Reklama
Strona 1 z 13 12311 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 1 do 15 z 188

Temat: One piece.

  1. #1
    Avatar edek2_1932
    Data rejestracji
    2008
    Posty
    5,559
    Siła reputacji
    19

    Domyślny One piece.

    Temat o one piece, oglada ktos? Albo czyta mange?
    Jak wrazenia?

    Mi sie bardzo podoba, po pierwsze tematyka ktora mnie interesuje - piraci, dodatkowo wszystko bardzo ciekawe.
    Uwazam ze np o wiele lepsze od Naruto, gdyby nie sentyment do DB to moze tez nawet od dziela Toriyamy.
    Chociaz przesadzam pewnie troche.

    Jakie wasze zdania?
    Jak myslicie ile jeszcze potrwa? Bo naprawde wiele watkow jest jeszcze nie poruszonych.
    Znacie jakas dluzsza mange? Bo one piece naprawde dlugie jest, ale patrzac na ilosc watkow ktore jeszcze sa to moze trwac drugie tyle tego co jest obecnie.


    diskus

  2. #2

    Notoryczny Miotacz Postów Yogurt jest teraz offline
    Avatar Yogurt
    Data rejestracji
    2014
    Posty
    1,477
    Siła reputacji
    10

    Domyślny

    One Piece to świetne anime! Stare, więc kreska na początku jest niestety dość kiepska co może niektórych zrazić. Na szczęście fabuła i anime ogółem wszystko wynagradza, a im dalej idziemy tym kreska coraz lepsza :) Imo. One Piece jest number one wśród tasiemców.

    OP > DB (i to głównie przez sentyment :P ) > HxH > Naruto > Bleach > FT i reszta guwnotasiemcówoktórychniestetyzapomniałemalboni ewartoonichwspominać.

    Tak czy inaczej polecam wszystkim, bo anime naprawdę świetne. Według fabuły jesteśmy gdzieś dopiero w połowie, a odcinków i tak jest od groma.

  3. Reklama
  4. #3

    Notoryczny Miotacz Postów Dimin jest teraz offline
    Avatar Dimin
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Gliwice
    Posty
    1,148
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Cytuj edek2_1932 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Jak myslicie ile jeszcze potrwa?
    gdy w 598 chapterze Oda zakończył pierwszą część, to powiedział, że właśnie dotarł do połowy tego co chciał ukazać. A było to 4 lata temu. Więc na oko pociągnie jeszcze z 6-7lat (chociaż autor przeryw ma praktycznie co miesiąc więc pewnie dobije z rok czy dwa więcej ;d), i dobije coś koło 1,2k chapterów.
    Znacie jakas dluzsza mange?
    http://www.mangareader.net/115/hajime-no-ippo.html Wychodzi od 24 lat, dobiło już do 1075 chaptera. To z takich popularniejszych.

    No a One Piece sam w sobie jest całkiem spoko, nie na darmo razem z Blech'em i Naruto jest nazywany wielką trójką Jumpa. No i nie bez powodu od paru lat jest najlepiej sprzedającą się mangą w japonii. No ale jak to typowy shounen, dobrzy wygrywają, nikt nie ginie (chyba 2 śmierci na mangę w głównej walce pod koniec 1 części, szał xD), no i zawsze wygrywa luffy bo "nakama power". Typowy, ale z ciekawą fabuła, i paroma niezłymi tajemnicami.
    Ostatnio zmieniony przez Dimin : 21-10-2014, 22:58

  5. #4
    Avatar cycbrilu
    Data rejestracji
    2011
    Wiek
    33
    Posty
    417
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Tych dłuższych mang jest wbrew pozorom całkiem sporo, prócz wymienionego "Hajime no Ippo" jest jeszcze "JoJo Bizzare Adventures" ze 111 tomami obecnie (8 część ciągle wychodzi [i jak dla mnie jeszcze lepszy shounen niż One Piece]), jest "Gundam" z ponad setką i jest "Saint Seiya", też około setki tomów.
    A co do samego OP, to tak jak już wspomniano - bardzo, bardzo dobrze, ale schematycznie. Postacie mają osobowość, umiejętności są ciekawe a fabuła spójna (chociaż pewnych problemów w tej materii za cholerę nie da się uniknąć). Jednak nie nazwałbym serii najlepszym tasiemcem - moim zdaniem "Fist of the North Star" czy, zwłaszcza, "JoJo Bizzare Adventures" są lepsze, ale to oczywiście kwestia gustu.
    Z "gdybania" mnie interesuje przede wszystkim prawdziwa siła Dragona i rebeliantów, co z Ponyglyphami zawierającymi informacje o broni, co Robin robiła przez 2 lata u Dragona oraz co wymyśli marynarka z Vegapunkiem, aby zastąpić projekt Pacifista, który na tym etapie już odstaje siłą od załogi słomkowych.
    Ostatnio zmieniony przez cycbrilu : 21-10-2014, 23:43

  6. #5
    Avatar edek2_1932
    Data rejestracji
    2008
    Posty
    5,559
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    huh, zapomniałem o ponegluphah i vegapunku.
    to jeszcze wiecej jest spraw niż myśłąłem;d


    bo poza tym shanks, big mama, kaido, teraz jeszcze ten doflamingo, skonczyłem dopiero ogladac anime, teraz czytam mange z ciekawosci, ale nie dokonczylem to niewiem na jakim etapie sa, dodatkowo jest Dragon, ktory jest najbardziej poszukiwanym gosciem na swiecie, a nic o nim i jego sile to nie wiadomo, jest tez Sakazuki na ktorym pewnie Luffy bedzie chcial sie zemscic, teraz wrocil Sabo.
    Luffy pewnie jeszcze bedzie formował załoge, ciekawe kiedy Jinbe dołaczy, ciekawe kto z tej sagi dolaczy?
    Jakas z kobiet? Rebecca albo Violeta? Chociaz mysle ze Violeta zostanie i bedzie zaniedlugo tam krolowa.
    Ale bardzo mozliwe ze dolaczy Bartolomeo.

    Dodatkowo Bellamy zdradzony przez Doflamingo, moze go przygarna?;d

  7. #6

    Notoryczny Miotacz Postów Dimin jest teraz offline
    Avatar Dimin
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Gliwice
    Posty
    1,148
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Cytuj edek2_1932 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    huh, zapomniałem o ponegluphah i vegapunku.
    to jeszcze wiecej jest spraw niż myśłąłem;d
    Do tego dorzuć All Blue (marzenie sanjiego) i reszte marzeń załogi ;d

    Luffy pewnie jeszcze bedzie formował załoge, ciekawe kiedy Jinbe dołaczy, ciekawe kto z tej sagi dolaczy?
    Jinbe dołączy w trakcie/pod koniec arcu z Big Mom, która to będzie raczej zaraz po tej

    Ale bardzo mozliwe ze dolaczy Bartolomeo.
    Nie dołączy bo ma własną załogę. Ale zostanie wasalem Luffiego. Tak jak WB miał ileś tam podzałóg, tak i Luffy będzie formował mimowolnie armię.

    Dodatkowo Bellamy zdradzony przez Doflamingo, moze go przygarna?;d
    Nie, bo jest mega słaby :v
    Ostatnio zmieniony przez Dimin : 22-10-2014, 14:17

  8. #7
    Avatar edek2_1932
    Data rejestracji
    2008
    Posty
    5,559
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    no jeszcze wogole zapomnialem, chyba o najwazniejszym- Czarnobrody.


    e ja mysle ze Bartolomeo dolaczy.
    i to nic ze ma swoja zaloge;p.
    o ktorej w sumie tylko gadal, mogl tez sciemniac;d


    I Bellamy nie jest wcale taki slaby przecie..

  9. #8
    Avatar Lonek
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    632
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj Dimin napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Nie dołączy (Bartolomeo) bo ma własną załogę. Ale zostanie wasalem Luffiego. Tak jak WB miał ileś tam podzałóg, tak i Luffy będzie formował mimowolnie armię.
    Na myśl o tym aż przeszły mi ciary po plecach, tak to kozacko sobie wyobraziłem :D
    Cytuj Dimin napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Do tego dorzuć All Blue (marzenie sanjiego) i reszte marzeń załogi ;d
    Ja to tylko czekam, aż niektóre z ich marzeń się spełnią... Walka Zoro z Mihawkiem, Luffy znajduje One Piece, Robin rozwiązuje zagadkę poneglyphów i pustego wieku. masakra :]
    Cytuj Dimin napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    No ale jak to typowy shounen, dobrzy wygrywają, nikt nie ginie (chyba 2 śmierci na mangę w głównej walce pod koniec 1 części, szał xD), no i zawsze wygrywa luffy bo "nakama power". Typowy, ale z ciekawą fabuła, i paroma niezłymi tajemnicami.
    Dobrze, że nie talk-no jutsu czy nakama power ala Naruto. Tutaj jest to naprawdę fajnie przedstawione min. Zoro jest kozak w tej kwesti, zawsze robi to co trzeba by ochronić resztę, najbardziej podobała mi się akcja gdy przyjął cały ból i obrażenia Luffego po gadce z Kumą na Thriller Bark + inne akcje ogólnie :> Zasługuje na miano vice-kapitana, które tam poniekąd zostało mu nadane przez marynarkę, ale sam przez swoje poczynania (oraz siłę i kolejność dołączenia) zasłużył sobie na to miano. (kozacka też była akcja jak Luffy walczył z Usoppem i Zoro powiedział, że Luffy ma się nie wahać tylko robić to co musi kapitan)

    W ogóle nakręca mnie myśl Luffy - Kapitan, Zoro - Vice Kapitan, Sanji - oficer (czy tam jaka jest kolejność rang xD) i teraz, Luffy vs Akainu, Zoro vs Fujitora i Sanij vs Kizaru. Masakra bitwa by była :D


    Ostatnio zmieniony przez Lonek : 23-10-2014, 15:04

  10. #9
    Avatar edek2_1932
    Data rejestracji
    2008
    Posty
    5,559
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    no racja, mocarne one piece, z momentow, walk, akcji, tajemnic itd to najlepsze anime jakie ogladalem.
    Chociaz Naruto tez ma ciekawe, jeszcze DB tylko ogladalem, z takich uważanych za te najlepsze, tam też nieźle Toriyama sie uwinął, tez jakies tajemnice itd, super momenty.


    ale w one piece naprawde jest wiele genialnych, i to od samego poczatku, przy chyba kazdym z zalogi sa takie, plus dodatkowo od innych bohaterow.

    Zoro - jak po przegranej walce z Dracula obiecywal ze zostanie najlepszym szermierzem, caly bol Luffyego zabral na siebie, a potem jeszcze zajebiscie stoi i mowi ze nic sie nie stalo ;d.
    Nami - jak dźgała ten tatuaż od Arlonga, jeden z ulubionych momentów moich;d, Luffy kładzie jej kapelusz na głowe, mowi zeby sie zaopiekowala i rusza z ekipa.
    Usopp- jak przeprasza za to ze odwrocil sie od zalogi, mimo ze leszczem byl to chcial bronic swojej wioski
    Sanji - podziekowania do Zeffa, jak sie wyczail co w swoim worku z "jedzeniem" miala Czerwona Noga
    Chopper- cała opowiesc o jego przeszlosci z Hilulukiem
    Robin - "ja chce żyć"
    Brook - jak z załoga spiewał mimo ze umierali
    Franky - jak chciał zatrzymać pociag ktory jechal z cialem Toma

    dodatkowo dla mnie jedna z najlepszych scen jak Ace dziekuje wszystkim ze ich kochali, i jak Bialobrody sie pyta czy byl dobrym ojcem i ten na kolanach placze i mowi ze oczywiscie :d.
    Ehh.. multum takich momentow.

    Jeszcze mimo ze krotki to niesamowicie fajny jak WB wmawiał Sanjemu że to on mu kazał ścigać Czarnobrodego.


    No dla mnie genialne sceny:d.

    I jeszcze z Shanksem mi sie wiekszosc podoba, Garp tez swietny gosc;d

  11. #10

    Notoryczny Miotacz Postów Dimin jest teraz offline
    Avatar Dimin
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Gliwice
    Posty
    1,148
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Cytuj Dimin napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    (chociaż autor przerwy ma praktycznie co miesiąc więc pewnie dobije z rok czy dwa więcej ;d)
    Sory, wykrakałem xD

  12. #11
    Avatar Lonek
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    632
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj edek2_1932 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Jeszcze mimo ze krotki to niesamowicie fajny jak WB wmawiał Sanjemu że to on mu kazał ścigać Czarnobrodego.
    Nie czaje/nie kojarzę oświeć mnie.

  13. #12
    Avatar edek2_1932
    Data rejestracji
    2008
    Posty
    5,559
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Cytuj Lonek napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Nie czaje/nie kojarzę oświeć mnie.
    Eh, sory nie Sanjemu tylko jak wmawiał Aceowi.


    @Dimin ;
    a co gdzieś ogłosił Oda że przerwe ma?
    Bo mangi za bardzo dotychczas nie czytałem i za bardzo nie weim gdzie sprawdzać;d.

  14. #13
    Avatar Nattann
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Elbląg
    Wiek
    31
    Posty
    1,088
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Dragon ma pewnie moc owocu wiatru. Wystarczy zobaczyc jak pomogl luffiemu gdy zlapal go smoker. I to zapewne jedna z najpotezniejszych logii.
    Mnie ciekawi czym jest one piece. A moze go nie ma? Tylko taka fama poszla by era piratow nie przeminela. Albo jakis owoc logia wody xD. To bylby najpotezniejszy owoc.
    Cytuj Havaran napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    To , że Ty nie masz dość jaj, żeby spróbować Peggingu, nie oznacza, że ja ich nie mam.

  15. #14
    Avatar edek2_1932
    Data rejestracji
    2008
    Posty
    5,559
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    mysle ze one piece jest, tylk co to jest;d

    Dragon moze miec taki owoc.

  16. #15
    Avatar Lonek
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    632
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Dragon ma logie wiatru i racja to pewnie jest z bardziej użytecznych owoców. Można latać, sprzyjające wiatry na morzu stworzyć, nagonić chmury burzowe czy wywołać susze na danym terenie xD Pewnie ciężko nawet do niego podejść bo albo znika, albo taki potężny wiatr może stworzyć, że wszystkich powieje w dal :D

    Logia wody pewnie kozacka by była, ale z drugiej strony jestem ciekaw jak by zostało rozwiązany wątek podatności na wodę użytkowników diabelskiego owocu.

    Mi się zdaje, że One Piece jest ściśle związany z dziedzictwem D., pustym wiekiem i poneglyphami. Może nawet One Piece nie jest skarbem materialnym, a raczej rozwiązaniem jakiejś zagadki.

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. One Piece
    Przez moth w dziale Filmy, seriale i telewizja
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post: 10-10-2023, 12:31
  2. One plus one phone
    Przez Torg User w dziale Urządzenia mobilne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post: 27-10-2015, 10:13
  3. Anime pirates ( One piece Online) facebook
    Przez Seyaelo w dziale Inne gry
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post: 30-05-2013, 21:14
  4. Ots one piece
    Przez didek1993 w dziale Open Tibia Server
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 16-07-2012, 21:59
  5. One Piece/Soul Eater
    Przez User.since.2006 w dziale Kącik animefaga
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post: 04-05-2012, 19:33

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •