Reklama
Pokazuje wyniki od 1 do 15 z 15

Temat: Czytnik e-booków

  1. #1
    Avatar Dzzej
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    8,969
    Siła reputacji
    23

    Domyślny Czytnik e-booków

    Siema.
    Szukam czytnika e-booków, ale zwariowałem od ilości i różnorodności w cenie.

    Przede wszystkim, potrzebuje czytnika tylko i wyłącznie do czytania książek. Żadne www, żadne chmury, żadne adnotacje na pdfach, nic, zero zbędnych dodatków. Mam na tym tylko wygodnie czytać książki. Zależy mi na szybkości, żeby przewijanie stron było momentalne.

    Cena? Im taniej, tym lepiej. Nie szukam najlepszego czytnika z bajerami, a takiego, który spełni podstawowe wymagania.

    Coś?

  2. #2
    konto usunięte

    Domyślny

    Allegro -> Najpopularniejsze -> Wez pierwszych 5 -> Poczytaj o kazdym na necie.

  3. Reklama
  4. #3
    Avatar Dzzej
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    8,969
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Przeczytałem już kilka blogów, rankingów, testów i nie umiem się zdecydować.

    ###
    Przeglądając wieeele czytników, chyba zdecydowałbym się na ten:
    http://www.x-kom.pl/p/213161-czytnik...reklamami.html

    Wolałbym jednak z oświetleniem i z mechanicznymi klawiszami, nie dotykiem, ale z tego co wiem taka wersja nie istnieje. Jeśli oświetlenie to dotyk, ale wtedy dorzucam 200 PLN, a na oświetleniu aż tak mi nie zależy, bo gdzie bym nie czytał to światło mam.

    Będzie wporzo ten z linka?
    Ostatnio zmieniony przez Dzzej : 05-11-2015, 11:09

  5. #4
    Avatar Soszmen
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Przeworsk
    Posty
    178
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Kindle to najlepsze czytniki ebooków więc będzie wporzo

  6. #5

    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    31
    Posty
    38
    Siła reputacji
    0

    Domyślny

    Ja zainwestowałem w Pocketbooka Touch Lux 3. Co prawda ma te bajery typu chmury, www, wi-fi itd., ale zależało mi na świetle i klawiszach, które posiada. Co do oświetlenia z doświadczenia już mówię, że warto dopłacić, bo używam nawet w busie bo się przydaje doświetlić czasem. Polecam, a jeśli jakieś pytania to priv ;)

  7. #6
    Avatar Dzzej
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    8,969
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Pozwolę sobie odświeżyć. Jeszcze czytnika nie kupiłem, na razie kończę papierowe ksiażki, które mam (jeszcze 2 ;d).

    Trafiłem natomiast w Media Markt na taki czytnik:
    http://www.mediaexpert.pl/czytniki-e...s#tab_opinions


    Cena taka sama, co Kindle 7 tylko ma podświetlenie LED. Będzie dobry?

    @Soszmen ; @19Farmero21 ;

  8. #7
    Avatar zakius
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    The Internets
    Wiek
    33
    Posty
    11,075
    Siła reputacji
    24

    Domyślny

    ja szukam czegoś takiego z 6-7", najlepiej android żeby sobie doinstalować potrzebne rzeczy, tak z 300-350ppi bo nie tylko książki
    ktoś coś?
    i nie chcę wydać więcej niż na kompa :p
    Problem z komputerem? Instrukcja diagnostyczna
    Cytuj Vegeta napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Baby maja wymagania jak windows vista, takze nigdy nie wiesz.
    Cytuj Dzzej napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Moje posty to esencja głupoty.
    "Don't worry, I'm just a pervert"

  9. #8
    Avatar Prosty
    Data rejestracji
    2004
    Położenie
    Iława
    Wiek
    32
    Posty
    175
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    @Dzzej
    Recki czytnikow per se malo mowia, wystarczy sobie zobaczyc na technologie wyswietlacza jak juz patrzymy na ceny. Szybkosc zmiany stron w formatach tekstowych (epub, mobi) zalezy glownie od technologii wyswietlacza. Inaczej sprawa ma sie ze zdjeciami/obrazkami/sformatowanym tekstem (eg. pdf). Jezeli nie masz zamiaru dotykac PDFow to nie masz sie czym martwic, patrz tylko na wyswietlacz. Nie polecam brac niczego ponizej eink pearl. Eg. ten, ktory podales w swoim ostatnim poscie ma:
    Rodzaj ekranu: Dotykowy , E-ink Pearl
    Czyli dokladnie to samo co Kindle classic + touch, wiekszosc kobo i innych mniej znanych czytnikow w sredniej polce cenowej. Niestety nie doczytalem jakiego typu ma podswietlenie, bardzo malo info w necie. Zakladam, ze podswietlenie to jest tym samym czym bylo w paperwhite 1. Warto brac? Warto.

    Od siebie dodam, ze od 5 lat jestem posiadaczem czytnika z einkiem. Poczatkowo kindli, pozniej czytnikow sprowadzanych z niemiec. Finalnie, od przeszlo 2.5 lat, osiadlem przy tym czytniku i nie mam najmniejszego zamiaru zmieniac:
    http://allegro.pl/czytnik-ebook-nook...823136879.html
    Czytnik ma androida, kosztuje grosze, ma zarowno dotyk jak i przyciski fizyczne, ponadto ruskje programistyczne lapki dodaly do kernela mozliwosc wylaczenia odswiezania calego ekranu. Efekt mozna zaobserwowac tu:
    Ostatnio zmieniony przez Prosty : 30-11-2015, 10:46

  10. #9
    Avatar Dzzej
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    8,969
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Cytuj Prosty napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    @Dzzej
    Recki czytnikow per se malo mowia, wystarczy sobie zobaczyc na technologie wyswietlacza jak juz patrzymy na ceny. Szybkosc zmiany stron w formatach tekstowych (epub, mobi) zalezy glownie od technologii wyswietlacza. Inaczej sprawa ma sie ze zdjeciami/obrazkami/sformatowanym tekstem (eg. pdf). Jezeli nie masz zamiaru dotykac PDFow to nie masz sie czym martwic, patrz tylko na wyswietlacz. Nie polecam brac niczego ponizej eink pearl. Eg. ten, ktory podales w swoim ostatnim poscie ma:

    Czyli dokladnie to samo co Kindle classic + touch, wiekszosc kobo i innych mniej znanych czytnikow w sredniej polce cenowej. Niestety nie doczytalem jakiego typu ma podswietlenie, bardzo malo info w necie. Zakladam, ze podswietlenie to jest tym samym czym bylo w paperwhite 1. Warto brac? Warto.
    Ekran


    Dotykowy , 800x600 pikseli , E-ink


    + podświetlenie LEDowe.

    To jest E-Ink a nie E-Ink Pearl. Duża różnica? PDFy jak najbardziej są przez mnie pożądane.

    Jak Kindla bym wziął od ręki, tak nie wiem czy warto brać tego Kiano za tą samą cenę, ale z podświetleniem.

    E-INK DISPLAY + LED BACKLIGHT, 800×600
    PROCESSOR: ALLWINNER E200 ARM, 420 MHZ
    LINUX SYSTEM
    64 MB RAM
    4 GB INTERNAL MEMORY 4 GB
    SUPPORTS MEMORY CARDS UP TO 32 GB
    HEADSET PORT, BUILT IN SPEAKER
    SUPPORTED E-BOOK FORMATS: PDF, EPUB, FB2, TXT, HTML, PDB, RTF, LRC, MOBI, DJVU, CHM, UMD, CDOC
    SUPPORTED IMAGE FORMATS: JPG, BMP, GIF, TIF, PNG, BMP

  11. #10
    Avatar Prosty
    Data rejestracji
    2004
    Położenie
    Iława
    Wiek
    32
    Posty
    175
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Kindle ponizej paperwhite, a tak realnie to nawet ponizej voyage, nie nadaja sie do pdfow. Czytnik pdfow w kindlach sie zwiesza, zamyka, laduje godzinami, zoom ostatnio bardzo poprawili ale nadal wystepuja problemy (w przypadku chociazby magazynow zeskanowanych w dobrej jakosci). Generalnie ze wszystkich czytnikow jakie kiedykolwiek posiadalem kindle zdecydowanie najgorzej radzily sobie z pdfami (do stopnia, w ktorym przestalem po prostu je wrzucac i czytalem na laptopie).
    Co do tego EINKa w Kiano - dowiedz sie, czy to nie pearl. Jezeli jest ponizej pearla to roznica jest duza i nigdy bym takowego nie kupil (skoro mam mase innych czytnikow, jak nook, ktore sa tansze i z lepsza technologia wyswietlacza). Ponadto skoro chcesz czytac PDFy to moge cie zapewnic, ze ten Kiano poradzi sobie gorzej anizeli nawet kindle. Zobacz na spece, wez pod uwage ze kiano nijak sie nie ma jakoscia oprogramowania do oprogramowania amazonu (a ci walcza z pdfami od pierwszej generacji kindle).

    PDF: albo Kobo, albo czytnik z androidem, dlugo dlugo nic, Voyage, Paperwhite

  12. #11
    Avatar Dzzej
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    8,969
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Czytnik Kiano, który ma E-Ink Pearl to Booky One. Natomiast Booky Light ma po prostu E-Ink.

    Myślę, że z PDFów byłbym w stanie zrezygnować.

    Wtedy wybieram pomiędzy:
    Kindle z E-Ink Pearl bez oświetlenia LED
    lub
    Kiano z E-Ink z podświetleniem LED

    I tutaj mam dylemat.

  13. #12
    Avatar Prosty
    Data rejestracji
    2004
    Położenie
    Iława
    Wiek
    32
    Posty
    175
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Lubie zolte swiatlo, mam zawsze pokoje pelne lampek. No i mieszkam od dawien dawna sam, takze mi brak swiatelka nie przeszkadza. Natomiast jakbym mial spac caly czas z dziewucha i ja budzic, to wzialbym z podswietleniem :P

    ps. Biorac kindla z podswietleniem zarazem zwiekszasz sobie szanse na dobre dzialanie pdfow. Paperwhite bije na glowe poprzednie kindle, natomiast nadal ssie dalej D:
    Ostatnio zmieniony przez Prosty : 30-11-2015, 15:25

  14. #13
    Avatar Dzzej
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    8,969
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    W tym rzecz, że nie czytam w domu tylko głównie w autobusie, a tam z oświetleniem różnie, dlatego dla mnie to mus, ale z kolei wydawać 500 PLN na Paperwhite mi się nie uśmiecha.

    PS. Na forum czytników zupełnie odradzają mi Kiano.

  15. #14
    Avatar Prosty
    Data rejestracji
    2004
    Położenie
    Iława
    Wiek
    32
    Posty
    175
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Yup, do tego ze Kiano jest na nie juz doszlismy tez tu, hihi. Jezeli chodzi o czytniki z oswietleniem to uwazaj, na czytniki typu "nook glowlight touch", ktore maja oswietlenie dzialajace na tej samej zasadzie co pierwszy GBA SP. Czyli - nad ekranem eink jest warstwa plastiku oswietlana klilkoma ledami z boku. Wyglada to fatalnie, np. tutaj to widac.
    Niestety, ale najblizej podswietleniu Paperwhite stoi Kobo Glo.. ktory jest jeszcze drozszy. Cos za cos :z

  16. #15
    Avatar Dzzej
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    8,969
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    No cóż...wygląda na to, że będę zmusony kupić Kindle Paperwhite 3 za 500 PLN.

    Jak nie będę podłączony do neta (bo nie będę) to reklamy nie będą się wyświetlały?

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Czytnik e-booków
    Przez sokool w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post: 31-05-2015, 00:32
  2. Czytnik e-booków - tanio.
    Przez E.R w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post: 07-10-2013, 19:45
  3. Czytnik e-booków
    Przez Vraellek w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 28-12-2012, 13:30
  4. Czytnik ebooków
    Przez siasiek6 w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post: 11-12-2012, 13:46
  5. Czytnik e-booków
    Przez matex06 w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post: 18-09-2012, 20:40

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •