Reklama
Strona 2 z 5 PierwszaPierwsza 1234 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 16 do 30 z 65

Temat: Bycie ojcem chrzestnym

  1. #16
    Avatar udarr
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    31
    Posty
    9,350
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Cytuj Adziorroo napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    No u wszystkich których znam bycie chrzestnym to między innymi wydatki, na przykład większość rodziny na ślub dawała 300, 500, może 700zł, chrzestny 2000 bo tak chrzestnemu wypada. To samo z 18stką, mimo, że nie rozmawiał z chrześnicą od komunii na 18 musi odpalić jakąś dobrą sumkę.
    Jak znasz się z rodzicami osoby dla której masz być chrzestnym, utrzymujecie kontakty - to czemu nie. Ale znając życie autor tematu widzi się z tą częścią rodziny raz do roku albo i nie, to są praktycznie obcy ludzie wtedy więc na cholerę się w takie coś pakować? Zresztą IIRC chrzestny ma obowiązek(nie prawny, ale chyba coś w rodzaju przysięgi przed Bogiem/Kościołem w/e) opieki nad chrześniakiem w wypadku jeśli coś się stanie z rodzicami.
    Będzie mnie stać to dam jej i 1mln, nie będzie to nie dam nic. Jeśli rodzina jak i ona sama są w miarę kumaci to zrozumieją, jeśli nie to szczerze mnie to będzie walić. Natomiast w kwestii tego przysięgania przed Bogiem/Kościołem jak mówiłeś - jeśli rzeczywiście się tym przejmujesz to wspominałem o poinformowaniu, że jesteś osobą niewierzącą także powinni się liczyć ze wszystkimi konsekwencjami tej deklaracji i to czy nadal będą zainteresowani takim chrzestnym to sprawa ich moralności i szacunku do ich Instytucji.
    Teoria o nieskończonym rogu obfitości stanowi, iż nigdy nie zabraknie ci argumentów na poparcie tezy w którą z jakichkolwiek powodów chcesz wierzyć. /L.K.

  2. #17
    Avatar yeeq
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    1,634
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    jesli chodzi o rodzine to zgodzilbym sie zostac godfatherem jesli spytalby sie brate albo ktoras z moich dwoch kuzynek
    reszcie bym odmowil

    a jesli chodzi o znajomych to w sumie jest tylko jedna osoba ktorej bym nie odmowil

  3. Reklama
  4. #18
    Avatar Halunek
    Data rejestracji
    2010
    Położenie
    Szczyt
    Wiek
    29
    Posty
    4,864
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj yeeq napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    a jesli chodzi o znajomych to w sumie jest tylko jedna osoba ktorej bym nie odmowil
    dzieki ziomek :D
    The object of life is not to be on the side of the majority, but to escape finding oneself in the ranks of the insane.
    Marcus Aurelius

  5. #19
    Avatar solp
    Data rejestracji
    2012
    Posty
    2,036
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    nie opłaca się, musisz kupować prezenty, niby jakaś tam odpowiedzialność też - nie polecam z doświadczenia

  6. #20
    Avatar yeeq
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    1,634
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Cytuj Halunek napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    dzieki ziomek :D
    wiadomka mordo zawsze mozesz na mnie liczyc


  7. #21

    Notoryczny Miotacz Postów Imonek jest teraz offline
    Avatar Imonek
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Tam gdzie ciemno i głęboko
    Wiek
    29
    Posty
    1,335
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    "Zostalem chrzestnym, bo inaczej bym auta nie dostal"

    Ale miej Ty rozum i godnosc czlowieka
    23:49 Famus [33]: kurwa jem jogur naturalny z platkami
    23:49 Famus [33]: nawet dobre
    Cytuj Bubuch napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    cukier sie karmelizuje pod wplywem wrzącej wody i przez to jest serio inny smak takiego gowna i penisa

  8. #22
    Avatar w8w8w8
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    2,263
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Cytuj udarr napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Nie wiem, w każdym razie w takich sytuacjach staram się wczuć w sytuację danych osób i nie być chujem jeśli coś dla mnie nie jest problemem. Weź taki przykład, że bierzesz ślub (cywilny, wyprzedzając odpowiedzi typu jestem antychrystem) i Twój ziomek mówi, że ma wyjebane w bycie świadkiem bo mu się nie chce, oczywiście uszanujesz jego decyzję bo co możesz innego zrobić ale niesmak pozostaje.
    bycie świadkiem na ślubie =/= bycie chrzestnym.

    Świadkiem na ślubie (nawet tym w kościele) może być osoba niewierząca. Mało tego, jeden z przyszłych współmałżonków może być niewierzący.
    Moim zdaniem autor tematu postąpił bardzo dojrzale, że odmówił bycia chrzestnym. Nie jest to przecież tylko stanie ze świeczką przez 15 minut na mszy i dawanie prezentów na Komunię, ale pewne zobowiązanie.

  9. #23
    Avatar udarr
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    31
    Posty
    9,350
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Cytuj w8w8w8 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Nie jest to przecież tylko stanie ze świeczką przez 15 minut na mszy i dawanie prezentów na Komunię, ale pewne zobowiązanie.
    Jakie konkretne, realne zobowiązanie masz na myśli?
    Teoria o nieskończonym rogu obfitości stanowi, iż nigdy nie zabraknie ci argumentów na poparcie tezy w którą z jakichkolwiek powodów chcesz wierzyć. /L.K.

  10. #24
    Avatar Ricalone
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Bydgoszcz
    Wiek
    32
    Posty
    426
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    nigdy nie rozumialem proponowania bycia chrzestnym znajomym, ziomkom - np moj ojciec byl(jest) chrzestnym takiej laski. (nawet nie pamietam jak ma na imie i nazwisko). Jej ojciec poprosil mojego zeby zostal chrzestnym. Po kilku latach sie pozarli o hajs i to dosc spory i moj ojciec nie widzial swojej chrzesniaczki od jej komuni czyli jakies 12 lat.

    Sam jestem chrzestnym córki mojej siostry i jakos nie czuje ani obciazenia ani nacisku. czasem zabiore moja 5 letnia chrzesniaczke na lody raz do family parku a raz nigdzie i tez jest spoko
    CHOROBA MÓZGUUU

  11. #25
    Avatar Kusterek
    Data rejestracji
    2013
    Położenie
    Warszawa
    Wiek
    31
    Posty
    1,710
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Bycie chrzestnym to nie tylko świeczka w kościele i prezenty. Osoba, ktora świadomie sie na to decyduje czuje w pewnym sensie odpowiedzialność za to dziecko. Moim zdaniem postapiles słusznie, argumentując to swoim stosunkiem do wiary.

    Niech Ci Pan Bóg błogosławi.

    irc: freenode.net in #torgdevs

  12. #26

    Data rejestracji
    2010
    Posty
    2,657
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Cytuj Sinis napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Zaproponowano mi taką robotę, ale odmówiłem. Dla mnie to zupełnie oczywista sprawa, bo po pierwsze nie jestem osobą wierzącą, a po drugie kompletnie mi się nie chce. Kiedyś sobie powiedziałem, że zgodzę się jesli będzie to dla jednego z moich przyjaciół, a nie rodziny na który chcąc nie chcąc jestem skazany. Do mojej mamy to zupełnie nie trafia i twierdzi, że tego zwyczajnie się nie odmawia. Jak wg. waszych zwyczajów/rodzin patrzy się na osobę która zrobiła coś takiego jak ja?
    jesteś dorosłym człowiekiem, sam wybierasz.

  13. #27
    Avatar gervix
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    241
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    A czy rodzice dziecka wiedzą że jesteś niewierzący/ nie byłeś bierzmowany ? Zgaduje ze skoro jesteś niewierzący to sie postawiłeś i nie przystąpiłeś

    @Sinis
    Ostatnio zmieniony przez gervix : 26-11-2015, 16:11

  14. #28

    Data rejestracji
    2006
    Posty
    311
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    To pewnie niewierzący po komunii i bierzmowaniu, buntownik :)

    Chyba, że się mylę(ale pewnie i tak mam rację) i nie przystąpiłeś jak to niewierzący do żadnego sakramentu to wtedy nie wiem w ogóle po co ten temat.
    Ostatnio zmieniony przez Danieloss : 26-11-2015, 11:15

  15. #29
    Avatar Sinis
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Warszawa
    Wiek
    29
    Posty
    2,539
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    @gervix
    Pojęcia nie mam, ale wydaje mi się, że to dla nich nieistotne. To rodzaj ludzi którzy nawet się nie zastanawiają, czy wierzą. Chodzą do kościoła, bo wszyscy chodzą i tak trzeba.

    @Danieloss
    Na komunię nie miałem wpływu, a z bierzmowaniem doszedłem do porozumienia(choć teraz żałuję). Tj. ja robię bierzmowanie, a ona daje mi spokój ze wszystkim co związane z kościołem. Nie podobało mi się tylko jak wtrąciłeś buntownika w swoim poście. Ja się przed niczym nie buntuję. Zwyczajnie nie chcę uczestniczyć w tym cyrku tym bardziej, że u mnie w domu nikt nie uczęszcza do kościoła.

  16. #30
    Avatar qSC
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Gdańsk
    Posty
    5,828
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Cytuj Adziorroo napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    na 18 musi odpalić jakąś dobrą sumkę.
    Kto Ci każe ? Dajesz tyle na ile Cie stać, nie jest nigdzie napisane, że jak inni dają po 200zł to Ty musisz dać 1000 nie uważasz ?


    Cytuj Hardware napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Jakbym lubił to dziecko i bym się z nim rozumiał, to mógłbym być lepszy niż ojciec chrzestny.
    No tak, przypuśćmy, że dziecko idące do chrztu ma te 2-3 miesiące, z pewnością będziecie się rozumieć XD


    Cytuj Sinis napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Także tego mam o co grać.
    Jak się jednak zgodzisz tylko i wyłącznie dla tego auta to jesteś jebanym chujem i współczuje dziecku takiego chrzestnego.

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. 3DS a bycie za granicą
    Przez Zwytkly w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 23-02-2018, 07:59
  2. Bycie dawcą szpiku
    Przez Sinis w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post: 29-08-2016, 20:24
  3. Filmik z ojcem i synem który chce latac
    Przez biaggi12 w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post: 23-10-2015, 19:31
  4. Odpowiedzi: 598
    Ostatni post: 19-03-2012, 17:29
  5. Bycie uczciwym się opłaca
    Przez Remstin w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post: 19-07-2008, 19:50

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •