Reklama
Strona 1 z 2 12 OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 1 do 15 z 25

Temat: punkty a prawko

  1. #1
    Avatar Pelikan
    Data rejestracji
    2011
    Posty
    2,288
    Siła reputacji
    14

    Domyślny punkty a prawko

    Jak to teraz jest? Jak przekroczę do roku posiadania prawka 20pkt to tracę prawo jazdy i robię od nowa kurs/egzamin czy wysyłają mnie na jakiś 4 dniowy kurs doszkalający za 5 stów i wtedy odzyskuję prawko pod warunkiem nieprzekroczenia punktów przez 5 lat? Bo różnie na necie piszą i już sam nie wiem jak to wygląda.

  2. #2
    Avatar Noov
    Data rejestracji
    2014
    Wiek
    24
    Posty
    149
    Siła reputacji
    11

    Domyślny

    Szkolenia kasuja 6pkt i mozna je robic co pol roku. Jak przekroczysz punkty zabieraja Ci prawko i musisz udac sie na ponowny egzamin (bez kursu)

  3. Reklama
  4. #3
    Avatar udarr
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    31
    Posty
    9,350
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    dobra bo namieszałem w poprzednim poście więc skasowałem

    od tego roku zmiana przepisów i nikt nie może kasować punktów, po przekroczeniu limitu jest 28 godzinny kurs, po którym zwracają prawko i tyle, jeśli w ciągu 5lat znowu przekroczymy 24p to jest lipa: ponowny egzamin i cały KURS nauki też
    Teoria o nieskończonym rogu obfitości stanowi, iż nigdy nie zabraknie ci argumentów na poparcie tezy w którą z jakichkolwiek powodów chcesz wierzyć. /L.K.

  5. #4

    Data rejestracji
    2010
    Położenie
    Płock
    Wiek
    30
    Posty
    415
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    wczoraj dostalem kolejne 6 pktow i policjant widzac, ze mam juz 17 powiedzial mi, ze moge isc na kurs i zbic 6pktow za 500 zl ;o @udarr ;

  6. #5
    Avatar Noov
    Data rejestracji
    2014
    Wiek
    24
    Posty
    149
    Siła reputacji
    11

    Domyślny

    Slyszalem, ze z tym kasowaniem punktow mialo sie pozmieniac. Wszedlem na WORD Wwy i z tego co widze dziala to dalej: http://word.waw.pl/index.php?id=80&lng=pl&s=80,42

    Sa kolejne wolne terminy w lutym, koszt 300zl

  7. #6
    Avatar udarr
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    31
    Posty
    9,350
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    tyle o tym trąbili, że od 4 stycznia... pewnie darmozjady czegoś nie klepnęły i przepisy jeszcze nie weszły w życie??

    heer, swoją drogą to dziwne bo z jednej strony kurs kasujący punkty kosztuje 300zł a z drugiej ten nowy, który nie kasuje ma kosztować 500zł więc policjant ma dziwne info bo nie trzyma się ani jednego ani drugiego przepisu

    edit: no tak
    Wprowadzenie zmian zostało przełożone o co najmniej sześć miesięcy.
    Ostatnio zmieniony przez udarr : 09-02-2016, 23:53
    Teoria o nieskończonym rogu obfitości stanowi, iż nigdy nie zabraknie ci argumentów na poparcie tezy w którą z jakichkolwiek powodów chcesz wierzyć. /L.K.

  8. #7
    Avatar Pelikan
    Data rejestracji
    2011
    Posty
    2,288
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Czyli aktualne info jest to, że zdaję od nowa egzamin czy idę na 28 godzinny kurs? Bo znów pojawiły się tu dwie wersje i nie wiem, która prawdziwa.

  9. #8
    Avatar Noov
    Data rejestracji
    2014
    Wiek
    24
    Posty
    149
    Siła reputacji
    11

    Domyślny

    Cytat ze strony WORDu

    "Kierowca "młody" tzn. będący w okresie jednego roku od dnia wydania prawa jazdy po raz pierwszy, nie może przekroczyć 20 punktów karnych. Jeżeli otrzyma punktów więcej, to zostaje mu cofnięte uprawnienie do kierowania pojazdami silnikowymi co oznacza, iż od początku musi odbyć szkolenie w Ośrodku Szkolenia Kierowców i zdać egzamin państwowy na prawo jazdy.

    Kierowcy posiadający prawo jazdy powyżej roku nie mogą przekroczyć limitu 24 punktów karnych. Jeżeli kierowca otrzyma 25 punktów i więcej, to czeka go skierowanie na kontrolne sprawdzenie kwalifikacji - czyli ponowny egzamin państwowy na prawo jazdy (teoretyczny i praktyczny), przeprowadzany w Wojewódzkich Ośrodkach Ruchu Drogowego oraz badanie psychologiczne przeprowadzane w celu orzeczenia istnienia lub braku przeciwwskazań psychologicznych do kierowania pojazdem (art. 124 ust. 1 pkt 3b - Dz.U. z 2001 roku Nr 129, poz. 1444)"

  10. #9
    Avatar Wyso52
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    1,552
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Z tym zbijaniem punktow to chyba jest ta sama ustawa ktora miala dotyczyc nowych kierowcow, listek, ograniczenia predkosci, kursy doszkalajace po zdaniu prawka.
    Ta ustawa zostala przeniesiona i wchodzi w zycie dopiero za rok ale glowy nie daje, ze to o to chodzi.

  11. #10
    Avatar Pelikan
    Data rejestracji
    2011
    Posty
    2,288
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    to pierdole jak mi zabiora prawko w sadzie za glupote (rownoczesnie jak wjechalem na pasy piesza weszla z drugiej strony i nie moglem zahamowac, z reszta nue bylo po co) to jezdze bez, to jest bardziej oplacalne niz zapierdalac i robic caly kurs od nowa za 1200 ;d pojebany kraj, tylko stad wyjechac

  12. #11
    Avatar udarr
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    31
    Posty
    9,350
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Cytuj Pelikan napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    to pierdole jak mi zabiora prawko w sadzie za glupote (rownoczesnie jak wjechalem na pasy piesza weszla z drugiej strony i nie moglem zahamowac, z reszta nue bylo po co) to jezdze bez, to jest bardziej oplacalne niz zapierdalac i robic caly kurs od nowa za 1200 ;d pojebany kraj, tylko stad wyjechac
    nie rozumiem, mówisz o jeździe bez uprawnień czy jeździe z uprawnieniami ale bez plastiku? jak to drugie to nic nie zmienia, dostaniesz jeszcze dodatkowo mandat za brak dokumentu

    jak dla mnie przepisy idą w dobrym kierunku, zdobycie 20-24p to moim zdaniem trudna sprawa, te zeszłoroczne z zabraniem prawka za 50km też na plus, ja zauważyłem dużą różnicę na drogach
    Teoria o nieskończonym rogu obfitości stanowi, iż nigdy nie zabraknie ci argumentów na poparcie tezy w którą z jakichkolwiek powodów chcesz wierzyć. /L.K.

  13. #12

    Data rejestracji
    2010
    Położenie
    Płock
    Wiek
    30
    Posty
    415
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    teraz podobno jest zwiekszona kara za brak uprawnien - jazde bez prawka z 500 na 5000zl
    500 zl nie bolalo i duzo ludzi jezdzilo bez prawka a jedno zero wiecej juz zaboli ;D

  14. #13
    Avatar Lorq
    Data rejestracji
    2011
    Położenie
    Bydgoszcz
    Wiek
    34
    Posty
    302
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Cytuj Pelikan napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    to pierdole jak mi zabiora prawko w sadzie za glupote (rownoczesnie jak wjechalem na pasy piesza weszla z drugiej strony i nie moglem zahamowac, z reszta nue bylo po co) to jezdze bez, to jest bardziej oplacalne niz zapierdalac i robic caly kurs od nowa za 1200 ;d pojebany kraj, tylko stad wyjechac
    Pojebany kraj? Spróbuj na zachodzie (albo lepiej jakiejs Norwegii albo innej Szwecji) nie zatrzymac sie przed pasami jak ktos do nich tylko dochodzi a co dopiero przejechac przez pasy jak ktos na nich jest. Jak zobaczysz mandat to te 1200zl to beda drobne.

  15. #14
    Avatar Tazz
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Dąbrowa Górnicza
    Wiek
    31
    Posty
    2,822
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj Pelikan napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    to pierdole jak mi zabiora prawko w sadzie za glupote (rownoczesnie jak wjechalem na pasy piesza weszla z drugiej strony i nie moglem zahamowac, z reszta nue bylo po co) to jezdze bez, to jest bardziej oplacalne niz zapierdalac i robic caly kurs od nowa za 1200 ;d pojebany kraj, tylko stad wyjechac
    To nie kraj jest pojebany tylko Ty że dałeś sobie zabrać prawo jazdy za takie coś. Gdybyś chociaż trochę znał przepisy ruchu drogowego to byś wiedział że możesz przejechać osobie, która przechodzi przez pasy przed jej stopami. Chyba że będzie ona zmuszona do zatrzymania zwolnienia kroków, albo uciekania z pasów.
    Jeśli byś tak wyjechal w sądzie i ktoś upierałby ze Zmusiles osobe do tych rzeczy, wtedy musiał by przedstawić jakiś dowód na to.


    @udarr jaka zauważyłeś różnice?
    Że ludzie zamiast 110 jeżdżą 100 po mieście? Ten przepis nic nie zmienił kierowcy jeżdżą jak jeździli tylko nie przekraczają o 55km/h prędkości w mieście.
    Ostatnio zmieniony przez Tazz : 10-02-2016, 14:04

  16. #15
    Mexeminor

    Domyślny

    Cytuj Pelikan napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    to pierdole jak mi zabiora prawko w sadzie za glupote (rownoczesnie jak wjechalem na pasy piesza weszla z drugiej strony i nie moglem zahamowac, z reszta nue bylo po co) to jezdze bez, to jest bardziej oplacalne niz zapierdalac i robic caly kurs od nowa za 1200 ;d pojebany kraj, tylko stad wyjechac
    ale że jak, sam wjechałeś na pasy, tzn. obok Ciebie nie zatrzymał się inny samochód? Bo jeśli tak, to wyruchali Cię bez mydła, coś takiego to żadne wykroczenie XD Ja już bym musiał mieć z 1000 punktów za takie coś łącznie. Ba, sam bym nabił innym kierowcom ze 100k pkt, bo zawsze wchodzę na pasy akurat jak auto już jest bardzo blisko nich (oczywiście z drugiego pasa, nie pod koła).
    Ostatnio zmieniony przez Mexeminor : 10-02-2016, 14:12

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Prawko w 2 tyg
    Przez Xeanix w dziale Motoryzacja
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post: 19-11-2019, 20:28
  2. Prawko
    Przez Bigi w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post: 10-09-2018, 13:17
  3. Prawko a motur
    Przez Wojtczak w dziale Motoryzacja
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post: 01-03-2018, 19:36
  4. Prawko
    Przez Rafał85 w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post: 20-04-2017, 23:25
  5. Quady prawko co i jak
    Przez Frezzy w dziale Motoryzacja
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post: 08-06-2014, 18:18

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •