Reklama
Strona 2 z 2 PierwszaPierwsza 12
Pokazuje wyniki od 16 do 29 z 29

Temat: drugi język

  1. #16
    Avatar Madduro
    Data rejestracji
    2011
    Posty
    4,596
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Cytuj Bobek II napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Hiszpański! Cała Ameryka Południowa, do tego stany zjednoczone. Sam obecnie uczę się dla siebie, metodą fastlang polecam und pozdrawiam :p
    no ta, a ile razy już amerykę płd i stany odwiedziłeś ?

    jeśli ktoś uczy się dla siebie - niech się uczy jakiego chce, ale w naszym położeniu najlepiej się uczyć niemieckiego/francuskiego/rosyjskiego + języki niszowe jak niderlandzki, fiński czy norweski jeśli mamy zamiar na nich oprzeć swoją przyszłą pracę.

  2. #17
    Avatar Bobek II
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    630
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Cytuj Madduro napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    no ta, a ile razy już amerykę płd i stany odwiedziłeś ?

    jeśli ktoś uczy się dla siebie - niech się uczy jakiego chce, ale w naszym położeniu najlepiej się uczyć niemieckiego/francuskiego/rosyjskiego + języki niszowe jak niderlandzki, fiński czy norweski jeśli mamy zamiar na nich oprzeć swoją przyszłą pracę.
    No dobrze ale mało jest takich uniwersalnych języków oprócz angielskiego, o to mi chodzi, że m:in dlatego warto

    @ jeszcze rosyjski, o mandaryńskim nie wspominam
    Ostatnio zmieniony przez Bobek II : 04-08-2015, 15:02

  3. Reklama
  4. #18
    Dris

    Domyślny

    Teraz tak na prawdę warto jest się uczyć Angielskiego, niemieckiego i włoskiego. To są najczęstsze języki, które się używa na świecie.

  5. #19
    Avatar incb
    Data rejestracji
    2015
    Posty
    754
    Siła reputacji
    9

    Domyślny

    Cytuj Dris napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    niemieckiego i włoskiego. To są najczęstsze języki, które się używa na świecie.
    co za bzdury xD ani niemiecki ani wloski nie jest nawet w top5 czy nawet 10 xD

  6. #20

  7. #21
    Avatar Madduro
    Data rejestracji
    2011
    Posty
    4,596
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    z punktu widzenia przydatności to hiszpański/włoski to najchujowszy wybór jeśli chodzi o Europę. Nie dość, że języki dość proste do nauki to jeszcze mówi się w nich tylko w jednym kraju. Już lepiej się greckiego nauczyć albo duńskiego.

  8. #22

    Data rejestracji
    2007
    Wiek
    29
    Posty
    9,025
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    ale hiszpański to cala (prawie) ameryka południowa.

  9. #23
    Avatar Hipstere
    Data rejestracji
    2012
    Położenie
    Gdańsk
    Posty
    223
    Siła reputacji
    12

    Domyślny

    Ta jak masz zamiar zostać kokainowym baronem to może się przyda tak to chyba jedynie budkę z naczosami da sie otworzyć :/

  10. #24
    Avatar Madduro
    Data rejestracji
    2011
    Posty
    4,596
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Cytuj Pan Ryba napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    ale hiszpański to cala (prawie) ameryka południowa.
    no i co ? a prędzej do Danii pojedziesz czy do Ekwadoru ? do pracy tam pojedziesz ? firmę otworzysz ?


    daj spokoj xd

  11. #25
    Avatar w8w8w8
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    2,263
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Skandynawowie (Duńczycy, Szwedzi, Norwedzy pewnie też) mówią biegle po angielsku, raczej nie ma problemów z dogadaniem się z nimi.

    Ja bym polecał hiszpański, bo o ile Ameryka Płd to trochę egzotyka, to jednak jakbyś chciał pojechać do USA to przyda się hiszpański. Hiszpania to także duży kraj. Język jest jednym z prostszych do nauki.

    Jeśli nie Hiszpański, to raczej bym stawiał w kierunku niemieckiego

  12. #26
    Avatar SzalonyMes
    Data rejestracji
    2011
    Położenie
    Łódź
    Wiek
    30
    Posty
    2,745
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    ja wciaz sie nie moge zastanowic na jaki isc najbardziej chyba by mi odpowiadal rosyjski badz jakis inny slowianski przy nas czeski/slowacki, no chcialbym tez patrzyc przez pryzmat ze jest to inwestycja tj ja dam za kurs, a potem dostane prace z tym zwiazana jak oceniacie potrzebe rosyjskiego na rynku? Ogolnie to mysle czy zapisac sie na krus czy podstawe ogarnac samemu w domu, ale wiadomo jak to wtedy z zapalem do nauki
    “When you want to succeed as bad as you want to breathe, then you'll be successful.” - Eric Thomas

  13. #27
    Avatar Egi
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    2,642
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Gospodarka rosji pada na ryj, barylka ropy coraz tansza, jeszcze z 20 lat i w rosji bedzie bida z nedza, wiec imo sredni biznes.

    W sytuacji gdy nie masz jakiegos konkretnego planu na zycie w ktorym za 15 lat bedziesz zarabial miliony tylko jakas normalna praca na srednim stanowisku to polecam niemiecki.
    Jezdze do Niemiec pare razy do roku i mam tam mase znajomych i jest to jeden z fajniejszych krajow do zycia pod wzgledem zarobki/ceny. Z kazdej pracy tam stac cie na wynajem mieszkania i spokojne zycie i nie martwienie sie do pierwszego. Pracuje sie tam lekko jezeli wspolpracujesz z niemcami( a znajac jezyk taka robote ogarniesz), w piatki robote konczysz zazwyczaj okolo 13, jest super.

    Chyba, ze chcesz sie uczyc od tak dla siebie to rosyjski fajny, lubie ich piosenki w tym emskim twardym wykonaniu ;d

  14. #28
    Avatar SzalonyMes
    Data rejestracji
    2011
    Położenie
    Łódź
    Wiek
    30
    Posty
    2,745
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    No wlasnie niemiecki mam jakas niechec z lat szkolnych, nie wchodził mi moze teraz by było inaczej no ale jestem sceptycznie nastawiony.
    Myslalem ze teraz rosyjski wraca do łask, wlansie lubie sluchac ich rozmow w flmach, czy tez wlasnie w piosenkach.
    “When you want to succeed as bad as you want to breathe, then you'll be successful.” - Eric Thomas

  15. #29
    Avatar Taidio
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Sayonara
    Wiek
    29
    Posty
    20,863
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    Wszystko jest kwestią nastawienia, przez 3 lata liceum nie nauczyłem się z niemieckiego dosłownie nic bo miałem go w dupie, w tym tygodniu zapisałem się do szkoły językowej na właśnie język niemiecki i widzę że problem nie był z tym że "niemiecki zjebany" tylko że ja byłem zjebany i myślę że jest to najbardziej przydatny język zaraz po angielskim dla młodych Polaków(i nie taki trudny, jak np. chiński)

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Język Niemiecki + Język Angielski
    Przez Mysterious Boy w dziale Szkoła i nauka
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post: 20-10-2015, 12:50
  2. Odpowiedzi: 64
    Ostatni post: 06-06-2014, 23:41
  3. Drugi język do nauki.
    Przez Yoorez w dziale Szkoła i nauka
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post: 22-01-2013, 17:54
  4. Luminera, fail na ferumbrazie PORAZ DRUGI!!!..
    Przez CubaDePall w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post: 19-06-2009, 08:22
  5. Drugi addon dla Mage Outfit (Cloak (Male))
    Przez konto usunięte w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post: 17-09-2006, 11:34

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •