Reklama
Strona 2 z 2 PierwszaPierwsza 12
Pokazuje wyniki od 16 do 23 z 23

Temat: pacc-sms.pl - Złodzieje

  1. #16

    Data rejestracji
    2006
    Posty
    2,188
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Niezgodność towaru z umową + odstąpienie od umowy

    A na co byś się powołał w takim razie?

    @2UP

    Nie wszystkich, jeżeli zostaniesz poinformowany że udzielenie Ci np. linku do sciągnięcia wersji elektronicznej, załóżmy e-booka to prawo to wygasa. Jednak ja bym nie liczył na zbyt wiele, póki nie zaczniesz im wysyłać czegoś co może doprowadzić do jakiegoś pozwu to nic sobie z tego nie zrobią. Nie ma nigdzie ani imienia ani nazwiska osoby prowadzącej stronę. Możesz pisać do serwera na którym strona stoi, albo do homepay żeby Ci udzieliła informacji. Dla mnie szanse są prawie że zerowe.

    Nie zapominaj też, że jeżeli np. Ty mieszkasz w Gdańsku, a właściciel w Zakopanem, to sąd właściwy jest w Zakopanym, więc gdy on odpisze na pozew i dojdzie do rozprawy to będziesz musiał właśnie tam dymać.

    @UP

    Rzeczywiście w przypadku jeżeli kupujący nie jest konsumentem, albo sprzedający przedsiębiorcą to bardziej odpowiedni wydaje się art. 471 my bad.
    Ostatnio zmieniony przez Xoltro : 31-07-2015, 18:21
    Cytuj Zeimer napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Można (zalegalizować niewolnictwo), ale wtedy wszelkim lewakom pękłaby żyłka i byłaby tak potężna nagonka w mediach "Korwin chce przywrócić niewolnictwo", że nie warto o tym wspominać.
    Cytuj Govinem napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Wolny Człowiek może (zostać niewolnikiem). jeżeli chce to co ja zrobię.

  2. #17

    Data rejestracji
    2011
    Posty
    18
    Siła reputacji
    0

    Domyślny

    Mógłbyś przytoczyć treść tego artykułu?

  3. Reklama
  4. #18

    Data rejestracji
    2006
    Posty
    2,188
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Art. 471. Dłużnik obowiązany jest do naprawienia szkody wynikłej z niewykonania lub nienależytego wykonania zobowiązania, chyba że niewykonanie lub nienależyte wykonanie jest następstwem okoliczności, za które dłużnik odpowiedzialności nie ponosi.


    Ciebie to i tak nie dotyczy bo jesteś konsumentem, a on przedsiębiorcą ale teraz nie mam czasu jakiegoś większego żeby to przemyśleć.

    Mimo wszystko dla mnie to jest przegrane, możesz po prostu na policję zgłosić, jak będzie dużo osób w takiej sytuacji to możliwe, że coś zrobią.

    Ciebie dotyczy to:

    http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServl...WDU20140000827

    Chcesz to przeczytaj, jest tam też o tych 14 dniach i kiedy nie obowiązują.
    Cytuj Zeimer napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Można (zalegalizować niewolnictwo), ale wtedy wszelkim lewakom pękłaby żyłka i byłaby tak potężna nagonka w mediach "Korwin chce przywrócić niewolnictwo", że nie warto o tym wspominać.
    Cytuj Govinem napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Wolny Człowiek może (zostać niewolnikiem). jeżeli chce to co ja zrobię.

  5. #19

    Data rejestracji
    2011
    Posty
    18
    Siła reputacji
    0

    Domyślny

    Dzięki, zaraz przeczytam :)

  6. #20
    Avatar Alden
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    1,558
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Serio, są jeszcze ludzie, którzy wierzą w takie gówno strony i "rzetelne" opinie użytkowników? Wystarczy poczytać te opinie, to co drugi to "obawiałem się, ale Pacc doszedł", "LOL serio dostałem PACC".

    Kasy nie odzyskasz.

  7. #21
    Avatar Chels
    Data rejestracji
    2013
    Wiek
    30
    Posty
    2,824
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Wniosek do prokuratury,(nie na policje) i gościu jest oskarżony w sądzie o oszustwo. Jeżeli napisał ze po wysłaniu sms dostaniesz pacc a nie dostałeś gościu dostanie wezwanie na prokuraturę i to nawet dość szybko bo ostatnio zajmują się w Polsce takimi przypadkami

  8. #22

    Data rejestracji
    2011
    Posty
    18
    Siła reputacji
    0

    Domyślny

    #Update:

    Napisałem do serwisu obsługującego ich płatności.

    W dniu dzisiejszym dostałem od nich wiadomość zwrotną:

    Szanowny Panie,

    Przedsiębiorca z którym zawarła Pan umowę narusza przepisy prawa nie podając podstawowych informacji, co podlega zgłoszeniu Policji lub Prokuraturze.

    Przepis art. 5 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (tekst jednolity Dz. U. 2013, poz. 1422) stanowi:

    1. Usługodawca podaje, w sposób wyraźny, jednoznaczny i bezpośrednio dostępny poprzez system teleinformatyczny, którym posługuje się usługobiorca, informacje podstawowe określone w ust. 2-5.
    2. Usługodawca podaje:
    1) adresy elektroniczne;
    2) imię, nazwisko, miejsce zamieszkania i adres albo nazwę lub firmę oraz siedzibę i adres.
    3. Jeżeli usługodawcą jest przedsiębiorca, podaje on również informacje dotyczące właściwego zezwolenia i organu zezwalającego, w razie gdy świadczenie usługi wymaga, na podstawie odrębnych przepisów, takiego zezwolenia.
    4. Przepis ust. 3 nie narusza obowiązku określonego w art. 21 pkt 2 ustawy z dnia 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej (Dz. U. z 2013 r. poz. 672, z późn. zm. ).
    5. Jeżeli usługodawcą jest osoba fizyczna, której prawo do wykonywania zawodu jest uzależnione od spełnienia określonych w odrębnych ustawach wymagań, podaje również:
    1) w przypadku ustanowienia pełnomocnika, jego imię, nazwisko, miejsce zamieszkania i adres albo jego nazwę lub firmę oraz siedzibę i adres;
    2) samorząd zawodowy, do którego należy;
    3) tytuł zawodowy, którego używa, oraz państwo, w którym został on przyznany;
    4) numer w rejestrze publicznym, do którego jest wpisany wraz ze wskazaniem nazwy rejestru i organu prowadzącego rejestr;
    5) informację o istnieniu właściwych dla danego zawodu zasad etyki zawodowej oraz o sposobie dostępu do tych zasad.

    Niewykonanie obowiązku polegającego na udzieleniu informacji zagrożony jest sankcją z art. 23 tej ustawy:

    „Kto wbrew obowiązkom określonym w art. 5 nie podaje danych, o których mowa w art. 5 ust. 2, 3 lub 5, albo podaje dane nieprawdziwe lub niepełne, podlega karze grzywny.”

    Mając na uwadze powyższe, można skierować stosowne zawiadomienie na Policję.

    Dodatkowym przepisem stanowiącym o sankcji jest przepis art. 139b Kodeksu wykroczeń:

    „Kto w zakresie działalności swojego przedsiębiorstwa zawierając umowę z konsumentem nie spełnia wymagań dotyczących udzielenia informacji lub wydania dokumentu, przewidzianych w przepisach ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta (Dz. U. poz. 827), podlega karze grzywny.”

    W razie dalszych problemów lub wątpliwości proponuję osobiście skontaktować się z powiatowym lub miejskim rzecznikiem konsumentów lub Oddziałem Federacji Konsumentów. Podmioty te będą mogły dokonać pogłębionej analizy stanu faktycznego i prawnego, a następnie podjąć właściwe działania (porada, interwencja lub pomoc w sporządzeniu pisma procesowego, pozwu do sądu powszechnego lub wniosku do sądu polubownego).
    Także skontaktuję się z rzecznikiem praw konsumenta, jeśli będzie trzeba sprawę zgłaszam na policję. Choćbym musiał jechać na drugi koniec polski na sprawę i wydać X razy tyle co straciłem, nie daruję - skończy się cwaniactwo i okradanie ludzi.

  9. #23

    Data rejestracji
    2007
    Wiek
    29
    Posty
    9,025
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Nie wiem czy coś ugrasz. Cała strona oraz regulamin jest tak skonstruowany, że nigdzie nie jest dokładnie napisane co dostajesz za tego smsa oraz, że w ogóle cokolwiek dostajesz.

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Serwisy typu korzystny sms/bank sms
    Przez Exequt'er w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post: 22-06-2015, 14:54
  2. [RL MAP]Tylko tani Pacc W SmS [18.05.2014 19:30][x10 exp]
    Przez denis630 w dziale Tematy serwerów
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 18-05-2014, 13:49
  3. Pacc, GP , R-Key.. za sms? Znacie strone?
    Przez kordonek w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post: 23-07-2011, 14:11
  4. gdzie kupie pacc za sms
    Przez Elfo w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post: 20-03-2011, 15:13

Tagi tego tematu

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •