Reklama
Strona 2 z 4 PierwszaPierwsza 1234 OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 16 do 30 z 58

Temat: Astrofotografia

  1. #16
    Avatar Amoniax
    Data rejestracji
    2017
    Położenie
    Poznań
    Posty
    20
    Siła reputacji
    0

    Domyślny

    bardzo fajny temat , dawaj więcej .

  2. #17
    Avatar Fifek
    Data rejestracji
    2010
    Położenie
    Suwałki
    Posty
    744
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    w sumie nie spodziewałem się, że takie zdjęcia mogą mi się podobać, a jednak! dawaj więcej

  3. Reklama
  4. #18
    Avatar Tatasek
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Stalowa Wola
    Posty
    2,358
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Więcej będzie, gdy księżyc będzie w nowiu i pogoda dopisze. Naświetlania wykonane przy pełni zamiast tak jak powyżej wyglądają jak w dzień. Co ciekawe różnice w prześwietleniu tła można już zauważyć , gdy księżyc dopiero co pojawił się na horyzoncie, pomimo tego, że naświetlasz przeciwny fragment nieba, ale bardzo mi miło, że niektórym z Was się temat podoba.

  5. #19
    Avatar Diablo
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    torg
    Posty
    476
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Mega! Rób w lepszej rozdzielczości jak możesz, miło zawiesić na tym oko ;)
    Często widujesz flary iridium?

  6. #20
    Avatar Tatasek
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Stalowa Wola
    Posty
    2,358
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Cytuj Diablo napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Mega! Rób w lepszej rozdzielczości jak możesz, miło zawiesić na tym oko ;)
    Często widujesz flary iridium?
    Mam coś lepszego. ISS i prawdopodbnie flara na jednej surowej klatce :D


  7. #21
    Avatar Tygrrysek
    Data rejestracji
    2016
    Posty
    1,518
    Siła reputacji
    10

    Domyślny

    Czy mi się wydaje? Czy gwiazd na tych zdjęciach jest trochę za dużo i układają się w dziwne wzorki? :)

  8. #22
    Avatar Tatasek
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Stalowa Wola
    Posty
    2,358
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Które zdjecie masz na myśli? I jakie wzorki? XD

    Nie wiem czy wiesz, ale w drodze mlecznej jest "trochę" gwiazd, wyjedz w dzicz na filipinach popatrz w niebo to sie przekonasz.
    Ostatnio zmieniony przez Tatasek : 08-06-2017, 00:56

  9. #23
    Avatar Tygrrysek
    Data rejestracji
    2016
    Posty
    1,518
    Siła reputacji
    10

    Domyślny

    No ja wiem, że trochę tych gwiazd jest. Mój tata też się tym interesował i jak byłem mały często mi pokazywał różne rzeczy. Mam po prostu na myśli takie dziwne wzorki gdzie gwiazdy układają się w nieregularne kropkowane linie. Trudno to trochę wytłumaczyć. Myślałem żeby wyciąć fragment zdjęcia i ci pokazać jak to wygląda, ale jak powiększe zdjęcie to wszystko się rozmywa. Więc może mi się tylko wydaje. :)

  10. #24
    Avatar bubcoz
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Kraków
    Wiek
    30
    Posty
    2,002
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj Tygrrysek napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    No ja wiem, że trochę tych gwiazd jest. Mój tata też się tym interesował i jak byłem mały często mi pokazywał różne rzeczy. Mam po prostu na myśli takie dziwne wzorki gdzie gwiazdy układają się w nieregularne kropkowane linie. Trudno to trochę wytłumaczyć. Myślałem żeby wyciąć fragment zdjęcia i ci pokazać jak to wygląda, ale jak powiększe zdjęcie to wszystko się rozmywa. Więc może mi się tylko wydaje. :)
    nie wiem czy myślimy o tym samym, ale niektóry gwiazdy faktycznie układają się w pewne wzory; taki wzór nazywamy asteryzmem https://pl.wikipedia.org/wiki/Asteryzm_(astronomia)

  11. #25
    Avatar Tygrrysek
    Data rejestracji
    2016
    Posty
    1,518
    Siła reputacji
    10

    Domyślny

    Cytuj bubcoz napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    nie wiem czy myślimy o tym samym, ale niektóry gwiazdy faktycznie układają się w pewne wzory; taki wzór nazywamy asteryzmem https://pl.wikipedia.org/wiki/Asteryzm_(astronomia)
    A no tak. Dokładnie coś takiego miałem na myśli. Czyli jednak wszystko ze mną w porządku, to nie żadne zwidy. :P

  12. #26
    Avatar udarr
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    31
    Posty
    9,350
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Jak masz chwilę to opisz jak to wygląda takie fotografowanie od kuchni, czyli w jakich godzinach to robisz, ile jednorazowo czasu schodzi, ile w tym czasie robisz zdjęć, gdzie robisz te zdjęcia, jak bardzo trzeba oddalić się od miasta, czy dwa takie same ujęcia zrobione w taki sam sposób ale wykonane z różnicą czasu rzędu 30-60min mogą wyglądać zupełnie inaczej czy wystarczy, że zrobisz jedną fotkę i wracasz do domu? I co tam jeszcze możesz napisać bo ja nie do końca wiem o co pytać.
    Teoria o nieskończonym rogu obfitości stanowi, iż nigdy nie zabraknie ci argumentów na poparcie tezy w którą z jakichkolwiek powodów chcesz wierzyć. /L.K.

  13. #27
    Avatar Tatasek
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Stalowa Wola
    Posty
    2,358
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    1.W godzinach przeważnie 30 minut po północy (gasną wtedy lampy w mojej miejscowości)
    2.Jak chce nazbierać dużo materiału to siedzę do brzasku. Teraz jak wiadomo, nie ma możliwości zebrania paru godzinnego materiału (już o 2 widać światło na horyzoncie)
    3.Ilość zdjęć zależy od czasu naświetlania jednej klatki. Moja głowica paralaktyczna przy odpowiednim ustawieniu na oś obrotu ziemi pozwala bezproblemowo na 5 minutowe ekspozycje 50 mm obiektywem (bez głowicy 5 minut naświetlania=kreski zamiast gwiazd). Im więcej klatek tym większy stosunek sygnału do szumu (sygnał-cacy, szum-be)
    4.Zdjęcia robię na swojej działce, która jest oddalona od mojego miasta o 6 km, pomimo to fragmenty nieba znajdujące się w stronę miasta są wykluczone z fotografowania. Łuny miast są widoczne z odległości nawet paruset kilometrów, przykładowo z Bieszczad widać łunę znad Budapesztu XD. Szukając fajnych miejscówek korzystam z mapy light pollution.
    5.Bardziej zawansowanii zbieraja materiał nawet przez kilka nocy na jedna fotografie, to nie jest tak ze rozstawiasz sprzęt, cykasz fotkę i jedziesz do domu lub celujesz w inny fragment nieba.
    Jak coś to pytaj, chętnie odpowiem
    Ostatnio zmieniony przez Tatasek : 08-06-2017, 18:14

  14. #28
    Avatar Tatasek
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Stalowa Wola
    Posty
    2,358
    Siła reputacji
    19

    Domyślny



    jedna SUROWA 5 minutowa klatka, 2 godziny pośród dzików i lisów, jeśli dziś pogoda dopiszę to dozbieram jeszcze parenaście klatek i może jutro albo za parę dni wrzucę gotową fotkę
    Ostatnio zmieniony przez Tatasek : 19-06-2017, 18:38

  15. #29
    Avatar bubcoz
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Kraków
    Wiek
    30
    Posty
    2,002
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    mgławice Serce i Dusza?

    hm chociaż teraz tak sobie myśle i wydaje mi się że to mgławice w Łabędziu
    Ostatnio zmieniony przez bubcoz : 19-06-2017, 21:08

  16. #30
    Avatar udarr
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    31
    Posty
    9,350
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    skąd Wy to wiecie? zaznaczajcie jakieś kółeczka ;d

    zdjęcie sztos nawet surowe
    Teoria o nieskończonym rogu obfitości stanowi, iż nigdy nie zabraknie ci argumentów na poparcie tezy w którą z jakichkolwiek powodów chcesz wierzyć. /L.K.

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •