Reklama

Pokaż wyniki sondy: Na kogo zagłosujesz w wyborach parlamentarnych 2015?

Głosujący
280. Nie możesz głosować w tej ankiecie
  • PO

    18 6.43%
  • PiS

    24 8.57%
  • SLD

    3 1.07%
  • PSL

    1 0.36%
  • KORWiN

    151 53.93%
  • Ruch Narodowy

    10 3.57%
  • NowoczesnaPL

    8 2.86%
  • KNP

    3 1.07%
  • Ruch Kukiza

    45 16.07%
  • Inne

    17 6.07%
Strona 35 z 84 PierwszaPierwsza ... 25333435363745 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 511 do 525 z 1249

Temat: Wybory parlamentarne - jesień 2015.

  1. #511
    Avatar Xamek
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    171
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Dosłownie mam 5 minut, więc odpowiem na parę kwestii
    Cytuj cambiasso napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    no i chociazby tu zaczyna sie problem, bo czasem bedziesz mial 3 klientow dziennie, a czasem 0 przez miesiac, bo wakacje.
    Przedsiębiorca może regularnie zawieszać i wznawiać działalność w ramach, której nie płaci składek zus oraz podatków. Jeżeli masz działalność sezonową nie widzę problemu pracować 6 miesięcy i 6 miesięcy zawiesić działalność.

    Cytuj Pan Ryba napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Zusu nie trzeba likwidować, wystarczy zniesienie przymusu ubezpieczeń i sam się zlikwiduje.
    Cytuj cambiasso napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Powiedz mi jaki to ma sens? Dlaczego nie moge sobie otworzyc firmy, nie placic 1100zl, za ktore nie dostaje NIC (emerytury nie licze, bo jej nigdy nie dostane)
    Postaram się odpowiedzieć za jednym zamachem. Ponieważ system ZUS jest już redystrybucyjny, a nie kapitałowy. Pieniądze, które macie na koncie ZUS, równie dobrze mogą być fikcyjnymi pieniędzmi, ponieważ nie macie ani do nich dostępy, a jest duże prawdopodobieństwo, że zostały wydane na obecne emerytury. System z założenia nie ma być na zasadzie: "ludzie nie potrafią oszczędzać na emerytury -> zmusimy ich do oszczędzania", tylko na zasadzie "obecne pokolenie płaci składkę -> pokolenie już nie pracujące dostaje pieniądze", w tym wypadku im więcej jest na tej składce tym lepiej. Z powodu niższy demograficznego, zbyt wysokiego wieku emerytalnego i dziwnej granicy, w której ludzie kończą szkołę (liczymy licea, technika to kolejny rok) i zaczynają pracę w wieku 19 lat. Oznacza to, że coraz mniej ludzi pracuje na obecne emerytury. Zniesienie obowiązkowej składki, całkowicie rozmontowałoby system. Nie mam nic przeciwko. Tylko co z ludźmi, którzy "mają" pieniądze tylko w ZUS-ie, a jest ich więcej niż potencjalnych przedsiębiorstw? Państwo nie jest w stanie samodzielnie ich utrzymać. Przy zdrowotnej jest podobnie, jeżeli zamkniesz przymusowość, służba zdrowia nam nie wydoi, a jest to istna dziura budżetowa. Ukryty dług publiczny sięga (w zależności kogo się zapytamy) 200% do 220% PKB i znaczna cześć z tego pochłania właśnie służba zdrowia.

    Właśnie chodziło mi o to, że ZUS i NFZ nie jest palącym problemem, jeżeli nie zaczniemy od innych reform, które są bardziej palące w tym momencie (choćby opieka zdrowotna), to koszty reformy ZUS będą mniejsze. Wtedy będzie można się zastanowić nad zasadnością systemu. Zresztą dalej jestem zdania, że ZUS można zmusić do poprawnego działania, tylko musi to współgrać z innymi dziedzinami państwa. Zlikwidować ZUS nie jest problemem, faktycznie poradzenie sobie z konsekwencjami transformacji już jest. W obecnym stanie sytuacji, uważam, że jest to niemożliwe.

    @sorry, że na więcej nie jestem w stanie odpisać.
    Ostatnio zmieniony przez Xamek : 08-10-2015, 08:03

  2. #512
    Avatar Govinem
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Borówka
    Posty
    1,244
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Ogolnie jeżeli mam taka sama stylowe pisania jak pan wyżej.(a chyba mam ) to Przepraszam Torgowiczow xD

    Cytuj Xamek napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Dosłownie mam 5 minut, więc odpowiem na parę kwestii

    Przedsiębiorca może regularnie zawieszać i wznawiać działalność w ramach, której nie płaci składek zus oraz podatków. Jeżeli masz działalność sezonową nie widzę problemu pracować 6 miesięcy i 6 miesięcy zawiesić działalność.





    Postaram się odpowiedzieć za jednym zamachem. Ponieważ system ZUS jest już redystrybucyjny, a nie kapitałowy. Pieniądze, które macie na koncie ZUS, równie dobrze mogą być fikcyjnymi pieniędzmi, ponieważ nie macie ani do nich dostępy, a jest duże prawdopodobieństwo, że zostały wydane na obecne emerytury. System z założenia nie ma być na zasadzie: "ludzie nie potrafią oszczędzać na emerytury -> zmusimy ich do oszczędzania", tylko na zasadzie "obecne pokolenie płaci składkę -> pokolenie już nie pracujące dostaje pieniądze", w tym wypadku im więcej jest na tej składce tym lepiej. Z powodu niższy demograficznego, zbyt wysokiego wieku emerytalnego i dziwnej granicy, w której ludzie kończą szkołę (liczymy licea, technika to kolejny rok) i zaczynają pracę w wieku 19 lat. Oznacza to, że coraz mniej ludzi pracuje na obecne emerytury. Zniesienie obowiązkowej składki, całkowicie rozmontowałoby system. Nie mam nic przeciwko. Tylko co z ludźmi, którzy "mają" pieniądze tylko w ZUS-ie, a jest ich więcej niż potencjalnych przedsiębiorstw? Państwo nie jest w stanie samodzielnie ich utrzymać. Przy zdrowotnej jest podobnie, jeżeli zamkniesz przymusowość, służba zdrowia nam nie wydoi, a jest to istna dziura budżetowa. Ukryty dług publiczny sięga (w zależności kogo się zapytamy) 200% do 220% PKB i znaczna cześć z tego pochłania właśnie służba zdrowia.

    Właśnie chodziło mi o to, że ZUS i NFZ nie jest palącym problemem, jeżeli nie zaczniemy od innych reform, które są bardziej palące w tym momencie (choćby opieka zdrowotna), to koszty reformy ZUS będą mniejsze. Wtedy będzie można się zastanowić nad zasadnością systemu. Zresztą dalej jestem zdania, że ZUS można zmusić do poprawnego działania, tylko musi to współgrać z innymi dziedzinami państwa. Zlikwidować ZUS nie jest problemem, faktycznie poradzenie sobie z konsekwencjami transformacji już jest. W obecnym stanie sytuacji, uważam, że jest to niemożliwe.

    @sorry, że na więcej nie jestem w stanie odpisać.

    Szaleństwem jest robić wciąż to samo i oczekiwać innych rezultatów

    Z tego co się orientuje w większości krajów państwowy system emerytalny nie działa.
    Swoja droga możemy dyskutować czy ZUS płaci jakieś Emerytury, bo dla mnie to wygląda na jałmużnę, może podnieść wiek emerytalny, obniżyć go, wbrew umowie.
    Ostatnio zmieniony przez Govinem : 08-10-2015, 12:49

  3. Reklama
  4. #513

    Data rejestracji
    2007
    Wiek
    29
    Posty
    9,025
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Cytuj Xamek napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Postaram się odpowiedzieć za jednym zamachem. Ponieważ system ZUS jest już redystrybucyjny, a nie kapitałowy. Pieniądze, które macie na koncie ZUS, równie dobrze mogą być fikcyjnymi pieniędzmi, ponieważ nie macie ani do nich dostępy, a jest duże prawdopodobieństwo, że zostały wydane na obecne emerytury. System z założenia nie ma być na zasadzie: "ludzie nie potrafią oszczędzać na emerytury -> zmusimy ich do oszczędzania", tylko na zasadzie "obecne pokolenie płaci składkę -> pokolenie już nie pracujące dostaje pieniądze", w tym wypadku im więcej jest na tej składce tym lepiej. Z powodu niższy demograficznego, zbyt wysokiego wieku emerytalnego i dziwnej granicy, w której ludzie kończą szkołę (liczymy licea, technika to kolejny rok) i zaczynają pracę w wieku 19 lat. Oznacza to, że coraz mniej ludzi pracuje na obecne emerytury. Zniesienie obowiązkowej składki, całkowicie rozmontowałoby system. Nie mam nic przeciwko. Tylko co z ludźmi, którzy "mają" pieniądze tylko w ZUS-ie, a jest ich więcej niż potencjalnych przedsiębiorstw? Państwo nie jest w stanie samodzielnie ich utrzymać. Przy zdrowotnej jest podobnie, jeżeli zamkniesz przymusowość, służba zdrowia nam nie wydoi, a jest to istna dziura budżetowa. Ukryty dług publiczny sięga (w zależności kogo się zapytamy) 200% do 220% PKB i znaczna cześć z tego pochłania właśnie służba zdrowia.
    ale ty mi tu nie tlumacz jak dla dziecka jak dziala zus
    porozmawiajmy o tym dlaczego tak chujowo
    ja nie chce brac w tym udzialu
    zyje w koncu w wolnym kraju czy nie? no chyba nie bardzo skoro nawet nie moge zdecydowac czy chce miec w przyszlosci ta panstwowa emeryture (dobry zart) czy nie chce i nie place wtedy skladek
    jezeli obcenie zus ledwo dziala gdy na jednego emeryta wciaz przypada wiecej niz jedna pracujaca osoba to co bedzie za kilka pokolen gdy na jedna pracujaca osobe przypadnie kilku emerytow?

    masz przyklad
    moj tata zmarl jakis czas temu ciezko chorujac, w zwiazku z ta choroba dostal rente i tylko dlatego dzisiaj dostaje rente rodzinna. gdyby jej nie dostal wszystkie skladki ktore placil przez cale zycie uczciwej pracy by przepadly
    Ostatnio zmieniony przez Pan Ryba : 08-10-2015, 13:01

  5. #514
    Avatar wampiirr
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    5,864
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Cytuj Pan Ryba napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    jezeli obcenie zus ledwo dziala gdy na jednego emeryta wciaz przypada wiecej niz jedna pracujaca osoba to co bedzie za kilka pokolen gdy na jedna pracujaca osobe przypadnie kilku emerytow?
    to
    ZUS działa chujowo, bo marnotrawi pieniądze+jest niż. Głupotą jest zakładać, że przy jeszcze mniejszej ilości młodych będzie ona pracował dobrze i będzie w stanie wypłacić te emerytury. Po prostu trzeba to zakończyć jak najszybciej, żeby straty były jak najmniejsze, bo już nigdy nie będzie lepiej, ZUS jest na równi pochyłej.

  6. #515
    Avatar Xamek
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    171
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj Pan Ryba napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    porozmawiajmy o tym dlaczego tak chujowo
    ja nie chce brac w tym udzialu
    Cytuj wampiirr napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    S działa chujowo, bo marnotrawi pieniądze+jest niż. Głupotą jest zakładać, że przy jeszcze mniejszej ilości młodych będzie ona pracował dobrze i będzie w stanie wypłacić te emerytury. Po prostu trzeba to zakończyć jak najszybciej, żeby straty były jak najmniejsze, bo już nigdy nie będzie lepiej, ZUS jest na równi pochyłej.
    Ale ja nigdzie nie napisałem, że system jest idealny, albo nawet najlepszy. Tutaj chodzi, o to, że całkowite rozmontowanie ZUS-u w tym konkretnym momencie, bez przygotowania nic nam większego nie da, a będzie miało negatywne konsekwencje. Powinniśmy ustabilizować te dziedziny, które mają problemy i są związane z ZUS-em tj. służbę zdrowia i emerytury, a potem z wygodnej pozycji się zastanawiać nad zmianą systemu. Wtedy będziemy mogli dyskutować ideologicznie, czy chcemy dać obywatelowi największą możliwość wolnego wyboru, czy przymusić do solidarności społecznej wg. wizji konkretnych osób.
    Jeżeli zlikwidujecie obligatoryjność ZUS-u tzn. że właściwie chcecie go rozmontować. Za jednym zamachem załamie się nam służba zdrowia i emerytury. Jak zlikwidujemy ZUS, szpitale nagle nie staną się rentowne, kolejki nagle nie znikną, jednym słowem służba zdrowia nagle nie stanie się efektywna, a wy odcinacie jej główne źródło dochodu i wtedy wszystko na przynajmniej dekadę (zanim to doprowadzimy do porządku) spadnie na barki państwa. Tak samo emerytury, a jeszcze macie grupy uprzywilejowane, które jak nie dostaną obiecanych pieniędzy (jak np. mundurowi, rolnicy, wymiar sprawiedliwości) to wyjdą wam na ulicę wszyscy na raz. My nawet nie mamy takiej linii kredytowej, żeby to wszystko pokryć. Co prawda PO przeniosło pieniądze z OFE do ZUS-u, żeby zmniejszyć dług publiczny i nie zatrzymać inwestycji publicznych wchodząc w kolejny próg oszczędnościowy z ustawy o fin. pub., ale to właściwie pyrrusowe zwycięstwo bo przy okazji zarżeli GPW. Z drugiej strony jeszcze stoi PiS, który zaraz nam dobije banki, żeby tego było mało.
    Tu nie chodzi o to, że nie mamy zmienić ZUS-u, a uświadomieniu sobie, że ZUS nie jest głównym problemem i zamiast radzenia sobie z wszystkimi konsekwencjami upadku ZUS-u teraz przez następną dekadę, lepiej naprawiać te dziedziny pojedynczo wtedy kiedy mamy na to możliwości finansowe. Jak naprawimy służbę zdrowia, poradzimy sobie z grupami uprzywilejowanymi, będziemy mogli robić z ZUSem co nam się żywnie podoba.
    Na razie ZUS można najzwyczajniej ustabilizować zwiększając liczbę osób pracujących najłatwiej poprzez podniesienie wieku emerytalnego, wysłanie dzieci wcześniej do szkoły, otwarcie się na imigrację, szczególnie tej wschodniej. Weźmiemy się wtedy za reformę służby zdrowia i będziemy mogli zacząć dyskusję co chcemy właściwie zrobić z ZUS-em.

  7. #516
    Avatar Govinem
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Borówka
    Posty
    1,244
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Cytuj Xamek napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Tu nie chodzi o to, że nie mamy zmienić ZUS-u, a uświadomieniu sobie, że ZUS nie jest głównym problemem i zamiast radzenia sobie z wszystkimi konsekwencjami upadku ZUS-u teraz przez następną dekadę, lepiej naprawiać te dziedziny pojedynczo wtedy kiedy mamy na to możliwości finansowe. Jak naprawimy służbę zdrowia, poradzimy sobie z grupami uprzywilejowanymi, będziemy mogli robić z ZUSem co nam się żywnie podoba.
    Na razie ZUS można najzwyczajniej ustabilizować zwiększając liczbę osób pracujących najłatwiej poprzez podniesienie wieku emerytalnego, wysłanie dzieci wcześniej do szkoły, otwarcie się na imigrację, szczególnie tej wschodniej. Weźmiemy się wtedy za reformę służby zdrowia i będziemy mogli zacząć dyskusję co chcemy właściwie zrobić z ZUS-em.
    Skisłem xD

    Nie wiem czy wiesz, ale państwo nie może rozwiązać żadnego problemu, ponieważ to państwo jest problemem.

  8. #517

    Data rejestracji
    2007
    Wiek
    29
    Posty
    9,025
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    nie
    lepiej raz na zawsze z tym z konczyc i uporac sie z problemami ktore powstana niz dawac temu rakowi zyc w nieskonczonosc

    ciekawe jak chcesz naprawic te dziedziny tzn sluzbe zdrowia i emerytury (to nie dziedzina btw, zus nie ma duzo wspolnego z medycyna - powiem wiecej, im gorsza medycyna tym zus przedzie lepiej - bo mniej emerytow). czekamy na konkretne propozycje, bo mowic trzeba cos naprawic jest latwo.


    Cytuj Govinem napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Skisłem xD

    Nie wiem czy wiesz, ale państwo nie może rozwiązać żadnego problemu, ponieważ to państwo jest problemem.
    o
    i to odpowiedz na wszystkie twoje watpliwosci

  9. #518
    Avatar wampiirr
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    5,864
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Czyli wydłużamy wiek emerytalny , potem znowu za mało kasy i pracujemy juz do końca życia, super pomysł :)
    Oczywiście wszystko pod przymusem, Przepraszam, w ramach solidarności społecznej
    Ostatnio zmieniony przez wampiirr : 08-10-2015, 20:01

  10. #519

    Data rejestracji
    2007
    Wiek
    29
    Posty
    9,025
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    po prostu nie wierze jak niektorzy ludzie biora ograniczenia jego woli za cos normalnego i nawet nie chca tego zmienic

  11. #520
    Avatar wampiirr
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    5,864
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Cytuj Pan Ryba napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    po prostu nie wierze jak niektorzy ludzie biora ograniczenia jego woli za cos normalnego i nawet nie chca tego zmienic
    Bo to przecież dla ich dobra ;)
    Ta cała komuna i lewactwo tak upodlila ludzi, że to aż smutne...
    Ostatnio zmieniony przez wampiirr : 09-10-2015, 00:22

  12. #521
    Avatar Wyso52
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    1,552
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Xamek ja nie pisalem o tym, ze zus wykancza firmy tylko, ze nie pozwala im powstac.
    Nie pozwala powstac firmom generujacym przychod mniejszy niz powiedzmy 3 tys zl.

    Zalozmy, ze znam sie na komputerach i chcialbym je serwisowac w wolnym czasie w domowym zaciszu.

    Wiadomo ze praca na taka skale przyniesie niewielkie dochody ale na pewno pojawia sie sasiedzi, ludzie z blizszego otoczenia itp.
    Naprawie/ zloze sobie 3-4 komputery tygodniowo za kazdy wezme 100 zl i bede mial 1600 przychodu miesiecznie.
    Caly problem polega na tym, ze gdybym chcial to zrobic legalnie musze zaplacic 1200 zl zusu + 18% podatku wiec sens takiej firmy dzialajacej legalnie i generujacej pkb jest zaden.
    Pomysl ile moglo by byc tego typu firm gdyby nie obowiazkowy zus i ile pieniedzy nie wplywa do budzetu z podatku dochodowego przez to, ze takie uslugi zazwyczaj wykonywane sa na czarno.
    Ostatnio zmieniony przez Wyso52 : 09-10-2015, 02:19

  13. #522

    Data rejestracji
    2014
    Posty
    1,503
    Siła reputacji
    11

    Domyślny

    Tylko prosze nie głosować na PO/PIS/SLD-RUCH ZJEDOCZONEJ LEWICY/PSL,

    Braun/Korwin ewentualnie cos co jeszcze nie było w sejmie,
    namawiać rodziny, chyba że chcecie by żyło się lepiej, ludziom którzy od 20 lat siędzą i dalej to samo

  14. #523
    Avatar KokoDzambo
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    La Rochelle
    Wiek
    31
    Posty
    1,066
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Korwin to kretyn który nie przekroczy szklanego sufitu z powodu negatywnego elektoratu.

    Głosuję na PiS mimo, że nie do końca zgadzam się z nimi w kwestii gospodarczo-socjalnej ale analizując plusy i minusy wszystkich partii postanowiłem oddać swój głos na Prawo i Sprawiedliwość.
    Tak, to nie jest trolling, to prawda.

    PS
    Nie martwcie sie, z korwina sie wyrasta, wiec jest jeszcze nadzieja dla kuców.
    Ostatnio zmieniony przez KokoDzambo : 10-10-2015, 00:28

  15. #524
    Avatar Master
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Santa Motyka
    Wiek
    22
    Posty
    13,882
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    Cytuj KokoDzambo napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Korwin to kretyn który nie przekroczy szklanego sufitu z powodu negatywnego elektoratu.

    Głosuję na PiS mimo, że nie do końca zgadzam się z nimi w kwestii gospodarczo-socjalnej ale analizując plusy i minusy wszystkich partii postanowiłem oddać swój głos na Prawo i Sprawiedliwość.
    Tak, to nie jest trolling, to prawda.

    PS
    Nie martwcie sie, z korwina sie wyrasta, wiec jest jeszcze nadzieja dla kuców.
    Wspolczuje.

    Dlatego system demokratyczny jest tak tragiczny. W ogole cokolwiek wymusza rownosc w spoleczenstwie jest tragiczne.
    Cytuj Venzet napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ogólnie to przyjęte jest np. wśród prezesów i osób wysoko postawionych że zegarek na ich ręku powinien być równowartości jednej miesięcznej pensji, tak by odzwierciedlać jednocześnie status majątkowy danej osoby.
    Cytuj Zakon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    1 mam mieszkanie bez kredytu, 2 zarabiam pewnie 5x Twojej wyplaty, 3 pracuje z topowymi firmami finansowymi z UK bezposrednio wspolpracujac z bank of london, zamknij pizde

  16. #525
    Avatar KokoDzambo
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    La Rochelle
    Wiek
    31
    Posty
    1,066
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Cytuj Master napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Wspolczuje.

    Dlatego system demokratyczny jest tak tragiczny. W ogole cokolwiek wymusza rownosc w spoleczenstwie jest tragiczne.
    Wszystko, nawet w przyrodzie, dąży do równości i równowagi.

    @down

    racja
    Ostatnio zmieniony przez KokoDzambo : 10-10-2015, 01:54

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Wybory Parlamentarne Anno Domini 2023
    Przez Weczk w dziale Aktualności
    Odpowiedzi: 2481
    Ostatni post: 15-04-2024, 22:35
  2. Wybory parlamentarne 2019
    Przez Wind w dziale Aktualności
    Odpowiedzi: 1053
    Ostatni post: 15-10-2019, 20:53
  3. Wybory prezydenckie 2015 - druga tura
    Przez alien w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 877
    Ostatni post: 02-06-2015, 18:29
  4. Wybory prezydenckie 2015 - pierwsza tura
    Przez mtk w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 1203
    Ostatni post: 11-05-2015, 12:34
  5. Wybory 2011
    Przez Deep w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 2741
    Ostatni post: 16-10-2011, 16:51

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •