Reklama
Strona 1 z 2 12 OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 1 do 15 z 19

Temat: używany sprzęt a zwrot

  1. #1
    Avatar Urlak
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    5,588
    Siła reputacji
    22

    Domyślny używany sprzęt a zwrot

    torgi ile jest czasu na oddanie np zakupionego towaru który jest używany ale dostałem normalnie paragon na niego bo gość prowadzi firmę w domu.
    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny

  2. #2

    ⬛★ Użytkownik TORG VIP ★⬛ rosen jest teraz offline
    Avatar rosen
    Data rejestracji
    2014
    Wiek
    55
    Posty
    2,192
    Siła reputacji
    11

    Domyślny

    14 dni

  3. Reklama
  4. #3
    Avatar Urlak
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    5,588
    Siła reputacji
    22

    Domyślny

    ale to jest pewne w 100% mogę oddać bo mi się nie podoba? Bo kupiłem sobie konsole i miały być papiery na miejscu się okazało że papiery zostały mu w domu i że w sobote mi poszuka no ale wolę się zabezpieczyć. Jak nie znajdzie do soboty to mogę śmiało oddać?
    Kupiłem 28.08.2015 i paragon też mam
    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny

  5. #4
    Avatar Urlak
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    5,588
    Siła reputacji
    22

    Domyślny

    Koledzy gość mi powiedział ze nie przyjmie sprzętu bo w aukcji na olx nie było nic ze są papiery a on mi tylko to mówił słownie i w SMS napisał ze poszuka ich. Coś można zrobić ? A jak chce oddać to policzy jak za wynajem konsoli 99 zł brutto za dobę. Tak mi przed chwilą napisać. Jest ktoś mądry :)
    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny

  6. #5

    Ekspert: Sprzęt i oprogramowanie Przemo jest teraz offline
    Avatar Przemo
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Łódź
    Posty
    3,598
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Umowa słowna jest wiążąca jak każda inna więc niech nie kombinuje. :)
    Potrzebujesz pomocy z komputerem, laptopem? Coś nie działa, szukasz nowego PCta? Pisz PW lub mnie mentionuj.

  7. #6
    Avatar joozioom
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    1,460
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    z resztą z tego co się orientuje nie musi być napisane na aukcji, kupując od firmy w necie masz ustawowo zagwarantowaną możliwość wycofania się z umowy czy jakoś tak
    <mogłem coś pomylić, ale coś mi takiego świta że miałem na prawie ;p>

  8. #7
    Avatar Lamix
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Hannover
    Posty
    88
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Prosto z allegro :
    Jeśli jesteś konsumentem i dokonałeś zakupu u przedsiębiorcy, to w większości przypadków możesz odstąpić od umowy w ciągu 14 dni od otrzymania przedmiotu (a w przypadku świadczenia usługi – od daty zawarcia umowy). Aby to zrobić, pisemnie poinformuj sprzedającego o odstąpieniu.

    Masz obowiązek odesłać towar w ciągu 14 dni od daty przesłania oświadczenia, a sprzedający w tym samym czasie powinien zwrócić Ci wpłaconą kwotę (cena przedmiotu + koszt wysyłki), może on jednak wstrzymać się z odesłaniem środków do czasu otrzymania przedmiotu. Co więcej, jeżeli wybrałeś sposób dostarczenia przedmiotu inny, niż najtańszy oferowany przez sprzedającego, nie jest on zobowiązany do zwrotu poniesionych przez Ciebie dodatkowych kosztów. Pamiętaj też, że odsyłasz przedmiot na własny koszt, a sprzedający nie może żądać od Ciebie żadnej opłaty (odstępnego).

  9. #8
    Avatar Urlak
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    5,588
    Siła reputacji
    22

    Domyślny

    ale ja kupiłem przez olx.
    Znalazłem ogłoszenie umówiłem się z gościem. Przyjechałem i odebrałem powiedział że ma jeszcze 1 grę do niej + fvat tylko musi poszukać a jak znajdzie to mi dośle, nawet mi to w sms napisał a teraz zmyla że on się wywiozał z umowy a jak chce to zgłaszać sprawę na policje bo on kasy nie odda.

    Firma z Rzeszowa, gość ją prowadzi w swoim mieszkaniu: "Tora" FHU Rafał Ostrowski

    Mniej więcej cała rozmowa":

    -Ja
    -Konsola

    Ja:

    Witam sprzeda pan za 500

    Konsola:
    550 ostatecznie

    Ja:

    Kupiona 4 miesiące temu w polsce jest rozumiem na gwarnacji?

    Konsola:

    Jest na gwarancji, mam jeszcze 3 grę sabotage do niej ale muszę poszukać i fv zakupu też muszę poszukać.

    Ja

    Ok biorę do zobaczenia

    Przyjechałem okazało się że 1 gry nie ma jak obiecał i fv też

    pisze do niego za parę dni:


    Ja:

    Przypominam o karcie gwarancyjnej Jak pan znajdzie proszę o sms

    Ja: ( bo dalej nisza po 6 dniach)

    Pamięta pan o papierach do konsoli które pan obieciał?

    Konsola

    Tak pamiętam dziś będę szukać

    Ja

    Witam jak tam sytułącja?

    Konsola:

    Szukałem ale nie wiem gdzie jest ale masz mój paragon to dalej jak gwarancja, A gra się znalazłą więc jak dasz adres to ci wyśle


    Ja:

    Nie nie bez tych papierów ze sklepu nie chce jej jak pan nie znajdzie to jutro z nią jestem u pana, kupiłem tylko dlatego że miały być papiery na nią. pisało w aukcji że 4 miesięczna.

    Konsola:

    W ogłoszeniu na olx nie pisze że są papiery tylko ja ci powiedziałęm że jak znajdę to ci dam masz paragon zakupu na jego podstawie masz gwarancjie a wypożyczani sprzętu nie prowadzę, towar się zgadza z opisem i jest w pełni wartościowy, wiec nie mogę przyjąć zwrotu, nie ma również żadnych wad ukrytych które mogły by się przyczynić do zwrotu

    Ja:

    Jutro jestem u pana w takim razie z konsolą. Miała mieć 4 miesiące i miałą być gwarancjia, nie ma więc już się nie zgadza zresztą mówił pan że to od brata konsola więc papiery ma w pomu to proszę znaleść. Dla pan papiery na nią to nie ma tematu. Ten paragon od pana mnie nie interesuje nawet.

    Konsola:

    Nie jesteśmy wypożyczalnią. Jeśli próbujesz nas oszukać uciekniemy się do regulaminu i skasujemy za wypożyczenie sprzętu w cenie 99zł brutti za dobe. Jest to jawna próba oszustwa i naciągniećia.

    Ja

    Jakiego regulaminu? w opisie nie było żadnego regulaminu, I jakie oszukać? Zwracam tak jak dostałem chodziłą 10 minut i leży cały czas w pudełku nie chciałem zniszczyć na wyparek jak by pan nie znalazł tych papierów. A swoje prawa znam

    Konsola:

    A ja mam aukcjie któa była tam nic nie pisze o karcie gwarancyjnej jeśli czujesz się oszukany to zgłoś sprawę na policję konsole dostałeś zgodnie z opisem i stanem faktycznym powiedziałem że jak znajdę to dam nie znalazłem więc nie dam masz paragon i tyle chcesz wypożyczać konsolke 99 zł brutto kosztuje doba

    Ja:

    Pisało że na gwarancji a nie jest na gwarancji. CHyba pan żartuje teraz mi to pisząc

    Konsola:

    Skoro znasz swoje prawa to jest Egzekwuj

    Ja:

    Mogę do 14 dni zwrócić towar na podstawie paragonu

    Konsola:

    Możesz oczywiście jeżeli przedmiot nie jest zgodny z opisem w tym przy[padku jest więc możesz tylko reklamować wrazie uszkodzeń a nie zwracać bo nie kupiłeś tego przez internet
    A ogłoszenie na portalu OLX jest tylko w celach informacyjnych a nie handlowych

    Ja:

    Kupiłem ale się nie czepiałem że jednej gumki z podstawy brakuje, konsola nie wygląda łądnie jest porysowana, brak oryginalnego kabla do łądowania pada, i bym zapomniał oczywiście pudełka oryginalnego i papierów na nią.

    Konsola:

    Nie będę z tobą dyskutował wszystko miałeś jak w ogłoszeniu miłęgo dnia.
    Ostatnio zmieniony przez Urlak : 06-09-2015, 22:38
    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny

  10. #9

    Data rejestracji
    2009
    Posty
    179
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    http://www.prawakonsumenta.uokik.gov.pl/zwrot-towaru/
    http://www.prawakonsumenta.uokik.gov...-na-odleglosc/

    Przeczytaj sobie dokładnie odpowiedź na 8 pytanie i jeśli wszystko przemawia na twoja korzyść to proponuje pokazać to sprzedającemu i powiedzieć że jeśli się do tego nie zastosuje to zgłosisz to odpowiednim organom. Oczywiście jeśli dalej będzie mówił że nie odda kasy to wiesz co robić.
    Ostatnio zmieniony przez Halam : 06-09-2015, 22:26

  11. #10
    Avatar Urlak
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    5,588
    Siła reputacji
    22

    Domyślny

    Dodałem wyżej rozmowę sms z tym gościem.
    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny

  12. #11

    Data rejestracji
    2009
    Posty
    179
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Więc sprawa jest jasna, on nie ma obowiązku przyjąć twojego zwrotu skoro transakcja odbyła się u niego w domu. Nic nie poradzisz, ciesz się konsolą ^^

  13. #12

    Ekspert: Sprzęt i oprogramowanie Przemo jest teraz offline
    Avatar Przemo
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Łódź
    Posty
    3,598
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Zwykły krętacz jakich pełno(zwłaszcza na OLX). Umowa słowna jest wiążąca, bez różnicy czy pisał Ci w smsie czy mówił telefonicznie, że faktura będzie. Dochodź swoich praw i się nie przejmuj bo, za przeproszeniem, typ pierdoli od rzeczy. Towar jest niezgodny z umową - brak fvat.

    Pytanie czy kupowałeś od niego jako od osoby prywatnej czy od firmy bo o to zasadniczo się rozchodzi.
    Ostatnio zmieniony przez Przemo : 06-09-2015, 22:40
    Potrzebujesz pomocy z komputerem, laptopem? Coś nie działa, szukasz nowego PCta? Pisz PW lub mnie mentionuj.

  14. #13
    Avatar Urlak
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    5,588
    Siła reputacji
    22

    Domyślny

    Cytuj Przemo napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Zwykły krętacz jakich pełno(zwłaszcza na OLX). Umowa słowna jest wiążąca, bez różnicy czy pisał Ci w smsie czy mówił telefonicznie, że faktura będzie. Dochodź swoich praw i się nie przejmuj bo, za przeproszeniem, typ pierdoli od rzeczy. Towar jest niezgodny z umową - brak fvat.

    Pytanie czy kupowałeś od niego jako od osoby prywatnej czy od firmy bo o to zasadniczo się rozchodzi.
    A jak to jednoznacznie stwierdzić?

    Mam paragon a na paragonie jest dane firmy Wydrukował go przy mnie u siebie w mieszkaniu i mi dał. Jest NIP cena data itd adres firmy to adres jego mieszkania w którym mieszka.

    znalazłem jego FB i a Allegro
    Ostatnio zmieniony przez Urlak : 06-09-2015, 22:52
    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny

  15. #14

    Data rejestracji
    2009
    Posty
    179
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Czyli kupiłeś od firmy.
    http://www.prawakonsumenta.uokik.gov...acje/rekojmia/

    Wejdź w sobie w wady towaru i przeczytaj ostatnią wadę fizyczną, jeśli podczas umowy było jasno powiedziane że w cenie jest rownież faktura, to masz prawo do rękoimi. Aczkolwiek z tego co czytam to i tak nie będziesz mógł odstąpić od umowy bo jest to wada małoistotna, a paragon który on Ci wystawił i tak gwarantuje Ci 2 lata gwarancji jego firmy.
    Ostatnio zmieniony przez Halam : 06-09-2015, 22:56

  16. #15
    Avatar Urlak
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    5,588
    Siła reputacji
    22

    Domyślny

    No ale jak mam paragon od niego. Jak on za tydzień zamknie firmę to kto tę gwarancję uzna? Gdzie niby trzeba wysłać wtedy konsole albo jak za tydzień przeniesie gdzieś firmę? fv to chyba nie paragon?

    Zresztą sam mi mówił na miesjcu że będzie zamykać firmę bo mu się nie opłaca już.
    Ostatnio zmieniony przez Urlak : 06-09-2015, 23:01
    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. zwrot pieniedzy za sprzet a upadlosc avansu
    Przez wtf121 w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post: 04-03-2015, 17:28
  2. Używany iPod Touch, czy coś innego?
    Przez cama of blocker w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post: 17-11-2012, 15:36
  3. IBM t30- chciałbym kupić używany.
    Przez Bubuch w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post: 12-02-2012, 20:43

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •