Reklama
Strona 1 z 2 12 OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 1 do 15 z 24

Temat: Przejścia dla rowerzystów

  1. #1
    Avatar Mega Filip
    Data rejestracji
    2011
    Położenie
    Leszno
    Posty
    3,013
    Siła reputacji
    15

    Domyślny Przejścia dla rowerzystów

    Przeglądając sadistica trafiłem na takie coś:

    Zdziwiły mnie komentarze zarówno na sadolu, jak i pod samym filmikiem na youtubie. Co sądzicie o tej konkretnej sytuacji jak i ogólnie o rowerzystach na drodze (czy też jak w tym przypadku - na ścieżce rowerowej)? Z większości komentarzy wywnioskowałem, że każdy z kierowców zarówno w samochodzie jak i na rowerze zatrzymuje się na zielonym świetle i rozgląda w prawo i lewo. Już kurwa to widzę. Sam niemal codziennie jeżdżę rowerem przez miasto, po chodniku i wydaje mi się, że nigdy nie sprawiłem nikomu problemów.
    Tak więc, jak uważacie? Czy większość słusznie broni kierowcy który wjechał pod pierwszeństwo bo "jest większy"? Ja wiem, że ludzki instynkt podpowiada, żeby będąc rowerzystą nie walczyć z samochodem, ale w takim razie po co w ciężarówkach hamulce? Przecież są największe na drodze.
    Na tyle jestem doświadczony, że chyba zauważyłbym, że samochód na tym konkretnym filmie nie ma zamiaru się zatrzymać. Ale na litość boską...

    Inna perspektywa

    Tutaj trochę bardziej widać, że elka faktycznie mogła zasłonić rowerzystę. Zgadzam się, mógł nie widzieć. Ale co to za odwracanie kota ogonem, że dobrze tak rowerzyście, że niech wypierdala do lasu? Serio?


    @edit
    I jeszcze jedno. Widzę wypominanie rowerzyście, że zwrócił uwagę pieszemu idącemu po ścieżce. Ja zrozumiałbym jakby była tylko ścieżka, ale do kurwy nędzy - ma wybór: chodnik lub rowerówka. Co to są? Jakieś zaburzenia istnienia i własnej egzystencji?
    Ostatnio zmieniony przez Mega Filip : 06-05-2016, 14:16

  2. #2

    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Katowice
    Posty
    7,006
    Siła reputacji
    22

    Domyślny

    nie no ten gość jechał od tej strony co rower i skręcał więc nawet jeśli miał zielone to powinien przepuścić pieszych i rowery

    no ale też druga sprawa, że ten cymbał na rowerze mógł chociaż zwolnić wjeżdżając na drogę xD

  3. Reklama
  4. #3
    Avatar Kozek
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Mielec
    Wiek
    21
    Posty
    2,395
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Niestety kierowcy bardzo często wymuszają pierwszeństwo na rowerzystach, ale na tym filmiku wygląda to "hurr durr, jadę na rowerze ścieżka, wszyscy mają mi ustąpić miejsca". Facet dobrze widział samochód po prawej, mógł zwolnić i korona nie spadłaby mu z głowy. Większość rowerzystów odpierdala na drodze taką manianę, że brak słów, zupełnie jakby po rozpoczęciu jazdy wyłączali myślenie. Sam dużo czasu spędzam na rowerze, staram się jeździć bardzo bezpiecznie, a na takich przejazdach wolę się rozejrzeć trzy razy, niż wjechać komuś pod koła w imię zasady, że mam pierwszeństwo.

  5. #4
    Avatar RedheadPapa
    Data rejestracji
    2012
    Posty
    1,980
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    ja tam też chodzę ścieżką rowerową jak idę z psem bo po prostu jest ona dalej od jezdni. a co do samego filmiku no to kurwa ma nauczke idiota.

  6. #5
    Avatar Mega Filip
    Data rejestracji
    2011
    Położenie
    Leszno
    Posty
    3,013
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    I masz w dupie to, że jedzie jakiś rowerzysta i pokazujesz swoją wyższość stojąc na środku tej ścieżki?

    @down
    Tak jest, zgadza się, gwoli ścisłości. Mi chodzi też o podejście ludzi w komentarzach: "dobrze mu tak!!! niech wypierdala jeździć po lesie, jak normalny człowiek!!!" itp itd
    Ostatnio zmieniony przez Mega Filip : 06-05-2016, 14:34

  7. #6
    Avatar tom914
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Lubelskie
    Wiek
    29
    Posty
    1,024
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Ewidentnie wina kierowcy samochodu, ponieważ rowerzysta miał pierwszeństwo. Ale zdrowy myślący człowiek zwalnia na takim przejściu ważąc na swoje zdrowie a nie wpierdala się pod koła, bo tak, bo mam pierwszeństwo.

    Wielce oburzony pieszy jak rowerzysta jedzie chodnikiem, ale jak idioci chodzą po drodze rowerowej i mają gdzieś, że trzeba ich specjalnie wymijać albo krzyczeć żeby ruszyli dupe i zeszli na swoją stronę to też problem :D
    Ostatnio zmieniony przez tom914 : 06-05-2016, 14:36

  8. #7
    Avatar RedheadPapa
    Data rejestracji
    2012
    Posty
    1,980
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Cytuj Mega Filip napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    I masz w dupie to, że jedzie jakiś rowerzysta i pokazujesz swoją wyższość stojąc na środku tej ścieżki?
    nie, schodzę na prawą stronę tej ścieżki. już wolę żeby jechali ścieżką niż drogą xD

  9. #8
    Avatar Egi
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    2,642
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Chcial wyleczyc swoje kompleksy, to wyleczyl.
    Tylko do kogo popierdoleniec ma pretensje? Jak widze, ze z lewej na skrzyz wpierdala sie tir z naczepa to nie wpierdalam sie "dla zasady" tylko go puszczam.
    Tutaj tak samo, chcial im wszystkim kurwom w autach pokazac jaki jest wazny, niepyklo mu ;)
    Przepisy przepisami, a mozg mozgiem.

  10. #9
    Avatar Kusterek
    Data rejestracji
    2013
    Położenie
    Warszawa
    Wiek
    31
    Posty
    1,710
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Kierowca złamał przepisy a rowerzysta kręgosłup

    xDDD i tak widać, że mózgu to on nie używał

    irc: freenode.net in #torgdevs

  11. #10
    Avatar tom914
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Lubelskie
    Wiek
    29
    Posty
    1,024
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Cytuj Mega Filip napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Tak jest, zgadza się, gwoli ścisłości. Mi chodzi też o podejście ludzi w komentarzach: "dobrze mu tak!!! niech wypierdala jeździć po lesie, jak normalny człowiek!!!" itp itd
    Wiesz jacy są ludzie, zacofani. Wszystko idzie do przodu, powstają dróżki/chodniki dla rowerzystów i to jest normalne że człowiek jedzie rowerem i tak samo przejeżdza przez ulicę rowerem nie schodząc z niego bo ma takie prawo, bo przejechał zgodnie z przepisami przez przejazd dla rowerów. Wkurzają mnie rowerzyści, bo często jadąc po ulicy spowalniają ruch, powodują niebezpieczeństwo, także nie jestem sympatykiem rowerzystów, choć bardzo dużo jeżdżę rowerem. W tej sytuacji kierowca samochodu złamał przepis i od tego cały wypadek. Ale widać po wideo, tak jak inni właśnie komentują, że rowerzysta mógł uniknąć tego zderzenia gdyby tylko chciał.

  12. #11
    Avatar Comxaa
    Data rejestracji
    2015
    Położenie
    Comxaa
    Wiek
    32
    Posty
    649
    Siła reputacji
    9

    Domyślny

    wina jest kierowcy, ale rowerzysta powinien znać zasadę ograniczonego zaufania.

  13. #12
    Avatar TwojStary
    Data rejestracji
    2008
    Posty
    954
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    typowy pedalarz ktory czuje sie bogiem na swoim skladaku

    gdybym ja mial tak pedalowac po miescie to... zawsze maksymalnie zwolnilbym przed wjazdem na przejscie/przejazd dla pedalarzy a nie kamikadze
    ślonzacy som jak rotwormy - stworzeni do zapierdalania pod ziemiom

  14. #13
    Avatar Przemo_eNha
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Kraków
    Wiek
    31
    Posty
    502
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    to że ma zielone nie znaczy, że nie powinien zachować ostrożności wjeżdżając na przejście.

    Jedzie jak pojeb to zaliczył placka

    wyobraźnia poziom ekspert

  15. #14
    Avatar Filia the Dragon
    Data rejestracji
    2004
    Posty
    11,564
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    Prawnie kierowca zawinił, a zdroworozsądkowo to rowerzysta powinien zwolnić wjeżdżając na przejście.





  16. #15

    Data rejestracji
    2008
    Posty
    296
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Rowerzysta imbecyl do kwadratu. Nie pomyślał, że stojąca "eLka" może go zasłonić i skręcający opel przez to może go nie zauważyć? Fakt, że z osobówki powinien bardziej uważać ale tak samo rowerzysta. Szkoda, że rowerzyści nie są tacy "hurr durr" jak jadę "dużym" autem. Fakt, że wciskają się z prawej strony pod naczepę, ale to są typowe bezmózgi, którym tylko wpierdol spuścić. Ile to razy bym zgarnął takiego imbecyla naczepą... Przeważnie staram się dojeżdżać maksymalnie do prawej strony ale wtedy jeden z drugim kombinuje i znów wciska się z lewej między mnie a osobówkę... Szkoda, że wtedy nie podjeżdża pod szybę bo można by było napierdalać po tym zakutym łbie rurką.

    Zresztą, nawet kierowcy osobówek czy ciężarówek nie myślą i są o wiele gorsze przypadki niż na filmiku. Chuj w dupe i solidny wpierdol się należy i nic więcej.

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post: 14-05-2023, 16:11
  2. Gry do przejścia na dwóch+ [PS3]
    Przez bubelssj2 w dziale Inne gry
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post: 22-05-2013, 18:15
  3. Audacity - utwory, przejścia itd.
    Przez Nights w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post: 24-05-2012, 16:00
  4. poi czy dla pacc czy dla facc
    Przez konto usunięte w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post: 12-02-2007, 14:11

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •