Reklama
Pokazuje wyniki od 1 do 14 z 14

Temat: Niestawienie się na obowiązkowe spotkanie w PUP'ie

  1. #1
    Avatar Skazaniec
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Częstochowa
    Posty
    925
    Siła reputacji
    17

    Domyślny Niestawienie się na obowiązkowe spotkanie w PUP'ie

    Witam, chciałbym was prosić o radę. Jestem (a raczej byłem) zarejestrowany w urzędzie pracy jako bezrobotny. Sam poszukuję pracy więc od Urzędu oczekiwałem jedynie ubezpieczenia (zasiłek i tak mi nie przysługiwał).

    Miałem wyznaczoną datę stawienia się na wczoraj, do urzędu dotarłem za późno ze względów losowych. Zdaję sobie sprawę, że "Nieznajomość prawa szkodzi" jednak mimo to sfrustrowałem się, gdy dowiedziałem się dziś od pani że przez to jedno potknięcie zostanie mi odebrany status bezrobotnego a co za tym idzie - ubezpieczenie.

    Pani poinformowała mnie, że mogę jedynie nie dotrzeć na spotkanie jeśli ktoś bliski będzie miał wypadek, bądź ja sam będę go miał (coś co mogę potwierdzić dokumentem). Faktycznie, jest to prawdą z tego co wyczytałem.

    Jednak chciałbym się upewnić u was, czy faktycznie nic więcej nie da się zrobić ?

    Nie mogę za bardzo w to uwierzyć bo przecież takich zdarzeń "losowych" może się zdarzyć mnóstwo, od zwykłego problemu ze zwierzakiem (u mnie akurat miałem podejrzenie, że mi się pies zatruł) po tak trywialne rzeczy jak awaria samochodu w drodze do PUP'u.

    Naprawdę, każda osoba której się przytrafi coś takiego jest skazana na stratę statusu, pomimo, że pojawiła się od razu następnego dnia by wyjaśnić sytuację ?

    Z góry dzięki za pomoc i Pozdrawiam.


  2. #2
    Avatar Lykasz
    Data rejestracji
    2010
    Położenie
    Warszawa
    Wiek
    32
    Posty
    3,222
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    nic się nie da zrobić

    pozdrawiam

  3. Reklama
  4. #3
    Avatar Chels
    Data rejestracji
    2013
    Wiek
    30
    Posty
    2,824
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Cytuj Skazaniec napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.

    Naprawdę, każda osoba której się przytrafi coś takiego jest skazana na stratę statusu, pomimo, że pojawiła się od razu następnego dnia by wyjaśnić sytuację ?
    tak


    witamy w polsce

  5. #4
    Avatar LuCzeK
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    519
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Nastepnym razem nie zaluj 50 gr zeby zadzwonic

  6. #5
    Avatar BBsrv
    Data rejestracji
    2013
    Położenie
    50cm od monitora
    Wiek
    31
    Posty
    4,489
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    jedyna realna opcja - zapierdalaj do lekarza ze stówką w łapie i wybłagaj go o zwolnienie lekarskie na 3 dni wstecz. Masz 7 dni na dostarczenie zwolnienia lekarskiego od dnia kiedy miałeś się iść podpisać
    Ostatnio zmieniony przez BBsrv : 08-10-2015, 15:49
    Kontakt ze mną:
    pw

  7. #6
    Avatar Xederz
    Data rejestracji
    2013
    Posty
    468
    Siła reputacji
    11

    Domyślny

    Nie da sie z tym nic zrobic, moj znajomy poszedl na dzien pozniej niz mial termin i go wyjebali, a ja mialem tak ze dali mi jakis papierek ze niby mam sie wstawic o robote i nie poszedlem i tez wyjebali.ogolnie szkoda czasu na pup bo w chuja leca

  8. #7
    Avatar Master
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Santa Motyka
    Wiek
    22
    Posty
    13,879
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    Przykro mi pozostaje Ci praca. Zlodziejski kraj, hanba!
    Cytuj Venzet napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ogólnie to przyjęte jest np. wśród prezesów i osób wysoko postawionych że zegarek na ich ręku powinien być równowartości jednej miesięcznej pensji, tak by odzwierciedlać jednocześnie status majątkowy danej osoby.
    Cytuj Zakon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    1 mam mieszkanie bez kredytu, 2 zarabiam pewnie 5x Twojej wyplaty, 3 pracuje z topowymi firmami finansowymi z UK bezposrednio wspolpracujac z bank of london, zamknij pizde

  9. #8
    Avatar Skazaniec
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Częstochowa
    Posty
    925
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Rozumiem, dzięki za wszystkie odpowiedzi.

    Pozdrawiam.


  10. #9
    Avatar kapicon
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Bogatynia/Zgorzelec
    Wiek
    33
    Posty
    1,332
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Cytuj LuCzeK napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Nastepnym razem nie zaluj 50 gr zeby zadzwonic
    Ja kiedyś zadzwoniłem dzień przed terminem, bo nie miałem jak się stawić a i tak nic to nie pomogło i zostałem wywalony. Więc telefon raczej też tutaj nic nie da. Chyba, że u mnie jakaś wredna baba pracuje.
    @edit
    Może i gdybym podał przykład o jakimś wypadku to by było git, ale nie miałem zamiaru kłamać na taki temat. Sam fakt chęci informacji, może oznaczać, że jednak coś mi na tym zależało, ale cóż xd
    Ostatnio zmieniony przez kapicon : 08-10-2015, 16:42

  11. #10
    Avatar Tazz
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Dąbrowa Górnicza
    Wiek
    31
    Posty
    2,822
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj Xederz napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Nie da sie z tym nic zrobic, moj znajomy poszedl na dzien pozniej niz mial termin i go wyjebali, a ja mialem tak ze dali mi jakis papierek ze niby mam sie wstawic o robote i nie poszedlem i tez wyjebali.ogolnie szkoda czasu na pup bo w chuja leca
    W chuja lecą oni czy Ty zapisujący się tylko żeby mieć ubezpieczenie? Skoro podpisujesz papiery, w których zgadasz się na statu bezrobotnego to gdy oni CI załatwiają robotę to wypadało by chociaż iść do pracodawcy i udawać nie pełnosprawnego, żeby to on Cię odrzucił. Takich ludzi co robi na czarno jest zarejestrowanych jako bezrobotni to u nas pewnie kilkanaście tysięcy, więc wydatki na takich trolli ze skarbu państwa są wielkie. Imo te spotkania powinny być częstsze, żeby eliminować oszustów i złodziei!

  12. #11
    Avatar Serllo
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    2,376
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Cytuj BBsrv napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    jedyna realna opcja - zapierdalaj do lekarza ze stówką w łapie i wybłagaj go o zwolnienie lekarskie na 3 dni wstecz. Masz 7 dni na dostarczenie zwolnienia lekarskiego od dnia kiedy miałeś się iść podpisać
    mi w takiej sytuacji jaka podał autor tematu lekarz wypisal za darmo takie zwolnienie

  13. #12

    Data rejestracji
    2010
    Wiek
    29
    Posty
    810
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Cytuj Tazz napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Takich ludzi co robi na czarno jest zarejestrowanych jako bezrobotni to u nas pewnie kilkanaście tysięcy, więc wydatki na takich trolli ze skarbu państwa są wielkie.
    Lepszą opcją jest przepracować czas po którym przysługuje zasiłek, zarejestrować się i jebać na czarno. Zawsze kilka stówek wpadnie bonusu. To jest wygryw dopiero.

  14. #13
    Avatar Askarnoh
    Data rejestracji
    2009
    Posty
    586
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Jeden dzien spoznienia mialem, odwolalem sie do dyrektora placowki z jakims lipnym wytlumaczeniem i mnie nie wywalili.
    Dziecko mi sie rodzilo, lekarz zle okreslil termin porodu, w nocu nie spalem zeby byc pod telefonem, rezultat - 5 dni spoznienia,
    powiedzieli sorry jakby powodz byla to ok, ale dziecko sie rodzilo, nic waznego.

    Co do tematu tylko ubezpieczenia - kraj nas obdziera z kasy na kazdym kroku to takie ubezpieczenie to nic w porownaniu ze wszystkimi produktami 23% drozszymi i innymi przepisami,
    pracowac na czarno a miec ub. z urzedu? TAK

  15. #14
    Avatar Exteriuss
    Data rejestracji
    2009
    Wiek
    31
    Posty
    1,296
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    ja sie kiedys spoznilem i baba mi kazala usprawiedliwienie napisac tam xD serio i nic sie nie stalo

    a tak wogole to strata czasu nie wiem po co to wogole funkcjonuje legenda glosi ze oni znalezli komus kiedys prace, kolega poszedl raz i mowi ze ma dziecko noworodka i dziewczyne na utrzymaniu czy maja cos mu do zaproponowania a oni mu jakas prace za 600 zl i jeszcze baba ze powinien byc wdzieczny bo nie kazdy ma taka szanse xDD
    Okręt wpada w mroczną toń,
    Nam nie straszny w bitwie zgon,
    W dłoni groźnie błyska broń,
    Śmierć już wieńczy naszą skroń,
    Kobiet miałem cały rój,
    Już nie dla mnie ziemski znój !

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Spotkanie z koboetom
    Przez danjelek w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post: 10-02-2020, 10:12
  2. [OPOWIADANIE] Spotkanie z kosmitami
    Przez stawiamnamleko w dziale Artyści
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post: 19-03-2014, 19:33
  3. Spotkanie z Fizyką IV - Optyka
    Przez Decharius w dziale Szkoła i nauka
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 01-03-2012, 19:57

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •