Reklama
Pokazuje wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Monitorowanie sieci

  1. #1
    Avatar Astiliapl
    Data rejestracji
    2012
    Położenie
    Polska B
    Wiek
    29
    Posty
    950
    Siła reputacji
    12

    Domyślny Monitorowanie sieci

    Witam.
    Mam ostatnio duży problem z dostawcą internetu. Dostawca twierdzi że on robi wszystko tak jak trzeba i że to u mnie jest problem z komputerem .... Zaznaczam router konfigurowany przez niego a internet wywala w tym samym momencie na 4 lapkach i każdym telefonie (3 sztuki wszystkie android) krótko mówiąc nie ma neta adresy router dostaje a mam ograniczony dostęp. Po restarcie routera ciężko mu wznowić połączenie (PPPoE coś takiego mam w tp linku) a jak dostanie to sukces czasem trzeba czekać od 15 min do godziny jak nie więcej. Większe jaja są jak po tym czasie dostaje adresy (czy jak tam zwał) więc pinguje dnsy 8.8.8.8 (tam w cmd) to dostaje tak ze 3 odpowiedzi o pingach a czwarta to "przekroczono limiit..." i zapętla się tak aż internet łaskawie wróci. Ręce mi opadają gość pluje się że to moja wina co mam w takiej sytuacji zrobić? Chciał bym mu udowodnić kulturalnie że się myli bałwan jeden więc proszę pomoc jest może jakiś program do monitorowania połączenia. Dajcie jakieś wskazówki.

  2. #2
    Avatar Shilen
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Łuków
    Posty
    245
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Wireshark

  3. Reklama
  4. #3
    Avatar Zabek46
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Poznań
    Wiek
    31
    Posty
    209
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Odpowiadanie na w ten sposob zadane pytanie na temat routingu slowem wireshark troche mija sie z celem, widac przedmowca pragnie sie dowartosciowac :)

    Wpisz w cmd ipconfig, w danych swojej karty sieciowej sprawdz adres bramy domyslnej. Potem spinguj adres bramy domyslnej. Jezeli pingi przekraczaja ~5ms lub co gorsza nie dostajesz odpowiedzi to wina routera. W przeciwnym razie na 80% polaczenia

    Pozdrawiam
    Kod PHP:
    Jesteście żałośni, ale co można się spodziewać po ludziach wychowanych w Carlin w Tibii.

  5. #4
    konto usunięte

    Domyślny

    Cytuj Shilen napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Wireshark
    Po kiego ch. Ci tu wireshark?

    @op
    Tu nie ma co udowadniac, wypowiedz mu umowe i idz do normalnego operatora. Nawet jak mu udowodnisz ze blad jest po jego stronie (myslisz ze on o tym nie wiem?), to i tak on polozy na lache i nic nie zrobi.

  6. #5
    Avatar Shilen
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Łuków
    Posty
    245
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Cytuj Astiliapl napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    więc proszę pomoc jest może jakiś program do monitorowania połączenia. Dajcie jakieś wskazówki.
    Dałem wskazówkę na zajebiste oprogramowanie do monitorowania sieci, co się czepiacie :)

    @Zabek46 Serio? xD
    Pomijam Twój wybieg śmieszny i powiem tylko, że równie dobrze można tu było napisać wykład z routingu. Sam udzieliłeś szczątkowej odpowiedzi, którą zresztą widziałby w wiresharku.
    @szulak Jakby chciał zmienić operatora to już by to zrobił, Wiresharkiem zdiagnozuje całą sieć.
    @Astiliapl Masz dostęp do panelu admina tego routera? Masz możliwość podłączenia Internetu pomijając ten router, bezpośrednio od dostawcy do jednego urządzenia?

  7. #6
    Avatar Astiliapl
    Data rejestracji
    2012
    Położenie
    Polska B
    Wiek
    29
    Posty
    950
    Siła reputacji
    12

    Domyślny

    Mam router mogę się na niego zalogować i coś pozmieniać tyle że leżę w szpitalu i nie mam jak na ten czas coś zrobić

  8. #7
    konto usunięte

    Domyślny

    Cytuj Shilen napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Dałem wskazówkę na zajebiste oprogramowanie do monitorowania sieci, co się czepiacie :)

    @szulak Jakby chciał zmienić operatora to już by to zrobił, Wiresharkiem zdiagnozuje całą sieć.
    W czym mu tam wireshark pomoze (Juz pomijajac to, ze na 99% nie bedzie wiedzial co i jak sie uzywa)? Wiresharkiem mozesz sobie zdiagnozowac konkretne polaczenie itd (port, protokol, adres), a nie cala siec.
    Ostatnio zmieniony przez szulak : 06-05-2016, 12:01

  9. #8
    Avatar Comxaa
    Data rejestracji
    2015
    Położenie
    Comxaa
    Wiek
    32
    Posty
    649
    Siła reputacji
    9

    Domyślny

    Cytuj Shilen napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Dałem wskazówkę na zajebiste oprogramowanie do monitorowania sieci, co się czepiacie :)

    @Zabek46 Serio? xD
    Pomijam Twój wybieg śmieszny i powiem tylko, że równie dobrze można tu było napisać wykład z routingu. Sam udzieliłeś szczątkowej odpowiedzi, którą zresztą widziałby w wiresharku.
    @szulak Jakby chciał zmienić operatora to już by to zrobił, Wiresharkiem zdiagnozuje całą sieć.
    @Astiliapl Masz dostęp do panelu admina tego routera? Masz możliwość podłączenia Internetu pomijając ten router, bezpośrednio od dostawcy do jednego urządzenia?
    okurwastary. wireshark to sniffer pakietow, co on nim zdiagnozuje, czego nie zdiagnozuje pingiem? zwlaszcza ze to jest 1 router z uplinkiem do sieci i podlaczone kompy po rj/wifce

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. [8.71] DEBORIA Najlepsze evo w sieci!
    Przez bandal w dziale Tematy serwerów
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post: 19-01-2012, 16:14
  2. Odpowiedzi: 87
    Ostatni post: 01-01-2012, 18:26
  3. Wymiana plikow w sieci LAN
    Przez Malpa of Hell w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post: 30-11-2011, 06:28
  4. Abonament za 100 zł w jakiej sieci najkorzystniej
    Przez uszolek w dziale Urządzenia mobilne
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post: 18-10-2011, 20:00
  5. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post: 04-04-2011, 07:48

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •