Reklama
Pokazuje wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: Zwolnienia - Odprawy

  1. #1
    Avatar Cartman
    Data rejestracji
    2015
    Wiek
    33
    Posty
    150
    Siła reputacji
    9

    Domyślny Zwolnienia - Odprawy

    Hej Torgowicze,

    Byłbym wdzięczny za udzielenie laikowi porady prawnej. Sytuacja wygląda następująco: Przedsiębiorstwo (międzynarodowe korpo), w którym pracuję od 2,5 roku, ostatnio rozpoczęło redukowanie etatów. Zwalniają co miesiąc 9 osób, aby nie kwalifikowało się to na zwolnienia grupowe. Póki co gównie obcinają produkcję/działy związane z jakością, ale nie wiadomo jak długo jeszcze to potrwa. Chodzą słuchy, że ludzie dostają przyzwoite odprawy, ale nie wiem ile w tym prawdy. Czy w wypadku zwolnienia należy mi się odprawa? Mam normalną umowę o pracę, do końca 2018 roku. Obowiązuje mnie również miesięczny okres wypowiedzenia. Gdzieś w necie wyczytałem o takich odprawa:

    Zatrudnienie w firmie poniżej 2 lat - 1 miesięczna pensja
    Zatrudnienie w firmie od 2 do 8 lat - 2 miesięczne pensje
    Zatrudnienie w firmie powyżej 8 lat - 3 miesięczne pensje

    Czy ktoś zaznajomiony z prawem pracy może się wypowiedzieć? Słyszałem również, że w zamian za podpisywanie "rozwiązania umowy za porozumieniem stron" firma co nieco podnosi te odprawy, ale tu również nie wiem ile w tym prawdy.

  2. #2
    Avatar udarr
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    31
    Posty
    9,350
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Prawnikiem nie jestem ale jest tak jak piszesz a dodatkowo wewnętrzne regulacje firmy mogą wysokość tych odpraw zmienić jednak tylko w górę i to też do jakiś limitów chyba max minimalna płaca x15.
    Teoria o nieskończonym rogu obfitości stanowi, iż nigdy nie zabraknie ci argumentów na poparcie tezy w którą z jakichkolwiek powodów chcesz wierzyć. /L.K.

  3. Reklama
Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 02-01-2018, 13:27
  2. Przedłużenie zwolnienia lekarskiego
    Przez Szantymen w dziale Prawo i finanse
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 04-03-2015, 17:56

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •