Reklama

Pokaż wyniki sondy: Na kogo zagłosujesz w wyborach parlamentarnych 2015?

Głosujący
280. Nie możesz głosować w tej ankiecie
  • PO

    18 6.43%
  • PiS

    24 8.57%
  • SLD

    3 1.07%
  • PSL

    1 0.36%
  • KORWiN

    151 53.93%
  • Ruch Narodowy

    10 3.57%
  • NowoczesnaPL

    8 2.86%
  • KNP

    3 1.07%
  • Ruch Kukiza

    45 16.07%
  • Inne

    17 6.07%
Strona 33 z 84 PierwszaPierwsza ... 2331323334354383 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 481 do 495 z 1249

Temat: Wybory parlamentarne - jesień 2015.

  1. #481
    Avatar Filia the Dragon
    Data rejestracji
    2004
    Posty
    11,564
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    Ale to nie jest link do żadnego ubezpieczenia tylko do jakiegoś prawackiego serwisu xD





  2. #482
    Avatar mattorg
    Data rejestracji
    2015
    Położenie
    Warszawa
    Wiek
    32
    Posty
    190
    Siła reputacji
    9

  3. Reklama
  4. #483

    Data rejestracji
    2007
    Wiek
    29
    Posty
    9,025
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Cytuj Lykasz napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    bez kitu daj link do prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego żeby np był zapewniony pobyt w szpitalu
    nie ma, bo nie ma na to zapotrzebowania
    popyt - podaz
    rozumiesz?


    co do tabletek na raka to ciezko to nazwac lekiem bo i tak raka nie wyleczy, moze zycie przedluzyc troche

  5. #484
    Avatar Lykasz
    Data rejestracji
    2010
    Położenie
    Warszawa
    Wiek
    32
    Posty
    3,222
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj Pan Ryba napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    nie ma, bo nie ma na to zapotrzebowania
    popyt - podaz
    rozumiesz?
    szkoda, bo ja bym tak chciał

  6. #485
    Avatar mattorg
    Data rejestracji
    2015
    Położenie
    Warszawa
    Wiek
    32
    Posty
    190
    Siła reputacji
    9

    Domyślny

    Cytuj Pan Ryba napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    nie ma, bo nie ma na to zapotrzebowania
    popyt - podaz
    rozumiesz?
    No ale ja mam pieniądze i nie chcę stać w kolejce. Chcę płacić za jakość. Ma być taniej, nie opłacam w końcu ministra itp.

  7. #486
    Avatar Filia the Dragon
    Data rejestracji
    2004
    Posty
    11,564
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    Cytuj Pan Ryba napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    co do tabletek na raka to ciezko to nazwac lekiem bo i tak raka nie wyleczy, moze zycie przedluzyc troche
    ehe ehe nowotwory chemiowrażliwe nie istnieją ;p





  8. #487

    Data rejestracji
    2007
    Wiek
    29
    Posty
    9,025
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Cytuj mattorg napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    No ale ja mam pieniądze i nie chcę stać w kolejce. Chcę płacić za jakość. Ma być taniej, nie opłacam w końcu ministra itp.
    to zadzwon do jakiejs kliniki i sie dogadaj, dasz rade
    ale nie, ty pierdolisz tylko glupoty na forum o tibii
    Ostatnio zmieniony przez Pan Ryba : 06-10-2015, 20:05

  9. #488
    Avatar Filia the Dragon
    Data rejestracji
    2004
    Posty
    11,564
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    A takie ubezpieczenie jest możliwe tylko w wypadku gdy należy do niego bardzo duża grupa osób płacących składki.





  10. #489
    Avatar Master
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Santa Motyka
    Wiek
    22
    Posty
    13,882
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    Cytuj Wyso52 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Zaraz pewnie sporo osob napisze, ze gdyby nie panstwowa sluzba zdrowia to te leki na raka nie kosztowaly by tysiecy zlotych tylko sporo mniej, moze i tak by bylo ale nie mamy co do tego pewnosci.
    Dokladnie. Tak samo jak nie mamy pewnosci, ze Bog nie istnieje w zwiazku z czym smialo mozemy zalozyc, ze Bog istnieje.
    Boze daj pisiąt bo do 10 jeszcze 3 dni.

    Nawet biorac pod uwage bardziej przyziemny przyklad, zlamanie reki, ogipsowanie, zdjecie gipsu, rehabilitacja, kazda godzina rehabilitacji to okolo 100 zl dzis u prywatnej osoby a przynajmniej kilka tych godzin bedzie, mysle, ze taka reka od a do z to 2-3 tys.
    A jak placisz 310 PLN OC za samochod i przypadkiem zniszczysz komus Punto za 3 000 to ubezpieczyciel zwraca 310 PLN czy moze wartosc samochodu? Bo wedlug Twojego rozumowania zwroci 310, a pozostale 2 690 wyplacasz z wlasnej kieszeni. W przypadku gdy ktos nie jest ubezpieczony to niech sobie i zlamanie otwarte nawet woda z mydlem oklada, nic mi do tego.

    Po za tym nie wiem dlaczego wszyscy ujebali sie tak tego Korwina jak prawie zadna osoba bioraca udzial w tej dyskusji, znajdujaca sie w obozie "wolny rynek" nie wspomniala o tym czlowieku ani razu.

    Cytuj mattorg napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    No ale ja mam pieniądze i nie chcę stać w kolejce. Chcę płacić za jakość. Ma być taniej, nie opłacam w końcu ministra itp.
    Fajnie, ze bys chcial, ale najprawdopodobniej Cie nie stac z calym szacunkiem bo nawet jezeli zarabiasz jakies pieniadze (w co szczerze watpie) to duza ich czesc oddajesz. Gdybys nie musial to moze byloby Cie stac.

    Chyba zaczynam odczuwac jakis dziwny szacunek do ludzi, ktorzy zadowoleni sa z tego, ze ktos zabiera im pieniadze, a pozniej karze czekac na wizyte u okulisty 6 miesiecy.

    Cytuj Filia the Dragon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    A takie ubezpieczenie jest możliwe tylko w wypadku gdy należy do niego bardzo duża grupa osób płacących składki.
    Dlaczego? Wezmy grupe 100 000 osob placacych skladki po 350 pln miesiecznie. Masz kwote 35 000 000 zlotych miesiecznie. Uwazasz, ze nie jestes w stanie zapewnic opieki medycznej tym osobom dysponujac takimi pieniedzmi? Nawet jezeli masz chocby 1000 osob w tej grupie bardzo ciezko chorych, wymagajacych chocby i 10 000 zlotych na leki (rehabilitacje etc.) to dopiero zaledwie 10 000 000 zlotych. Za pozostale kilkadziesiat milionow mysle, ze jestes w stanie zatrudnic "kilku" niezlych specjalistow i zwyklych lekarzy. Ja wiem, ze to tylku luzne i bardzo banalne kalkulacje poparte jedynie moimi przemysleniami (czyli prawie niczym), ale juz teraz sa firmy, ktore oferuja takie ubezpieczenie, za takie pieniadze i ludzie z nich korzystaja. Gdyby zarabiali wiecej z pewnoscia chetnych byloby jeszcze wiecej.
    Ostatnio zmieniony przez Master : 06-10-2015, 20:36
    Cytuj Venzet napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ogólnie to przyjęte jest np. wśród prezesów i osób wysoko postawionych że zegarek na ich ręku powinien być równowartości jednej miesięcznej pensji, tak by odzwierciedlać jednocześnie status majątkowy danej osoby.
    Cytuj Zakon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    1 mam mieszkanie bez kredytu, 2 zarabiam pewnie 5x Twojej wyplaty, 3 pracuje z topowymi firmami finansowymi z UK bezposrednio wspolpracujac z bank of london, zamknij pizde

  11. #490
    Avatar Xamek
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    171
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Nie czytałem kilka stron wstecz ale nie bardzo rozumiem czego dokładnie pragniecie. Dodatkowe ubezpieczania zdrowotne istnieją i mają się dobrze (zgodnie z danymi PIU w I półroczu 2015 roku wydaliśmy na prywatne ubezpieczania zdrowotne 237 mln zł, tj. o 23% więcej niż w zeszłym roku). Możesz wtedy korzystać z prywatnych klinik medycznych jak np. ClinicaMedica, bez kolejek bez szarpaniny itd. Moje obie babcie korzystały i nie mam żadnych zastrzeżeń, Minus taki, że trzeba płacić, jak za wszystko. No chyba, że uważacie, że chcecie zlikwidować składki na ubezpieczenia zdrowotne w ZUS-ie. Nie wiem czy jest to rozsądny pomysł w szczególnie tak relatywnie biednym państwie, ale jeżeli ktoś mi przedstawi jakiś raport, albo badania bazujące na tym konkretnym modelu, które będą mówiły inaczej (nie na zasadzie prostej analogii czy śmiesznej anegdotki) to zmienię zdanie. Porównywanie Polski z USA jest kompletną pomyłką, jesteśmy państwem wielokrotnie mniejszym, biedniejszym, o innych warunkach socjo-ekonomicznych, geopolitycznych itp. itd. i rozwiązania, które są sprawdzają tam mogą się nie sprawdzić tutaj i vice-versa. To nie jest prosta ekonomia skali. Nota bene problematyczność składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne nie sprawdzają się do "bo muszę opłacić ministra". Zarządzanie tym mechanizm nie kosztuje tak dużo, relatywnie w stosunku do puli zarządzanych środków finansowych.

    @edit
    Niemniej jednak zgodzę się, że służba zdrowia wymaga reformy, i jest to raczej ta sfery które wymaga gruntowej reformy w trybie priorytetowym "na wczoraj", ale kompletnie odwracanie systemu do góry nogami i wprowadzanie dodatkowego elementu chaosu do burdelu raczej nie jest wyjściem z tej sytuacji.
    Ostatnio zmieniony przez Xamek : 06-10-2015, 20:57

  12. #491
    Avatar wampiirr
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    5,864
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Cytuj Xamek napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Nie czytałem kilka stron wstecz ale nie bardzo rozumiem czego dokładnie pragniecie. Dodatkowe ubezpieczania zdrowotne istnieją i mają się dobrze (zgodnie z danymi PIU w I półroczu 2015 roku wydaliśmy na prywatne ubezpieczania zdrowotne 237 mln zł, tj. o 23% więcej niż w zeszłym roku). Możesz wtedy korzystać z prywatnych klinik medycznych jak np. ClinicaMedica, bez kolejek bez szarpaniny itd. Moje obie babcie korzystały i nie mam żadnych zastrzeżeń, Minus taki, że trzeba płacić, jak za wszystko. No chyba, że uważacie, że chcecie zlikwidować składki na ubezpieczenia zdrowotne w ZUS-ie. Nie wiem czy jest to rozsądny pomysł w szczególnie tak relatywnie biednym państwie, ale jeżeli ktoś mi przedstawi jakiś raport, albo badania bazujące na tym konkretnym modelu, które będą mówiły inaczej (nie na zasadzie prostej analogii czy śmiesznej anegdotki) to zmienię zdanie. Porównywanie Polski z USA jest kompletną pomyłką, jesteśmy państwem wielokrotnie mniejszym, biedniejszym, o innych warunkach socjo-ekonomicznych, geopolitycznych itp. itd. i rozwiązania, które są sprawdzają tam mogą się nie sprawdzić tutaj i vice-versa. To nie jest prosta ekonomia skali. Nota bene problematyczność składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne nie sprawdzają się do "bo muszę opłacić ministra". Zarządzanie tym mechanizm nie kosztuje tak dużo, relatywnie w stosunku do puli zarządzanych środków finansowych.

    @edit
    Niemniej jednak zgodzę się, że służba zdrowia wymaga reformy, i jest to raczej ta sfery które wymaga gruntowej reformy w trybie priorytetowym "na wczoraj", ale kompletnie odwracanie systemu do góry nogami i wprowadzanie dodatkowego elementu chaosu do burdelu raczej nie jest wyjściem z tej sytuacji.
    Żyjemy w "relatywnie biednym państwie", bo płacimy te składki na ZUS i NFZ... Po prostu te pieniądze, które teraz płacimy na NFZ, wtedy ludzie płaciliby na ClinicaMedica i byłoby ich na to stać. Teraz twoje babcie płacą raz pod przymusem za coś z czego nie korzystają, a potem dobrowolnie za prywatną, działającą klinikę. to jest tak proste jak to ;)

  13. #492
    Avatar Xamek
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    171
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj wampiirr napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Żyjemy w "relatywnie biednym państwie", bo płacimy te składki na ZUS i NFZ... Po prostu te pieniądze, które teraz płacimy na NFZ, wtedy ludzie płaciliby na ClinicaMedica i byłoby ich na to stać. Teraz twoje babcie płacą raz pod przymusem za coś z czego nie korzystają, a potem dobrowolnie za prywatną, działającą klinikę. to jest tak proste jak to ;)
    Relatywnie w biednym państwie nie z powodu podatków w ogólności, ale niskiego PKB per capita relatywnie małej liczby osób pracujących i niskiej efektywności pracy i słabego wykorzystania, w szczególności kapitału ludzkiego, oraz edukacji nieprzystosowanej do rynku pracy. Zamożność polaków nie sprawdza się tylko do podatków. A podatków to akurat bym nie tykał. Całkowite obciążenia podatkowe w stosunku do PKB mamy takie same jak cała Unii Europejska, na poziomie ~50% nie odstajemy w tym względzie od innych państw. Nasz system podatkowy jest skomplikowany, ale nie jest najgorszy. Efektywność fiskusa jest na relatywnie zadowalającym poziomie, luka podatkowa nie jest dużym zagrożeniem. System podatkowy, w tym ZUS i NFZ nie jest palącym problemem. [Opisałem trochę szerzej zahaczając o cały system podatkowy, ponieważ wcześniej widziałem, że ktoś się wykłócał także o stricte podatki]
    Ponadto nie jest problem zlikwidować społeczne składki zdrowotne, problemem jest co potem. Naturalnie ich miejsce musiały by przejąć prywatne ubezpieczalnie, które dalej podpisują umowy z publicznymi szpitalami. Nie zmienisz nic, poza decentralizacją finansową. Abstrahując od faktu, że nie możesz liczyć że wszyscy się ubezpieczą, przez co środki dostępne będą jeszcze mniejsze. W służbie zdrowie problemem nie są kto zbiera składki zdrowotne ale efektywność ich wydawania i jakość świadczeń zdrowotnych przez szpitale. Formalnie nic nie zmienisz, poza możliwością zwiększenia składek, ponieważ ryzykujesz utratę środków. A moje babcie, nie płaciły składki, tylko zapłaciły za świadczenie zdrowotne. Nie patrz na to jako drugiej składki. Chcesz lepsze świadczenia zdrowotne? Zapłać dodatkowe pieniądze. Chcesz podstawową opieką zdrowotną, płać to co musisz. Co prawda zgodzę się, że w stosunku do tego co płacimy, a co dostajemy jest już widoczna rozbieżność i bliżej nam do Rumunii z efektywnością wydatkowania w służbie zdrowia niż do innych państw byłego bloku wschodniego. Ale to dalej nie zmienia faktu, że zmieniając osobę, która zbiera pieniądze nic nie zmienisz, jak nie masz wpływu na szpitale. No chyba, że je sprywatyzujesz, ale wtedy to powodzenia.
    Ostatnio zmieniony przez Xamek : 06-10-2015, 21:54

  14. #493
    Avatar Tibiarz
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Tibiantis
    Wiek
    4
    Posty
    16,015
    Siła reputacji
    27

    Domyślny

    Cytuj Xamek napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Całkowite obciążenia podatkowe w stosunku do PKB mamy takie same jak cała Unii Europejska, na poziomie ~50% nie odstajemy w tym względzie od innych państw.
    No i co w związku z tym?
    W ogóle to, co napisałeś, to jeden wielki bełkot.

  15. #494
    Avatar Wyso52
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    1,552
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Cytuj Xamek napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    System podatkowy, w tym ZUS i NFZ nie jest palącym problemem.
    No chyba kolego kpisz.
    Tysiące firm nie powstają (albo działają nielegalnie) przez właśnie te składki.

    Otwierając byle jaką firmę chcesz zatrudnić jedną osobę do pomocy, jeszcze nie zarobisz ani grosza a już musisz zapłacić za was obu 2.5 tyś na dzień dobry bo tak.

  16. #495
    Avatar Tibiarz
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Tibiantis
    Wiek
    4
    Posty
    16,015
    Siła reputacji
    27

    Domyślny

    Jak przeczytałem ten bełkot od Xamka, to tak mi coś śmierdziało wyborcą PO. Zajrzałem do wyników sondy i... cusz, to by się zgadzało. Tylko oni leją wodę w taki sposób, bo nie mają do powiedzenia nic konkretnego. Jest chujowo, ale stabilnie.

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Wybory Parlamentarne Anno Domini 2023
    Przez Weczk w dziale Aktualności
    Odpowiedzi: 2481
    Ostatni post: 15-04-2024, 22:35
  2. Wybory parlamentarne 2019
    Przez Wind w dziale Aktualności
    Odpowiedzi: 1053
    Ostatni post: 15-10-2019, 20:53
  3. Wybory prezydenckie 2015 - druga tura
    Przez alien w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 877
    Ostatni post: 02-06-2015, 18:29
  4. Wybory prezydenckie 2015 - pierwsza tura
    Przez mtk w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 1203
    Ostatni post: 11-05-2015, 12:34
  5. Wybory 2011
    Przez Deep w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 2741
    Ostatni post: 16-10-2011, 16:51

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •