Reklama
Strona 1 z 2 12 OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 1 do 15 z 16

Temat: CNC-kierunek studiów

  1. #1
    Avatar Halunek
    Data rejestracji
    2010
    Położenie
    Szczyt
    Wiek
    29
    Posty
    4,864
    Siła reputacji
    17

    Domyślny CNC-kierunek studiów

    Siema ziomy, aktualnie koncze roczny kkz w ckp wlasnie w kierunku obslugi maszyn cnc. Powiem wam, ze najbardziej z tego wszystkiego sie zajarałem programowaniem jednak do tego niektórzy pracodawcy wymagaja wyksztalcenia wyzszego. Na jakich kierunkach spotkaliscie sie wlasnie z zagadnieniem programowania obrabiarek cnc
    The object of life is not to be on the side of the majority, but to escape finding oneself in the ranks of the insane.
    Marcus Aurelius

  2. #2
    Avatar Damovsky
    Data rejestracji
    2012
    Położenie
    Wrocław
    Posty
    1,144
    Siła reputacji
    12

    Domyślny

    pewnie jakieś mibm, ale to dość wąski zakres więc nie będziesz sie całych studiów uczyć tego tylko pewnie jeden kurs

  3. Reklama
  4. #3
    Avatar Bender Rodriguez
    Data rejestracji
    2008
    Posty
    4,185
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    jak maszyna pod cada to na kazdych studiach inżynierskich zazwyczj każda maszyna cnc ma inny program i każdej trzeba sie uczyc od podstaw.

  5. #4
    Avatar alpix
    Data rejestracji
    2034
    Posty
    81
    Siła reputacji
    -9

    Domyślny

    Mibm, mechatronika, air
    jest hydepark jest i alpix




    jest hydepark jest i alpix

  6. #5
    Avatar Halunek
    Data rejestracji
    2010
    Położenie
    Szczyt
    Wiek
    29
    Posty
    4,864
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj bogluto napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    jak maszyna pod cada to na kazdych studiach inżynierskich zazwyczj każda maszyna cnc ma inny program i każdej trzeba sie uczyc od podstaw.
    no na kursie robimy glownie na sinumeriku i imo zadna filozofia sie przestawic. chodzi mi tylko zeby miec "wyksztalcenie wyzsze kierunkowe"
    The object of life is not to be on the side of the majority, but to escape finding oneself in the ranks of the insane.
    Marcus Aurelius

  7. #6
    Avatar termere
    Data rejestracji
    2007
    Wiek
    9
    Posty
    3,650
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    zip, mibm, air

  8. #7

    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Kraków
    Posty
    740
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    spotkałem się kiedyś z czymś takim jak "Obrabiarki sterowane numerycznie", tylko nie wiem czy w Krakowie na jakiejś uczelni coś takiego funkcjonuje

  9. #8
    Avatar Halunek
    Data rejestracji
    2010
    Położenie
    Szczyt
    Wiek
    29
    Posty
    4,864
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    zip czyli zarzadzanie i inzynieria produkcji?
    nad tym myslalem, bo ten kierunek chyba najbardziej ze tak powiem normalny dla laika? bo nie ukrywam, ze mnie pierdoli wszystko co nie bedzie zwiazane z moja prace, a jako ze wiem co chce robic to nie bardzo by mi sie widzialo wkuwania tony materiałów którymi sie potem bede mogl podetrzec, tym bardziej, ze mam zamiar caly czas pracowac w branzy i tam sie wszystkiego uczyc, a studia tylko dla papierka zebym kiedys nie napotkal muru ;p
    kumpel który chodzi na ziip na UR mowi, ze majce mieli tylko 1 rok, na innych uczelniach tez tak jest?

    edit
    tak tylko dodam bo sam sie niedawno dowiedzialem, ze w piotrkowie trybunalskim jest 3letnia szkoła, która konczy sie z tytulem technika. oczywiscie kurs na operatora ;d ciekawe w tym jest to, ze za nauka placa 1.3k/miech, dostaje sie od kopa umowe o prace, 3dni w tygodniu praktyki w firmie niemieckiej, a potem gwarantowana praca w PL lub w DE. jak ktos lubi stac przy maszynie, a nie interesuje go programowanie to imo zajebista opcja zeby sie rozwinac
    Ostatnio zmieniony przez Halunek : 17-04-2015, 21:54
    The object of life is not to be on the side of the majority, but to escape finding oneself in the ranks of the insane.
    Marcus Aurelius

  10. #9
    Avatar zizou
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Rzeszów
    Posty
    668
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj Halunek napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    zip czyli zarzadzanie i inzynieria produkcji?
    nad tym myslalem, bo ten kierunek chyba najbardziej ze tak powiem normalny dla laika? bo nie ukrywam, ze mnie pierdoli wszystko co nie bedzie zwiazane z moja prace, a jako ze wiem co chce robic to nie bardzo by mi sie widzialo wkuwania tony materiałów którymi sie potem bede mogl podetrzec, tym bardziej, ze mam zamiar caly czas pracowac w branzy i tam sie wszystkiego uczyc, a studia tylko dla papierka zebym kiedys nie napotkal muru ;p
    kumpel który chodzi na ziip na UR mowi, ze majce mieli tylko 1 rok, na innych uczelniach tez tak jest?
    Na wiekszosci kierunkow technicznych matma jest przez 2 semestry. Przynajmniej w Rzeszowie.
    Z reszta jak masz jakas konkretna uczelnie na mysli to sprawdz w ich toku nauczania.
    Ostatnio zmieniony przez zizou : 17-04-2015, 21:54

  11. #10
    Avatar Bender Rodriguez
    Data rejestracji
    2008
    Posty
    4,185
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    studiowałem ZIiP i polecam gorąco ten kierunek wszystkim którzy lubią techniczną pracę ;) Na MiBM juz trzeba miec za duży mózg raczej i nie ma dupeczek na kierunku także ZiIP lepszy ;D

  12. #11
    Avatar Halunek
    Data rejestracji
    2010
    Położenie
    Szczyt
    Wiek
    29
    Posty
    4,864
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj bogluto napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    studiowałem ZIiP i polecam gorąco ten kierunek wszystkim którzy lubią techniczną pracę ;) Na MiBM juz trzeba miec za duży mózg raczej i nie ma dupeczek na kierunku także ZiIP lepszy ;D
    skonczyles juz studia? bylo cos co zahaczalo o programowanie obrabiarek itp?
    The object of life is not to be on the side of the majority, but to escape finding oneself in the ranks of the insane.
    Marcus Aurelius

  13. #12
    Avatar Bender Rodriguez
    Data rejestracji
    2008
    Posty
    4,185
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Cytuj Halunek napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    skonczyles juz studia? bylo cos co zahaczalo o programowanie obrabiarek itp?
    studiowałem poltora roku i musiałem zakonczyc z powodów osobistych ale programowanie i "zaawannsowana" informatyka jak najbardziej. Najbradziej mnie krecił autocad(grafika inżynieryjska) czyli rysowanie w programie wlasciwie tego co ci sie zapragnie ;)

  14. #13
    Avatar Halunek
    Data rejestracji
    2010
    Położenie
    Szczyt
    Wiek
    29
    Posty
    4,864
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    jaka uczelnia
    The object of life is not to be on the side of the majority, but to escape finding oneself in the ranks of the insane.
    Marcus Aurelius

  15. #14
    Avatar termere
    Data rejestracji
    2007
    Wiek
    9
    Posty
    3,650
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    ja jestem na 3 roku zipu, zapraszam na prv

    @Halunek ;

  16. #15
    Avatar kokaina
    Data rejestracji
    2014
    Położenie
    Warszawa
    Wiek
    30
    Posty
    109
    Siła reputacji
    10

    Domyślny

    Trzeba podkreślić, że politechniki raczej nie ukończysz jeśli w gimnazjum/liceum miałeś problemy z matematyką i fizyką. Jest trochę materiału do wykucia na pamięć, ale większość to są jednak przedmioty ścisłe, które musisz zrozumieć i dobrze opanować żeby zaliczyć przedmiot, tego nie przeskoczysz. Dla chcącego nic trudnego, ale żeby ukończyć dobrą szkołę, musisz włożyć w to dużo pracy, energii i czasu, tak to wygląda.

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Nowy kierunek studiow, a oplaty.
    Przez Kmati w dziale Szkoła i nauka
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post: 06-12-2015, 03:49
  2. drugi kierunek studiow
    Przez wtf121 w dziale Szkoła i nauka
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post: 18-07-2014, 18:18
  3. Drugi kierunek studiów
    Przez Delek w dziale Szkoła i nauka
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post: 05-05-2014, 19:50
  4. Kierunek studiów po maturze
    Przez Jachimek w dziale Szkoła i nauka
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post: 30-04-2012, 11:24
  5. Kierunek studiow
    Przez jeziorek w dziale Szkoła i nauka
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post: 05-03-2012, 01:04

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •