Reklama
Strona 6 z 6 PierwszaPierwsza ... 456
Pokazuje wyniki od 76 do 86 z 86

Temat: Czynsz za mieszkanie w rodzinnym domu - co sądzisz?

  1. #76
    Avatar Dzzej
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    8,969
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Po LO pracowałem 1,5 roku zdalnie i mieszkałem u rodziców. Nie dołożyłem się ani grosza do czynszu czy innych rzeczy związanych z mieszkaniem. Oczywiście nie miałem problemu, żeby coś kupić i jak matka kazała mi iść do sklepu to nie mówiłem, żeby dała i 5 zł na chleb.

    No chyba, że ktoś jest 40 letnim prawiczkiem i nadal mieszka z rodzicami. Wtedy wydaje mi się, że powinien płacić.

    Cytuj Zodiakk napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    jak mozna byc takim pasozytem i sie nie dokladac xDDDDDDDDDDD
    jasny chuj
    Nie wiem jaki masz stosunek z własną rodziną, ale moi rodzice nigdy nie wzięliby ode mnie pieniędzy za mieszkanie we własnym pokoju.
    Ostatnio zmieniony przez Dzzej : 14-02-2016, 15:54

  2. #77
    Avatar udarr
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    31
    Posty
    9,350
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    jedyne chujowe zachowanie, co do którego nie ma wątpliwości to nic nie robienie (praca, nauka) i siedzenie u starych, każda inna sytuacja zależy od rodziny, wychowania dziecka jak i rodziców, finansów i innych spraw także ciężko je oceniać i mówić, że ktoś jest lepszy lub gorszy, ja osobiście nie widzę sensu studiując/pracując/s+p w płaceniu rodzicom jakiś xxx zł kiedy oni zarabiają po kilka tysi na głowę, te pieniądze, które im nie zrobią różnicy można zainwestować w znacznie lepszy sposób w siebie co przyniesie wymierne korzyści i powinno być powodem zadowolenia dla całej rodziny, za to moim zdaniem miłym gestem jest zafundować rodzicom w takiej sytuacji jakiś weekend nad morzem czy nawet małe wakacje, cokolwiek bo jakoś nie lubię się liczyć z rodziną jeśli nie muszę i tak samo będę postępował ze swoimi dzieciakami jeśli mnie będzie na to stać bo to jest klucz moim zdaniem (no i to żeby te dzieciaki nie siedziały bezczynnie)
    Ostatnio zmieniony przez udarr : 14-02-2016, 18:38
    Teoria o nieskończonym rogu obfitości stanowi, iż nigdy nie zabraknie ci argumentów na poparcie tezy w którą z jakichkolwiek powodów chcesz wierzyć. /L.K.

  3. Reklama
  4. #78
    Avatar Alex Hope
    Data rejestracji
    2011
    Posty
    4,367
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Pracuję i dokładam do rachunków plus co jakiś czas do opału. Dla mnie to normalne, według Torga jestem wyzyskiwany, a moja matka powinna się wstydzic.

  5. #79
    Avatar SzalonyMes
    Data rejestracji
    2011
    Położenie
    Łódź
    Wiek
    30
    Posty
    2,745
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Cytuj Pan Ryba napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    z kazdym twoim postem moja ocena ciebie leci na leb na szyje


    czy on tam cos o studiowaniu napisal?
    Nie interesuje mnie twoja ocena

    Nie, ale dopisałem sobie ja o tym i nie czepiam się go tylko mówie jak wygladaja w wiekszosci takie osoby :)


    Cytuj udarr napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    tak z ciekawości to coś studiujesz?
    NIe, wole miec swoje pieniadze, jak nie zarobie to nikt mi nie da, a musze mieszkanie utrzymac.
    “When you want to succeed as bad as you want to breathe, then you'll be successful.” - Eric Thomas

  6. #80
    Avatar Taidio
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Sayonara
    Wiek
    29
    Posty
    20,974
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    jesteśmy z ciebie dumni, ale dalej twierdzę że twój poprzedni post jest z dupy, nie na temat i napisany z powodu jakichś dziwnych uprzedzeń (eh te studenciaki, ja robol piniondze mam, nie to co te pasożyty na pedagogikach) lub w celu podwyższenia sobie ego/samooceny

    podsumowując niektórzy płacą, niektórzy nie, wszystko zależy od wielu czynników

  7. #81
    Avatar udarr
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    31
    Posty
    9,350
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Cytuj SzalonyMes napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    NIe, wole miec swoje pieniadze, jak nie zarobie to nikt mi nie da, a musze mieszkanie utrzymac.
    co ma jedno do drugiego? co mają studia do nieposiadania pieniędzy? znam dziesiątki osób, które mają swoje pieniądze i studiują, nic im rodzice nie dorzucają, sam studiowałem zaocznie i pracowałem ale postanowiłem robić lepsze studia dziennie, jeden mój przyjaciel robi jeden kierunek dziennie i równolegle drugi zaocznie a do tego pracuje i w 100% sam się utrzymuje i nie ma jakiejś firmy po ojcu tylko zapierdzielał jako barman a teraz jest ph, także nie miej bólu dupy, że brakowało chęci, zdolności czy pomysłu lub zainteresowań aby iść na studia i nie zgrywaj teraz wielkiego pana bo jeszcze nim nie jesteś, wkurwia mnie takie patrzenie z góry nie mając pojęcia o czym się mówi, ja rozumiem, że nie każdy musi mieć wyższe z różnych powodów i nikogo nie oceniam bo to należy do typowych bóldupowych januszy
    Ostatnio zmieniony przez udarr : 14-02-2016, 20:27
    Teoria o nieskończonym rogu obfitości stanowi, iż nigdy nie zabraknie ci argumentów na poparcie tezy w którą z jakichkolwiek powodów chcesz wierzyć. /L.K.

  8. #82
    Avatar SzalonyMes
    Data rejestracji
    2011
    Położenie
    Łódź
    Wiek
    30
    Posty
    2,745
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Ale ty chyba nie zrozumiales mojej wypowiedzi :) nic nie mam do tego ze ktos sie uczy i rozwija zaironizowałem tylko to, że wiekszosc osób studiujących, studiuje gówno kierunek, który go nie interesuje nie uczy sie i jest pasozytem, "uczy sie" za hajs podatnikow

    No ja nie zamierzam nie miec zycia praca/szkola/praca/szkola. Moze on jest w stanie to pogodzić, ja nie ogarnalbym zarobków rzedu 2 tys~ studiujac dziennie. Bo musialbym chyba wszystkie weekendy wszystkie wolne godziny poswiecac na jakas robote po nocach i na call centra, no chyba ze ktos zna sie na jakims IT to easy moze ogarnac wszystko :)

    Mniejsza z tym offtopem.
    “When you want to succeed as bad as you want to breathe, then you'll be successful.” - Eric Thomas

  9. #83
    Avatar Master
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Santa Motyka
    Wiek
    22
    Posty
    13,879
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    Cytuj udarr napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    co ma jedno do drugiego? co mają studia do nieposiadania pieniędzy? znam dziesiątki osób, które mają swoje pieniądze i studiują, nic im rodzice nie dorzucają, sam studiowałem zaocznie i pracowałem ale postanowiłem robić lepsze studia dziennie, jeden mój przyjaciel robi jeden kierunek dziennie i równolegle drugi zaocznie a do tego pracuje i w 100% sam się utrzymuje i nie ma jakiejś firmy po ojcu tylko zapierdzielał jako barman a teraz jest ph, także nie miej bólu dupy, że brakowało chęci, zdolności czy pomysłu lub zainteresowań aby iść na studia i nie zgrywaj teraz wielkiego pana bo jeszcze nim nie jesteś, wkurwia mnie takie patrzenie z góry nie mając pojęcia o czym się mówi, ja rozumiem, że nie każdy musi mieć wyższe z różnych powodów i nikogo nie oceniam bo to należy do typowych bóldupowych januszy
    Jemu chodzi o to, ze w polsce na studia idzie sie po to zeby sobie przedluzyc mlodosc i troche dluzej sie pobawic. Tak prawde mowiac nie ma nawet co probowac polemizowac z tym, ze tak wlasnie wyglada wiekszosc polskich studentow. Na pewno nie wszyscy, na pewno jest cala masa tych, ktorzy ucza sie z pasji (niestety pewnie czesto rozczarowuja sie tym co spotykaja na uczelniach), studiuja przyszlosciowe kierunki i naprawde wkladaja w to duzo pracy. Jednak takich, ktorzy robia studia "bo tak", "bo trzeba", "bo tam jest bk i imprezki" oraz tych studiujacych gunwo kierunki jest znacznie wiecej. Tak mnie sie wydaje, ze o to chodzi Mesowi tylko nie za bardzo potrafi to przelozyc na tekst pisany.

    btw.
    Studia to nie jest glupota. Tez duzo bardziej cenie praktyke i ta droga poszedlem, ale w pewnym momencie dochodzi sie do takiego punktu w karierze, ze beda potrzebne. Tzn. papierek jest potrzebny. No chyba, ze jest sie januszem biznesu, zaklada sie firme majkrosoft i trzepie grubie miliardy dolan nie majac szkoly, ale na to nie ma co liczyc specjalnie.
    Ostatnio zmieniony przez Master : 14-02-2016, 22:06
    Cytuj Venzet napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ogólnie to przyjęte jest np. wśród prezesów i osób wysoko postawionych że zegarek na ich ręku powinien być równowartości jednej miesięcznej pensji, tak by odzwierciedlać jednocześnie status majątkowy danej osoby.
    Cytuj Zakon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    1 mam mieszkanie bez kredytu, 2 zarabiam pewnie 5x Twojej wyplaty, 3 pracuje z topowymi firmami finansowymi z UK bezposrednio wspolpracujac z bank of london, zamknij pizde

  10. #84
    Avatar SzalonyMes
    Data rejestracji
    2011
    Położenie
    Łódź
    Wiek
    30
    Posty
    2,745
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Cytuj Master napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Tak mnie sie wydaje, ze o to chodzi Mesowi tylko nie za bardzo potrafi to przelozyc na tekst pisany.
    No dzieki, sprostowałeś bardziej :)

    no dlatego jak ktos nie płaci bo sie rozwija i wydaje swoje oszczednosci w tym celu co mu cos da na przyszłosc zajebiscie, ale takto dziwie sie jak ktoś ma kase i nie doklada sie nic bo rodzice nie wymagaja

    Ale każdy robi inaczej w zyciu i nikomu nic do tego
    “When you want to succeed as bad as you want to breathe, then you'll be successful.” - Eric Thomas

  11. #85
    Avatar Byczek
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Koszalin
    Wiek
    32
    Posty
    12,588
    Siła reputacji
    25

    Domyślny

    nie ucze sie, pracuje, dorzucam do domu + "sam" sie utrzymuje ( zarcie, ciuchy itp), nie musze sie dokladac ale bylo by mi po prostu wstyd nic nie dawac w tym wieku
    Cytuj Halunek napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    byczek-jebaka hedonista kulturysta i uzdrowiciel a ty i tak powiesz ze to człowiek o twarzy homo erectus

  12. #86

    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Krym
    Posty
    2,013
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Obecnie studiuję, mieszkam w innym mieście i rodzice mi pomagają, ale sam też jakoś sobie dorabiam. Generalnie gdybym z nimi mieszkał, to bym się dokładał, ale nawet teraz często place jakies rachunki, nawet te wspolne, o ktorych im poprostu nie mówię. Jezeli chodzi o pieniadze to akurat nie wyobrazam sobie lepszej relacji niz ja mam ze swoimi rodzicami - nigdy na nic mi nie żalują, pomimo swoich slabych mozliwosci (mało zarabiają, teraz jeszcze dom wykańczają step by step od kilku lat bo ciagle mało pieniędzy mają) zawsze starają się mi dać na wszystko i każą mi się niczym nie przejmować, bo zawsze oni kasy mają niby dużo - chociaż wiem, że żyją od pierwszego do pierwszego. Ja sam jednak biorę minimalnie tego co potrzebuję i nawet nigdy o zadnych moich zachciankach nie gadam.. a co do utrzymywania mnie od urodzenia i dawania mi kasy teraz na studiach to podchodzę do tego tak, ze nie mam wyrzutów i przyjmuję to w sposob naturalny - ja im się odwdzięczę gdy bedzie mnie na to stać - a kiedyś mam nadzieję, że będzie. Nigdy się nie rozliczaliśmy w rodzinie, traktujemy nasze budżety prawie jak wspólne (mimo, ze ani oni nie wiedzą ile ja mam na koncie ani ja ile oni:p).
    'Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości.'
    Mark Twain.

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Mieszkanie - Warszawa
    Przez .::Davido$::. w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post: 14-11-2015, 01:05
  2. Zatkana toaleta i zalane mieszkanie
    Przez marek w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post: 09-07-2015, 23:44
  3. Odpowiedzi: 15
    Ostatni post: 29-01-2015, 09:51
  4. Mieszkanie studenckie we Wrocławiu
    Przez fracek91 w dziale Szkoła i nauka
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post: 03-10-2014, 12:43
  5. Pomysł na serwer - co o tym sądzisz?
    Przez Aien w dziale Open Tibia Server
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post: 15-02-2011, 01:04

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •