Reklama
Strona 129 z 275 PierwszaPierwsza ... 2979119127128129130131139179229 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 1,921 do 1,935 z 4121

Temat: Zestawy komputerowe i podzespoły bazowe

  1. #1921

    Ekspert: Sprzęt i oprogramowanie Przemo jest teraz offline
    Avatar Przemo
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Łódź
    Posty
    3,598
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    @Carian ;
    Zgłaszać się nie trzeba, kod jest uniwersalny i ten sam od dawna - W3FHN58JFW
    Potrzebujesz pomocy z komputerem, laptopem? Coś nie działa, szukasz nowego PCta? Pisz PW lub mnie mentionuj.

  2. #1922

    Data rejestracji
    2007
    Wiek
    29
    Posty
    9,025
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Przemo kumplu a jeszcze gdybyś mógł odpowiedzieć na jedną rzecz.
    Warto w ogóle brać składanie np na morelach?
    Co na minus to to, że mogą pakować używane części po zwrotach, niby nic złego jak działają ale nowe to nowe
    po drugie mogą robić na odpierdol.
    Z minusów składania samemu to nigdy tego nie robiłem wiec nie wiem czy dobrze zrobię xD
    no i trzeba chyba te wszystkie kabelki sobie pokupować oddzielnie, czy jednak one są w zestawach z podzespołami, a może obudową?
    @Przemo ;

  3. Reklama
  4. #1923
    Avatar zakius
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    The Internets
    Wiek
    33
    Posty
    11,075
    Siła reputacji
    24

    Domyślny

    zawsze lepiej złożyć samemu i brać odbiór osobisty w miarę możliwości
    nie trzeba się użerać z kurierami, masz pewność, że wszystko jest zrobione dobrze itp.
    "wszystkie kabelki" to zależy co i do czego chcesz, SATA są z mobo w różnej ilości, zewnętrzny zasilania z zasilaczem, z monitorem zwykle jest chociaż 1 sygnałowy, wszystko od przedniego panelu jest w budzie, wszystko powinieneś mieć opisane w szczegółach produktu
    Problem z komputerem? Instrukcja diagnostyczna
    Cytuj Vegeta napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Baby maja wymagania jak windows vista, takze nigdy nie wiesz.
    Cytuj Dzzej napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Moje posty to esencja głupoty.
    "Don't worry, I'm just a pervert"

  5. #1924
    Avatar moth
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Gdańsk
    Wiek
    38
    Posty
    15,364
    Siła reputacji
    27

    Domyślny

    Składanie w morele to jebane 0/10, polecam samemu. Póki nie masz jakiejś zjebanej obudowy to sb poradzisz szybciutko
    Ostatnio zmieniony przez moth : 15-03-2018, 12:50

  6. #1925
    Avatar Dio Paladin
    Data rejestracji
    2007
    Wiek
    28
    Posty
    959
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Czy ktoś ma jakąś teorię popartą faktami, domysłami, przeciekami, newsami, bólem w krzyżu kiedy sytuacja na rynku kart graficznych zacznie się stabilizować? Na jesień zaplanowałem już jakiś czas temu modernizację komputera, na razie części sprzedałem, lato przesiedzę na laptopie i konsoli (i tak nie mam w co grać za bardzo, a jak mam to nie mam czasu xd) ale przed premierą nowego BFa i Metra wypadało by złożyć do kupy maszynkę. Obawiam się jednak, że braki magazynowe, pierwszeństwo Samsunga i Apple jeśli chodzi o produkcję pamięci i całe to kryptowalutowe szaleństwo mi te plany pokrzyżują.

    Oczywiście chodzi mi o luźne domysły i teorie, jest świadom, że nikt tak naprawdę nie wie kiedy będzie dobrze.

    Drugie pytanie to z kolei tyczy się monitorów - czemu monitory (przynajmniej na morelach) 1440p są droższe o parę dobrych stówek od monitorów 4K? Mam w planach składać bestię ale chyba nie aż taką żeby ogarnąć 4K@60 na full detalach ;d

  7. #1926

    Ekspert: Sprzęt i oprogramowanie Przemo jest teraz offline
    Avatar Przemo
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Łódź
    Posty
    3,598
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    @Pan Ryba ;
    Co do składania w sklepie - wszystko zależy od dnia i gościa, na którego trafisz (bo składa ich kilku). Ale zasadniczo jeśli nie musisz kupować usługi montażu to zawsze najlepiej składać samemu. Masz wtedy pewność, że wszystko jest nowe, nie uszkodzone w transporcie i złożone poprawnie. A to jest proste, jak klocki lego dla dużych chłopców. Nawet jak tego nie robiłeś to zachowując ostrożność nie ma czego popsuć, po prostu zajmie Ci to dłużej niż komuś z wprawą. Zwłaszcza, że jest masa filmów w necie + informacji z obrazkami w instrukcji od płyty głównej. Co do kabli - zawsze niezbędne minimum przychodzi z podzespołami.
    @Dio Paladin ;
    Nikt Ci tego nie powie, bo musiałby znać losy spekulacyjnego rynku kryptowalut. Zasadniczo najlepiej będzie kupować karty w dniu premiery nowej generacji NVIDII, bo wtedy możesz kupić referenty po ich oficjalnej cenie. Co do monitorów - nie są, pewnie po prostu patrzysz na 1440p na VA/IPS i chujowe 4K na TN. No ale podlinkuj modele, może Morele faktycznie znowu coś szaleje.
    Potrzebujesz pomocy z komputerem, laptopem? Coś nie działa, szukasz nowego PCta? Pisz PW lub mnie mentionuj.

  8. #1927
    Avatar zakius
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    The Internets
    Wiek
    33
    Posty
    11,075
    Siła reputacji
    24

    Domyślny

    mają zacząć wychodzić dedykowane układy do kopania ethereum już już zaraz, także odpadnie jedna popularna kryptowaluta, inna (monero) dobrze się kopie na CPU
    także może będzie lepiej... ale z drugiej strony nV opóźnia premierę kolejnej generacji
    Cytuj Przemo napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    jak klocki lego dla dużych chłopców
    raczej jak duplo, lego przy tym to wyzwanie
    Problem z komputerem? Instrukcja diagnostyczna
    Cytuj Vegeta napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Baby maja wymagania jak windows vista, takze nigdy nie wiesz.
    Cytuj Dzzej napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Moje posty to esencja głupoty.
    "Don't worry, I'm just a pervert"

  9. #1928
    Avatar Dio Paladin
    Data rejestracji
    2007
    Wiek
    28
    Posty
    959
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    1440p: https://www.morele.net/komputery/mon...812O1044560/1/
    4K: https://www.morele.net/komputery/mon...812O1044560/1/

    Mam wrażenie, że większość 4K jest tańsza niż 1440p, chyba, że kategoria monitory dla graczy jest myląca jeśli chodzi o ceny i jakość.

    Rozumiem, że kolejna generacja kart od NV to raczej ten rok? Jeśli tak to faktycznie trzeba będzie się postarać od razu na premierę wyrwać jakiegoś 2080(?) i jesienią na spokojnie dołożyć CPU+MOBO+RAM ;d
    Ostatnio zmieniony przez Dio Paladin : 15-03-2018, 16:32

  10. #1929

    Data rejestracji
    2007
    Wiek
    29
    Posty
    9,025
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Dobra to jeszcze jedno pytanie
    Podobno lepiej kupić ram w dwóch kościach niż w jednej, no i teraz podobno mają wychodzić na początku kwietnia nowe procesory od intela i mobo z socketem h310. I jakieś przecieki były jak mają wyglądać i na tej podstawie ktoś stwierdził, że ta najtańsza karta ma mieć 2 sloty na ram. Chciałbym kupić sobie teraz 8gb ramu w jednej kości i za 2-3 miesiące drugą kość. To chyba nie jest aż taka duża różnica żeby to jakoś odczuć jeśli będę używał tych 8gb na jednej kości niż gdybym miał używać w dwóch po 4.

  11. #1930

    Data rejestracji
    2006
    Posty
    1,051
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Cytuj Dio Paladin napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    1440p: https://www.morele.net/komputery/mon...812O1044560/1/
    4K: https://www.morele.net/komputery/mon...812O1044560/1/

    Mam wrażenie, że większość 4K jest tańsza niż 1440p, chyba, że kategoria monitory dla graczy jest myląca jeśli chodzi o ceny i jakość.
    Te monitory 4k mają chujową częstotliwość odświeżania.

  12. #1931

    Ekspert: Sprzęt i oprogramowanie Przemo jest teraz offline
    Avatar Przemo
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Łódź
    Posty
    3,598
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Dio - Nie sugeruj się tagami na morelach, bo tam chyba małpy to oznaczają. Np. sporo obudów pod SFX (czyli normalne, acz małe płyty główne) są oznaczone tylko i wyłącznie jako "dla Raspberry Pi". I szukajka wprowadza w błąd. Przeglądaj po prostu monitory o interesujących Cie parametrach. Od siebie powiem, że bardzo fajnym we względnie niskiej cenie 1440P jest Dell U2518D, chyba wszystkie spokojnie lecą na 75 Hz. Zależy też czy gracz w AAA czy e-sportowo i szukasz czegoś 120/144 Hz.

    Pan Ryba - No H310 na 100% będą ograniczone tylko do dwóch slotów. Przecież chipset Intel 300 to zasadniczo sztuczny refresh serii 100 i 200. Co do pamięci - Dual Channel daje od 5 do 20%~ zależnie od zastosowania, ale skoro za 2-3 miesiące (a nie rok-dwa) będziesz dorzucał drugą kość to narazie spokojnie bierz jedną.
    Potrzebujesz pomocy z komputerem, laptopem? Coś nie działa, szukasz nowego PCta? Pisz PW lub mnie mentionuj.

  13. #1932
    Avatar Mistrzu dragon
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    20 cm od klawiatury
    Posty
    1,857
    Siła reputacji
    19

    Odpowiedź eksperta

    Domyślny

    Cytuj Przemo napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Zasadniczo najlepiej będzie kupować karty w dniu premiery nowej generacji NVIDII, bo wtedy możesz kupić referenty po ich oficjalnej cenie.
    dodajmy ze jezeli jestes przygłuchy to warto to zrobić, bo te karty strasznie wyja

    Cytuj Przemo napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Od siebie powiem, że bardzo fajnym we względnie niskiej cenie 1440P jest Dell U2518D
    taki sobie jest tbh, te pseudo hdr i do tego srgb zamiast adobe
    nie ma fajnych monitorow powyzej 1080p w dobrej cenie, albo pro elo gaming po 3k albo profeska i responsywnosc gowna tez po 3k
    Powyższy post może być sarkastyczny oraz zawierać śladowe ilości orzechów arachidowych.

  14. #1933
    Avatar Dio Paladin
    Data rejestracji
    2007
    Wiek
    28
    Posty
    959
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    @Przemo ;
    No właśnie coś mi kurcze nie grało z tymi cenami na tych morelach, wszędzie 4K drogie, a tam na odwrót. Odświeżania jakiegoś mega nie będę potrzebował, gram głównie AAA, od biedy jakiś CS ale nic profesjonalnie więc te 60/75Hz mi wystarczy, zresztą przy 1440p/2160p więcej niż 60 klatek to już majątek trzeba dać za komputer ;d

  15. #1934

    Data rejestracji
    2007
    Wiek
    29
    Posty
    9,025
    Siła reputacji
    23

    Domyślny





    Warto?

    No i można tylko jedną rzecz na promo więc co wybrać xD

    i btw zamówic od razu procka czy liczyc ze bedzie tanszy jak wyjda te nowe (i3 8100)

  16. #1935

    Ekspert: Sprzęt i oprogramowanie Przemo jest teraz offline
    Avatar Przemo
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Łódź
    Posty
    3,598
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    @Pan Ryba ;
    Ram spoko cena. Dysk bez szału. Zwłaszcza, że IRDM ma gorszą wydajność od starego Iridium Pro.
    @Mistrzu dragon ;
    Każdego pseudo HDR jest do dupy, ale tego przecież nikt nie używa. To zwykły chwyt na Kowalskiego czy Smitha w sklepie pokroju Media Markt. xD A tutaj często w cenie 1099 złotych dostajesz IPS + 1440p + możliwość usatwienia przynajmniej 75H + Gwarancje i jakość wykonania Della.
    Potrzebujesz pomocy z komputerem, laptopem? Coś nie działa, szukasz nowego PCta? Pisz PW lub mnie mentionuj.

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Zestawy komputerowe i podzespoły bazowe
    Przez darkan w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 5856
    Ostatni post: 07-06-2016, 22:40
  2. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post: 02-02-2016, 17:19
  3. Sprzedam [sprzedam] Podzespoły komputerowe za półdarmo
    Przez makaron077 w dziale Giełda
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 21-07-2015, 19:28
  4. Komputerowe "śmieci"-czy są coś warte?
    Przez Dawox w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post: 20-09-2012, 23:52
  5. 2 zestawy hotkeysów
    Przez Serllo w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post: 03-02-2011, 16:48

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •