Reklama
Strona 4 z 4 PierwszaPierwsza ... 234
Pokazuje wyniki od 46 do 58 z 58

Temat: Astrofotografia

  1. #46
    Avatar Tatasek
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Stalowa Wola
    Posty
    2,358
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    @up kwestia długiego czasu naświetlania przez 5 minut na matryce wpadnie wicej fotonow niż przez 1 sekundę na twoje oko

    Jako ciekawostkę mogę dodać ze gdyby andromeda dorownywala jasnością księżycowy byłaby 6 razy większa na niebie od samego ksiezyca

    @udarr

    w idealnych warunkach Andromeda golym okiem wyglada jak zamglona gwiazdka

    jak juz wspomniales o Hawkingu i zyciu we wszechswiecie to zobacz sobie ten filmik



    (koniecznie w 4K)
    Ostatnio zmieniony przez Tatasek : 20-07-2017, 11:35

  2. #47
    Avatar Avatar221
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Kłodzko
    Wiek
    27
    Posty
    180
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Niesamowicie to wygląda.

    Na ile km od miasta trzeba wyjechać żeby zobaczyć w przybliżonej formie takie niebo??

  3. Reklama
  4. #48
    orjannilsen1

    Domyślny

    Na jakieś wypizdowie, nie chodzi jak daleko od miasta tylko od świateł.
    Bieszczady najlepsza opcja, a tak to na jakąś wieś.

  5. #49
    Avatar Tatasek
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Stalowa Wola
    Posty
    2,358
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Cytuj Avatar221 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Niesamowicie to wygląda.

    Na ile km od miasta trzeba wyjechać żeby zobaczyć w przybliżonej formie takie niebo??
    Moja miejscówka jest oddalona od 50-60 tys miasta o 6 km. Ale obiekty znajdujące się nad łuną od miasta są wypaczone przez światło z lamp sodowo/rtęciowych

  6. #50

    Data rejestracji
    2010
    Posty
    1,117
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    zawsze chcialem na zywo zobaczyc tak zajebiscie duzo gwiazd, ale akurat ostatnio spedzilem noc poza domem w 2015 roku i bylo to w Warszawie XD, wiec moglbys pokazac jakies zdjecie, ktore przypomina widok widziany golym okiem? bo nie znam sie na fotografii, ale podejrzewam, ze to naswietlanie etc robi swoje i nie wszystko co widac na tych fotkach zobaczy ludzkie oko

  7. #51
    Avatar Tatasek
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Stalowa Wola
    Posty
    2,358
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Nie mam fotografii takich ultra szerokich kadrów, nie posiadam nawet obiektywu porządnego, aby coś takiego złapać, tzn. mam 17 mm, ale bez odrośnika (po 15 minutach szkło było by całe w rosie)

  8. #52
    Avatar bubcoz
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Kraków
    Wiek
    30
    Posty
    2,002
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj betonekke napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    zawsze chcialem na zywo zobaczyc tak zajebiscie duzo gwiazd, ale akurat ostatnio spedzilem noc poza domem w 2015 roku i bylo to w Warszawie XD, wiec moglbys pokazac jakies zdjecie, ktore przypomina widok widziany golym okiem? bo nie znam sie na fotografii, ale podejrzewam, ze to naswietlanie etc robi swoje i nie wszystko co widac na tych fotkach zobaczy ludzkie oko


    tak mniej więcej będzie wyglądało niebo na wsi, z dala od świateł

  9. #53
    Avatar Tatasek
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Stalowa Wola
    Posty
    2,358
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Taka historia z Bieszczad.

    Jeden astrofotograf pojechał sobie w Bieszczady porobić fotoski, przyjezdza na miejsce patrzy w niebo, a tu droga mleczna cała w czarnych chmurach, myśli sobie
    No zajebiscie, chmury naszły
    , ale po dłuzszej chwili zorientował się, że to nie są chmury, tylko struktury pyłowe w drodze mlecznej XDDDD

    Autentyczna historia. Daje wyobrażenie tego jakiej jakości niebo jest w Bieszczadach

  10. #54
    Avatar Tatasek
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Stalowa Wola
    Posty
    2,358
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    W piątek wybrałem się w okolice miejscowości Obojna niedaleko St.Woli, sprzęt rozstawiłem 50 m od linii lasu. Nie wiedziałem co z tego wyjdzie, ponieważ na południowy-wschód biła łuna od Stalowej Woli, ale chyba nie wyszło tak źle? Pod koniec drzewka z lasu zaczęły wchodzić w prawy dolny róg kadr, chciałem je tam zostawić, aby nadać zdjęciu troszkę "przyziemnego klimatu" ale wycinanie tych drzew to jednak mozolna praca, a nie chciałbym, aby ktoś mnie posądził o pewnego rodzaju manipulację materiałem.

    Na zdjeciu centrum Naszej galaktyki.



    25 klatek po 3 minuty każda
    Canon EOS 1200D mod
    Canon 50 mm 1.8 STM @3.5
    SW Star Adventurer
    Ostatnio zmieniony przez Tatasek : 30-07-2017, 16:14

  11. #55
    Avatar Koczek
    Data rejestracji
    2010
    Wiek
    32
    Posty
    10,397
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Super sprawa u mnie na działce 20 km od miasta nie ma żadnych latarni i można sobie popatrzeć na drogę mleczną w pełnej okazałości, a jest na co popatrzeć.

    @Mam pytanie, Czy możliwe jest dla ciebie zrobienie kilku fotek Księżyca? czy trzeba do tego lepszego sprzętu?
    DZIABNIJ SIĘ ARIS

  12. #56
    Avatar Tatasek
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Stalowa Wola
    Posty
    2,358
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    niestety, ale księżyc jest zbyt "mały", abym mógł go uchwycić swoim sprzętem, ponad to księżyca się nie naświetla, tylko...nagrywa

  13. #57
    Avatar Tatasek
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Stalowa Wola
    Posty
    2,358
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Nasze oko jest ułomne w kwestii obserwacjii dalekich obiektów głebokiego nieba (wysyłają zbyt mało fotonów), dlatego w astrofotografii stosuję się naświetlania w minutach (ja tutaj naświetlałem jedną klatkę 3 minuty, a zawodowcy z Chille mają sprzęt, który pozwala naświetlać obiekt przez nawet 40 minut!). W skrócie podczas jednej sekundy na siatkówkę Twojego oka spadnie mniej fotonów niż przez parędziesiąt minut naświetlania na matryce lustrzanki, jednakże będziesz miał prawdopodobnie lepsze warunki do obserwacjii, niż ja miałem robiąc to zdjęcie.
    Ostatnio zmieniony przez Tatasek : 30-07-2017, 19:56

  14. #58
    Avatar Koczek
    Data rejestracji
    2010
    Wiek
    32
    Posty
    10,397
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Poza tym gołym okiem możesz dostrzec coś około 2k gwiazd, do tego dolicz atmosferę która zniekształca ale jak masz taką gdzieś dziurę daleko od cywilizacji... Wspaniałe widoki mam od siebie ale to musi być mega będąc gdzieś na pustyni.
    DZIABNIJ SIĘ ARIS

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •