Reklama
Pokazuje wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: liceum plastyczne

  1. #1
    Avatar moth
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Gdańsk
    Wiek
    38
    Posty
    15,314
    Siła reputacji
    27

    Domyślny liceum plastyczne

    mam pytanko bo czuje się strolowany przez system edukacji.

    czy to możliwe że w jakimś liceum plastycznym ludzie nie mogli pisać żadnej matury poza podstawową? albo że nie mają biologii/chemii tylko pszyrke. also w jeszcze innym podobno nie ma biologii chemi w trzeciej i czwartej klasie.

    czy to jest możliwe?

  2. #2
    Avatar Prozac
    Data rejestracji
    2015
    Posty
    105
    Siła reputacji
    9

    Domyślny

    W niektórych tego typu liceach są tak jakby dwa toki nauczania. Pierwszy to są normalne przedmioty na poziomie podstawowym (czyli to z pszyrką bardzo prawdopodobne). Drugi to już są te przedmioty artystyczne np ceramika , snycerstwo, jubilerstwo, rzeźba :|. Przez system edukacji ja się czuję strolowany od podstawówki.

  3. Reklama
  4. #3
    Avatar Elite Hunter
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    1,156
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    MUSISZ wybrac minimum jedno rozszerzenie na maturze (nie ma progu zdawalnosci, ale jak sie nie zjawisz to oblewasz)

  5. #4
    Avatar moth
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Gdańsk
    Wiek
    38
    Posty
    15,314
    Siła reputacji
    27

    Domyślny

    Cytuj Prozac napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    W niektórych tego typu liceach są tak jakby dwa toki nauczania. Pierwszy to są normalne przedmioty na poziomie podstawowym (czyli to z pszyrką bardzo prawdopodobne). Drugi to już są te przedmioty artystyczne np ceramika , snycerstwo, jubilerstwo, rzeźba :|. Przez system edukacji ja się czuję strolowany od podstawówki.
    ja wiem jak to wygląda normalnie bo sam chodziłem też do plastyka, tylko że ja miałem normalnie wszystkie przedmioty które są w każdym liceum + dodatkowo właśnie te profilowe. więc dziwi mnie że podobno ktoś ma tak pojebanie.
    Cytuj Elite Hunter napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    MUSISZ wybrac minimum jedno rozszerzenie na maturze (nie ma progu zdawalnosci, ale jak sie nie zjawisz to oblewasz)
    no w sumie zapomniałem że teraz jest ta nowa matoorka, to tym bardziej, osoby o których właśnie jest ten post są z pierwszego rocznika tej nowej matury chyba więc chuj wie czy oni mają kisiel w głowie czy faktycznie licea plastyczne mogą się tak bardzo różnić.





    no bo w sumie zapomniałem wspomnieć też że plastyki podlegają pod ministra kultury i dziedzictwa narodowego. tylko w jakim stopniu ma to być spójne z normalnym szkolnictwem a w jakim oni mają wolną rękę?
    Ostatnio zmieniony przez moth : 20-10-2015, 15:29

  6. #5
    Avatar Prozac
    Data rejestracji
    2015
    Posty
    105
    Siła reputacji
    9

    Domyślny

    "Sztuka" i "artyści" rządzą się się innymi prawami :|

  7. #6
    Avatar Bezimienna
    Data rejestracji
    2012
    Posty
    17
    Siła reputacji
    0

    Domyślny

    Pierwsza klasa to wszystkie przedmioty (kontynuacja programu z gimnazjum), później na drugą wybierasz jeden przedmiot rozszerzony i dostajesz uzupełniający (np. biologia + his, historia + przyroda), a na maturze zdajesz tak naprawdę co chcesz, ale musisz wybrać przynajmniej jeden przedmiot dodatkowy. (Ponieważ oprócz polskiego, matematyki i języka wszystkie są teraz rozszerzone, to po prostu zdajesz cokolwiek poza podstawowymi.) Znaczy to, że normalny program plastyków nie odbiega od aktualnego programu wszystkich ogólniaków z wyjątkiem tego, że możesz wybrać tylko jeden przedmiot rozszerzony, bo gdyby można było więcej... wolę nie wiedzieć do której siedziałoby się w szkole. Jeżeli w ogólniaku wziąłeś sobie same przedmioty humanistyczne to od drugiej klasy też nie masz biologii i chemii tylko uzupełniającą przyrodę, więc w żaden sposób ne odbiega to od normy. "Sztuka" i "artyści" rządzą się tymi samymi prawami co wszyscy.

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Fizyka powtórzenie z Grawitacji na poziomie I Liceum
    Przez Skazaniec w dziale Szkoła i nauka
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post: 17-02-2012, 22:12
  2. Liceum a technikum
    Przez Thori. w dziale Szkoła i nauka
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post: 12-02-2012, 11:56
  3. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post: 13-01-2012, 02:38
  4. Zmiana szkoły z 2 technikum na liceum
    Przez SzalonyMes w dziale Szkoła i nauka
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post: 19-11-2011, 11:19
  5. Liceum w warszawie :)
    Przez ladedede w dziale Szkoła i nauka
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post: 13-11-2011, 15:15

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •