Reklama
Pokazuje wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Fizyka rozszerzona matura, materiały do nauki

  1. #1

    Data rejestracji
    2009
    Posty
    490
    Siła reputacji
    15

    Domyślny Fizyka rozszerzona matura, materiały do nauki

    Witam, za rok przystępuje do matury rozszerzonej z fizyki, do której zamierzam przygotować się sam i potrzebuję jakichś dobrych materiałów do nauki. Może ktoś siedzi w temacie i akurat mi pomoże :)

    1)Tak, więc poleci ktoś jakieś książki, zbiory zadań, strony, cokolwiek co będzie przydatne?
    2)http://filoma.org/ robił ktoś tutaj kurs? bo są bardzo interesujące filmy z wyjaśnieniami zadań i za 80zł można wykupić kurs, może ktoś ma jakieś doświadczenie z tą stroną

    PS.
    skoro już zrobiłem ten temat to warto spytać jeszcze, do matematyki rozszerzonej zacząłem robić zbiory pana Kiełbasy to wystarczy czy przerabiać coś jeszcze?
    Ostatnio zmieniony przez Jerry : 01-09-2015, 17:28

  2. #2
    Avatar gervix
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    241
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Wypowiem się co do matmy - zbiór kiełbasy jest dość wymagający, w zupełności starczy na rozszerzenie (88% here), polecam robić też arkusze maturalne, bo zadania tam są zazwyczaj typowe, a przynajmniej były dla starej podstawy programowej.

  3. Reklama
  4. #3

    Data rejestracji
    2015
    Posty
    118
    Siła reputacji
    10

    Domyślny

    Ja się wypowiem co do fizyki. Odpuść sobie. chyba, że jesteś tegorocznym abiturientem lo i będziesz pisał nowym trybem. Jeżeli masz pisać za rok starym to nie polecam.
    W tym roku się przygotowywałem i zjebałem, jakbym dostał arkusz zgodny z nową formułą to bym miał kilkadziesiąt % więcej. Żeby było śmieszniej:
    /uczyłem się z egzaminatorem, który sprawdza matury do starej podstawy i napisałem ją na niecałe 30%
    /pyknąłem sobie nową formułę i miałem z niej około 80%
    reforma udana w chuj

    Cytuj ayx~ napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    wymowki sa dla slabych typku
    pogadamy za rok jak z leka odpadniesz, a odpadniesz.
    Ostatnio zmieniony przez Bonduele : 01-09-2015, 18:04

  5. #4
    Avatar ayx~
    Data rejestracji
    2013
    Wiek
    29
    Posty
    5,462
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    wymowki sa dla slabych typku

  6. #5

    Data rejestracji
    2009
    Posty
    490
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Ja piszę nową podstawę jbc, ale nie o tym jest temat :D

  7. #6
    Avatar Zalbar
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    94
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Co się tyczy fizyki, filoma.org to dobry serwis, żeby zrozumieć dane zagadnienie, nie miałem styczności z płatną wersją, tak więc nic więcej nie mogę powiedzieć. Korzystałem z tego zbioru, zagadnienia trochę ponad maturę, ale zadania są bardzo wymagające. Dobre mogą być również zbiory Mendla czy Jenike.

    Odnośnie matematyki, Kiełbasa to bardzo dobry wybór. Tak jak napisał gervix, dorzuć do tego zadania maturalne i będzie dobrze. Sam robiłem jeszcze matury z lat dziewięćdziesiątych, tutaj masz zestaw, z którego korzystałem, niestety bez odpowiedzi, a zadania, jak na obecną podstawę programową, bardzo trudne.
    Cytuj Bezstronny Obserwator napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    zgubilem passy do maila i nie moge odzyskac mojego main konta. nie wiem, moze kojarzycie - nick: Archarius.

  8. #7

    Data rejestracji
    2010
    Położenie
    Podkarpacie
    Posty
    375
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Dołączę się do pytania, również przystępuję do maturki z fiz w tym roku. Jednak ogarnąłem teraz, że jest mi w chuj potrzebna (tak jak matma) do rekrutacji, zostaje coraz mniej czasu, a na lekcjach z moim nauczycielem średnio przygotuję się raczej do egzaminu, stwierdziłem że pora zacząć robić coś na własną rękę, no i sąsiadka przyniosła mi repetytorium z wydawnictwa Medyk i obie części testów z tego samego wydawnictwa + masa notatek dot. teorii od jej korepetytora. Jak oceniacie te książki co mi przyniosła? Miał ktoś z nimi styczność? O matmę akurat spokojny jestem, też przerabiamy już kiełbasę + zbiór z nowej ery i kończymy już przerabiać ten z wydawnictwa pazdro

  9. #8

    Data rejestracji
    2011
    Posty
    57
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Zdawałem matmę w 2015 roku czyli pisałem nową podstawę. Miałem 80%. Nie widziałem nowego wydania kiełbasy, ale starego nie polecam do nowej podstawy. Można go wziąć do ręki jak przerobisz inne, typowe dla nowej podstawy zbiory. Polecam Nową Erę zbiór zadań (łatwiejszy) a potem zestawy (trudniejsze).

    Ogólnie niby zakres materiału jeśli chodzi o fizykę i matmę jest bardzo podobny, ale forma egzaminu i schematy w zadaniach różnią się strasznie. Wystarczy porównać majowe matury dla techników i liceów. Jeśli chodzi o matmę to zwróć uwagę na analizę matematyczną. W maju za zadania z tego działu było około 20 punktów, czyli 40%~~ było do zgarnięcia przy minimalnym wysiłku.

  10. #9

    Data rejestracji
    2010
    Położenie
    Podkarpacie
    Posty
    375
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Mam kiełbasę do nowej podstawy, z analizą i granicami.

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Książki/materiały do nauki Pythona i Basha
    Przez mieciu123 w dziale Programowanie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 14-12-2016, 22:32
  2. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post: 17-02-2016, 23:30
  3. Materiały do nauki angielskiego
    Przez WolF w dziale Szkoła i nauka
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post: 09-02-2014, 13:43
  4. Próbna matura-rozszerzona matma
    Przez Pae w dziale Szkoła i nauka
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post: 26-11-2011, 07:49
  5. [Matura] Fizyka rozszerzona.
    Przez Onouris w dziale Szkoła i nauka
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post: 11-11-2011, 14:48

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •