Reklama
Strona 1 z 2 12 OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 1 do 15 z 29

Temat: drugi język

  1. #1
    Avatar Aquzlies
    Data rejestracji
    2007
    Wiek
    28
    Posty
    660
    Siła reputacji
    18

    Domyślny drugi język

    siema, chciałbym się nauczyć w trakcie studiów kolejnego języka od postaw na kursach i stąd pytanie - jaki byście polecili?
    niemieckiego się uczyłem od gimbazy ale kompletnie nic nie potrafię i myślałem nad francuskim ew. włoskim

  2. #2
    Avatar TwojStary
    Data rejestracji
    2008
    Posty
    954
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    chiński dawaj, chiński = przyszłość, żadne angielskie czy niemieckie
    ślonzacy som jak rotwormy - stworzeni do zapierdalania pod ziemiom

  3. Reklama
  4. #3
    Avatar Egi
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    2,642
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Jezeli mial problem z niemiecka gramatyka i wgl niemiekcim to powodzenia w uczeniu chinskiego.

    Ja bym cisnal niemiecki, ew. Hiszpanski. Przydatny praktycznie wszedzie.

  5. #4
    Avatar mroz3k1
    Data rejestracji
    2012
    Posty
    2,354
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Chiński ewentualnie hiszpański/francuski
    Ale ja dalej stawiałbym na chiński, przyszłościowy język :D
    Cytuj BuddyX napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Dlaczego Ty musisz kupować prezenty tej dziewczynie skoro ona też Cie kocha? Niech ona kupuje Tobie a ty później sprzedawaj to znajomym albo na allegro i będziesz miał na prezent dla niej + może jeszcze coś odłożysz . Win win.

  6. #5
    Avatar Aquzlies
    Data rejestracji
    2007
    Wiek
    28
    Posty
    660
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Może nie to, że miałem problem a to, że nie chciało mi się go uczyć bo miałem chujowych nauczycieli i olewali wszyscy ten przedmiot

  7. #6

    Data rejestracji
    2009
    Posty
    628
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Cytuj Aquzlies napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    niemieckiego się uczyłem od gimbazy ale kompletnie nic nie potrafię
    tak ucza w polskich szkolach
    jezyka musisz sie uczyc sam ew na kursach, zacznij od memrise (tam masz kursy A1-A2 do hiszpana, niemca, franca i innych pewnie tez) a pozniej przerzuc sie na bajki (polecam pokemony XD) po niemiecku z niemieckimi napisami(czy jaki tam jezyk se wybierzesz), a pozniej normalne filmy/seriale + do tego dalej katujesz memrisa czy inne slowkowe strony

    a jaki chcesz jezyk to wybierz ktory ci sie najbardziej podoba, bo jak chcesz przyszlosciowy to tez polecam chinski xD

  8. #7

    Data rejestracji
    2014
    Posty
    1,503
    Siła reputacji
    11

    Domyślny

    Według przydatności:
    1)niemiecki
    2) chiński
    3) hiszpański
    4) byle jaki?

    Ja bym Ci proponował nauczyć się Niemca, może jeszcze kiedyś nas odwiedza i bardzo Ci się może sprzydać xD:-)


    A tak na serio to dużo firm szuka z tym jezykiem

  9. #8
    Avatar gervix
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    241
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Z tym chińskim to ja bym się wstrzymał :D niby dużo ludzi mówi, rzadki język, można dobrze zarobić na znajomości, ale sama nauka to musi być męczarnia, bo gdzie oprócz kursów taka osoba będzie miała obycie z językiem? wyjedzie sobie 4fun do Chin na pół roku? Brałbym niemca lub hiszpański, francuski odpuścić, bo to tylko żabojady nim mówią [spoiler]xD[/spojler]

  10. #9
    Avatar Halunek
    Data rejestracji
    2010
    Położenie
    Szczyt
    Wiek
    29
    Posty
    4,864
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    hiszpanski/jezyk beholderów
    The object of life is not to be on the side of the majority, but to escape finding oneself in the ranks of the insane.
    Marcus Aurelius

  11. #10
    Torg User

    Domyślny

    Cytuj Halunek napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    jezyk beholderów
    pierdłem :D

    top
    chinski spoko ale w chuj trudny, gdzies ciekawostke czytalem ze dzieci to dopiero w wieku 15 lat moga gazete przeczytac ale pewnie gowno prawdau, w kazdym badz razie niemiecki dobry jezyk i przydatny, moze hiszpanski bo latwy i tez ameryka pld git

  12. #11
    Avatar Master_Tv
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    1,564
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Ehh, dla tych co piszą - ucz się chińskiego, przyszłość, życie, tibia. Otusz, chyba nie wiecie ale europejczyk nie jest w stanie wymówić części głosek w języku chińskim. Spytasz dlaczego? Otusz mamy inaczej ukształtowaną krtań i niestety ale nie da się jej odkształtować - głównie dlatego nie warto uczyć się chińskiego bo i tak mało chińczyków nas otacza (w sensie europa) a w dodatku nawet jak już poznasz te ich literki to i tak nie będziesz w stanie tego dobrze wymówić i tak a patrząc po ilości liter jaką mają dochodzę do wniosku, że lepiej uczyć się hiszpańskiego albo właśnie języka beholderów/orków.
    Ostatnio zmieniony przez Master_Tv : 03-08-2015, 21:12
    Przepraszam za moje posty - czasami nie mam czasu aby sformułować je krócej.

  13. #12
    Avatar M4teu$z
    Data rejestracji
    2009
    Posty
    3,743
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj Master_Tv napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ehh, dla tych co piszą - ucz się chińskiego, przyszłość, życie, tibia. Otusz, chyba nie wiecie ale europejczyk nie jest w stanie wymówić części głosek w języku chińskim. Spytasz dlaczego? Otusz mamy inaczej ukształtowaną krtań i niestety ale nie da się jej odkształtować - głównie dlatego nie warto uczyć się chińskiego bo i tak mało chińczyków nas otacza (w sensie europa) a w dodatku nawet jak już poznasz te ich literki to i tak nie będziesz w stanie tego dobrze wymówić i tak a patrząc po ilości liter jaką mają dochodzę do wniosku, że lepiej uczyć się hiszpańskiego albo właśnie języka beholderów/orków.
    ostatnio widzialem cos na necie o jakiejs polce, ktora uczala sie jezyka ping ponga (od studiow chyba) i szlo jej to sprawnie wygrywala jakies konkursy z tym zwiazane itd, wiec chyba nie jest tak zle

    co do tematu arabski jest na czasie :D

  14. #13
    Avatar Bobek II
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    630
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Hiszpański! Cała Ameryka Południowa, do tego stany zjednoczone. Sam obecnie uczę się dla siebie, metodą fastlang polecam und pozdrawiam :p

  15. #14
    Avatar Nextpro
    Data rejestracji
    2012
    Posty
    9,687
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Hiszpański, opcjonalnie włoski. Niemiecki paskudny, nieprzydatny i dużo trudniejszy od wcześniej wymienionych

  16. #15
    Avatar SzalonyMes
    Data rejestracji
    2011
    Położenie
    Łódź
    Wiek
    30
    Posty
    2,745
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Cytuj Master_Tv napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Otusz, chyba nie wiecie ale europejczyk nie jest w stanie wymówić części głosek w języku chińskim.
    Moze i masz racje a moze i nie. My tez mamy o tyle dobrze ze dzieki naszemu jezykowi latwiej nam uczyc sie innych.

    Np japonski jest dla nas latwiejszy w nauce bo umiemy wymawiac slowa typu dz,cz etc.

    ktos tma pisal by ogladac i to chyba najlepsza metoda.

    ja np ogladam anime i bez nauki nawet nie ruszajacy niczego znam pare slowek po japonsku
    “When you want to succeed as bad as you want to breathe, then you'll be successful.” - Eric Thomas

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Język Niemiecki + Język Angielski
    Przez Mysterious Boy w dziale Szkoła i nauka
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post: 20-10-2015, 12:50
  2. Odpowiedzi: 64
    Ostatni post: 06-06-2014, 23:41
  3. Drugi język do nauki.
    Przez Yoorez w dziale Szkoła i nauka
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post: 22-01-2013, 17:54
  4. Luminera, fail na ferumbrazie PORAZ DRUGI!!!..
    Przez CubaDePall w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post: 19-06-2009, 08:22
  5. Drugi addon dla Mage Outfit (Cloak (Male))
    Przez konto usunięte w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post: 17-09-2006, 11:34

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •