+ Nowy post
Strona 2 z 4 PierwszaPierwsza 1 2 3 4 OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 11 do 20 z 33

Temat: Programowanie - jak zaczać

Data rejestracji
    May 2010
    Położenie
    Venezuela
    Siła reputacji
    10
    Mysterious Boy to nie nick, to styl życia! Mysterious Boy to nie nick, to styl życia! Mysterious Boy to nie nick, to styl życia! Mysterious Boy to nie nick, to styl życia! Mysterious Boy to nie nick, to styl życia! Mysterious Boy to nie nick, to styl życia!

Domyślny

Cytuj emce1996 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    "Pasja Informatyki"
    Też polecam. Jest tam kurs z języka C++, C# oraz PHP (xD), HTMLA oraz Javy itp. Ogólnie gościu fajnie przekazuje wiedzę. Najlepiej najpierw samemu obejrzeć odcinek a później samemu robic i przerabiać kod żeby wiedzieć co do czego jest.

Data rejestracji
    Aug 2009
    Siła reputacji
    12
    Taidio ma taką reputację, że cytują go w podręcznikach Taidio ma taką reputację, że cytują go w podręcznikach Taidio ma taką reputację, że cytują go w podręcznikach Taidio ma taką reputację, że cytują go w podręcznikach Taidio ma taką reputację, że cytują go w podręcznikach Taidio ma taką reputację, że cytują go w podręcznikach Taidio ma taką reputację, że cytują go w podręcznikach Taidio ma taką reputację, że cytują go w podręcznikach

Domyślny

jak już ogarniesz sobie podstawy z kursu czy z książki to zacznij po prostu pisać, ja np. robiłem tak że wchodziłem na http://pl.spoj.com/, klikałem tam z lewej strony łatwe i robiłem te zadania co tam były aż wynik był taki jak powinien, jak już z łatwymi nie będziesz miał problemu to wchodzisz na wyższy poziom(średnie) itd. itd.
    ale ja jakimś prze chujem w programowaniu nie jestem także nie wiem czy to najlepszy sposób do nauki, ja tak po prostu robiłem

Notoryczny Miotacz Postów Xar'o jest teraz offline
    Data rejestracji
    Dec 2010
    Położenie
    Lubin
    Siła reputacji
    8
    Xar'o wkroczył na salony Xar'o wkroczył na salony Xar'o wkroczył na salony

Domyślny

podrzucę stronkę

https://www.sololearn.com/

Data rejestracji
    Sep 2014
    Siła reputacji
    4
    2cztery7 wkroczył na salony 2cztery7 wkroczył na salony 2cztery7 wkroczył na salony

Domyślny

Cytuj Taidio napisał Pokaż post
    jak już ogarniesz sobie podstawy z kursu czy z książki to zacznij po prostu pisać, ja np. robiłem tak że wchodziłem na http://pl.spoj.com/, klikałem tam z lewej strony łatwe i robiłem te zadania co tam były aż wynik był taki jak powinien, jak już z łatwymi nie będziesz miał problemu to wchodzisz na wyższy poziom(średnie) itd. itd.
    ale ja jakimś prze chujem w programowaniu nie jestem także nie wiem czy to najlepszy sposób do nauki, ja tak po prostu robiłem
    spoj cie nie nauczy programowania, co najwyzej algorytmow. mozesz pobawic sie na spoju zeby ogarnac podstawy typu petle, ify, switche itp. ale nie nauczy cie on chociazby oop ktore jest podstawa w prawie kazdym mainstreamowym jezyku ani zadnych bibliotek poza standardowa dla danego jezyka, co tez jest dosc mocnym ograniczeniem.

Data rejestracji
    Oct 2010
    Siła reputacji
    9
    yeeq : IT'S OVER 9000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! yeeq : IT'S OVER 9000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! yeeq : IT'S OVER 9000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! yeeq : IT'S OVER 9000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! yeeq : IT'S OVER 9000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! yeeq : IT'S OVER 9000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! yeeq : IT'S OVER 9000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! yeeq : IT'S OVER 9000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! yeeq : IT'S OVER 9000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! yeeq : IT'S OVER 9000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! yeeq : IT'S OVER 9000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Domyślny

na twoim miejscu kupilbym lepsza ksiazke
    najlepiej

gdzies chyba nawet mam moge ci opchnac za polowe ceny

Data rejestracji
    Jan 2004
    Położenie
    Wroclove :)
    Siła reputacji
    16
    Terr ma taką reputację, że cytują go w podręcznikach Terr ma taką reputację, że cytują go w podręcznikach Terr ma taką reputację, że cytują go w podręcznikach Terr ma taką reputację, że cytują go w podręcznikach Terr ma taką reputację, że cytują go w podręcznikach Terr ma taką reputację, że cytują go w podręcznikach Terr ma taką reputację, że cytują go w podręcznikach Terr ma taką reputację, że cytują go w podręcznikach

Domyślny

jak juz ogarniesz podstawy to polecam przeczytać ten artykuł:

https://datarebellion.com/blog/to-le...ly-care-about/

Data rejestracji
    Jun 2007
    Siła reputacji
    12
    wampiirr poleca ten styl życia wampiirr poleca ten styl życia wampiirr poleca ten styl życia wampiirr poleca ten styl życia

Domyślny

Myślicie, ze warto byłoby iść na jakiś kurs programowania, możecie jakiś polecić? Miałem tylko jakieś podstawy c++ na studiach, ale teraz mysle, czy nie rozwijać się w tym kierunku, żeby znaleźć jakaś prace

Data rejestracji
    Sep 2013
    Położenie
    Poznań
    Siła reputacji
    5
    daniello1337 ostro pracuje nad swoją reputacją

Domyślny

Jesli nie masz samozaparcia to idz na kurs, np. coderslab ma kurs Javy w Wawie z mozliwoscia zwrotu 100% kursu i praktykami/praca w Londynie (wszystko legit). No ale jesli rzeczywiscie chcesz sie nauczyc i nie boisz sie troche posiedziec w domu to uderzaj na udemy.com i tam ucz sie czego tam potrzebujesz.

Notoryczny Miotacz Postów durel jest teraz offline
    Data rejestracji
    Apr 2006
    Położenie
    Wrocław
    Siła reputacji
    12
    durel wkroczył na salony durel wkroczył na salony durel wkroczył na salony

Domyślny

Cytuj wampiirr napisał Pokaż post
    Myślicie, ze warto byłoby iść na jakiś kurs programowania, możecie jakiś polecić? Miałem tylko jakieś podstawy c++ na studiach, ale teraz mysle, czy nie rozwijać się w tym kierunku, żeby znaleźć jakaś prace
    Jeżeli chodzi o te sławne szkoły programowania czyt. bootcampy, itp, to IMO nie. Zetknąłem się w pracy z osobami bo takich kursach i widać, że średnio te kursy im się posłużyły. Po prostu widać różnicę między kimś kto zajął się programowaniem, wciągnęło go i na własną rękę metodą prób i błędów zaczął kodzić, a kimś kto wyłożył nie małą kasę na kurs i możliwe, że nawet dotrwał do końca tylko dlatego, że szkoda zrezygnować jak się zapłaciło. Nie mówię, że z Tobą tak samo by było, ale po prostu nie widzę sensu wykładania kasy na coś co można znaleźć w Internecie za free. W Internecie jest pełno tutoriali, książka Praty którą ktoś wysłał kilka postów wcześniej kosztuje chyba 50zł i bardzo ją polecam, idealna na początek. Ważne, żeby w parze z teorią rozwijać się też praktycznie, czyli przerobisz jakiś dział, zrób kilka prostych programów z wykorzystaniem poznanej technologii. Przerobisz cały tutorial? Pomyśl nad jakimś fajnym projektem i zacznij go robić, wtedy do pomocy przyjdzie Google i Stack i powoli zaczniesz łączyć fakty poznane w tutorialach. Druga sprawa, o ile uważam, że C++ to najlepszy język by zacząć, bo zmusza Cie on do robienia rzeczy które inne języki robią z automatu, to chyba najciężej o pracę na początek w C++. Trzeba po prostu najwięcej umieć, bo jednak język jest ogromny i jeżeli nie zna się go dobrze to łatwo coś spierdolić.
    Ostatnio zmieniony przez durel : 14-02-2018, 21:25

Data rejestracji
    Jun 2007
    Siła reputacji
    12
    wampiirr poleca ten styl życia wampiirr poleca ten styl życia wampiirr poleca ten styl życia wampiirr poleca ten styl życia

Domyślny

Obczaje na bank te książkę, później najwyżej będę się pytał co dalej, czy zająć się jakimś innym językiem itp. Zobaczę przede wszystkim czy się wciągnę

+ Nowy post

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Zakładki

Zasady postowania