Reklama
Strona 1 z 2 12 OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 1 do 15 z 27

Temat: Pozyskanie funduszy na otworzenie działalności

  1. #1
    Avatar Tazz
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Dąbrowa Górnicza
    Wiek
    31
    Posty
    2,822
    Siła reputacji
    17

    Domyślny Pozyskanie funduszy na otworzenie działalności

    Jak w temacie otworzyła mi się furtka na podjęcie współpracy z TAURONEM, oczywiście mogę sam otworzyć działalność ale chciałbym coś szarpnac z pieniędzy miasta albo z Unii.
    Jest ktoś kto mógłby mi w tym pomóc?

  2. #2
    Avatar Umw
    Data rejestracji
    2007
    Wiek
    30
    Posty
    48
    Siła reputacji
    0

    Domyślny

    od urzedu miasta dostaniesz max 20k (tu musisz byc bezrobotny przez 3 miesiace? o ile dobrze pamietam) od Unii 40k (przewaznie do 26 roku zycia, nie mozesz byc studentem chyba ze niestacjonarnym :P)
    najlepiej jest ubiegac sie o taka dotacje z biur posredniczych ktore napisza Ci idealny biznesplan (za to pobiora sobie oplate 5-10% od kwoty dotacyjnej JESLI PRZEJDZIE TWOJ PROJEKT takze sie postaraja :P) w rzeszowie takie biuro nazywa sie RARR czyli Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego.
    Moze gdzies u Ciebie albo w sasiednich miastach masz cos podobnego? konsultacje sa darmowe a powiedzieliby Ci o jakie dotacje mozesz sie starac bo czesto to, ze wziales jedna dotacje nie znaczy, ze nie mozesz sie starac o kolejna :D a wiele osob tak mysli

  3. Reklama
  4. #3

    Data rejestracji
    2014
    Posty
    1,503
    Siła reputacji
    11

    Domyślny

    można wiedzieć, co to za współpraca z Tauronem?

  5. #4
    Avatar Tazz
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Dąbrowa Górnicza
    Wiek
    31
    Posty
    2,822
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj Umw napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    od urzedu miasta dostaniesz max 20k (tu musisz byc bezrobotny przez 3 miesiace? o ile dobrze pamietam) od Unii 40k (przewaznie do 26 roku zycia, nie mozesz byc studentem chyba ze niestacjonarnym :P)
    najlepiej jest ubiegac sie o taka dotacje z biur posredniczych ktore napisza Ci idealny biznesplan (za to pobiora sobie oplate 5-10% od kwoty dotacyjnej JESLI PRZEJDZIE TWOJ PROJEKT takze sie postaraja :P) w rzeszowie takie biuro nazywa sie RARR czyli Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego.
    Moze gdzies u Ciebie albo w sasiednich miastach masz cos podobnego? konsultacje sa darmowe a powiedzieliby Ci o jakie dotacje mozesz sie starac bo czesto to, ze wziales jedna dotacje nie znaczy, ze nie mozesz sie starac o kolejna :D a wiele osob tak mysli
    Wsumie w Katowicach też takie coś powinno być więc poszukam i dam znać jak coś czy coś z tego wyjdzie.
    #up
    Współpraca ma polegać na wymianie liczników na nowe oraz spis ich i kontrola.

  6. #5
    Avatar haxigi
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Chodzież
    Wiek
    33
    Posty
    5,820
    Siła reputacji
    22

    Domyślny

    ktoś wie czy fundusze unijne można łączyć jeszcze z kredytem dla firm?
    Jak w ogóle wyglądają takie kredyty. Potrzebowałbym na start około 100k, 40k z unii przy założeniu że można i wyciągnę maxa, ale jeszcze potrzeba mi ponad drugie tyle na dalsze sprawy.
    Jak wygląda spłata kredytu, co w przypadku gdy firma jednak klapnie nim zdążę spłacić kredyt?

  7. #6
    Avatar Tazz
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Dąbrowa Górnicza
    Wiek
    31
    Posty
    2,822
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj haxigi napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    ktoś wie czy fundusze unijne można łączyć jeszcze z kredytem dla firm?
    Jak w ogóle wyglądają takie kredyty. Potrzebowałbym na start około 100k, 40k z unii przy założeniu że można i wyciągnę maxa, ale jeszcze potrzeba mi ponad drugie tyle na dalsze sprawy.
    Jak wygląda spłata kredytu, co w przypadku gdy firma jednak klapnie nim zdążę spłacić kredyt?
    Kredyt spłacasz do końca jak nie to wjedzie komornik.
    Plus jak jeszcze nie utrzymasz firmy rok to oddajesz też pieniądze, które dostałeś z Unii

  8. #7
    Avatar haxigi
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Chodzież
    Wiek
    33
    Posty
    5,820
    Siła reputacji
    22

    Domyślny

    Cytuj Tazz napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Kredyt spłacasz do końca jak nie to wjedzie komornik.
    no i co mi zabierze jak brałem kredyt na firmę? Rozumiem że sprzęt firmy? Przecież ja nawet w domu nie mam takiego majątku by pokryć załóżmy kredyt 100k xD

  9. #8
    Avatar Tazz
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Dąbrowa Górnicza
    Wiek
    31
    Posty
    2,822
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj haxigi napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    no i co mi zabierze jak brałem kredyt na firmę? Rozumiem że sprzęt firmy? Przecież ja nawet w domu nie mam takiego majątku by pokryć załóżmy kredyt 100k xD
    Ale na coś musisz przeznaczyć te 100k prawda? I pod jakiś zastaw musisz wziąść np. Pod zastaw mieszkania czy coś.
    Bo banki nie znajomym nie dają kredytów. Ja miałem problem dostać 5 tysięcy w banku w którym mam konto z 2 lata i co miesiąc mam wpływy. A 100 tysięcy to naprawde dom/mieszkanie czy cokolwiek innego musiałbyś zostawić.

  10. #9
    Avatar haxigi
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Chodzież
    Wiek
    33
    Posty
    5,820
    Siła reputacji
    22

    Domyślny

    Cytuj Tazz napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ale na coś musisz przeznaczyć te 100k prawda? I pod jakiś zastaw musisz wziąść np. Pod zastaw mieszkania czy coś.
    Bo banki nie znajomym nie dają kredytów. Ja miałem problem dostać 5 tysięcy w banku w którym mam konto z 2 lata i co miesiąc mam wpływy. A 100 tysięcy to naprawde dom/mieszkanie czy cokolwiek innego musiałbyś zostawić.
    ale kredyt na firmę jest na innych zasadach, nie jak dla zwykłego kowalskiego. Zapewne działa to coś jak leasing. Spłacam, spłacam, ale jak nie ogarnę to sprzęt/firma staje się własnością banku.

  11. #10

    Data rejestracji
    2007
    Posty
    300
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj haxigi napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    no i co mi zabierze jak brałem kredyt na firmę? Rozumiem że sprzęt firmy? Przecież ja nawet w domu nie mam takiego majątku by pokryć załóżmy kredyt 100k xD
    aleś ty inteligętny.. chcesz 100k kredytu, a nawet nie wiesz, że nikt (poza lichwiarzami) nie da ci kredytu bez zabezpieczenia.. ciekawi mnie skad wezmiesz takie zabezpieczenie skoro nic nie masz :D?
    Cytuj Skrzypas napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    @Yonash ; jebany smieciu masz szczescie ze sie nie pruje jak niektorzy ale jak cie kiedys spotkam to rozpierdole ci leb
    Haha forumowy kozak w formie ;D

  12. #11
    Avatar haxigi
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Chodzież
    Wiek
    33
    Posty
    5,820
    Siła reputacji
    22

    Domyślny

    Cytuj Yonash napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    aleś ty inteligętny.. chcesz 100k kredytu, a nawet nie wiesz, że nikt (poza lichwiarzami) nie da ci kredytu bez zabezpieczenia.. ciekawi mnie skad wezmiesz takie zabezpieczenie skoro nic nie masz :D?
    ty równie inteligentny bo mówimy tutaj o kredycie dla firm, a nie dla januszów. Za co niby firmy kupują na start maszyny bądź lokale? Rejestrujesz firmę, idziesz do banku po kredyt i dostajesz na specjalnych warunkach, a nie jak teraz że oglądasz reklamę miniratki i na tej zasadzie chcesz tworzyć firmę.

    przykład: http://www.ideabank.pl/kredyt-na-start-plus-rok-bez-zus

    tylko, że mnie interesuje kwestia od kuchni tego typu kredytów, bo reklamy że dostanę są spoko, ale niespecjalnie mówią co w przypadku gdy nie dam rady spłacić.

  13. #12

    Data rejestracji
    2014
    Posty
    1,503
    Siła reputacji
    11

    Domyślny

    polecam udać sie do oddziału banku i o to spytać ew zadzwonić ew poogoglowac

  14. #13
    Avatar SzalonyMes
    Data rejestracji
    2011
    Położenie
    Łódź
    Wiek
    30
    Posty
    2,745
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Cytuj haxigi napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    tylko, że mnie interesuje kwestia od kuchni tego typu kredytów, bo reklamy że dostanę są spoko, ale niespecjalnie mówią co w przypadku gdy nie dam rady spłacić.
    No jak to co, komornik wyjebka z chaty, lądujesz na ulicy profit :v

    korzystając z okazji wie ktoś czy da się łączyć jedną dotacje z druga? tj skladam wniosek i do urzedu i do unii?
    “When you want to succeed as bad as you want to breathe, then you'll be successful.” - Eric Thomas

  15. #14
    Avatar Tazz
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Dąbrowa Górnicza
    Wiek
    31
    Posty
    2,822
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj haxigi napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    ale kredyt na firmę jest na innych zasadach, nie jak dla zwykłego kowalskiego. Zapewne działa to coś jak leasing. Spłacam, spłacam, ale jak nie ogarnę to sprzęt/firma staje się własnością banku.
    Napewno musisz dać coś pod zastaw. Nie ważne czy na firmę czy nie ale jestem pewien tego że musisz postawić coś co w razie klapy bank będzie mógł sprzedać i odzyskać pieniądze. Co innego jak firma prospeuje i ma wysokie dochody. Ale na otwarcie zapomnij.

  16. #15
    Avatar Haan
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Irlandia
    Wiek
    34
    Posty
    2,081
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Cytuj haxigi napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    ale kredyt na firmę jest na innych zasadach, nie jak dla zwykłego kowalskiego. Zapewne działa to coś jak leasing. Spłacam, spłacam, ale jak nie ogarnę to sprzęt/firma staje się własnością banku.
    Biorac kredyt na jednoosobowa dzialanosc, odpowiadasz caly swoim majatkiem. Po za tym bank nie da 60k komus bez zabezpeizcenia w postaci wysokich zarobkow (zakladam, ze tego nie masz), zyrantow lub zabezpieczenia na nieruchomosci.

    Co do "jak nie ogarne to sprzet/firma staje sie wlasnoscia banku" to bardzo upraszczajac - sprawia wyglada w ten sposob, gdy firma ma odrebna osobowosc prawna - taka sytuacje nastepuje, gdy posiadasz spolke z ograniczona odpowiedzialnoscia i co najmniej dwoch wspolnikow. Ale nawet wtedy nie jest to takie proste.

    Generlanie - jesli nie potrafisz zarobic na samodzielne otworzenie firmy, to co pozwala Ci myslec, ze uciagniesz ZUS, US i jeszcze raty kredytu?
    ipse se nihil scire id unum sciat

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Pozyskanie kapitału
    Przez Lizaczek w dziale Prawo i finanse
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post: 06-04-2019, 19:58
  2. Nazwa działalności gospodarczej
    Przez Tazz w dziale Prawo i finanse
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post: 14-05-2015, 21:36
  3. Branze działalnosci - francuski
    Przez Shaun w dziale Szkoła i nauka
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 13-12-2014, 13:59
  4. Otworzenie wiekszej ilości bp
    Przez Mooras w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post: 26-08-2014, 09:14
  5. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post: 08-04-2014, 09:44

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •