Reklama
Strona 2 z 2 PierwszaPierwsza 12
Pokazuje wyniki od 16 do 27 z 27

Temat: Dotacja z urzędu pracy

  1. #16
    Avatar haxigi
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Chodzież
    Wiek
    33
    Posty
    5,820
    Siła reputacji
    22

    Domyślny

    Można łączyć dotację UE z PUP, ale trudniej otrzymać z PUP niż z UE. UE pod koniec kwietnia dopiero będzie wiadomo jakie kwoty będą dostępne, czas oczekiwania na kasę to 14 - 30 dni.
    Z pup masz 20k, ale trzeba być bezrobotnym lub studentem zaocznym. Dotacja nie jest przyznawana na wszystko i zależy od pośredniaka w którym się zgłosisz bo np. jeden dotuje samochód, a drugi już nie. Zapoznaj się z regulaminem przed składaniem wniosku.

    Jeżeli pracujesz, staraj się o kredyt z programu 6.2 który można połączyć też z dotacją z PUP. Kredyt wynosi 50k pln oprocentowany na 0,5% z karencją 12 miesięcy, później spłata w ciągu 5 lat.
    Ciekawy jest też kredyt z BGK z programu ECDF 75k PLN, karencja 14 miesięcy, oprocentowanie 0,56%, spłata w 7 lat.

    co do 6.2 nie wiem czy to tylko na WLKP nie jest, a
    Ostatnio zmieniony przez haxigi : 07-04-2015, 16:13

  2. #17
    Avatar SzalonyMes
    Data rejestracji
    2011
    Położenie
    Łódź
    Wiek
    30
    Posty
    2,745
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Cytuj Bubuch napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    A może kredyt weź w banku?
    Skoro jestes w stanie porzucić pracę dla dotacji unijnej co już jest bez sensu to po prostu weź kredyt zamiast na samochód jak przeciętny kowalski to na swój biznes.
    1. Niewiele raczej banków, które chętnie udziela kredyt 21 latkowy.
    2. Az tak to nie jestem chyba raczej skłonny zaryzykowac, co innego zostawic prace i korzystac z srodkow które juz masz + tych co dostałbym z dotacji, a co innego wziac kredyt i biznes nie wychodzi a ja zostaje z kredytem do spłacenia na najblizsze 5-7 lat. wiadomo ryzyko istnieje ale nie wiem czy az takie chciałym podjac
    “When you want to succeed as bad as you want to breathe, then you'll be successful.” - Eric Thomas

  3. Reklama
  4. #18
    Avatar Egi
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    2,642
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Aha, czyli hajs wziac ale ryzyka to juz nie chcesz.
    W takim razie nie znam zadnej instytucji ktora na takich zasadach ci da hajs, ze jak ci wyjdzie to sobie bedziesz zarabial a jak nie wyjdzie to nie bd musial oddawac hajsu.
    Chociaz nie, mi tatus na takiej zasadzie daje pieniadze :)

  5. #19
    Avatar SzalonyMes
    Data rejestracji
    2011
    Położenie
    Łódź
    Wiek
    30
    Posty
    2,745
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Cytuj Egi napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    W takim razie nie znam zadnej instytucji ktora na takich zasadach ci da hajs, ze jak ci wyjdzie to sobie bedziesz zarabial a jak nie wyjdzie to nie bd musial oddawac hajsu.
    Przecież dotacja z UP działa na takiej zasadzie, wystarczy przez rok opłacac ZUS, to mniejsze zobowiazanie niz kredyt na 1/10 swojego życia. Jeśli będzie trzeba to w koncu wezme ten kredyt ale póki co nie podejmuje takich decyzji.
    “When you want to succeed as bad as you want to breathe, then you'll be successful.” - Eric Thomas

  6. #20
    Avatar edek2_1932
    Data rejestracji
    2008
    Posty
    5,559
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    A wiecie czy jest moze jakas mozliwosc zabrania dotacji jak sie juz ma działalność?

  7. #21
    Avatar Haan
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Irlandia
    Wiek
    34
    Posty
    2,081
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    dotacji na otwarcie firmy - nie

    ale sa inne dotacje
    ipse se nihil scire id unum sciat

  8. #22
    Avatar edek2_1932
    Data rejestracji
    2008
    Posty
    5,559
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    nie na otwarcie, tylko ja juz mam zalozona, i czy sa jakies w podobnym stylu co sie dostaje i gdzies przez rok trzeba miec zeby potem nic nie zwracac

  9. #23
    torreador

    Domyślny

    Jeśli chodzi o wszelkiego rodzaju pomoc finansową z urzędów pracy, to warto zwrócić uwagę na bony. Tutaj jest ciekawy artykuł na ten temat: http://www.praca-brzeszcze.pl/porady...-popularnoscia. Bony (m.in. stażowe), cieszą się ostatnio sporą popularnością. Oprócz tego są jeszcze bony na zasiedlenie, bony szkoleniowe oraz bony zatrudnieniowe.

  10. #24
    Avatar CZARU
    Data rejestracji
    2013
    Posty
    202
    Siła reputacji
    12

    Domyślny

    Pytanie w imieniu znajomego, który nie mógł znaleźć informacji.
    Czy jeżeli teraz chce założyć działalność taxówkarską z dotacji PUP do czasu skończenia szkoły zaocznej, a później, w zależności od programów, wziąć dotacje na rozwój obecnej działalności ze zmianą PKD lub zamknąć działalność i otworzyć nową (znowu wnioskować o bezzwrotną dotacje tym razem z Unii) profil usługi koparko-ładowarką i przewóz towarów bo ma na koparko-ładowarki klasa III, kat. C+E, kwalifikacje, ADR..

  11. #25
    Avatar haxigi
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Chodzież
    Wiek
    33
    Posty
    5,820
    Siła reputacji
    22

    Domyślny

    tłumaczę po raz kolejny, tak jak to robiłem w innych wątkach. Kredyt na rozpoczęcie firmy, młoda osoba otrzyma i to w dużej kwocie:

    a) 50k - karencja 12 miesięcy , oprocentowanie 0,5%, czas spłaty po karencji 5 lat
    b) 75k - karencja 14 miesięcy , oprocentowanie 0,56%, czas spłaty po karencji 7 lat

  12. #26
    Avatar Mugenoo
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Gdańsk
    Wiek
    29
    Posty
    558
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    @haxigi ;
    to jest dotacja up czy ue ? potrzebni są żyranci ? podeślesz jakieś większe info ?

  13. #27
    Avatar haxigi
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Chodzież
    Wiek
    33
    Posty
    5,820
    Siła reputacji
    22

    Domyślny

    @Mugenoo ;

    odnosiłem się akurat do postu odnośnie kredytu, bo ktoś pisał że nie da się dostać.

    50k - kredyt z UP - potrzebni żyranci lub coś pod zastaw
    75k - kredyt z BGK - program unijny ECDF chyba

    te wszystkie informacje można uzyskać w lokalnych doradztwach unijnych - darmowa porada i konsultacja ;)

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Rozliczenie dotacji z urzędu pracy - pilnie potrzebna pomoc
    Przez Yonash w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post: 13-12-2016, 10:57
  2. Dotacja z Urzędu Pracy
    Przez tazx w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post: 26-10-2016, 20:23
  3. Dotacja z urzędu pracy
    Przez SzalonyMes w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post: 07-04-2015, 10:27
  4. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post: 27-05-2014, 23:46

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •