Reklama
Pokazuje wyniki od 1 do 13 z 13

Temat: Stałe podłączenie do prądu a żywotność baterii.

  1. #1
    Avatar Dzzej
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    8,969
    Siła reputacji
    23

    Domyślny Stałe podłączenie do prądu a żywotność baterii.

    Potrzebuję pomocy fizyków, elektroników i tym podobnych. Możliwe, że będę musiał korzystać mojego iPhone 5s jako modemu do internetu. Uprzedzając, przewertowałem Google, ale co raz pokazują się odmienne zdania.

    Czy stałe podłączenie nowego technologicznie smartfona do prądu może działać źle na baterię? Podobno jeżeli telefon jest podłączony do prądu, gdzie przychodzący prąd jest wyższy niż obecnie zużywa telefon, to wtedy ten prąd jest czerpany bezpośrednio z zasilacza, a nie baterii? Będzie różnica jeśli podłączę telefon do zwykłego gniazdka lub do portu USB 3.0?

    Po prostu - czy jeśli telefon będzie ~8h dziennie pod prądem to coś stanie się jego baterii? Skróci się jej żywotność?

    Halp!

  2. #2
    konto usunięte

    Domyślny

    A nie lepiej kupic sobie jakis modem za ~100zl na USB, i miec to z glowy?

  3. Reklama
  4. #3
    Avatar Dzzej
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    8,969
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Gdybym tak mógł zrobić to tak bym zrobił.

    Mogę wykupić sobie nielimitowany internet w zasięgu LTE za 20 PLN, ale na karcie SIM, którą używam normalnie w telefonie.
    Ostatnio zmieniony przez Dzzej : 24-05-2016, 18:59

  5. #4
    Avatar udarr
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    31
    Posty
    9,350
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Tylko wtedy jak dobrze rozumiem sim będzie w modemie więc telefon będzie offline.

    Z mojej wiedzy na temat rodzaju baterii i stosowanych obecnie technologii wynika, że nic się nie stanie ale lepiej to jeszcze gdzieś zweryfikuj, najlepiej napisz do jabłek i niech support Ci powie.
    Teoria o nieskończonym rogu obfitości stanowi, iż nigdy nie zabraknie ci argumentów na poparcie tezy w którą z jakichkolwiek powodów chcesz wierzyć. /L.K.

  6. #5
    Avatar kay
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    ด้้้้้็็็็็้้้&#
    Posty
    1,980
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    uzywalem laptopa stacjonarnie, bateria padla po roku always-on xd
    znów się widzimy

  7. #6
    Avatar Dzzej
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    8,969
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Cytuj udarr napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Tylko wtedy jak dobrze rozumiem sim będzie w modemie więc telefon będzie offline.
    Dlatego chcę wykorzystać tethering w telefonie do udostępniania internetu. Wtedy działa zarówno internet po wifi jak i cały telefon, wszystkie jego usługi. Właśnie teraz tak korzystam.

    Cytuj udarr napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Z mojej wiedzy na temat rodzaju baterii i stosowanych obecnie technologii wynika, że nic się nie stanie ale lepiej to jeszcze gdzieś zweryfikuj
    No właśnie staram się to zweryfikować xD. W internecie jest masa artykułów, starych i nowych, różnie mówiących. Komentarze też czytałem, też są różne opinie.

    Cytuj udarr napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    najlepiej napisz do jabłek i niech support Ci powie.
    To zrobię na pewno.
    Cytuj kay napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    uzywalem laptopa stacjonarnie, bateria padla po roku always-on xd
    Używam laptopa stacjonarnie od 2-3 lat, bateria zawsze pod prądem, wyłączam go raz na kilka tygodni (na noc + praca leci w stan uśpienia). Bateria nadal trzyma dobrze. Nie jest to odpowiedź na moje pytanie, pomimo że sprawa podobna. Z baterią w telefonie nie chcę kombinować, bo to jednak gejfon, a tam wiadomo jak jest z wymianą baterii.

  8. #7
    Avatar OjciecImperator
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Lublin
    Posty
    423
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Jestem elektrotechnikiem. Baterie wraz z układami ładującymi/zasilającymi w telefonach są tak skonstruowane, że telefon nawet jak coś robisz to pobiera prąd z baterii i w międzyczasie na bieżąco ją doładowuje. Więc przy takim ciągłym używaniu sprzętu będziesz mieć lekkie rozładowywanie i od razu ładowanie baterii, co prawda nie przeciąża to tak bardzo baterii na krótkie dystanse. Jednak w Twoim przypadku w tak długim okresie możesz znacząco obniżyć sobie wytrzymałość baterii, a także może Ci się rozkalibrować układ kontrolny baterii. Jak już to polecam kupić jakiś używany, stary i niedrogi telefon z LTE i jego wykorzystać do takiego celu.

    Edit.
    Każdy akumulator traci z czasem pojemność, ten który jest stale podłączony do ładowania dużo szybciej.
    Ostatnio zmieniony przez OjciecImperator : 24-05-2016, 19:24

  9. #8
    Avatar Dzzej
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    8,969
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Cytuj OjciecImperator napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Jak już to polecam kupić jakiś używany, stary i niedrogi telefon z LTE i jego wykorzystać do takiego celu.
    Jak wsponiałem, takie rozwiązanie nie wchodzi w grę, bo musiałbym się bawić w przekładanie SIM.

    Ale za resztę posta serdecznie dzięki. Myślę, że nie będę ryzykował baterii i wezmę po prostu oddzielny, droższy internet.

  10. #9
    Avatar udarr
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    31
    Posty
    9,350
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Cytuj kay napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    uzywalem laptopa stacjonarnie, bateria padla po roku always-on xd
    dziwne, ja mojego mam od stycznia 2015 i bateria jest mniej więcej jak przy zakupie, czasami tylko go odpinam na wieczór czy w trasę a tak to 90% czasu robi za stacjonarny do monitora i zasilacza podpięty
    Teoria o nieskończonym rogu obfitości stanowi, iż nigdy nie zabraknie ci argumentów na poparcie tezy w którą z jakichkolwiek powodów chcesz wierzyć. /L.K.

  11. #10
    Avatar Tlenik
    Data rejestracji
    2005
    Wiek
    32
    Posty
    107
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Ja ze swojego LG G2 korzystałem w dokładnie ten sam sposób (powrót z pracy, ładowarka i hotspot przez cały czas) przez ponad pół roku. Nadal trzyma mi bateria jeden dzień tak jak na początku, nie zauważyłem znaczących zmian. ;d

  12. #11

    Data rejestracji
    2010
    Położenie
    Myszków
    Wiek
    30
    Posty
    2,788
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Ja tak samo jak wyżej ;d od ponad roku jadę na Tetheringu, telefon w domu w większości leży pod ładowarką i nie zauważyłem nic złego

  13. #12
    Avatar gr4b4
    Data rejestracji
    2011
    Położenie
    Gliwice
    Posty
    155
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    A może po prostu wyciągnij baterię, i niech telefon będzie zasilany z sieci? W starych komórkach tak się dało, z nowymi nie próbowałem. :P

  14. #13
    Avatar Bazan
    Data rejestracji
    2008
    Wiek
    31
    Posty
    1,909
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Cytuj Dzzej napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Gdybym tak mógł zrobić to tak bym zrobił.

    Mogę wykupić sobie nielimitowany internet w zasięgu LTE za 20 PLN, ale na karcie SIM, którą używam normalnie w telefonie.
    Zapytaj o dodatkowa karte sim ktora bedzie korzystac z tego samego pakietu, ale bedziesz mogl wlozyc ja do drugiego urzadzenia - modemu sim. Bezpieczeniej i stabilniej. Troche drozej
    Dreaming by drumming. ˆˆ™

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Większe natężenie a żywotność akumulatora
    Przez David w dziale Urządzenia mobilne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post: 21-01-2016, 17:06
  2. Jak sprawdzić żywotność, zużycie i stan baterii w laptopie?
    Przez Brutalny Rzeznik w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post: 04-11-2014, 19:52
  3. Jak przedłużyć żywotność baterii w telefonie
    Przez Eloseya w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post: 17-09-2014, 19:48
  4. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post: 26-11-2009, 23:11

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •