Reklama
Pokazuje wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Problem z systemem/lapkiem

  1. #1
    Avatar Rezz'
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Śląsk
    Posty
    1,113
    Siła reputacji
    17

    Domyślny Problem z systemem/lapkiem

    witam, mam powazny problem z moim 2 letnim lapkiem. w weekend zrobiłem format po 2ch latach użytkowania, sformatowałem dysk i zaisntalowalem jesszcze raz winde 7 x64. Sterowniki miałem załączone na płycie do lapka, więc zainstalowałem wszystko i uaktualniłem do najnowszego z 22.06.2015 stery z graficznej. Problem jest tego typu - lapek mi muli z 2 razy bardziej niż przed formatem i nie wiem czemu. Myślałem, że wyraźnie poprawi mi wydajność, ale w grach (jedną zdążyłem zainstalować - Freestyle 2 ze steama) jest o wiele gorzej, ścina mocniej, niekiedy tak że nic nie widać, gra chodzi wolniej. Aplikacje systemowe również, przeglądarka po załączeniu sformatowanego komputera załącza się jakieś 2 minuty, mój komputer również, lapek potrafi zamulić (brak odpowiedzi folderów, przeglądarki) itp. Nie mam pojęcia czemu, powinien śmigać 3 razy szybciej a śmiga 3 razy gorzej.

    Ktoś ma jakiś pomysł? Gra idzie z karty graficznej GF, nie zintegrowanej, zasilanie ustawione na maks wszystko.
    Cytuj WolF napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    siatkówka i koszykówka to pseudo-sporty, w ogóle gra gdzie nie ma kontaktu nie jest sportem

  2. #2
    Avatar nightmarer121
    Data rejestracji
    2009
    Posty
    871
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Może dysk pada, sprawdź temperatury
    :)

  3. Reklama
  4. #3
    Avatar Buła123
    Data rejestracji
    2010
    Położenie
    Koło Warszawy
    Posty
    1,058
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Cytuj Rezz' napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    witam, mam powazny problem z moim 2 letnim lapkiem. w weekend zrobiłem format po 2ch latach użytkowania, sformatowałem dysk i zaisntalowalem jesszcze raz winde 7 x64. Sterowniki miałem załączone na płycie do lapka, więc zainstalowałem wszystko i uaktualniłem do najnowszego z 22.06.2015 stery z graficznej. Problem jest tego typu - lapek mi muli z 2 razy bardziej niż przed formatem i nie wiem czemu. Myślałem, że wyraźnie poprawi mi wydajność, ale w grach (jedną zdążyłem zainstalować - Freestyle 2 ze steama) jest o wiele gorzej, ścina mocniej, niekiedy tak że nic nie widać, gra chodzi wolniej. Aplikacje systemowe również, przeglądarka po załączeniu sformatowanego komputera załącza się jakieś 2 minuty, mój komputer również, lapek potrafi zamulić (brak odpowiedzi folderów, przeglądarki) itp. Nie mam pojęcia czemu, powinien śmigać 3 razy szybciej a śmiga 3 razy gorzej.

    Ktoś ma jakiś pomysł? Gra idzie z karty graficznej GF, nie zintegrowanej, zasilanie ustawione na maks wszystko.
    U mnie bylo tak że jak zainstalowałem najnowsza stery do graficznej ze strony, to strasznie spadła wydajnosc .

  5. #4
    Avatar Rezz'
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Śląsk
    Posty
    1,113
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj nightmarer121 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Może dysk pada, sprawdź temperatury
    okej ssciagne jakis program i wrzuce tu skriny ale zaraz po formacie zaczalby sie grzac bardziej?

    up
    hm proponujesz odinstalowac najnowsze i sciagnac starsze?

    aha jeszcze jedno. mam zainstalowane na kompie tyko jedna gre na 2gb, system , stery, przegladarke i skype a dysk jest zapelniony na 40gb. to normalne?
    Ostatnio zmieniony przez Rezz' : 02-07-2015, 11:43
    Cytuj WolF napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    siatkówka i koszykówka to pseudo-sporty, w ogóle gra gdzie nie ma kontaktu nie jest sportem

  6. #5

    Data rejestracji
    2014
    Posty
    247
    Siła reputacji
    10

    Domyślny

    Cytuj Rezz' napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    aha jeszcze jedno. mam zainstalowane na kompie tyko jedna gre na 2gb, system , stery, przegladarke i skype a dysk jest zapelniony na 40gb. to normalne?
    no system tez zajmuje troche wiec to normalne

  7. #6
    Avatar Rezz'
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Śląsk
    Posty
    1,113
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj Qxars napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    no system tez zajmuje troche wiec to normalne
    no tak, jak podgląd folderu windows dałem to do 20gb wyliczął poźniej mi się znudziło, wiec domyślam się, że do tych 40 mogło dojść.

    na necie znalazłem porade, żeby po prostu aktualizacje wyłączyć automatyczne, bo obciązaja procesy. Na razie bez większych zwiech, zobacze jak na grze i dam znać.
    Cytuj WolF napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    siatkówka i koszykówka to pseudo-sporty, w ogóle gra gdzie nie ma kontaktu nie jest sportem

  8. #7
    Avatar Rezz'
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Śląsk
    Posty
    1,113
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    BUMPne,

    od dzisiaj z jakichś przyczyn jak klikam po necie to otwierają mi się dodatkowe okienka w postaci reklam do gier przegladarkowych, otworzyła mi się stronka "podaj numer telefonu a doladujemy ci konto" etc.
    Wyjebałem jakiś nieznany mi program i na razie cisza.

    Druga sprawa, poleci ktoś jakiś program, żebym mógl temperatury sprawdzić i od razu by mi przeanalizował czy wszystko ok?

    No i problem nadal isnieje, gierka śmiga żeby za chwile przez kilka sec zaliczyć spadek do 0,5 fpsa. I ogólnie słabiej chodzi.
    Cytuj WolF napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    siatkówka i koszykówka to pseudo-sporty, w ogóle gra gdzie nie ma kontaktu nie jest sportem

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Problem z lapkiem (DELL, windows 8.1)
    Przez Stepcio95 w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post: 30-01-2017, 23:42
  2. problem z lapkiem
    Przez Chivi w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post: 15-01-2015, 01:25
  3. Problem z wysypanym systemem
    Przez Athushi w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post: 05-01-2015, 12:55
  4. Problem z systemem lub programami
    Przez damianslca w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 02-01-2014, 20:02
  5. Odpowiedzi: 19
    Ostatni post: 23-09-2008, 21:34

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •