Reklama
Strona 53 z 275 PierwszaPierwsza ... 343515253545563103153 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 781 do 795 z 4121

Temat: Zestawy komputerowe i podzespoły bazowe

  1. #781
    Avatar Mistrzu dragon
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    20 cm od klawiatury
    Posty
    1,857
    Siła reputacji
    20

    Odpowiedź eksperta

    Domyślny

    jak poprzedni się nie podoba to proponuje
    https://www.morele.net/inventory/info/tehFwq/
    Powyższy post może być sarkastyczny oraz zawierać śladowe ilości orzechów arachidowych.

  2. #782

    Data rejestracji
    2013
    Posty
    727
    Siła reputacji
    0

    Domyślny

    [QUOTE=Mistrzu dragon;9980233]jak poprzedni się nie podoba to proponuje

    A w czym on jest gorszy od tego co wysylalem na allegro.pl ariel z gtx 1060 6GB i i7 7700k jeżeli chodzi tutaj o kwestie stu, dwustu złotych jestem w stanie przepłacać, ale jeżeli miałbym brać jeden z tych stworzonych przez Ciebie to dlaczego ? I dzięki wielkie za pomoc ")

  3. Reklama
  4. #783
    Avatar xerax
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Szczecin
    Wiek
    36
    Posty
    1,525
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Cytuj Mistrzu dragon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    jak poprzedni się nie podoba to proponuje

    A w czym on jest gorszy od tego co wysylalem na allegro.pl ariel z gtx 1060 6GB i i7 7700k jeżeli chodzi tutaj o kwestie stu, dwustu złotych jestem w stanie przepłacać, ale jeżeli miałbym brać jeden z tych stworzonych przez Ciebie to dlaczego ? I dzięki wielkie za pomoc ")
    Jezeli nie chcesz ogniska w domu ktore moze Ci zapewnic zasilacz Modecom-a to lepiej nie bierz zestawow z allegro i posluchaj Mistrza co Ci proponuje

  5. #784

    Data rejestracji
    2013
    Posty
    727
    Siła reputacji
    0

    Domyślny

    Ok to może wyrzucmy allegro i miałbym prośbę do ekspertów o złożenie pcta, który

    Da mi najlepsze efekty graficzne i najlepsza płynność w grach
    Nadchodzące tytuły da radę bezproblemowo też udźwignąć
    Do 4k (jeżeli to jakis komponent, który znacznie poprawia pracę jestem w stanie dokupić go potem, ale Na razie 4k PLN to max)
    Cichy
    , żebym w przyszłości opcjonalnie mógł polepszyc kartę graficzną

    Dzięki jeszcze raz

    PS; @Przemo ; ten kod promocyjny na morele dalej aktualny ?
    Ostatnio zmieniony przez Quater Pater : 19-03-2017, 09:43

  6. #785
    Avatar maslo
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    trzymiasto
    Wiek
    31
    Posty
    2,367
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Hej

    Jako że mój obecny komputer ma już +/- blisko sześć lat, zastanawiam się nad wymianą na coś nowszego.
    Jednakże nie wiem co warto było by wymienić, a co zostawić, jeśli jest taka możliwość.
    Mój obecny sprzęt to:
    i5 2500k (nie kręcona) + stock
    H61M-D2-B3
    DDR3 2x4 1333Mhz
    Be quiet bronze 80 530w

    Nie jestem pewny co z tego można by zostawić, tak żeby trochę zaoszczędzić i dołożyć do innych części.
    Zasilacz swoje lata ma i trochę pewnie przeszedł, ale jeśli można go zostawić to było by fajnie.

    Skleiłem coś takiego na szybko:
    https://www.morele.net/inventory/info/BMvvoV/
    Płyty głównej, ramu i procesora z chłodzeniem nie ruszałem, bo nie wiem na co nawet patrzeć.
    Co dodać (w przypadku ww.), co zmienić?

    Od całego zestawu jedyne czego bym wymagał to standardu na dzisiejsze czasy i jakiegoś taniego monitora
    Budżet na całość to +/- 3,5k
    @edit
    http://www.morele.net/inventory/info/mlb2Fi/
    Czy mój obecny zasilacz by to pociągnął?
    Ostatnio zmieniony przez maslo : 19-03-2017, 20:25

  7. #786

    Data rejestracji
    2010
    Posty
    143
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    https://www.olx.pl/oferta/amd-fx-835...9-IDl2wAk.html - ten zestaw + obudowa i zasilacz od tego dżentelmena dokupię kartę RX 480 8gb i chłodzenie na procek - dysk mój
    https://www.olx.pl/oferta/komputer-p...tml#5b118ece8b bądź ten zestaw od tego dżentelmena.
    Wszystko pod grę Black Desert. Cenowo wychodzi prawie identycznie. Który będzie lepszy?

  8. #787
    Avatar cowboy
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    9,594
    Siła reputacji
    25

    Odpowiedź eksperta

    Domyślny

    Cytuj maslo napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Hej

    Jako że mój obecny komputer ma już +/- blisko sześć lat, zastanawiam się nad wymianą na coś nowszego.
    Jednakże nie wiem co warto było by wymienić, a co zostawić, jeśli jest taka możliwość.
    Mój obecny sprzęt to:
    i5 2500k (nie kręcona) + stock
    H61M-D2-B3
    DDR3 2x4 1333Mhz
    Be quiet bronze 80 530w

    Nie jestem pewny co z tego można by zostawić, tak żeby trochę zaoszczędzić i dołożyć do innych części.
    Zasilacz swoje lata ma i trochę pewnie przeszedł, ale jeśli można go zostawić to było by fajnie.

    Skleiłem coś takiego na szybko:
    https://www.morele.net/inventory/info/BMvvoV/
    Płyty głównej, ramu i procesora z chłodzeniem nie ruszałem, bo nie wiem na co nawet patrzeć.
    Co dodać (w przypadku ww.), co zmienić?

    Od całego zestawu jedyne czego bym wymagał to standardu na dzisiejsze czasy i jakiegoś taniego monitora
    Budżet na całość to +/- 3,5k
    @edit
    http://www.morele.net/inventory/info/mlb2Fi/
    Czy mój obecny zasilacz by to pociągnął?
    nie ma potrzeby brac mobo z innej polki cenowej niz 250~zl jezeli bierzesz zablokowany procek, jezeli chcesz koniecznie upgrade juz teraz, to kup narazie sama grafike, a za miesiac reszte (wychodza ryzeny 5 i zapowiadaja sie niezle, no i powinny pociagnac ceny i5 w dol). a co do grafiki, to ja zamiast gtx 1060 bralbym radeona rx480, teraz karty sa w zasadzie a tym samym poziomie (moze nawet z lekka przewaga gtxa), ale z czasem rx480 bedzie zyskiwal, wiec jezeli nie wymieniasz sprzetu co rok czy dwa to zdecydowanie lepiej wez rx480. podsumowujac, kup sobie teraz ta karte: https://www.morele.net/karta-graficz...vi-box-974854/ i ew monitor (tu juz nie doradze, nie znam sie) a reszte za miesiac. Twoj zasilacz sobie poradzi.
    @maslo ;

    @
    jeszcze edit, tak w sumie mysle, ze jezeli ryzen 5 1500x (ktory ma oferowac wydajnosc zblizona do i5 7600k) bedzie kosztowac tyle ile ma kosztowac, czyli 9 stow, to moznaby tu pomyslec juz nad gtxem 1070. jak sie nie boisz dolozyc w najgorszym wypadku 3-4 stow do 3,5 tys ktore masz teraz. w sumie kluczowa sprawa - 3.5k chcesz wydac lacznie z monitorem, czy bez?


    Cytuj Quater Pater napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ok to może wyrzucmy allegro i miałbym prośbę do ekspertów o złożenie pcta, który

    Da mi najlepsze efekty graficzne i najlepsza płynność w grach
    Nadchodzące tytuły da radę bezproblemowo też udźwignąć
    Do 4k (jeżeli to jakis komponent, który znacznie poprawia pracę jestem w stanie dokupić go potem, ale Na razie 4k PLN to max)
    Cichy
    , żebym w przyszłości opcjonalnie mógł polepszyc kartę graficzną

    Dzięki jeszcze raz

    PS; @Przemo ; ten kod promocyjny na morele dalej aktualny ?
    @Quater Pater ;

    jak chcesz naprawde zajebista maszyne NA JUZ i masz 4k a reszte mozesz dolozyc pozniej, to plan jest taki, kupujesz to:

    https://www.morele.net/inventory/info/WNUrEv/

    pakujesz to do starej obudowy, podpinasz stare dyski, a za jakis czas dokladasz 800zl i kupujesz ssd, hdd, cooler na cpu i obudowe.
    Ostatnio zmieniony przez cowboy : 20-03-2017, 01:32

  9. #788
    Avatar maslo
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    trzymiasto
    Wiek
    31
    Posty
    2,367
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Cytuj cowboy napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    nie ma potrzeby brac mobo z innej polki cenowej niz 250~zl jezeli bierzesz zablokowany procek, jezeli chcesz koniecznie upgrade juz teraz, to kup narazie sama grafike, a za miesiac reszte (wychodza ryzeny 5 i zapowiadaja sie niezle, no i powinny pociagnac ceny i5 w dol). a co do grafiki, to ja zamiast gtx 1060 bralbym radeona rx480, teraz karty sa w zasadzie a tym samym poziomie (moze nawet z lekka przewaga gtxa), ale z czasem rx480 bedzie zyskiwal, wiec jezeli nie wymieniasz sprzetu co rok czy dwa to zdecydowanie lepiej wez rx480. podsumowujac, kup sobie teraz ta karte: https://www.morele.net/karta-graficz...vi-box-974854/ i ew monitor (tu juz nie doradze, nie znam sie) a reszte za miesiac. Twoj zasilacz sobie poradzi.
    @maslo ;
    Wolałbym już sobie coś tam kupić teraz niż czekać, nie wydaje mi się żeby ceny spadły zbyt szybko, przynajmniej w polsce

    Co do karty, patrzyłem teraz na testy rx480 v chociażby ten 1060, średnio 10-15 klatek mniej od gtxa, dla kogoś to może nie dużo ale dla mnie ogromna różnica
    W przypadku kart zawsze byłem po stronie nvidii i raczej przy niej chciałbym zostać, nie rozumiem też jak z czasem rx480 ma zyskać?

    Co do procesora zastanawiam się czy by nie dać raz szansy AMD i wrzucić coś od nich zamiast intela, ale wtedy musiałbym już raczej zmienić zasilacz
    A w przypadku mobo dzięki, zamienię na coś tańszego
    @cowboy

    @edit
    3,5 łącznie z monitorem, bo blisko tego set uklepałem
    ale szczerze zastanawiam się czy by nie odpuścić sobie na razie monitor i kupić w niedalekiej przyszłości
    1060 to raczej najwyższa półka cenowa o jakiej mogę teraz myśleć :p
    Ostatnio zmieniony przez maslo : 20-03-2017, 01:21

  10. #789
    Avatar cowboy
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    9,594
    Siła reputacji
    25

    Odpowiedź eksperta

    Domyślny

    Cytuj maslo napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Co do karty, patrzyłem teraz na testy rx480 v chociażby ten 1060, średnio 10-15 klatek mniej od gtxa, dla kogoś to może nie dużo ale dla mnie ogromna różnica
    W przypadku kart zawsze byłem po stronie nvidii i raczej przy niej chciałbym zostać, nie rozumiem też jak z czasem rx480 ma zyskać?
    bo z dx12 i vulkanem, czyli defacto przyszlosciowymi api rx480 radzi sobie znacznie lepiej + ma 2gb wiecej pamieci niz gtx co w przyszlosci moze robic roznice (w 4k juz dzisiaj robi). teraz praktycznie kazdy nowy wiekszy tytul powinien oferowac dx12 jako api i tam rx480 ma przewage, mozesz obejrzec testy jak sie sprawuja obie karty pod dx12 i zobaczysz roznice. przewaga gtx pod dx11 jest mniejsza niz przewaga rx w dx12 (o vulkanie juz nie wspominajac). mozesz tez zobaczyc test jak sprawuja sie starsze radeony w starciu ze starszymi gforcami, jest duzo testow na yt, radki DUZO lepiej sie starzeja.

    Cytuj maslo napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Co do procesora zastanawiam się czy by nie dać raz szansy AMD i wrzucić coś od nich zamiast intela, ale wtedy musiałbym już raczej zmienić zasilacz
    ale w sensie, ze isc w jakiegos fxa od amd? szalenstwo, szczegolnie teraz. ryzeny 5 maja byc w sklepach 11.04 i zapowiadaja sie naprawde ciekawie, szczegolnie wlasnie 1500x. zasilacz tez by wystarczyl, ryzen 1500x ma miec 65 tdp, w zasadzie tyle co przecietna i5. naprawde oplaca sie poczekac te 3 tygodnie.
    Ostatnio zmieniony przez cowboy : 20-03-2017, 02:40

  11. #790
    Avatar maslo
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    trzymiasto
    Wiek
    31
    Posty
    2,367
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Cytuj cowboy napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    bo z dx12 i vulkanem, czyli defacto przyszlosciowymi api rx480 radzi sobie znacznie lepiej + ma 2gb wiecej pamieci niz gtx co w przyszlosci moze robic roznice (w 4k juz dzisiaj robi). teraz praktycznie kazdy nowy wiekszy tytul powinien oferowac dx12 jako api i tam rx480 ma przewage, mozesz obejrzec testy jak sie sprawuja obie karty pod dx12 i zobaczysz roznice. przewaga gtx pod dx11 jest mniejsza niz przewaga rx w dx12 (o vulkanie juz nie wspominajac). mozesz tez zobaczyc test jak sprawuja sie starsze radeony w starciu ze starszymi gforcami, jest duzo testow na yt, radki DUZO lepiej sie starzeja.



    ale w sensie, ze isc w jakiegos fxa od amd? szalenstwo, szczegolnie teraz. ryzeny 5 maja byc w sklepach 11.04 i zapowiadaja sie naprawde ciekawie, szczegolnie wlasnie 1500x. zasilacz tez by wystarczyl, ryzen 1500x ma miec 65 tdp, w zasadzie tyle co przecietna i5. naprawde oplaca sie poczekac te 3 tygodnie.
    No faktycznie, miejscami ta rx'ka w pewnych tytułach sprawuje się lepiej, ale dalej 1060 wydaje mi się stabilniejsza na obecne czasy (a na tym mi zależy)
    Prawda jest taka, że byłbym zadowolony z czegokolwiek co poprawi dwukrotnie osiągi mojej starej 770 (a o to też nie trudno)

    Zastanowię się jeszcze nad tym

  12. #791
    Avatar Mistrzu dragon
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    20 cm od klawiatury
    Posty
    1,857
    Siła reputacji
    20

    Odpowiedź eksperta

    Domyślny

    r9 480 ma zyskiwać bo ma 8gb pamięci i lepiej sobie radzi w vulcanie, a gier które go wspierają jest tyle co nic
    ja bym brał 1060 bo jest lepszy dziś w każdym aspekcie, jak bierzesz 480 to kupujesz sobie los na loterie czy developerzy gier zaczną wspierać vulcana i będą robić to umiejętnie (bo były cyrki chociażby z deus exem gdzie na dx12 wyciągał mniej klatek niż na dx11 )
    do tego czasu wyjdzie kolejna generacja kart i nie sadze że zieloni odpuszczą walkę w tym segmencie

    jak możesz kupić potem porządny monitor a nie teraz gówniaka z matrycą TN to proponuję:
    https://www.morele.net/inventory/info/wSX1xW/

    jednak lepszą opcją byłoby zostawienie na razie tego co masz i kupienie (niepotrzebne skreślić):
    https://www.morele.net/inventory/info/7U14SL/
    i zostaje ci na monitor, albo 144hz TN do gier, albo bardziej multimedialny 60-75hz IPS z lepszymi kolorami... albo zwyklaka za 500zł
    Ostatnio zmieniony przez Mistrzu dragon : 20-03-2017, 03:35
    Powyższy post może być sarkastyczny oraz zawierać śladowe ilości orzechów arachidowych.

  13. #792
    Avatar Vyvin
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Leszno
    Wiek
    31
    Posty
    934
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Witam. Kolega chce sprzedać swój komputer, chciałby oszacować ile może za niego chcieć.

    https://www.morele.net/inventory/info/iE0dq4/

    Tylko płyta główna inna niż w linku. MSI Z97 GAMING 3, taka jest w tym kompie.

  14. #793

    Data rejestracji
    2011
    Położenie
    100lica
    Posty
    63
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Czy ma ktoś z was monitor 27"?
    Czy jest sens brać 27-calowy monitor przy 1080p? Może być pikseloza.
    Obecnie mam monitor 21.5" i w porównaniu z np. 24 nie ma dużej różnicy, a z 27 jest kolosalna, chciałbym nieco większy, gdyż czasem oglądałbym na nim filmy.

  15. #794
    Avatar cowboy
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    9,594
    Siła reputacji
    25

    Odpowiedź eksperta

    Domyślny

    Cytuj Vyvin napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Witam. Kolega chce sprzedać swój komputer, chciałby oszacować ile może za niego chcieć.

    https://www.morele.net/inventory/info/iE0dq4/

    Tylko płyta główna inna niż w linku. MSI Z97 GAMING 3, taka jest w tym kompie.
    zestaw jeszcze jak najbardziej jary, jezeli ma papiery na czesci i jeszcze jakas gwarancje to ja bym dal smialo licytacje z cena minimalna powiedzmy ~2500zl i kup teraz za ~3400zl i powinno sie sprzedac, oczywiscie im nizsza cena tym wieksza szansa na kupca i odwrotnie, moja jest raczej optymalna

  16. #795

    Data rejestracji
    2010
    Posty
    143
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Witam serdecznie. Miałem kupować nowy komputer ale cały plan w pizd.... poszedł. Obecnie posiadam:
    -Procesor- AMD Phenom II X4 965 BE
    -Płyta główna- Gigabyte GA-970A-D3 AM3
    -Ram- 8gb Ram 1333Mhz (2x4gb)
    -Dysk Twardy- HDD 500GB Caviar WD5000AAKX Sata3
    -Zasilacz Tacens Radix v550W
    -Karta Graficzna MSI Radeon R9 270 2gb
    -Obudowa- I-BOX Orion 910A Prescot
    -Chłodzenie procesora SilentiumPC Spartan PRO HE924D
    -Monitor Samsung SyncMaster TA550
    Pomyślałem że wymienię procesor na FX 8350 i może nawet go lekko podkręce. Moje pytanie brzmi. O ile wydajniejszy będzie FX od mojego Phenoma? Koszt FX'a używanego koło 600zł.

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Zestawy komputerowe i podzespoły bazowe
    Przez darkan w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 5856
    Ostatni post: 07-06-2016, 22:40
  2. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post: 02-02-2016, 17:19
  3. Sprzedam [sprzedam] Podzespoły komputerowe za półdarmo
    Przez makaron077 w dziale Giełda
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 21-07-2015, 19:28
  4. Komputerowe "śmieci"-czy są coś warte?
    Przez Dawox w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post: 20-09-2012, 23:52
  5. 2 zestawy hotkeysów
    Przez Serllo w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post: 03-02-2011, 16:48

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •