Reklama

Pokaż wyniki sondy: Na kogo oddasz głos?

Głosujący
304. Nie możesz głosować w tej ankiecie
  • Bronisław Komorowski

    39 12.83%
  • Andrzej Duda

    156 51.32%
  • Na nikogo

    109 35.86%
Strona 59 z 59 PierwszaPierwsza ... 949575859
Pokazuje wyniki od 871 do 878 z 878

Temat: Wybory prezydenckie 2015 - druga tura

  1. #871
    Avatar Sura
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Wa████wa
    Wiek
    85
    Posty
    3,052
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Prosta matematyka.
    10% od tych milionow dochodow korporacji to o wiele wieksza suma od 15% z 4000 brutto Kowalskiego.

    Jest wielki placz o to, ze zli kapitalistyczni przedsiebiorcy nie odprowadzaja w Polsce podatkow. Pytam sie, czemu tu sie dziwic? Naturalne, ze wlasciciel firmy liczy na swoj zysk, nie obchodzi go, ze powinien placic podatki w Polsce, aby cyganska rodzina na Podlasiu miala socjal, a samotna matka na Slasku swiadczenia socjalne. Mowie to jako przedsiebiorca. Ten zly, ktorego obchodzi wlasny zysk.

    Jak mamy sprawic, aby pieniadze wplywaly do nas, a nie do Monako, skoro nie sprawiamy firmom ku temu odpowiedniego srodowiska?
    To panstwo powinno sie dostosowac do duzych przedsiebiorcow, a nie na odwrot.


    Wiec jak dla mnie - podatek staly lub regresywny, nigdy progresywny.
    Ostatnio zmieniony przez Sura : 01-06-2015, 20:06

  2. #872
    Avatar bubcoz
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Kraków
    Wiek
    30
    Posty
    2,002
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj Sura napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Prosta matematyka.
    10% od tych milionow dochodow korporacji to o wiele wieksza suma od 15% z 4000 brutto Kowalskiego.

    Jest wielki placz o to, ze zli kapitalistyczni przedsiebiorcy nie odprowadzaja w Polsce podatkow. Pytam sie, czemu tu sie dziwic? Naturalne, ze wlasciciel firmy liczy na swoj zysk, nie obchodzi go, ze powinien placic podatki w Polsce, aby cyganska rodzina na Podlasiu miala socjal, a samotna matka na Slasku swiadczenia socjalne. Mowie to jako przedsiebiorca. Ten zly, ktorego obchodzi wlasny zysk.

    Jak mamy sprawic, aby pieniadze wplywaly do nas, a nie do Monako, skoro nie sprawiamy firmom ku temu odpowiedniego srodowiska?
    To panstwo powinno sie dostosowac do duzych przedsiebiorcow, a nie na odwrot.


    Wiec jak dla mnie - podatek staly lub regresywny, nigdy progresywny.
    no to wypierdalaj do Monako razem ze swoją firma i tam sprzedawaj paróweczki jak nie chcesz płacić tu podatków cebularzu. "postudiuje se za darmo, hehe, ale płacić tu podatków nie będę hehe"

  3. Reklama
  4. #873
    Avatar Sura
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Wa████wa
    Wiek
    85
    Posty
    3,052
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Uwazaj na slowa. Osobiste wycieczki radze kierowac w strone swoich kolegow, nie w moja.
    Dla zaspokojenia Twojej ciekawosci - nic nigdy od panstwa nie bralem, nie studiowalem za darmo, na socjalu tez nigdy nie bylem. Natomiast chcac nie chcac, dokladam zbyt duze pieniadze dla wygody innych, co sie mnie nie podoba.

  5. #874
    Avatar bubcoz
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Kraków
    Wiek
    30
    Posty
    2,002
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj Sura napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    nic nigdy od panstwa nie bralem
    nic- chodziłem do przedszkola, podbazy, gimbazy, nadbazy, chodziłem po lekarzach, szpitalach itp.

    Chodniki i drogi też nie spadły z nieba, a bezpieczeństwo od bandytów też ktoś ci zapewnił i na pewno nie był to wolny rynek

  6. #875
    Avatar Chels
    Data rejestracji
    2013
    Wiek
    29
    Posty
    2,824
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Cytuj bubcoz napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    nic- chodziłem do przedszkola, podbazy, gimbazy, nadbazy, chodziłem po lekarzach, szpitalach itp.

    Chodniki i drogi też nie spadły z nieba, a bezpieczeństwo od bandytów też ktoś ci zapewnił i na pewno nie był to wolny rynek
    gdyby tym wszystkim nie zajmowalo sie panstwo owe rzeczy staly by na wyzszym poziomie niz teraz.

  7. #876
    Avatar Sura
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Wa████wa
    Wiek
    85
    Posty
    3,052
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    A pieniadze na te szkoly, chodniki, bezpieczenstwo rozumiem wziely sie wedlug Ciebie od dobrych politykow, ktorzy wplacaja swoje pieniadze ja cele publiczne :D?
    Podpowiedz - nie. Fundusze sie wziely na nie wlasnie z wolnego rynku, od osob pracujacych i odprowadzajacych podatki. Moi rodzice takze do nich naleza. Z racji tego, iz skladali sie na te cele w okresie mojego dziecinstwa, mam pelne prawo z korzystania ich. Pasozytem nigdy nie bylem.

    Inna sprawa, ze mimo wysokich podatkow ktore placimy wszyscy, drogi sa chujowe, lekarze niekompetentni, a do przedszkola swojego dzieciaka bede musial poslac do prywatnego, bo w publicznych nie ma miejsca :).
    Ostatnio zmieniony przez Sura : 02-06-2015, 00:37

  8. #877
    Avatar bubcoz
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Kraków
    Wiek
    30
    Posty
    2,002
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj Chels napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    gdyby tym wszystkim nie zajmowalo sie panstwo owe rzeczy staly by na wyzszym poziomie niz teraz.
    no jasne, za operacje serca zapłaciłbym 10 zł, dziękuje wolny rynku!

  9. #878
    Avatar Slupek
    Data rejestracji
    2010
    Położenie
    Lublin
    Wiek
    30
    Posty
    3,109
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Cytuj Chels napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    gdyby tym wszystkim nie zajmowalo sie panstwo owe rzeczy staly by na wyzszym poziomie niz teraz.
    Nom, mój dziadek dostaje co 3 miechy zastrzyk za 3.5 tys zł, sprowadzany z Niemiec więc cena nie jest nabita przez NFZ, gdyby miał płacić za niego 100% zabrakło by mu swojej emerytury, a na życie musiałby brać z kosmosu chyba. Państwo refunduje 80% leku i dzięki temu już 4 lata mój dziadek radzi sobie z silnym rakiem prostaty, niekwalifikującym się do operacji. Więc co komu po wolnym rynku, jak starszym ludziom damy wybór - leczcie się ziołami albo umierajcie, bo nie macie kasy. Takie państwowe instytucje istnieć muszą, w zmienionym stylu, na innych warunkach i przy mniej złodziejskich zarządzających, ale muszą, bo zostawianie biedniejszych ludzi na pastwę losu, tylko dlatego, że w poprzednim systemie się nie dorobili majątku, jest chore i nieludzkie.

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Odpowiedzi: 32
    Ostatni post: 20-11-2020, 19:13
  2. Wybory prezydenckie 2020 - II tura
    Przez Nextpro w dziale Aktualności
    Odpowiedzi: 598
    Ostatni post: 16-07-2020, 11:52
  3. Wybory parlamentarne - jesień 2015.
    Przez KokoDzambo w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 1248
    Ostatni post: 03-11-2015, 13:21
  4. Wybory prezydenckie 2015 - pierwsza tura
    Przez mtk w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 1203
    Ostatni post: 11-05-2015, 12:34
  5. Wybory 2011
    Przez Deep w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 2741
    Ostatni post: 16-10-2011, 16:51

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •