Reklama
Strona 145 z 275 PierwszaPierwsza ... 4595135143144145146147155195245 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 2,161 do 2,175 z 4121

Temat: Zestawy komputerowe i podzespoły bazowe

  1. #2161
    Avatar Alex Hope
    Data rejestracji
    2011
    Posty
    4,372
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Panowie co będzie lepsze do zwykłego PS4 za 700 zł, monitor, czy telewizor? Jeśli chodzi o rozmiar to 24 cale mnie zadowalają.

  2. #2162
    Avatar jaxi
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    5,328
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Na zwykłym monitorze 24 chujowo jest, szczególnie jak się chce usiąść trochę dalej, a nie jak przy kompie cały czas przy biurku

  3. Reklama
  4. #2163

    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Łódź
    Wiek
    28
    Posty
    1,513
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Witam panowie.
    Kupiłem ostatnio gtxa 1070 z amazonu za 1550~, ale zwracam ją i za jakieś 2 tygodnie będę miał tą kasę ponownie.
    Co polecacie zrobić? Czekać na nowe karty, które już niby premierę miałby, ale benchmarków jakoś nie widać za bardzo i wtedy kupić nową (nie będzie to raczej ten przedział cenowy 1600~, więc pewnie odpada), czy polecieć w coś starego 1070/ti/80?
    Którą kartę polecacie? Tańszą o jakieś 200-400 zł 70 czy 80, a może wersję 70ti?
    Powiedzmy, że mam te 1600 zł plus minus 100, bo widzę, że 1080 już po tyle chodzą z drugiej ręki na allegro, oczywiście w grę wchodzą tylko używki, nie chcę za nówkę 2,3k płacić. : /

    Co robić?

    Druga sprawa. Jakiś router godny polecenia? Jeden zmniejsza mi szybkość neta o około 30% a drugi standardowo łapie full prędkość, ale ma mały zasięg (co postaram się zniwelować mi repeaterem, który już do mnie idzie) i przy oglądaniu filmów na youtube po 20 minutach kompletnie muli internet, spowalniając go do prędkości 5mb/s, przez co bardzo często muszę go resetować.
    Polecicie coś? Nie chcę tych 8 antenowych aserów po 700 zł, aktualny sprzęt to koszt około 50-100 zł (stare tp link i belkin xD), więc wolałbym coś bliżej tej ceny w granicy no powiedzmy do 150-200 zł, a nie 600 czy 400. Warto interesować się sprzętem z chińskich portali? Chociażby Xiaomi?

    Dzięki za odpowiedzi.

  5. #2164
    Avatar Mistrzu dragon
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    20 cm od klawiatury
    Posty
    1,857
    Siła reputacji
    20

    Odpowiedź eksperta

    Domyślny

    uzywka 1070ti/1080
    uzywka RT-AC1200G+

    Cytuj Alex Hope napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.

    Panowie co będzie lepsze do zwykłego PS4 za 700 zł, monitor, czy telewizor? Jeśli chodzi o rozmiar to 24 cale mnie zadowalają.
    skoro tak to monitor, mniejszy lag
    Ostatnio zmieniony przez Mistrzu dragon : 01-09-2018, 20:10
    Powyższy post może być sarkastyczny oraz zawierać śladowe ilości orzechów arachidowych.

  6. #2165
    Avatar cowboy
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    9,594
    Siła reputacji
    25

    Odpowiedź eksperta

    Domyślny

    co do karty - na jakiej rozdzialce i odswiezaniu grasz? @Funciek ;

  7. #2166

    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Łódź
    Wiek
    28
    Posty
    1,513
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Cytuj cowboy napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    co do karty - na jakiej rozdzialce i odswiezaniu grasz? @Funciek ;

    Full HD, na jakieś 4k czy inne takie szybko raczej się nie przeniosę. Wiem, że 1060 by wystarczyła, ale chcę już coś lepszego kupić, kolejna wymiana znając życie, za kolejne 10 lat. XD
    Odświeżanie według windowsa mam 60hz, może w przyszłości (dalekiej, może od razu jakaś większa rozdzielczość) wymienię tego grata na coś lepszego.

    Swoją drogą ile taki monitorek na 2k~ z w miarę sensownym odświeżaniem by kosztował?
    Ostatnio zmieniony przez Funciek : 01-09-2018, 21:17

  8. #2167
    Avatar cowboy
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    9,594
    Siła reputacji
    25

    Odpowiedź eksperta

    Domyślny

    no to nic lepszego niz gtx1070 nie potrzebujesz do fhd 60 fps, a spoko monitorki zaczynaja sie od 1200zl moim zdaniem

  9. #2168
    Avatar bubcoz
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Kraków
    Wiek
    30
    Posty
    2,002
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    da radę taki zestaw? zaznaczam, że kartę wezmę pewnie używaną.
    Trochę przysknerzyłem na zasilaczu i wentylacji, wziąć coś lepszego?
    warto brać dedykowaną kartę sieciową?

    Zestawy komputerowe i podzespoły bazowe-untitled1.jpgZestawy komputerowe i podzespoły bazowe-untitled2.jpg

    +jeden z tych dysków, który będzie lepszy?
    https://www.morele.net/dysk-ssd-sams...00b-eu-702239/
    https://www.morele.net/dysk-ssd-adat...2gt-c-1052354/

  10. #2169

    Ekspert: Sprzęt i oprogramowanie Przemo jest teraz offline
    Avatar Przemo
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Łódź
    Posty
    3,598
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Ogólnie jest OK, tylko czemu ta buda? To stary kloc, są lepsze propozycje w tej cenie/oferujące to samo za mniej. Zależy czego szukasz. Co do dysku - lepszy jest EVO, ale jako zwykły domowy użytkownik nie zauważysz różnicy między nim, a ADATĄ, która jest tańsza.
    Potrzebujesz pomocy z komputerem, laptopem? Coś nie działa, szukasz nowego PCta? Pisz PW lub mnie mentionuj.

  11. #2170
    Avatar bubcoz
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Kraków
    Wiek
    30
    Posty
    2,002
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj Przemo napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    To stary kloc, są lepsze propozycje w tej cenie/oferujące to samo za mniej.
    coś konkretnego masz na myśli? polecane w tym temacie bequiet zaczynają się od 300

    a wiatrak da radę? bo nie ukrywam oszczędzałem na nim
    Ostatnio zmieniony przez bubcoz : 03-09-2018, 18:46

  12. #2171

    Ekspert: Sprzęt i oprogramowanie Przemo jest teraz offline
    Avatar Przemo
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Łódź
    Posty
    3,598
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    No jakbyś powiedział, czego oczekujesz to byłoby łatwiej doradzić. ;) Ale zasadniczo (wszystko miałem w rękach i testowałem):
    Fractal Design Focus G, Fractal Design Meshify C, SilentiumPC Pax M70, SilentiumPC Gladius M35, Modecom Oberon Pro Silent,

    Co do chłodzenia procesora - tyłka nie urywa, ale spokojnie da sobie radę utrzymać sensowne temperatury przy zdecydowanie wyższej kulturze pracy niż fabryczny cooler.
    Potrzebujesz pomocy z komputerem, laptopem? Coś nie działa, szukasz nowego PCta? Pisz PW lub mnie mentionuj.

  13. #2172
    Avatar cowboy
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    9,594
    Siła reputacji
    25

    Odpowiedź eksperta

    Domyślny

    a ja bym zrobil tak - wywalilbym tego spartana i zamienilbym i5-8400 na i3-8100 (z tym cpu na stocku nie ma tragedii, z reszta cooler to rzecz ktora mozesz wymienic w kazdej chwili a stocka wyrzucic przez okno) a zaoszczedzona czesc budzetu wsadzil w gpu i lyknalbym uzywke gtx1070. zakladajac ze grasz w fullhd 60hz taka opcja pozwoli Ci wymaksowac wszystkie gry na rynku z 60 fpsami (moze poza skrajnymi przypadkami niezoptymalizowanych gierek ktore nie powinny wyjsc z bety), ta proponowana przez Ciebie nie - bedziesz musial zjezdzac do high a nawet nizej z jakimis ceniami czy teksturami, przez gpu wlasnie.

    no ale to tylko sugestia, natomiast jedyne co musisz zamienic obowiazkowo to 1x8gb ramu na 2x4gb.
    @bubcoz ;

    a, no a jezeli jednak zdecydujesz sie na i5-8400 i uzywke gtx1060 3gb to w tej samej cenie powinienes znalezc rx580 4gb ktory jest lepszy pod kazdym wzgledem (gtx1060 3gb wzgledem gtx1060 6gb jest okrojony nie tylko z vramu).
    Ostatnio zmieniony przez cowboy : 03-09-2018, 20:02

  14. #2173
    Avatar Okoo140
    Data rejestracji
    2009
    Posty
    201
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Kolega uszkodził slot PCIE a w płycie ma tylko jeden (i do tego nie ma żadnego wejścia wideo w płycie głównej haha). Co polecacie pod i5-2500k ? Dotychczas kręcił coś pomiędzy 4,2-4,5.

  15. #2174
    Avatar bubcoz
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Kraków
    Wiek
    30
    Posty
    2,002
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj Przemo napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    No jakbyś powiedział, czego oczekujesz to byłoby łatwiej doradzić. ;) Ale zasadniczo (wszystko miałem w rękach i testowałem):
    Fractal Design Focus G, Fractal Design Meshify C, SilentiumPC Pax M70, SilentiumPC Gladius M35, Modecom Oberon Pro Silent,

    Co do chłodzenia procesora - tyłka nie urywa, ale spokojnie da sobie radę utrzymać sensowne temperatury przy zdecydowanie wyższej kulturze pracy niż fabryczny cooler.
    ten Modecom będzie dla mnie świetny, dzięki

    i jeszcze jedno, warto kupować kartę sieciową? poprawia ona jakość połączenia internetowego?

  16. #2175

    Ekspert: Sprzęt i oprogramowanie Przemo jest teraz offline
    Avatar Przemo
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Łódź
    Posty
    3,598
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Cytuj Okoo140 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Kolega uszkodził slot PCIE a w płycie ma tylko jeden (i do tego nie ma żadnego wejścia wideo w płycie głównej haha). Co polecacie pod i5-2500k ? Dotychczas kręcił coś pomiędzy 4,2-4,5.
    Trudno powiedzieć tak naprawdę, bo rynek sensownych płyt pod Sandy jest specyficzny i drogi. To używki i dostępne modele się ciągle zmieniają.

    Cytuj bubcoz napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    ten Modecom będzie dla mnie świetny, dzięki

    i jeszcze jedno, warto kupować kartę sieciową? poprawia ona jakość połączenia internetowego?
    Nie, przeciętnemu Kowalskiemu starcza to co jest w płycie głównej.
    Potrzebujesz pomocy z komputerem, laptopem? Coś nie działa, szukasz nowego PCta? Pisz PW lub mnie mentionuj.

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 9 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 9 gości)

Podobne tematy

  1. Zestawy komputerowe i podzespoły bazowe
    Przez darkan w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 5856
    Ostatni post: 07-06-2016, 22:40
  2. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post: 02-02-2016, 17:19
  3. Sprzedam [sprzedam] Podzespoły komputerowe za półdarmo
    Przez makaron077 w dziale Giełda
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 21-07-2015, 19:28
  4. Komputerowe "śmieci"-czy są coś warte?
    Przez Dawox w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post: 20-09-2012, 23:52
  5. 2 zestawy hotkeysów
    Przez Serllo w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post: 03-02-2011, 16:48

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •