Reklama
Pokazuje wyniki od 1 do 14 z 14

Temat: Ubezpieczenie telefonu.

  1. #1
    Avatar Hojasz
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Rybnik
    Posty
    397
    Siła reputacji
    16

    Domyślny Ubezpieczenie telefonu.

    Cześć, na dniach biorę nowy telefon za ponad 2500 zł i zamierzam go ubezpieczyć, ponieważ w aktualnym 2x razy wymieniałem przedni panel co mnie sporo kosztowało. Pojawia się pytanie, czy lepiej brać telefon w t-mobile z od razu z ubezpieczeniem telefonu, czy kupić telefon na allegro, i ubezpieczyć go np. jakims banku? Czy posiada ktoś informacje, doświadczenie który "ubezpieczyciel" działa sprawniej, i czy warto przepłacić trochę biorąc go w t-mobile. Ofc, telefon brany na firmę.
    Ostatnio zmieniony przez Hojasz : 25-03-2015, 17:49

  2. #2
    Avatar Urlak
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    5,588
    Siła reputacji
    22

    Domyślny

    przecież w oby przypadkach to jest to samo ubezpieczenie ;)
    Ma to sens, przecież masz gwarancję?

    @@@@
    A biorąc na firmę to inna bajka bo masz rok gwarancji mniej.
    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny

  3. Reklama
  4. #3
    Avatar _Szymon_
    Data rejestracji
    2014
    Posty
    1,043
    Siła reputacji
    11

    Domyślny

    Cytuj Urlak napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ma to sens, przecież masz gwarancję?
    Ale jak uszkodzi z swojej winy to gwarancja tego nie pokryje.

    Ja bym brał osobno ubezpieczenie.

  5. #4
    Avatar Hojasz
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Rybnik
    Posty
    397
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    up@ myslalem o mBanku ale z tego co widze wycofali oferte, poszukam jeszcze jakichś ubezpieczycieli z "poza" operatorów. Bo do PZU nawet nie ma co się mieszać z tego co czytam.
    @Urlak ; biorę telefon od Apple więc i tak rok gwarancji. Głównie chodzi mi o masakryczne koszty związane z uszkodzeniem + to, że nieoryginalne zamienniki w sprzęcie apple'a są po prostu słabe.
    Ostatnio zmieniony przez Hojasz : 25-03-2015, 17:51

  6. #5

    Notoryczny Miotacz Postów Rezz' jest teraz offline
    Avatar Rezz'
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Śląsk
    Posty
    1,113
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Ubezpiecznie na taki telefon jest jak najbardziej dobrym pomysłem, bo nie wychodzi tak drogo, a możesz go sam sobie rozwalić i dostaniesz zwrot, proste. (nie dosłownie sam, trzeba dobrze Ogołne Warunki przejrzeć)
    Ostatnio zmieniony przez Rezz' : 25-03-2015, 18:13
    Cytuj WolF napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    siatkówka i koszykówka to pseudo-sporty, w ogóle gra gdzie nie ma kontaktu nie jest sportem

  7. #6
    Avatar Tazz
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Dąbrowa Górnicza
    Wiek
    31
    Posty
    2,822
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj Hojasz napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    up@ myslalem o mBanku ale z tego co widze wycofali oferte, poszukam jeszcze jakichś ubezpieczycieli z "poza" operatorów. Bo do PZU nawet nie ma co się mieszać z tego co czytam.
    @Urlak ; biorę telefon od Apple więc i tak rok gwarancji. Głównie chodzi mi o masakryczne koszty związane z uszkodzeniem + to, że nieoryginalne zamienniki w sprzęcie apple'a są po prostu słabe.
    Nie ważne że bierzesz telefon od Apple w Polsce gwarancja to 24 miesiące.

  8. #7
    Avatar Que Mante
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Bydgoszcz
    Posty
    138
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Ja mialem wykupione w t mobile ubezpieczenie na telefon. Wszystko mialo być tak ładnie kolorowo ze nie ważne co sie stanie z telefonem oni mi go wymienia na nowy itp, jednak jak sie zacząlem dowiadywac to w cale tak fajniej juz nie jest i mam już pewność, że nigdy więcej go nie wezmę bo co miesiac dochodziły dodatkowe koszty do abonamentu. Przez 2 lata abonamentu troche to ubezpieczenie wyszlo a nigdy nie mialem okazji skorzystac bo fakt faktem dbam o telefony swoje. Pozdrawiam!

  9. #8
    Avatar gr4b4
    Data rejestracji
    2011
    Położenie
    Gliwice
    Posty
    155
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Cytuj Tazz napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Nie ważne że bierzesz telefon od Apple w Polsce gwarancja to 24 miesiące.
    Gdzieś ostatnio przeczytałem, ze Apple ma w to wyjebane, płaci w Unii jakieś śmieszne kary co roku i wciąż daje tylko rok gwarancji.

  10. #9
    Avatar Tazz
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Dąbrowa Górnicza
    Wiek
    31
    Posty
    2,822
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj gr4b4 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Gdzieś ostatnio przeczytałem, ze Apple ma w to wyjebane, płaci w Unii jakieś śmieszne kary co roku i wciąż daje tylko rok gwarancji.
    To idziesz do salonu apple i on przyjmuje telefon na gwarancje. Posiadam appla od 4 lat i nigdy nie miałem problemu z serwisem go w applestore.
    Kupując nawet śmieszny turecki sweter na targu masz gwarancje na niego 2 lata jeśli masz rachunek bo ktoś kto Ci go sprzedaje daje Ci paragon prowadzi działalność gospodarczą i obowiązują go prawa w Polsce.

  11. #10
    Avatar Hipstere
    Data rejestracji
    2012
    Położenie
    Gdańsk
    Posty
    223
    Siła reputacji
    12

    Domyślny

    24 miesiące gwarancji ma się u operatora<12 miesięcy producenckiej, 12 miechów serwisowej>, jak podpisuje się abonament z telefonem. Gdy kupimy telefon samemu taki, jak iPhone to gwarancja to tylko 12 miechów.

  12. #11
    Avatar Egi
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    2,642
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Cytuj Hipstere napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    24 miesiące gwarancji ma się u operatora<12 miesięcy producenckiej, 12 miechów serwisowej>, jak podpisuje się abonament z telefonem. Gdy kupimy telefon samemu taki, jak iPhone to gwarancja to tylko 12 miechów.
    W POLSCE NA SPRZET ELEKTRONICZNY JEST GWARANCJA 24 MIESIACE... Mozesz ten telefon/suszarke chuj wie co nawet na bazarze kupic a i tak masz 24 miesieczna gwarancje.

  13. #12
    Avatar Hipstere
    Data rejestracji
    2012
    Położenie
    Gdańsk
    Posty
    223
    Siła reputacji
    12

    Domyślny

    PRAWO KONSUMENCKIE

    Roczna gwarancja Apple to dobrowolna gwarancja udzielona przez producenta. Na jej mocy użytkownik uzyskuje uprawnienia inne niż przewidziane przez prawo konsumenckie, w tym w szczególności uprawnienia dotyczące produktów niezgodnych z umową.

    Uprawnienia wynikające z rocznej gwarancji Apple uzupełniają zatem (a nie zastępują) uprawnienia wynikające z prawa konsumenckiego.

    Konsumenci mogą wybrać, czy chcą oddać produkt do serwisu w ramach rocznej gwarancji Apple czy w ramach uprawnień wynikających z prawa konsumenckiego.

    Ważne: postanowienia rocznej gwarancji Apple nie mają zastosowania do roszczeń wynikających z prawa konsumenckiego.

    ------------------------------------------

    No coś mnie nie przekonałeś, jakiś link do ustawy czy coś? Być może Apple przyjmuję na innych warunkach gwarancję wtedy ta 24 miesieczna, ale jak byk jest tu napisane na ich głównej stronie odnośnie tego, że gwarancja to tylko 12 miesięcy.
    Ostatnio zmieniony przez Hipstere : 27-03-2015, 01:29

  14. #13
    Avatar Egi
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    2,642
    Siła reputacji
    15


  15. #14
    Avatar Hipstere
    Data rejestracji
    2012
    Położenie
    Gdańsk
    Posty
    223
    Siła reputacji
    12

    Domyślny

    Dobra troszkę zasięgnąłem lektury i wychodzi na to, że obaj po części mieliśmy rację, ponieważ w Polsce występują dwa rodzaje gwarancji tzw. gwarancja prawna i handlowa. Przy czym pierwsza dotyczy czasu, gdy zakupiliśmy towar i nie wiedzieliśmy o usterkach danego towaru przy zakupie to wtedy producent jest zobowiązany wymienić nam na nowy model swój produkt lub w pełni go zrefundować, a to obejmuję czas 24 miesięcy. Za to natomiast druga gwarancja dotyczy tego, że producent zobowiązuje się nieodpłatnie naprawić usterki, jakie fizycznie wystąpiły już po zakupie danego produktu i to obowiązuję przez 12 niestety miesięcy. http://www.dobreprogramy.pl/Roczna-g...ews,31322.html

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. ubezpieczenie telefonu
    Przez Andela w dziale Urządzenia mobilne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post: 05-09-2018, 14:27
  2. Ubezpieczenie telefonu
    Przez Eltaroon w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post: 16-08-2015, 15:59
  3. Ubezpieczenie telefonu
    Przez Duniorz w dziale Urządzenia mobilne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 03-08-2015, 12:44
  4. Ubezpieczenie orange
    Przez tazx w dziale Urządzenia mobilne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post: 29-07-2013, 00:04
  5. Ubezpieczenie telefonu w Orange
    Przez Inny_15 w dziale Urządzenia mobilne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 21-07-2012, 20:17

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •