Reklama
Pokazuje wyniki od 1 do 12 z 12

Temat: Rozliczenie allegro

  1. #1
    Avatar Wojtczak
    Data rejestracji
    2012
    Posty
    1,802
    Siła reputacji
    13

    Domyślny Rozliczenie allegro

    Siemka
    Zamierzam rozpocząć sprzedaż waluty w grze a ,że mam tego sporo i ciągle przybywa to domyślam się ,że będę musiał się z tego rozliczyć.Aktualnie mieszkam w Anglii jeśli ma to jakieś znaczenie,nie mam działalności żadnej ani nie pracowałem w Polsce od 2 lat.W jaki sposób powinienem się z tego rozliczać o ile w ogóle powinienem,ile wynosi podatek i czy jest jakiś sposób by go zmniejszyć.(Zysk to podejrzewam 500-1500 zł miesięcznie)

  2. #2

    Data rejestracji
    2009
    Posty
    605
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Rozliczyć się musisz, jeżeli będzie to sprzedaż ciągła to działalność, drugie pytanie gdzie byś ją chciał zarejestrować, każdy kraj inne zasady podatkowe, co do podstaw np w Polsce przy DG płacisz sobie ZUS (pierwsze 2 lata koło 500zł ~~) i potem podatek dochodowy (i tutaj tez kilka dróg nie chce mi się tłumaczyć), ale przy dochodach 500-1500 nie wróżę przyszłości z DG

  3. Reklama
  4. #3
    Avatar Wojtczak
    Data rejestracji
    2012
    Posty
    1,802
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Całkowicie obojetne jest gdzie i jak,byle by po prostu było to najtaniej. przy proficie 500-1500 miałbym płacic 500 /meisiecnzie za dg to chyba mija sie calkowicie z celem,co do ciaglosci to sam moge zadecytowac ile i kiedy chce sprzedac wiec mozna by tu jakos pokombinwoac z iloscia tak by ten podatek byl mniejszy?Pytam o jakas najlepsza(najtansza droge) by to rozliczyc
    Nie moge tego potraktowac jako po prostu sprzedaz swoich gratow(wirtulanych)i zaplacic za to po rpostu zwyklego podatku 23%?
    Ostatnio zmieniony przez Wojtczak : 03-05-2016, 12:45

  5. #4

    Data rejestracji
    2009
    Posty
    605
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    23% to vat, którego mając DG nie musisz płacić. Masz kwotę wolną od podatku chyba coś 3,5k zł jak sprzedasz sobie raz na czas powiedzmy do tej kwoty to nie płacisz podatku, ale jeżeli masz z tego dochód ciągły miesiąc w miesiąc to musisz zrobić DG, po za tym jak będziesz sprzedawał na allegro bez DG to się nie zdziw jak ktoś Cie podpierdoli do US, za dużo nie pokombinujesz, chcesz sprzedawać legalnie > DG

  6. #5
    Avatar Wojtczak
    Data rejestracji
    2012
    Posty
    1,802
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    No i tutaj slowo klucz ciagly miesieczny, co jesli raz na 3 miesiace walne sobie auckje na 3k zl na allegro,wtedy tez to jest dochod ciagly czy juz nie?

    Srednio mi sie chce wierzyc ze wszystkie osoby sellajace cos na allegro zakladaja dg

    Lub gdy chce jednorazowo sprzedac swoje graty w grze za 4kzl,to tez potrzebuej dzialnosci?
    Ostatnio zmieniony przez Wojtczak : 03-05-2016, 13:15

  7. #6

    Data rejestracji
    2009
    Posty
    605
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Tak na prawdę słowo ciągły dla każdego US będzie miało inne znaczenie, każdy US sobie wszystko interpretuję jak chce - byle na niekorzyść podatnika, jednorazowo to jednorazowo sprzedajesz za 4k pln wpisujesz w pita jako dochód z innego źródła i tyle ja wcześniej pisałem do 3,5k zł~ masz wolne od podatku. Jasne że 80% nie ma działalności ale jak przyjdzie US to zapłacą 70% podatku + pewnie jakaś grzywna, warto nie wydaje mnie się, do tego prześwietlą Cie ze wszystkiego co się działo na Twoich kontach itd

  8. #7
    Avatar Wojtczak
    Data rejestracji
    2012
    Posty
    1,802
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Czyli prosciej po prostu zmaiast ciaglej sprzedazy,wystawic jednorazowo duza aukcje ktora sie szybko sprzedac dac to w pita i zapalcic 23%,nadal wyjdzie lepiej niz 500zl /miech

  9. #8

    Data rejestracji
    2009
    Posty
    605
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    jak dobrze pamiętam podatek masz 18%, też nie do końca jednorazowo bo masz wiele sztuk dane przedmiotu , selniesz powiedzmy 300 sztuk czegoś i tak samo mogą się przyczepić, jednorazowo jakbyś wszystko sprzedał w jednym pakiecie czyli np 20000 tibia coins na raz
    Ostatnio zmieniony przez Adanoses : 03-05-2016, 15:30

  10. #9
    Avatar Wojtczak
    Data rejestracji
    2012
    Posty
    1,802
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Troche chore to prawo,czyli zeby sprzedawac cos za 500zl/miech musialbym placic 500zl miesieczie za to ,troche kappa

  11. #10

    Data rejestracji
    2009
    Posty
    605
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Niestety, szansa ogólnie mała że jak zrobisz sobie aukcje raz na 2-3 miesiące żeby ktoś się przyczepił ale zawsze istnieje

  12. #11

    Data rejestracji
    2010
    Posty
    2,657
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Cytuj Wojtczak napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Troche chore to prawo,czyli zeby sprzedawac cos za 500zl/miech musialbym placic 500zl miesieczie za to ,troche kappa
    to tka nie dziala, po prostu wszystkie podstawowe koszta prowadzenia działalności są dla CIebie z nominalnego punktu widzenia duże ( mały zus 450 zł, 18% dochodowy i 23% vat ), jak masz obrót załóżmy 50x tyle to zapominasz o tych 500 zł na mały zus, ale procenty zaczynają boleć :)

  13. #12
    Avatar Wojtczak
    Data rejestracji
    2012
    Posty
    1,802
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    No ja to rozumiem ale co w wypadku gdy te obroty sa na wysokosci 500-1k zł wtedy powinno to jakos procentowo działać a nie zabierac 500zł i tak

    Z tego co się juz dowiedziałem to w Anglii duzo lepiej to wyglada wiec w najblizszych dniach podejde do ksiegowego i za pewne bede musial rozliczac sie z tego w anglii

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Ulga podatkowa 2015 na dzieci - rozliczenie
    Przez killabeez w dziale Aktualności
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post: 18-03-2020, 23:44
  2. Rozliczenie z Holandii
    Przez zbysio w dziale Prawo i finanse
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 30-04-2016, 12:21
  3. Bus z Niemiec do Polski i rozliczenie podatku
    Przez tom914 w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post: 05-02-2016, 23:07
  4. Rozliczenie podatkowe Niemcy
    Przez Wair Toru w dziale Prawo i finanse
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post: 14-05-2015, 14:20
  5. Rozliczenie podatku
    Przez Holczan w dziale Prawo i finanse
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post: 12-07-2014, 01:28

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •