Reklama
Pokazuje wyniki od 1 do 15 z 15

Temat: Sprawdź to!

  1. #1

    Data rejestracji
    2005
    Wiek
    31
    Posty
    1,460
    Siła reputacji
    19

    Domyślny Sprawdź to!

    Co chce osiągnąć tym tematem? W sumie to nic. Robię to głównie dla siebie ale jeżeli znajdzie się tutaj kilka osób, które wejdą w temat i poczytają co mam do powiedzenia i posłuchają z przyjemnością utworów wrzuconych przeze mnie to będzie spoko. Mam zamiar wrzucać wszystko czego słucham i to co uważam, że warto znać/sprawdzić. Na pewno będę wrzucał tutaj klasyki by je przypomnieć i takie utwory, których nie znacie ale powinniście znać. Ciekawostki i nowości, płyty, które powinny być na waszych półkach i płyty, które powinniście niezwłocznie przesłuchać! Postaram się napisać parę słów na temat każdego track’a/płyty jaki tutaj umieszczę. Zaznaczam, że nie wiem jak często będę postował. Kwestia ochoty i weny. Często będę przeklejał rzeczy z portali muzycznych, które czytam a nie koniecznie wszyscy muszą je również odwiedzać (pitchfork, porcys, stereogum)

    Nie wiem czy będę wrzucał wszystko w 1 post czy będę zostawiał odnośniki do kolejnych postów, czy nie będę nic robił. Zobaczę jak będzie mi wygodniej i schludniej albo jak będzie Wam pasować (jeżeli ktoś tu wchodzi xD)
    zaznaczam też, że nie zawsze będą to ambitne wrzuty, czasem słucham samego electro i koniec. Czasem przychodzą takie dni gdzie słucham Pink Floyda i New Ordera. Tak więc jeżeli jeden post wam nie pasował to może drugi będzie :)

    Pozwolenie na temat mam od @Nebula ;

    Dzisiaj zacznę od rzeczy z Offa (Off Festival Katowice), na którym byłem w tym roku i przeżyłem najlepszy weekend swojego życia – i jest to fakt autentyczny.




    Gdzie ten utwór mnie zabrał podczas live show na scenie eksperymentalnej na Offie to nawet nie wiem jak to opisać. Po prostu płynąłem. Sample klawiszy jakie słyszymy w tle przez cały utwór są kosmicznie hipnotyzujące, środki psychoaktywne jeszcze pomnożyły ten stan a efekt był oszałamiający, zdumiewający. Jest to jeden z lepszych utworów electronic jakie słyszałem ever. Poza tym sam Sienkiewicz jest pionerem techno w Polsce, tworzy już parę lat i ma za sobą bardzo obfity rok, dominujący wręcz, 4 krążki w 2015 roku wydane. Wow! Szanowany i znany w Berlinie i na wielu innych scenach na świecie. Wydaje w Cocoon (Sven Vath) a gracze elektroniczni wiedzą kto to.
    Ciekawostka: teledysk nakręcił na festiwalu Nagle nad morzem/Plötzlich am Meer - wykręcony electro festival, na który na trzeźwo nie polecam się wybierać. Muszę koniecznie sprawdzić!



    Mesa chyba nie muszę przedstawiać a właściwie Piotra Szmidt'a. Nie wiedziałem, który utwór wybrać więc wybrałem ten, który aktualnie jest mi najbliżej, mojego humoru i wewnętrznego samopoczucia. Uważam go za jednego z lepszych graczy na polskiej scenie hiphopowej. Potrafi zabawić się muzyką, lubię instrumenty jakie wykorzystuje w bitach, uwielbiam inteligentne teksty i funkowe klimaty (Studio, scena, łóżko ;3) Zasadniczo zacząłem go słuchać nie dawno ale bardzo fajnie pokazał się na Offie, fajne letniaczki grał, kupiłem najnowszy krążek, żywy zespół, dobry kontakt z publiką no i jak wspomniałem inteligentna gadka. Pewnie jeszcze wrzucę nie raz Mesa bo go po prostu lubię i ostatnio trochę katuje. Jak najbardziej polecam płytę "Trzeba było zostać dresiarzem".



    Kolejny rap track. Probl3m. Znacie? Wszystko wiemy. Nie znacie? To na pewno będziecie potrzebowali kilku odsłuchów by się do nich przekonać (sam potrzebowałem!)(jak aktualnie do Taco ;d ) Probl3m czyli Steez83 producent i raper Oskar. Charakteryzują się błyskotliwymi i brutalnymi tekstami, mądre i absurdalne zarazem. Wydali C30-C39 po czym Art Brut i na polskiej scenie zawiało taką świeżością, że szok! Art Brut to top1 2014 roku. Wspomniane, brutalne jak i błyskotliwe teksty na bitach i samplach Steez'a to coś wspaniałego, większość (wszystko?) robione na samplach UWAGA z polskich utworów lat 80. Aya Rl, Klicz, Dwa plus jeden, Halina Frąckowiak, Krystyna Prońko, Krystyna Giżowska i tak dalej. Kozak! Pod koniec roku wydają kolejny album i nie mogę się doczekać premiery. Naprawdę warto się zapoznać.
    Co na temat Kickdowna? Brutalny i miejski utwór, z którym wielu z nas się pewnie może utożsamić. Również mam [mamy] swoje trasy, miejscówki, typowe wieczory. Utożsamianko grane opór.



    RAN DE DŻULS. Jeden z najważniejszych rapowych debiutów 2013, najważniejszy album 2014 roku według pitchforka. Agresywni, mocni, straszni. Typowe bangery, experimental hip hop można by powiedzieć. Przedstawiam chyba najbardziej znany ich utwór chociaż można się spierać pomiędzy tym a Close Your Eyes (na featuringu De La Rocha z Rage Against The Machine) czy Blockbuster'em. Wydali dwa albumy, RTJ1 i RTJ2 (run the jewels 1/2). Co więcej dodać, są całkiem świeży, ciekawi no i jak wybierasz się na koncert ponapierdalać i poszaleć - jak najbardziej polecam i zalecam. Strasznie energiczni chociaż bardzo się od siebie różnią stylem czy językiem, wiedzą jak rozkręcić imprezę. Poza tym po przesłuchaniu krążków wiemy czego można się spodziewać xD
    Ostatnio zmieniony przez Lencu : 09-06-2016, 21:44
    Cytuj Thaz napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    chociaz nie wiem bo jak gramy czasem 2v2 to zawsze gram ja z ziomkiem (my obaj bogowie we fife xD) na innych i po jakichs 2 minutach juz wyzywamy sie od najgorszych x-D
    Sprawdź to!

  2. #2

    Data rejestracji
    2005
    Wiek
    31
    Posty
    1,460
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Ostatnio sporo nowych rzeczy poznałem na co czekałem bo jak bym napisał szybciej to większa część posta była by przejęta przez alkopoligamie więc piszę dzisiaj – chociaż też będą.

    Poznałem EP’kę Kamp! Dopiero dziś a wydana rok temu, trzy utwory Baltimore, Parallels, Early days.
    Typy PL nawiasem, grają dance,electro/electropop co słychać delikatnie housowo może na tym utworze trochę, bardzo przyjemnie. Świetny bit, chcesz tańczyć.




    Neon Indian. Electronic, chillwave, dance!, lo-fi. Przez 2 lata nie wydali nic i wrócili z bardzo tanecznym, letnim singlem “Annie”, chwile później wrzucają “Slumlord” czym podbijają moje taneczne nogi i przenoszą mnie 20-30 lat do tyłu. Jest to jedna z lepszych produkcji electro-dance jakie słyszałem w tym roku, miesiąc temu wydali album, którego o dziwo jeszcze nie mam przesłuchanego (zaraz to zrobię po napisaniu posta – Vega Intl. Night School), wierzę w bardzo mocny krążek. (Sprawdźcie okładkę!)



    Nie odbiegam jeszcze od gatunku chociaż już delikatnie w inną stronę, dream pop, lo –fi, indie.
    Też ciekawa sprawa bo jak Neon Indian atakują nowym singlem i listopadzie też ukaże się ich krążek i w sumie również się nim totalnie jaram. Świetne intro, świetnie wyprodukowany, bass robi robotę, później wszystko wybucha (dźwięk tego dzwoneczka w tle , trąbka !!) czekam.



    Dobra hop w soul, noe-soul ,rnb, jazz!! To również dla mnie jedno z odkryć roku. Erykah Badu i cała płyta Baduizm to must hear. Przy najbliższych zakupach właśnie na pewno ona trafi na moją półkę. Co słyszymy? Jak czaruje swoim głosem , jak bass przywołuje w nas poczucie rozluźnienia, śpiewany refren to jebane 9/10.



    No i jeszcze dwa nowe single od alkopoligamii czyli Mes i Knap. Mają strasznie mocny rok, sporo dobrych wydań a te dwa single (mesa z jakiejś gównianej redbullowskiej płyty) są zajebiste.
    Nawet porcys z propsował mesa xD (trochę beka z porcysa no ale czasem coś napiszą)
    Mes trochę mocniej niż na ostatniej płycie co się podoba, ostatnio sprawdzałem go zza pierwszego krążka - 2005 rok, no i sporo się zmienił gostsek #człowiekortalion co w sumie szanuje ale wiem do czego staży słuchacze mogą tęsknić. Niesamowita technika, no mesowi ciężko odmówić skillsów i to widać, świetny hook, jeszcze letnio.
    Knap zaś bardzo agresywnie się wjebał z singlem a do tego Bonny Larmes dojebał takim bitem, że szok. Do tego charyzma Knapa i to co ma w głosie (jest bardzo wyraźny, ma ciekawe, leniwe flow) robią bardzo duża robotę. Dodam zajebisty, klimatyczny klip, (#ghosttown) który bardzo mi się podoba. Nowego krążka jeszcze nie słuchałem niestety, przesłuchuje ostatnio sporo old school rapsów typu Beastie Boys, Run DMC, Rakim, Called Tribe Quest itp ale wierze, że ponadrabiam na dniach.




    Cytuj Thaz napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    chociaz nie wiem bo jak gramy czasem 2v2 to zawsze gram ja z ziomkiem (my obaj bogowie we fife xD) na innych i po jakichs 2 minutach juz wyzywamy sie od najgorszych x-D
    Sprawdź to!

  3. Reklama
  4. #3
    Avatar cookY
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    попка
    Wiek
    23
    Posty
    343
    Siła reputacji
    16

    Domyślny




    szach mat mainstreamie
    Ostatnio zmieniony przez cookY : 14-09-2015, 12:33

  5. #4

    Data rejestracji
    2005
    Wiek
    31
    Posty
    1,460
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    [Pop]



    wytwórnia Beyonce, prosto z pieca. Czekam na pitchfork'ową ocenę, ale BNM spokojnie. Będzie spory hajp na te małolaty.
    Sam utwór świetny, bass i ich urocze głosy robią robotę.

    [Electro/Synhpop]


    Jessy wydała ostatnio singla (VV Violence), ma niezłe LP a to jest jedna z jej produkcji. Fajnie gra, fajnie komponuje, przyjemny głosik, warto znać. Polecam też "It Means I love You".

    [Electro]


    mocniejsze electro, nie znam dobrze typa ale ten kawałek wymiata, mocno niesie. Teledysk z popularnego i klasycznego anime Akira.

    Jako ciekawostkę wrzucam nowy singiel probl3m'u promujący nową płytę.

    HIP HOP


    dość ciekawy temat z tym, że można na nim sporo ugrać albo sporo spierdolić, wierzę ,że będzie wszystko grało. 7,5/10

    [Pop/synthpop]


    typowy grower, bardzo ciekawy powrót Reni znana z bardziej 'vivovych' utworów. Również singiel z płyty.

    [Hiphop]


    ani Łony ani Webbera nie będę przedstawiał. Ponownie singiel i czekamy na płytę, bardzo lubię i szanuje tych ludzi więc czekam. Cały track typowy storytelling, dorosłość, potomstwo i tak dalej. Podoba mi się robota Webbera, fajnie posklejał bit.
    Premiera 15.04

    [Techno]


    ostatnio strasznie katuje tego typeczka, jest naprawdę dobry. A ta epka to coś pięknego, nawet miałem okazję porozmawiać z tym Panem i dostałem w prezencie tę epke w studyjnej jakości. Warto sprwdzić wywiady dla creatdigitalmusic czy paradox'u a w marcu grał swojego seta w Tresorze. Duże nazwisko, do zapisania.


    utrzymam to w takiej formie 'krótkiej piłki' jak np na porcysie.
    Cytuj Thaz napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    chociaz nie wiem bo jak gramy czasem 2v2 to zawsze gram ja z ziomkiem (my obaj bogowie we fife xD) na innych i po jakichs 2 minutach juz wyzywamy sie od najgorszych x-D
    Sprawdź to!

  6. #5

    Data rejestracji
    2005
    Wiek
    31
    Posty
    1,460
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    [synthpop/electronic/dance]


    Pet shop boys nie będę nawet przedstawiał, znalazłem dzisiaj w szafce ich kasetę z "Behaviour" czyli klasykiem ale teraz przedstawiam dwa single z tegorocznej płyty. Pitchfork 6,9 ale moim zdaniem 8.0 cały krążek.
    Hook w tym singlu jest zajebiście taneczny (jak i całość), letniaczek na maxa, takiego popu chce słuchać. Wszystko bardzo świeżo poklejone z takim ich typowym vibe'em 90s
    Super!
    'They called us the pop kids
    Cause we loved the pop hits
    And quoted the best bits
    So we were the pop kids'

    [synthpop/electronic/dance]


    wprawdzie nie singiel ale tak tanecznego bangera jak mogę nie wrzucić? Produkcja cieszy ucho, drop z bassem jest jednym wielkim hookiem wraz z tłem i tym wszystkim co tam się dzieje. 'thats insane'.
    Klawisze, sample, to jak jest to połączone, jak chcesz ruszać się do tego utworu. Wow.


    Zostanę jeszcze przy elektronice, deep house i Leon Vynehall czyli aktualnie największy klubowy kocur. Wszystkie produkcje Leona cieszą się dużą popularnością ale ostatni album [Rojus] jest warty sprawdzenia.

    [deep house/electronic]

    klip można kojarzyć z piórami, skrzydłami, roślinnością i tak ma być - okładka jest również inspirowana programem [dokumentem], który leciał na BBC pod tytułem "Planet Earth".

    tak o to wyglada okładka:


    a tutaj można obejrzeć kawałek wycięty z tego programu, gdzie można ujrzeć chociażby tego pokemona z samego dołu (wygląda jak pokemon na maxa xD) https://www.youtube.com/watch?v=W7QZnwKqopo

    [deep house/electronic]


    to mój ulubieniec z całej płyty, na samym wstępie słyszymy śpiew ptaków, jest dziko, egzotycznie, przyjemnie. To najprawdopodobniej najprzyjemniejsza house'owa płyta tego roku. Delikatnie psychodelicznie w tym utworze, dość rozciągliwy (ale taki jest Leon) po czym uderza w nas cała gama instrumentów wraz z basem tworząc przecudowny bit, do którego chcesz jedynie tańczyć.

    [rap]


    who are you? xD

    thug również z nowym krążkiem, czarnuch jest dość nierówny ale aktualnie w północnej ameryce jest graczem i to topowym. Zajebiste bity, zajebista nawijka, rozpierdala się, płynie na bicie z ogromnym luzem, nawija o tym jak pije syrop i robi ruchy, zwyczajnie jak się rozpierdala. Jakby zebrać jego single i złożyć w jakąś solidną całość to pewnie by zgarnął album roku, ale jak wspomniałem czasami wypuści średniaka. Fajnie się lata do tego co robi, klip troszeczkę z follow-up'em do Kanyego, w sumie spoko.
    http://www.porcys.com/article/young-thug-tetno-rapu/ tutaj znajdziecie obszerny artykuł na temat tego gościa.

    [electronic? dunno yet]


    nowy gosteczek na horyzoncie, zachwycony albumem kanyego, wrzucił o to taki klip. Sam klip dość prosty ale z przyjemną zabawą światłem. Produkcja bardzo dobra, podoba mi się co tutaj zrobił chłopaczek, będę obserwował jak działa. Hook trochę Bieberem jebie ale czy to do końca minus?

    [classic/electronic/electroacoustic]


    A to Pani Anna. Pani Anna jest kompozytorką. Miała swoją operę, zajmuje się muzyką klasyczną jak i elektroniczną. Całość można powiedzieć "uczy kompozycji" ; produkcji. Wszystko oparte na klasycznych instrumentach aż nagle wpierdala się w Ciebie bardzo mroczny bass, robi robotę. Utwór jest dość rozciągnięty ale taki ma być, każdy instrument odgrywa tutaj swoją rolę i buduje napięcie całego utworu.
    Świetna kompozycja, nie wiem jak cały album - do sprawdzenia.
    Cytuj Thaz napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    chociaz nie wiem bo jak gramy czasem 2v2 to zawsze gram ja z ziomkiem (my obaj bogowie we fife xD) na innych i po jakichs 2 minutach juz wyzywamy sie od najgorszych x-D
    Sprawdź to!

  7. #6
    Avatar RedheadPapa
    Data rejestracji
    2012
    Posty
    1,980
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    podoba mi się

  8. #7
    Avatar RedheadPapa
    Data rejestracji
    2012
    Posty
    1,980
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Dej nowe.

  9. #8

    Data rejestracji
    2005
    Wiek
    31
    Posty
    1,460
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    [soul/hiphop]

    we can burn one ;3


    (Special Affair > Curse) To jak pracuje bass w tym kawałku <333. Coś wspaniałego. Syd - lesba, współzałożycielka The Internet. Głos - bardzo zaraźliwy, ciekawa barwa, ogólnie wokal + bass robi taką robotę, że chuj. Tylko słuchać.
    Syd jak i Matt (producent) wywodzą się z Odd Future, kolektyw który założył Tyler, The Creator, który pojawią się na Curse swoją drogą, do kolektywu należą również takie nazwiska jak Earl Sweatshirt, Domo Genesis czy Frank Ocean czy właśnie w/w duecik.
    Bardzo znanym singlem jest "Dontcha" Get Away jest lepszy i mniej oklepany dlatego ten polecam sprawdzić, całej płyty nie sprawdzałem, ale na pewno zostałem 'namówiony' aby to zrobić słuchając tych czarujących utworów.




    [grime/hiphop]


    Nie wiem dlaczego nie wrzuciłem tu wcześniej Skepty ale ten gosteczek zjada łaków i wszystkich wannabees. Zajebista produkcja, zajebista nawijka, zajebiste wersy. Proste.

    I don't know why man's callin' me family all of a sudden
    Like hmm, my mum don't know your mum
    Stop telling man you're my cousin


    Cause man get money with the gang
    Man get girls with the gang
    Man eat food with the gang
    Man talk slang to the feds

    you saw me is "Can I get a pic for the gram?"
    I was like "Nah, sorry man"
    I only socialize with the crew and the gang

    Najbardziej chyba znany z singla "Shutdown", który swoją drogą też bardzo często leciał na ripicie, jutro wychodzi krążek (tj 5 maj) i jestem bardzo ciekaw jak będzie brzmiał. Jeżeli całość będzie wyglądać jak singiel promujący - WOW.


    [electronic/pop]

    https://soundcloud.com/nite-jewel

    Wrzucam link do soundclouda gdzie jest jej drugi świetny kawałek "Boo Hoo" ( https://soundcloud.com/nite-jewel/boo-hoo-2 ) - chyba nawet lepszy od tego wyżej, w każdym razie warto sprawdzić, przyjemne granko, jak na electro pop, pluszowy wokal, syntezatorki, zabawa głosem, tło, podoba się.



    [rap/rnb]
    http://www.hiphopengine.com/albums/drake-views-3

    Nowy Drejk, nie przepadam za gosteczkiem, szczególnie ostatnio kiedy wpierdala się wszędzie gdzie tylko może na jakieś featuringi. W dodatku tworzy sporo pościelówek co nie do końca mi pasuje. Album jest niezły, śmieszny koncept trochę, ale nie rozpierdala. Mocnym momentem jest np nr 8 (With You) i to głównie przez to, że PARTYNEXTDOOR odjebało dobrą robotę. Kolejnym takim momentem jest nr 11 i ewentualnie nr 4. To tyle jeśli chodzi o drejka, 6,8 na pitchforku myślę, że w miarę rzetelnie. 7,2 może.



    [??/dope]
    https://soundcloud.com/2fourhrs/cashfly-prod-by-nonstop

    Shawty wanna fuck all night, shawty wanna fuck all night, shawty wanna fuck all night, nr 5 z 11 częściowej epki. Jeszcze nie sprawdzałem ale cashfly wypierdala i tyle, nie masz do czego się bujać? Odpal Shawty.
    Niestety nie wiem za wiele na temat samego producenta, jak doczytam i będzie warto a będę miał czas to pewnie jeszcze wspomnę.




    [techno]


    z nowej epki "Mindustry". Jest kotem, po prostu. Kolektyw SLAP a w nim Michał i kolejna świetna EP'ka. Up Arrow pozwala zajrzeć w najgłębsze zakamarki samego siebie, jest mroczny, straszny i mimo tych cech nie jest nudny. Zaskakuje.
    Tak powinno wyglądać techno, troszkę niedoceniony moim zdaniem ale peak kariery może jeszcze przed nim, głęboko w to wierzę.



    [rock/classic rock/pop]

    trzy pierwsze, rozpoczynające płytę utwory z płyty "The Smile Sessions".

    wołaj rodziców bo zabieram na wycieczkę. Rodzina beach boys, śpiewające chłopaczki, które zachwyciły świat albumem Pet Sounds (klasyki typu God Only Knows czy Wouldn't it be nice). Aby pisać o Beach Boys musiałbym to robić przez parę godzin. Brian Wilson - geniusz odpowiedzialny za sukces, za brzmienie 'plażowych chłopaków' był geniuszem, miał obsesję na punkcie perfekcjonizmu, wszystko musiało być idealne, można szukać u podobań w brytyjskich Beatelsach i to bardzo dobre skojarzenie, na pewno czerpali ze swojej twórczości, z jednej strony geniusz i z drugiej strony geniusz. Na płycie Pet Sounds członkowie przyprowadzali zwierzęta i nagrywali ich głosy by dodać ja na płytę. Proces tworzenia "Smile" najbardziej bliskiej mi płyty jest bardzo ciekawy i nawet ciężko mi to streścić bo historia płyty jak i wszystkiego co z nią związane jest ogromna. Brian tworzył ją sam z najlepszymi muzykami ameryki, reszta zespołu była w trasie a on tworzył sam album. Idealny, opus magnum. Niestety, przeszedł załamanie nerwowe, nie dokończył albumu. Wydawało się, że świat nie jest gotowy na ten album, poza tym sam Brian miał kilka zastrzeżeń, krążek ukazał się dopiero w 2004 roku i odniósł ogromny sukces. Jest zwyczajnie genialny, kompozycja, instrumentale, budowa. Klasyk. https://www.youtube.com/watch?v=VUhFpFQeilM tutaj film, trailer w zasadzie filmu biograficznego na temat autora. Wspomniane zwierzęta w studio, obłęd, praca, ciężka praca.

    Sam album bardzo eksperymentalny, I wanna be around/Workshop utwór gdzie słyszymy odgłosy różnego rodzaju narzędzi, trwa lekko ponad minutę, może przedstawiać, ilustrować pracę, ciężką pracę nad całym albumem. Całość brzmi bardzo 'klasycznie', ogromna ilość zabawy, ogromna ilość instrumentów dętych, zmian tempa, aranżacji. Jest to dość ciężki krążek, potrzebujemy wiele cierpliwości, zrozumienia dla sekcji instrumentalnej, dla warstwy muzycznej, dla geniuszu muzyka.
    Myślę, że warto poczytać na ich temat jak i sprawdzić czym wzbogacili historię muzyki na świecie.
    Ostatnio zmieniony przez Lencu : 05-05-2016, 14:44
    Cytuj Thaz napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    chociaz nie wiem bo jak gramy czasem 2v2 to zawsze gram ja z ziomkiem (my obaj bogowie we fife xD) na innych i po jakichs 2 minutach juz wyzywamy sie od najgorszych x-D
    Sprawdź to!

  10. #9

    Data rejestracji
    2005
    Wiek
    31
    Posty
    1,460
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Radiohead, album wyczekiwany, budzący wiele kontrowersji. Wielu sympatyków, wielu hejterów.

    Radiohead - A Moon Shaped Pool

    1. Burn the Witch
    2. Daydreaming
    3. Decks Dark
    4. Desert Island Disk
    5. Ful Stop
    6. Glass Eyes
    7. Identikit
    8. The Numbers
    9. Present Tense
    10. Tinker Tailor Soldier Sailor Rich Man Poor Man Beggar Man Thief (wyliczanka)


    Burn the witch mieliśmy okazję posłuchać wcześniej, muzycznie najbardziej żywy utwór na płycie, bardziej śpiewa niż /wyje/, czarujące skrzypce, bass bardzo dobrze się wpasowuje w obydwie gitary.
    2. Daydreaming, jedna z 3-4 ballad na płycie i chyba obok ostatniego utworu najlepsza, mówi o marzycielach, którzy zawsze będą marzyć, nie zmienią tego (damage is done).
    Narastające, nagle wyskakujące i tak samo nagle znikające głosy, tworzą ładne tło dla pianina a później dla skrzypiec.

    trzeci lepszy od czwartego (ten jest zbyt rozciągliwy), ale to i tak jak dla mnie słabszy moment na płycie, zwyczajnie mało ciekawy

    5. jeśli chodzi o rozciągliwość, jak czwórka, ale jesteśmy bardziej zainteresowani warstwą instrumentalną w tym utworze niż na tym poprzedzającym go. Równolegle większa jest niespodzianka, jaką otrzymujemy.
    Glass eye bardzo nas uspokaja, względem poprzednika, ballada opierająca się na pianinie, Tomeczek wraca troszkę do klasycznej tematyki (Kid A, np) alienacji. Możemy wyróżnić 3 rzeczy; 3 warstwy: a) pianino b) wokal (bardzo charakterystyczny, paradoksalnie już normalny dla słuchaczy radiohead) c) skrzypce.
    7. huśta nas bardzo przyjemnym bicikiem, który robi po prostu dobrą robotę w tym momencie. Utwór pełny wyrzutu względem czegoś przykrego, świetny bridge, anielskie chórki, krótkie, zajebiste outro.
    Następny rusza takie /ważne/ tematy jak ziemia - zwraca uwagę na naturę, ekologię może, o nierzetelnych mediach, 'the numbers' - wskazówka. Muzycznie trochę nudniejszy jak dla mnie, niestety.

    9. Present mi taką latyną zajechał trochę, długo czekałem na ??, no właśnie na 'coś', nie zainteresował mnie tak jak powinien, albo jak chciałbym. Pod koniec tracka (jak by w tym momencie się zaczynał) jest trochę ciekawiej, ale bez szału still.

    10. powoli zakańczamy płytkę, pojawia się ponownie temat natury, ponownie w takim balladowym rytmie, nie podoba mu się to jak cywilizacja postępuje z naturą, taki temacik. Chórki i skrzypce w pewnym momencie brzmią jak krzyki, straszna, 'horrorowa' muzyka wjeżdża na pierwszy plan, po niewydłużonej chwili gaśnie, ciekawy zabieg.
    Zostaje ostatni, kolejny bardzo personalny utwór (i zarazem najładniejszy) mówiący o porzucaniu swoich głównych; podstawowych wartości, dla drugiej osoby, egzystuje przez to/ nie jest szczęśliwy (I'm not living, i'm just killing time) /sad song/. Warstwa muzyczna bardzo spokojna i bardzo przyjemna, tło ładnie współgra z wokalem, bass taki gruby, soczysty (jak gibon), dawkowany co dłuższą chwilę.

    Fajny krążek, dla cierpliwych ludzi na pewno, dwa słabsze momenty pomiędzy środkiem i początkiem/końcem a te bardzo udane, 8,4-9,2 na pitchu. Albumik bardziej do odsłuchu w domu, niż podczas pośpiechu za tramwajami w mieście (o ironio), na spokojnie.


    ///edit
    http://pitchfork.com/reviews/albums/...n-shaped-pool/ 9,1 :D
    Ostatnio zmieniony przez Lencu : 11-05-2016, 13:09
    Cytuj Thaz napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    chociaz nie wiem bo jak gramy czasem 2v2 to zawsze gram ja z ziomkiem (my obaj bogowie we fife xD) na innych i po jakichs 2 minutach juz wyzywamy sie od najgorszych x-D
    Sprawdź to!

  11. #10

    Data rejestracji
    2005
    Wiek
    31
    Posty
    1,460
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    [Techno-Electro]

    techno post więc jak nie słuchasz to raczej nie znajdziesz nic dla siebie, kilka utworów wartych sprawdzenia, lepszych lub gorszych.



    chociaż to bardziej ambient/experimental ale to klasyg i jak nie znacie (lol) to Selected Ambient Works 85-92.



    płytka zrobiona na przestrzeni 30 lat. Ten utwór jest z 89 a najnowszy jest z 2013. Można powiedzieć, że to 3 LP połączone razem, album jest po prostu zajebisty, jedno z lepszych odkryć moich ostatnio.






    tresor/berlin/niemcy. Najczęściej słuchana płyta przeze mnie w ostatnim miesiącu, kosmiczna. Czasami wydaje mi się, że zaraz predator wyskoczy mi z głośników albo inne kosmiczne stworzenie. Słuchawki i na miasto.



    francja, klasyk, elektro.



    minimal techno, SCSI jest spoko, można badać.




    https://soundcloud.com/adultswimsingles/dj-paypal
    delikatnie pc-musicowe electro, #footwork, dobrze sklejone, a jak paypal to i teklife czy dj rashad (prekursor footworka), ogólnie świetnie pocięty utwór, bangla.



    https://soundcloud.com/dj-dougal/dou...con-circles-v5
    trochę hardcore ale no co, jak prosto z Bangladeszu, nie włączaj u siebie na domówce bo imprezowicze rozpierdolą Ci chatę [przestroga]





    wracamy do techno, gangsta techno. Helena miała okazję grać we Wrocławiu i zagrała bardzo ruchliwego, dobrego seta. Warto.



    Antigone, SLAP <3



    znowu trochę kosmosu.



    https://soundcloud.com/1080pcollecti...men-ii-24x33-1
    ogólnie bardzo dużo rzeczy spod 1080pcollection jest bardzo dobre więc również warto sobie zapisać.





    remix Romana Flugela, który gra w tym roku w Katowicach na Off festivalu. Lubię typa, robi przyjemne kawałki i dobrze się do nich rusza. Tennis gra na Openerze w tym roku i nie mam wyrobionej opinii (raczej średniak+) ale jego 'sztandarowy' track jest świetnie wyprodukowany, zaskakuje i ciekawi:





    całkiem sporo się dzieje, dys najs.



    ' 89 znowu, bardziej taneczny, spokojniejszy mix.


    Coś tam do posłuchania. Zdejmę gips z ręki wrzucę coś innego.


    dla wariatów:




    o rejwach, fajna sprawa, zajebiste stylówki i kurwa jaram się nimi na maxa, kiedyś glany teraz rejwy, taki punk, taki rocznik. Ogólnie bardzo propsuje i polecam obejrzeć obydwa video. Troszkę przekoloryzowane, jak wszystko ale i tak ciekawy materiał.
    Ostatnio zmieniony przez Lencu : 09-06-2016, 21:38
    Cytuj Thaz napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    chociaz nie wiem bo jak gramy czasem 2v2 to zawsze gram ja z ziomkiem (my obaj bogowie we fife xD) na innych i po jakichs 2 minutach juz wyzywamy sie od najgorszych x-D
    Sprawdź to!

  12. #11
    selena317

    Domyślny

    :))))

  13. #12

    Data rejestracji
    2005
    Wiek
    31
    Posty
    1,460
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    spotify:track:1IwdvZ3djfD1SfhexKUmXk (wklejacie w spotify/przeglądarkę)



    1975 i ich "if i believe you"
    no homo co nie, ale ten album jest genialny, piękny mimo ,że taki ciepły xD
    to jeden z lepszych tracków z płyty ale jest ich na szczęście kilka! płyta zaskakuje bo jest bardzo różnorodna, soft rock/rock połaczony z popowymi balladami, a zaraz po tym wjeżdża w Ciebie poważny ambient.
    Jeszcze poznaję płytę ale 8.0+ spokojnie. Must hear jeszcze minimum "love me" i "she's american".




    (też ciepło xD)

    Blood Orange wjebał się z kolejną fajną płytką, której sobie ostatnio słucham. Znałem go wcześniej z produkcji Grimes i kilku swoich z poprzedniego albumu ale głównie jak kojarzycie to z "you're not good enough".
    W każdym razie płyta jest świetna, topka tego roku na pewno, jest funkowo, jest chillowo, jest pedalsko, jest fajnie po prostu. Jest disco, jest chwytający hook, mostki są tam gdzie powinny być, świetny album.
    Zalecam sprawdzać Best to You, E.V.P (9.0), Desiree, Hadron Collider, Thank You.



    a tu sobie wpadam na impreze i się rozpierdalam na parkiecie, bit tak Cie porywa, że nie wiesz co się dzieje, laska na hooku bardzo fajnie leży z całością, Tinie (Brytyjczyk) leci na wielkim luzie i się bujasz jak pojeb. Fajne maniurki na maxa, wszystko gra tralala. Outro troszkę na siłę zrobione i już nudzi w tym momencie ale i tak bangers.





    no a to mój ulubiony murzyn ostatnio obok skepty, jest najlepszy kurwa po prostu
    TAGA TAGA.



    bit jaka przewózka nie mam pytań (na tym leci belmondo gnocchi)

    //Właśnie przejrzałem ile muzyki nie wrzuciłem tutaj sobie i jestem w szoku ile tego jest xD



    fajną muzyczkę wam dzisiaj zapodaję, to jest kolejny topowy album tego roku tak naprawdę, top 5 easy. jazz-funk/disco rap to tak genialne połączenie, że największa ciota nawet wstanie do bujania się. Polecam sprawdzić cały krążek po prostu.


    Miałem o nich nie pisać, bo nie do końca przekonała mnie ich płyta no ale trzeba wspomnieć, wydali swój drugi album po 16 latach. Ich debiut Since I left You jest chyba jednym z najważniejszych wydań XXI wieku. Płyta budowana była przez 2+ lata, goście przesłuchali 3,500 winyli i wybrali z nich około 1000 sampli na cały album. Samplowana Abba, Tribe Called Quest, Daft Punk czy Beatelsi.
    Po 16 latach wydali drugi album, jako połowa składu już i niestety oczekiwania przerosły, zwyczajnie chyba nic nie jest wstanie pobić poprzedniej płyty. Jak by ją wydali jako inna formacja, nie jako Avalanches, to była by bardziej uznana, to na pewno, a tak zgięli się niestety pod naciskiem oczekiwań i wymagań. Dalej niezła i jak nie znacie SILY to powinniście i tak odebrać ją w bardzo przyjemny sposób.
    Ja jeszcze spróbuję do niej przysiąść i zobaczymy.


    spotify:track:47JPkhSi4vVK3fgSMZCsML
    też z tego roku, niezła płyta (7+-) z takimi przyjemnymi syntecikami, synthpop ogólnie, bardzo lubię. Dziewczyna ma może 3k słuchaczy a myślę, że kilka portali wspomni o niej w podsumowaniach 2016 roku.




    belmondo, młody dron, don poldon, H&M, hewra i mabbyn to 2020.
    to jak podjebali scene to szok po prostu. Belmondo wypierdolił taki gigantyczny progres po mixtejpie z Bałaganem, że nie potrafię słuchać ostatnio niczego innego.

    przewózka, madliby, hooki, młody dżi z taką charyzmą Ci wjeżdża na chatę, że no nie obronisz się.



    poezja 2016 roku, poezja po prostu. Coś cudownego.
    CHCIAŁBYM WAM WSZYSTKO DAĆ, CO JEST NA ZIEMI, ŻEBYŚCIE ZAMARTWIAĆ SIĘ NIE MUSIELI, BRACIA MOI BRACIA
    xDDDD

    jakimi wersami oni rzucają to jest poezja, w chuj często bawią i rozpierdalają jednocześnie


    do tego latawiec, fuji, gaśnica.

    #mabbyn #niedaćsięzajebać
    Ostatnio zmieniony przez Lencu : 23-08-2016, 10:04
    Cytuj Thaz napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    chociaz nie wiem bo jak gramy czasem 2v2 to zawsze gram ja z ziomkiem (my obaj bogowie we fife xD) na innych i po jakichs 2 minutach juz wyzywamy sie od najgorszych x-D
    Sprawdź to!

  14. #13

    Data rejestracji
    2005
    Wiek
    31
    Posty
    1,460
    Siła reputacji
    19

    Cytuj Thaz napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    chociaz nie wiem bo jak gramy czasem 2v2 to zawsze gram ja z ziomkiem (my obaj bogowie we fife xD) na innych i po jakichs 2 minutach juz wyzywamy sie od najgorszych x-D
    Sprawdź to!

  15. #14

    Data rejestracji
    2005
    Wiek
    31
    Posty
    1,460
    Siła reputacji
    19

    Ostatnio zmieniony przez Lencu : 28-08-2016, 00:37
    Cytuj Thaz napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    chociaz nie wiem bo jak gramy czasem 2v2 to zawsze gram ja z ziomkiem (my obaj bogowie we fife xD) na innych i po jakichs 2 minutach juz wyzywamy sie od najgorszych x-D
    Sprawdź to!

  16. #15

    Data rejestracji
    2005
    Wiek
    31
    Posty
    1,460
    Siła reputacji
    19

    Domyślny



    90's disco cos wspaniałego, jebac enjoy the silence



    kaz wyskoczył z kolejnym mixtejpem, o wiele lepszy od źródła, sporo dobrych kawałeczków. Jak się wpierdala na hook to tylko brawo bic, druga zwrota ; 00, jeden z lepszych numerów be do gie ever. Olek to samo, huuuge beat.



    apropo śmigania po plug.dj wpadło mi w ucho, całkiem niezłe.



    bardzo ładny popik [dzien gorącego lata tho xd]



    wcześniej wrzucałem jej inny singiel shut up kiss me, nie porwał mnie tak jak ten, jest okropnie ciepły i przyjemny zwyczajnie. W sumie to nawet bardzo długi jak na zwykłego słuchacza, bo trwa prawie 9 minut ale siedząc z geniusem, czytając, słuchając o czym opowiada, wchłaniamy ten traczek dalej, jest dobrze zbudowany nie nudzi. Cała płyta jest ogólnie bardzo, bardzo ok. Pierwsza połowa jest w stylu poprzedniego singla, druga część jest bardziej ckliwa, dużo wolniejsza, bardziej przypadła mi do gustu.



    2011, zajebista płytka do poruszania się, nawet ciężko opisać co tu się dzieje, tu jest wszystko, akustycznie brzmi to świetnie, w momencie kiedy myślę, że tu się nic nie wydarzy wpierdala się taki młyn! Cały album dobry, polecam.



    miałem tu już wklejonego Rashada z 4r da squad ale w sumie ten jest lepszy, czarnuch też z krążkiem, raczej słuchalny, kilka razy mi towarzyszył na mieście. Kendrick skill.



    afryczka do potańczenia <3



    milfy na impresssce se tanczo fajnie jest ;>
    za hałsem ostatnie nie przepadam ale ten numer jest świetny, to sobie słucham.



    wcześniej wrzucałem Dennego z pneunomia, tu kolejny przenumerek. Cała płyta jest mega i czuje spusty, chociaż bardzo specyficzna. W każdym razie do sprawdzenia.



    szamzik young thug xD bardzo szanuje, bicik palce lizać, nawijka 9/10, siedzi se w podziemiu i w sumie dobrze. Problem szamskiego jest taki, że robi bardzo dużo traków i nie wszystkie są dobre ale jak trafia to mocno.




    apropo thuga, świetny krążek THATS ON ME. 8,5/10



    jeszcze jeden fajny murzynek z fajną bambi
    Cytuj Thaz napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    chociaz nie wiem bo jak gramy czasem 2v2 to zawsze gram ja z ziomkiem (my obaj bogowie we fife xD) na innych i po jakichs 2 minutach juz wyzywamy sie od najgorszych x-D
    Sprawdź to!

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Odpowiedzi: 24
    Ostatni post: 10-09-2012, 16:39
  2. Posiadasz netie? Sprawdź ten temat!
    Przez Limon w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post: 04-02-2012, 13:44
  3. [8.6] Tauria.net - najlepszy polski ots - sprawdz!
    Przez boryss w dziale Tematy serwerów
    Odpowiedzi: 205
    Ostatni post: 07-11-2011, 21:28
  4. [8.60] Narozia.pl SPRAWDZ
    Przez marynarz w dziale Tematy serwerów
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post: 01-10-2011, 09:40
  5. Jak szybko chodzisz? Sprawdź!
    Przez Grove Str w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 450
    Ostatni post: 07-02-2009, 13:34

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •