Reklama
Pokazuje wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: [iPhone4] Zabawa w dr. Frankensteina

  1. #1
    Avatar SpokoTypek
    Data rejestracji
    2014
    Posty
    243
    Siła reputacji
    10

    Domyślny [iPhone4] Zabawa w dr. Frankensteina

    Witam, otóż z racji faktu, że nie posiadam smartfona (telefon mi służy tylko i wyłącznie do dzwonienia), a obecny fon mi sie popsuł chciałbym kupić używanego ip4s. Dlaczego?
    -podoba mi się jego wygląd
    I to wszystko :). Wiem, że da się na nim przeglądać internet i słuchać muzyki, nic więcej mnie nie interesuje. Teraz przechodząc do sedna sprawy:
    Chciałbym kupić telefon do remontu (rozbita szybka, ekran do wymiany itd). Czy na samych manualach z yt oraz narzędziach z allegro da się wymienić te elementy? Ponad to, czy samemu można przywrócić OS do stanu fabrycznego (wiem, że apple to droga marka)?Nie mam żadnego doświadczenia w składaniu telefonów i traktuje to tylko jako rozrywkę, wiec proszę nie pisać o kwestiach finansowych :)

  2. #2
    Avatar moth
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Gdańsk
    Wiek
    38
    Posty
    15,384
    Siła reputacji
    27

    Domyślny

    z tego co się orientuje to iphony mają specjalne śruby więc samemu sobie ich raczej nie odkrecisz(chyba ze masz odpowiedni śrubokręt)

    jeśli się mylę to niech mnie ktoś poprawi

  3. Reklama
  4. #3
    Avatar Vadim
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Płock
    Wiek
    31
    Posty
    4,965
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Cytuj moth napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    z tego co się orientuje to iphony mają specjalne śruby
    Dokladnie specjalne torx pentalobe. Kupisz na allegro za pare zl.

    @Edit
    Tu masz troche wiecej info, jest nawet jaki rozmiar w jakim urzadzeniu: https://en.wikipedia.org/wiki/Pentalobe_screw
    Wiec potrzebujesz P2 TS1 0.8 mm.
    Ostatnio zmieniony przez Vadim : 02-09-2015, 00:37

  5. #4
    Avatar w00z
    Data rejestracji
    2011
    Położenie
    Poznań
    Posty
    2,987
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Cytuj moth napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    z tego co się orientuje to iphony mają specjalne śruby więc samemu sobie ich raczej nie odkrecisz(chyba ze masz odpowiedni śrubokręt)

    jeśli się mylę to niech mnie ktoś poprawi

    chuj wie XD te śrubki sa tak małe, że nie widze czy to krzyzak czy jakis kwadrat czy chuj wie co
    Cytuj Janusz_Wons napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    no nie wiem, może dlatego że ludzie to kurwy i "nie wypada" mi kurwa shitpostować na takim forum? xD, bo nie zostałoby to dobrze odebrane i zrozumiane, i rozjebałoby mi życie xD?
    to tak jakby kurwa papież miał tu konto i byś się go pytał na chuj mu ta anonimowość

  6. #5

    Notoryczny Miotacz Postów Xioniz jest teraz offline
    Avatar Xioniz
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    1,208
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    W 4sie srobokrety to torxy, które sa powszechnie używane w elektronice, wiec mozna je łatwo dostać, żaden problem.

    Jeśli chodzi o iosa, to z poziomu Itunesa na komputerze zrobisz z łatwością wyczyszczenie oprogramowania, ale nie do fabrycznego, a do ostatniej aktualizacji softu. Z fabrycznym już nie dasz rady, zreszta kompletnie nie ma po co.

    Wymiana ekranu nie jest bardzo trudna, powinieneś sobie poradzić. Aczkolwiek raczej odradzam, bo oryginalnego nie kupisz, a każda podróbka będzie jednak od oryginału gorsza. Chyba lepiej kupić sprawny egzemplarz, zwłaszcza, ze nie sa bardzo drogie.

  7. #6
    Avatar SpokoTypek
    Data rejestracji
    2014
    Posty
    243
    Siła reputacji
    10

    Domyślny

    @Xioniz
    Aczkolwiek raczej odradzam, bo oryginalnego nie kupisz
    ? Taka jest polityka appla, ze nie sprzedaje osobom prywatnym części? Na olx/allegro są powystawiane ekrany które są podpisane jako oryginalne.
    Poza tym, jeśli telefon jest po przejściach, to czego można się spodziewać po bebechach? Czy w 4 jest problem z wifi po upadku, tak jak to mialo miejsce w 3?

  8. #7

    Notoryczny Miotacz Postów Xioniz jest teraz offline
    Avatar Xioniz
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    1,208
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Cytuj SpokoTypek napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    @Xioniz

    ? Taka jest polityka appla, ze nie sprzedaje osobom prywatnym części? Na olx/allegro są powystawiane ekrany które są podpisane jako oryginalne.
    Poza tym, jeśli telefon jest po przejściach, to czego można się spodziewać po bebechach? Czy w 4 jest problem z wifi po upadku, tak jak to mialo miejsce w 3?
    Nie są oryginalne, wszystkie te części to podróbki, chyba że trafisz na aukcje, w której był wymontowany z iPhona. Nawet Apple jak oddasz zepsuty telefon na gwarancji to Ci go nie naprawia, tylko wymienią na nowy w większości przypadków.

    Jeżeli chodzi o upadki to nie ma żadnej zasady. Każdy upadek może zniszczyć Ci jakąś część w środku, czy to będzie antena, aparat, głośnik czy cokolwiek innego. Kupując uszkodzony telefon pod naprawy kupujesz kota w worku. Moim zdaniem - nie potrzebne ryzyko.
    @SpokoTypek ;

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Lumia 820 czy Iphone4?
    Przez fari aster w dziale Urządzenia mobilne
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post: 31-10-2013, 17:42
  2. Wymienię Samsung Galaxy Ace lub wymienie na iphone4 z doplata
    Przez SwinkaPeppa w dziale Giełda
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 19-08-2013, 10:36
  3. iphone4 znaleźny
    Przez Groszek Paladyn :D w dziale Urządzenia mobilne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post: 22-08-2012, 00:40
  4. Torgowa wiosenna zabawa
    Przez Mandarke w dziale Niusy
    Odpowiedzi: 101
    Ostatni post: 02-04-2011, 00:04
  5. Zabawa 68palem
    Przez Pan Ryba w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post: 03-11-2010, 15:55

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •