https://www.microsoft.com/pl-pl/soft...load/windows10 - pobiera i wgrywaj w trybie UEFI ;)

  16. #15
    Avatar cowboy
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    9,594
    Siła reputacji
    25

    Odpowiedź eksperta

    Domyślny

    Cytuj Timon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    @up


    Klikam na ikonke obok ale nie mam obrazu ISO, mam plyte z windowsem _._
    przeciez mozesz sobie pobrac skadkolwiek chcesz obraz iso win7 i pozniej aktywowac go swoim kluczem

    @
    btw zgadzam sie z Przemem w kwestii uzywania win7 dzisiaj, optymalne rozwiazanie to win10 :d
    Ostatnio zmieniony przez cowboy : 21-01-2018, 14:12

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 27-06-2017, 12:55
  2. Instalacja systemu na nowym dysku
    Przez Dawox w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post: 21-12-2016, 19:06
  3. Instalacja systemu windows 8.1 z dysku twardego
    Przez Bethezer w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post: 06-08-2014, 23:58
  4. Razer Blade Pro pytanie odnosnie dysku ssd
    Przez Holczan w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post: 22-05-2014, 06:20
  5. Instalacja win7 - problem?
    Przez Visioon w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post: 22-07-2012, 20:52

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •