Reklama
Strona 10 z 18 PierwszaPierwsza ... 89101112 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 136 do 150 z 260

Temat: 14-sto letni Dominik popełnia samobójstwo z powodu prześladowania..

  1. #136
    Avatar ayx~
    Data rejestracji
    2013
    Wiek
    29
    Posty
    5,462
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Cytuj Cohle napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Oczywiście, wiem co to znaczy dobór naturalny, dzięki niemu można powiedziec, że przetrwaliśmy. Wszystko rozumiem, oprócz określenia - "słabe" czyli jakie? Upośledzone? Bez jednej ręki, niedorozwinięte? Jeżeli tak, to się zgadzam. W czasach starożytnych nawet takie dzieci skazywano na śmierc...(z drugiej strony, nie ma co się dziwic, bo nie przetrwało by ze względu na zbyt ubogą medycynę, tym samym uwalniając dziecko od dalszego cierpienia)

    Nie zgadzam się natomiast, że dziedziczymy skłonności po ojcu lub matce w 100%. Najprościej mówiąc, to, że ojciec był alkoholikiem nie znaczy, że syn tez będzie (analogicznie z genami psychopatów itp.) W ludzkiej egzystencji najprawdopodobniej za dużo jest przypadku.

    Samobójstwo jak i śmierc uważam, za najpiękniejsze i "dobre" zjawisko. (bardziej odrzuca mnie życie)
    no u ludzi wiadome, sprawa jest duzo bardziej skomplikowana i to ze np w danej rodzinie czesto ludzie popadali w depresje nie musi oznaczac ze dziecko tez bedzie ja mialo ale sklonnosci do popadania w depresje moga byc za to duzo wyzsze niz u innych osob

  2. #137
    Avatar Cohle
    Data rejestracji
    2014
    Posty
    65
    Siła reputacji
    10

    Domyślny

    Cytuj Dzzej napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Dlaczego wiec jeszcze zyjesz?
    Proste pytanie.

    Moje poglądy nie zobowiązują mnie do popełnienia samobójstwa.

    Z racjonalnego punktu widzenia i tak kiedyś umrę. Następna sprawa, mianowicie nie pewności w stosunku do śmierci.
    Tutaj więc pojawia się dużo możliwości,od najprawdopodobnej nicości do wieloświatów, solipsyzm (życie to sen) aż po ideę "wiecznego powrotu". A może ludzkiego tchórzostwa. Zmierząjac do absolutnego sceptycyzmu.

    Poza tym oczywiście będąc szczerym rozważam taką opcję, lecz pytanie nie brzmi "czy", a "kiedy" ;)
    Ostatnio zmieniony przez Cohle : 05-07-2015, 21:22

  3. Reklama
  4. #138
    Avatar Dzzej
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    8,969
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    To tak, jakbym powiedział, że moje poglądy tolerancyjne wobec pedałów nie zobowiązują mnie do tolerowania ich.
    Cytuj Cohle napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Poza tym oczywiście będąc szczerym rozważam taką opcję, lecz pytanie nie brzmi "czy", a "kiedy" ;)
    Skoro gardzisz życiem, a śmierć uważasz za coś dobrego i pięknego to nie prościej byłoby "teraz"?

  5. #139
    Avatar mattorg
    Data rejestracji
    2015
    Położenie
    Warszawa
    Wiek
    32
    Posty
    190
    Siła reputacji
    9

    Domyślny

    Skończy okres dojrzewania to mu przejdzie. Zbyt wiele oczekiwał od życia w zbyt szybkim czasie, to teraz nim gardzi.

  6. #140
    Avatar Cohle
    Data rejestracji
    2014
    Posty
    65
    Siła reputacji
    10

    Domyślny

    Cytuj Dzzej napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    To tak, jakbym powiedział, że moje poglądy tolerancyjne wobec pedałów nie zobowiązują mnie do tolerowania ich.

    Skoro gardzisz życiem, a śmierć uważasz za coś dobrego i pięknego to nie prościej byłoby "teraz"?
    Wbrew pozorom aż takim cynikiem nie jestem, wiem o tym, że moja matka by tego nie "przeżyła". W gruncie rzeczy właśnie po śmierci byłoby to zapewne obojętne, ale jak widzisz składa się na to trochę czynników. Takowe poglądy biorą się z wątpliwości w stosunku do "wszystkiego". Jakby nie patrzec każde zagadnienie, pojęcie, naukę i zjawiska poznawcze przyjmujemy na "wiarę". Dlatego nie wierzę w nic. Możemy jedynie "zakładac" pewnośc. Tutaj pojawia się "nihilizm całkowity" wynikający przede wszystkim ze sceptycyzmu. Najprościej ujmując: Może ten post nie istnieje, a "ja" pisząc go trwam właśnie w złudzeniu i to odbywa się tylko w moim "umyśle"? ITD Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na "otaczającą rzeczywistośc".

    Cytuj mattorg napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Skończy okres dojrzewania to mu przejdzie. Nic nie oczekiwał od życia w zbyt szybkim czasie, to teraz nim gardzi.
    Akurat to mam dawno za sobą. Dobrze, że osądzasz, ale trochę sprostuję Twój post jeśli mogę. Poprawione ;)
    Ostatnio zmieniony przez Cohle : 05-07-2015, 21:53

  7. #141
    Avatar Szantymen
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Szczecin
    Posty
    1,729
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    @Arktos

    Człowieku, sam obowiązek chodzenia do państwowej szkoły, przebywania tam, zachowywania się w określony sposób i uczenia tego czego ci każą łamie wszystkie jebane aksjomaty i narzuca ci milion możliwych rzeczy, więc to czy każą ci do tego ubierać się w jakiś konkretny sposób praktycznie nic nie zmienia

  8. #142

    Data rejestracji
    2010
    Posty
    2,657
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Cytuj Tazz napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ale my nie propsujemy tego że go ktoś wyzywał albo obrażał czy gnoił tylko to że media jak i wy robicie z tego wielką tragedie.. A na co dzień umiera kilka set ludzi i jakoś nikt z tego nie robi większej sprawy bo oni mogą a on był inny to trzeba pokazać że dzieci są nie tolerancyjne. Obudźcie się wkońcu i przestańcie wmawiać że to ludzie obcy są winni bo po jego stronie też leżała wina..
    a gdzie kurwa widzisz jego winę? W noszeniu spodni rurek? No chyba pojebało, jak dla mnie to on kurwa mógł w spódnicy przychodzić i nikt go kur*a tknąć nie powinien

    Oczywiście, to, że umiera cały czas mnóstwo ludzi, tak, to prawda - ale tutaj dyskutujemy o tym przypadku, a faktem jest, że ten młodziak nie musiał umrzeć, ba , nie powinien w ogóle w cywilizowanym świecie mieć takiego problemu. No ale polska i jej hurr durr standardy jak zawsze mocne xD

  9. #143
    Avatar Taidio
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Sayonara
    Wiek
    29
    Posty
    20,979
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    nie świrujmy że tylko w polsce gimby popełniają samobójstwa bo tak nie jest
    wystarczy że ktoś jest za gruby/biedny/niski/brzydki i do tego jeszcze dojdzie jakaś nieśmiałość i mała pewność siebie to odrazu jest ofiarą

  10. #144
    Avatar Szantymen
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Szczecin
    Posty
    1,729
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    @do barana, który napisał, że "gorsze geny" nie wymierają przez brak selekcji naturalnej:

    Co to są "gorsze geny", mądralo? Nie ma czegoś takiego bo człowiek już od tysięcy lat nie żyje w warunkach naturalnych tylko sam kształtuje te warunki kształtując naturę wedle swojej woli.

    Tak więc człowiek, który ma poważną wadę wrodzoną może mieć tak naprawdę dużo lepsze geny od ciebie bo np. ma IQ 165 i zarabia 150 000 zł jako prezes firmy informatycznej i gdyby chciał to mógłby wykupić ciebie i twoją rodzinę. A na szpital i zabiegi związane ze swoją chorobą go stać więc mu to nie przeszkadza. I kto jest teraz lepszy a kto gorszy?

    I skąd wiesz jak ukształtuje się społeczeństwo np. za 200 lat. Może np. ludzkość rozwinie produkcję narkotyku, który powoduje zwiększenie zdolności mentalnych i wtedy ludzie o genach alkoholików i ćpunów będą królami społeczeństwa bo będzie im najlepiej wychodzić ćpanie tego gówna?

    Jeszcze raz: nie ma czegoś takiego jak dobór naturalny i lepsze geny bo człowiek nie posiada środowiska naturalnego tylko sam je kształtuje

  11. #145
    Avatar Filia the Dragon
    Data rejestracji
    2004
    Posty
    11,564
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    Nie chce mi się przekopywać przez te wszystkie wcześniejsze posty- przeczytałem raptem kilka i ręce mi opadły i to mi wystarczy.

    W przypadku samobójstwa zazwyczaj jest tak, że wszyscy wiedzieli, widzieli ale nikt nie zareagował. To pokazuje tylko jak głęboko zacofanym społeczeństwem ciągle jesteśmy. Przypadki samobójstw dzieciaków ze szkół zdarzały się zawsze ale nie sądzę, że kiedyś aż tak często. I bez wątpienia granica wieku przesuwa się w dół i mówię tutaj zarówno o samobójstwa jak i o stanach depresyjnych w ogóle. Przyczyny są ogólnie znane ale nikt jakoś nie potrafi takim sytuacjom zapobiegać, bo to wymaga czegoś więcej niż zwykłej pracy.

    Szkoda chłopaka, wszystkich gnojków którzy kręcili internetową burzę po całej sytuacji powinni powyłapywać i powysyłać na jakieś spotkania z psychologiem i do prac społecznych.





  12. #146
    Avatar Tazz
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Dąbrowa Górnicza
    Wiek
    31
    Posty
    2,822
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj Alex Fortune napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    a gdzie kurwa widzisz jego winę? W noszeniu spodni rurek? No chyba pojebało, jak dla mnie to on kurwa mógł w spódnicy przychodzić i nikt go kur*a tknąć nie powinien

    Oczywiście, to, że umiera cały czas mnóstwo ludzi, tak, to prawda - ale tutaj dyskutujemy o tym przypadku, a faktem jest, że ten młodziak nie musiał umrzeć, ba , nie powinien w ogóle w cywilizowanym świecie mieć takiego problemu. No ale polska i jej hurr durr standardy jak zawsze mocne xD

    Jego winę gdzie widzę ? Jego wina jest taka że nie potrafił się przeciwstawić innym, i też nie znacie sytuacji jaka naprawdę była bo to co napisał w liście to raz a mogła być inna przyczyna.
    Przykład skąd gimbusy biorą przykłady film sala samobójców (identyczny przykład), gość raz się upokorzył później wszyscy go gnoili a on zamiast się odezwać pogadać z kim kolwiek to zamykał się w pokoju i patrzył w komputer i smutał, malował oczy i jak dobrze pamiętam też próbował popełnić samobójstwo.
    Jak ja byłem w gimnazjum nie było takich zjebanych filmów i takich problemów bo o 15 był dragon ball na rtl7 a po dragon ballu boisko klub sportowy i treningi więc nie było czasu się zastanawiać nad tym czy sobie odebrać życie czy nie.

    I skoro chcą mieć równe prawa to szanujmy się po wf/treningu/etc jedna szatnia duża sala prysznicowa cokolwiek ciekawe jakbyś się poczuł biorąc prysznic albo przebierając się a obok Twojemu rówieśnikowi stała by pałka bo widzi Cie w bokserkach.. I szansujmy się kosmetyki typu puder, coś do oczów itp rzeczy są dla kobiet dla chłopa to co najwyżej antyperspirant i jakiś perfum/dezodorant a nie spraj do włosów.

    Cytuj Filia the Dragon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Szkoda chłopaka, wszystkich gnojków którzy kręcili internetową burzę po całej sytuacji powinni powyłapywać i powysyłać na jakieś spotkania z psychologiem i do prac społecznych.


    Człowieku gdzie Ty żyjesz do prac społecznych nasze państwo nie jest wstanie zmusić ludzi w wiezieniach a co dopiero wolnych ludzi.
    I czemu takie coś się nagłaśnia ? Co zmieni to coś w naszym społeczeństwie ? nie sądze
    Ostatnio zmieniony przez Tazz : 05-07-2015, 22:23

  13. #147
    Avatar Koczek
    Data rejestracji
    2010
    Wiek
    32
    Posty
    10,401
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Można kogoś nie lubić że się ubiera tak czy siak ale poniżać, wyśmiewać się do tego stopnia aż ktoś przez nas odbiera sobie życie... Gdzie była szkoła, rodzice, nauczyciele? To można było zawsze jakoś zażegnać, a tak teraz chłopak leży w kostnicy, rodzina nie dowierza, wszyscy w szoku.
    DZIABNIJ SIĘ ARIS

  14. #148
    Avatar moth
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Gdańsk
    Wiek
    38
    Posty
    15,384
    Siła reputacji
    27

    Domyślny

    tak mnie w sumie naszło na przemyślenia więc chciałbym trochę zboczyć z tematu samego dominika a zejść na temat

    samobójstwa


    dlaczego jest tak że to taki temat tabu? przecież pewnie większość społeczeństwa w pewnym momencie swojego życia pragnęła aby się ono zakończyło, szczegolnie że w czasach w ktorych zyjemy, na poczatku nowej epoki, społeczeństwo zmaga się z wieloma problemami. w wieku szkolnym wiele osób boi się o swoją przyszłość, nie zna świata i łatwo dają się zranić, i tacy ludzie zamiast udać się do pomoc to tłumią to w sobie, i pierwsze wołanie o pomoc to dopiero próba samobójcza najczęściej.

    czy nie było by lepiej gdyby odebranie sobie życia było w pełni legalne, ale dopiero po rozmowie z kims bliskim/z jakimś specjalistą np z lini dla samobójców?

    przecież gdyby potecjalny samobójca widział że nie jest jedyny w kiepskiej sytuacji to może wtedy spróbował bym takiej anomimowej rozmowy i dowiedziałby się że jeszcze wiele opcji ma do wyboru. a tak jak o samobójcach usłyszymy raz na jakiś czas w wiadomościach to przecież ludzie czują się w swoich problemach osamotnieni. takie jest moje zdanie.
    osobiście jestem zadowolony ze swojego życia ale czy oni nie zasługują na to żeby się do nich zbliżyć, pokazać że są tacy sami jak wszyscy, że mają prawo do szczęścia?

    może gadam głupoty, ale czuje że to jest problem z którym nic nie jest robione, a żyjemy jednak w społeczeństwie

  15. #149
    Avatar Taidio
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Sayonara
    Wiek
    29
    Posty
    20,979
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    od takich rzeczy są jakieś telefony zaufania czy coś w tym stylu
    i nie wydaje mi się żeby to był temat tabu, no ale o czym tu gadać, jakiś randomowy program na tvnie "tak dla życia"? samobójstwa to bardzo mały odsetek wszystkich śmierci i jakieś rozmowy w pytanie na śniadanie przyszłym samobójcom nie pomogą

  16. #150
    Avatar moth
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Gdańsk
    Wiek
    38
    Posty
    15,384
    Siła reputacji
    27

    Domyślny

    Cytuj Taidio napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    od takich rzeczy są jakieś telefony zaufania czy coś w tym stylu
    i nie wydaje mi się żeby to był temat tabu, no ale o czym tu gadać, jakiś randomowy program na tvnie "tak dla życia"? samobójstwa to bardzo mały odsetek wszystkich śmierci i jakieś rozmowy w pytanie na śniadanie przyszłym samobójcom nie pomogą

    co przeciętny człowiek wie o telefonie zaufania?
    ze coś takiego jest.
    a tak poza tym to czego nie wie? czy ktoś po drugiej stronie sluchawki nie będzie próbował go powstrzymać, nie wyśle do niego policji żeby go wysłać do zakładu.

    fakt że jest to mały odsetek, ale jest coś takiego, więc próbowanie zmienienia czegoś na lepsze chyba nie jest głupotą?
    pomaganie słabszym powinno leżeć w naszej naturze, a nie czuje jakby wszyscy mieli zapewnioną pomoc

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Jaki ram dobrać, chcę popełnic samobójstwo
    Przez konto usunięte w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post: 01-12-2014, 09:35
  2. Kolejne ''samobójstwo''
    Przez Kansu w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post: 15-12-2012, 13:08
  3. Odpowiedzi: 45
    Ostatni post: 05-12-2007, 23:12

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •