Reklama
Strona 13 z 13 PierwszaPierwsza ... 3111213
Pokazuje wyniki od 181 do 195 z 195

Temat: Najlepsze kierunki studiów

  1. #181
    Avatar Brodaty
    Data rejestracji
    2015
    Posty
    16
    Siła reputacji
    0

    Domyślny

    a przepraszam bardzo, 1 semestr byłem w technikum informatycznym, zrobiłem 3 certyfikaty (obróbka grafiki i takie tam), potem przeprowadzka, w technikum logistycznym musiałem w 2 miesiące zaliczyć 4 przedmioty zawodowe i język rosyjski, żeby zdać. W międzyczasie zrobiłem zaawansowany kurs medyczny, prawko B, robię prawko na wózek, planuję studiować historię i archeologię to dla was jestem przegrywem-humanistą czy co?

  2. #182
    Avatar Gaba
    Data rejestracji
    2008
    Posty
    1,396
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Cytuj Brodaty napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    a przepraszam bardzo, 1 semestr byłem w technikum informatycznym, zrobiłem 3 certyfikaty (obróbka grafiki i takie tam), potem przeprowadzka, w technikum logistycznym musiałem w 2 miesiące zaliczyć 4 przedmioty zawodowe i język rosyjski, żeby zdać. W międzyczasie zrobiłem zaawansowany kurs medyczny, prawko B, robię prawko na wózek, planuję studiować historię i archeologię to dla was jestem przegrywem-humanistą czy co?
    @Brodaty ;
    Z tym co masz nie szedłbym na archeologię. Też mi się to marzyło bo ze mnie humanista-przegryw jak to określiłeś ;>
    Decyzję podjąłem niesamowicie banalnym argumentem. Mianowicie: "Archeologia to nauka przeszłości, czas idzie do przodu, a nie się cofa."
    Jeżeli masz potencjał to sugeruję go wykorzystać na studiach, które przy jakimś nakładzie pracy pozwolą Ci na rozwinięcie skrzydeł.

  3. Reklama
  4. #183

    Data rejestracji
    2007
    Wiek
    29
    Posty
    9,025
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Cytuj Brodaty napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    a przepraszam bardzo, 1 semestr byłem w technikum informatycznym, zrobiłem 3 certyfikaty (obróbka grafiki i takie tam), potem przeprowadzka, w technikum logistycznym musiałem w 2 miesiące zaliczyć 4 przedmioty zawodowe i język rosyjski, żeby zdać. W międzyczasie zrobiłem zaawansowany kurs medyczny, prawko B, robię prawko na wózek, planuję studiować historię i archeologię to dla was jestem przegrywem-humanistą czy co?
    najważniejsze, żeby robić to co jest twoją pasją. Ciągle lepiej być dobrym "archeologiem" niż przeciętnym programistą.

    Cytuj Butek napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Źle mnie zrozumiałeś :D Jestem świadomy tego, że fizyka będzie nierozłączną częścią na politechnice, ale chciałem się mniej więcej dowiedzieć, jaką częścią danego przedmiotu jest fizyka żeby sporządzić sobie jako taką hierarchię. Ale i tak bardziej nurtują mnie pozostałe pytania, czyli m.in. czy kierunki na innych wydziałach mocno się różnią i czym dokładnie? Swoją drogą od znajomego słyszałem, że inforrmatyka na UAM > na polibudzie.
    @Damovsky ;
    Ja studiuję na mechanicznym i u mnie 80% przedmiotów to fizyka w takiej lub innej postaci. Sam bardzo nie lubiłem fizyki w takim pojęciu jak z lo, ale tutaj się odnalazłem. Fizyka to wszystko co cię otacza i od tego nie uciekniesz.

    Jeżeli planujesz wydział elektrczny no to sory, ale u mnie na polibudzie na elektrycznym wszystkie laborki to zabawa kabelkami i silnikami.
    @Butek ;
    Nie wiem jak to dokładnie u ciebie wygląda z wydziałami ale imo powinieneś wybrać infę, nie air
    ja wybrałem air i żałuję /w sensie wszystko tutaj jest bardzo spoko i lubię to, ale wolałbym infę/
    Ostatnio zmieniony przez Pan Ryba : 21-06-2015, 15:35

  5. #184
    Avatar Swireczek666
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    374
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    zarzadzanie i inzynieria produkcji na pw - gowno, czy warto? dodam ze studia inzynierskie

  6. #185
    Avatar udarr
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    31
    Posty
    9,350
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Cytuj Swireczek666 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    zarzadzanie i inzynieria produkcji na pw - gowno, czy warto? dodam ze studia inzynierskie
    Można powiedzieć, że warto jeśli nie podołałbyś czemuś trudniejszemu to tutaj zawsze masz tego inżyniera i może nie będziesz projektował mostów ale możesz rozwijać się w kierunku jakości i patrząc przyszłościowo dobry quality menager z dużym doświadczeniem w dużym mieście zarabia 8-13k ale to już praktycznie szczyt drabinki, który możesz osiągnąć po wielu latach pracy. Ja się tak steruję po tym kierunku. Teraz będę mieć ostatni semestr i planuję w tym czasie podgonić z językiem oraz porobić jakieś certyfikaty iso czy też z zarządzania jakością typu kaizen, cała gama narzędzi lean itd. a najlepiej jeszcze zaczepić się nawet na jakimś gównostanowisku ale związanym z tematem. Każda firma dąży do poprawiania jakości, cięcia kosztów a jeśli jeszcze to nie robi to będzie musiała zacząć więc jakaś tam perspektywa jest...
    Ostatnio zmieniony przez udarr : 28-06-2015, 20:20
    Teoria o nieskończonym rogu obfitości stanowi, iż nigdy nie zabraknie ci argumentów na poparcie tezy w którą z jakichkolwiek powodów chcesz wierzyć. /L.K.

  7. #186
    Avatar Maniek900
    Data rejestracji
    2008
    Posty
    1,965
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    produkcja to ciezki kawal chleba i zycia, nawet z dobra szkola czeka Cie kilka lat udreki nim zaczniesz dobrze zarabiac.

    Tez myslalem nad tym kierunkiem, bo sie przyjalem do najlepszej firmy w okolicy. Ale popracowalem troche i doszedlem do wniosku, ze nawet za ogromna kase bym tam nie wytrzymal

  8. #187
    Avatar udarr
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    31
    Posty
    9,350
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    no ja wiem, że fajnie od razu po skończeniu studiów zarabiać tyle co ludzie w innych branżach po 20 latach pracy ale to trudna sprawa
    Teoria o nieskończonym rogu obfitości stanowi, iż nigdy nie zabraknie ci argumentów na poparcie tezy w którą z jakichkolwiek powodów chcesz wierzyć. /L.K.

  9. #188

    Data rejestracji
    2007
    Wiek
    29
    Posty
    9,025
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Cytuj Swireczek666 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    zarzadzanie i inzynieria produkcji na pw - gowno, czy warto? dodam ze studia inzynierskie
    moja siostra to studiowala, zaczela 10 lat temu, po 2 latach pojechala na Erasmusa do Danii, po pol roku została tam i konczyla tam studia.
    Teraz pracuje jak planista w fabrykach, jak na Białystok to zarabia konkretne pieniądze za nic nie robienie prawie w robocie.

  10. #189
    Avatar Swireczek666
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    374
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    pierwszy wybor (niepewny) to AiR na wydziale inzynierii produkcji, ale zastanawiam sie jeszcze nad mechanika i budowa maszyn, mechatronika i wlasnie zip. po ktorym z tych kierunkow moga byc najwieksze perspektywy?

  11. #190
    Avatar udarr
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    31
    Posty
    9,350
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Cytuj Swireczek666 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    pierwszy wybor (niepewny) to AiR na wydziale inzynierii produkcji, ale zastanawiam sie jeszcze nad mechanika i budowa maszyn, mechatronika i wlasnie zip. po ktorym z tych kierunkow moga byc najwieksze perspektywy?
    wydaje mi się, że wykluczając ziip z racji jego odmienności to nie ma aż takiego znaczenia, każdy kierunek mocny, jak będziesz robił coś poza uczelnią i po studiach będziesz już miał jakieś doświadczenie, praktyczne umiejętności to nie będziesz bidował
    Teoria o nieskończonym rogu obfitości stanowi, iż nigdy nie zabraknie ci argumentów na poparcie tezy w którą z jakichkolwiek powodów chcesz wierzyć. /L.K.

  12. #191
    Avatar termere
    Data rejestracji
    2007
    Wiek
    9
    Posty
    3,687
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Cytuj udarr napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    jakieś certyfikaty iso czy też z zarządzania jakością typu kaizen, cała gama narzędzi lean itd.
    orientujesz się gdzie można to zrobić? takie certyfikaty są rzeczywiście brane pod uwagę czy to na zasadzie kolejnych dyplomów do kolekcji? @udarr ;

  13. #192
    Avatar udarr
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    31
    Posty
    9,350
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Cytuj termere napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    orientujesz się gdzie można to zrobić? takie certyfikaty są rzeczywiście brane pod uwagę czy to na zasadzie kolejnych dyplomów do kolekcji? @udarr ;
    wiele firm oferuje certyfikowanie szczególnie z zakresu wszelkich norm iso, czy są brane pod uwagę to sam do końca nie wiem, mam zamiar się przejść do mojego ćwiczeniowca, który prowadził zajęcia z zarządzania jakością i może się dowiem czegoś konkretnego, czy warto robić, jeśli tak to jakie itd, generalnie wychodzę z założenia, że lepiej mieć niż nie mieć taki certyfikat na etapie rekrutacji, poza tym te związane z iso są często jednym z wymagań na dane stanowisko więc jak masz okazję to iso bym robił na pewno, często w wymaganiach jest też "znajomość...." i tutaj wstaw sobie tqm, gmp, kaizen czy cokolwiek, więc taką znajomość, chociażby teoretyczną, warto potwierdzić certyfikatem
    Teoria o nieskończonym rogu obfitości stanowi, iż nigdy nie zabraknie ci argumentów na poparcie tezy w którą z jakichkolwiek powodów chcesz wierzyć. /L.K.

  14. #193
    Avatar mattorg
    Data rejestracji
    2015
    Położenie
    Warszawa
    Wiek
    32
    Posty
    190
    Siła reputacji
    9

    Domyślny

    Certyfikaty nie zaszkodzą. U mnie na wydziale elektrycznym normą jest wyrabiania sobie certyfikatów np SEP itp. Co do zarządzania to ogólnie wiedza nabyta podczas nauki na ten certyfikat może się przydać w życiu. Najlepszą strategią jest obmyślenie sobie zarysu naszej przyszłej kariery i równoległe podnoszenie kwalifikacji w każdej "gałęzi" naszego planu, dobrze by było wybrać jakąś niszę, w której chcemy się specjalizować, bo "ogólnych" inżynierów jest sporo.
    Ostatnio zmieniony przez mattorg : 01-07-2015, 17:56

  15. #194
    Avatar trochestylu
    Data rejestracji
    2014
    Wiek
    28
    Posty
    1,399
    Siła reputacji
    10

    Domyślny

    cos ciekawego na asp poznan/szczecin? interesuje mnie w sumie wszelka sztuka ale celowalbym w rysowanie/grafika komputerowa. studia robilbym glownie dla siebie i swojego rozwoju + poznania ludzi itp. mentionowac pls

  16. #195
    Avatar moth
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Gdańsk
    Wiek
    38
    Posty
    15,384
    Siła reputacji
    27

    Domyślny

    Cytuj trochestylu napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    cos ciekawego na asp poznan/szczecin? interesuje mnie w sumie wszelka sztuka ale celowalbym w rysowanie/grafika komputerowa. studia robilbym glownie dla siebie i swojego rozwoju + poznania ludzi itp. mentionowac pls
    @trochestylu ;
    o szczecinie nie wiem nic
    a co do UAPu to jeśli interesuje Cię stricte rysunek to wybierz rzeźbę - nigdzie nie nauczysz się tak rysować jak właśnie na rzeźbie.
    grafika komputerowa to na asp raczej średnio, ogólnie tej najprędzej nauczą Cię na jakiś prywatnych uczelniach.
    jeśli jednak interesuje Cię grafika na asp to ostrzegam że musisz się bardzo dobrze przygotować(nie tylko podszkolić się z rysunku i malarstwa, czy też oczywiście z grafiki, ale musisz też posiadać obszerne portfolio oraz teczke)

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. 2 kierunki studiów dziennych równolegle
    Przez Hernest w dziale Szkoła i nauka
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post: 23-02-2017, 18:10
  2. Dwa kierunki studiów - który wybrać i dlaczego? Proszę o pomoc
    Przez Kołodziej w dziale Szkoła i nauka
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post: 19-04-2015, 12:54
  3. Kierunki studiów na Politechnice i AGH w Krakowie
    Przez Cadosinio w dziale Szkoła i nauka
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post: 07-12-2014, 16:47
  4. Dwa kierunki studiów na raz
    Przez piorunek098 w dziale Szkoła i nauka
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post: 31-05-2013, 11:15
  5. 2 kierunki studiów, sesja...
    Przez Tentotrix w dziale Szkoła i nauka
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post: 02-02-2013, 21:44

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •