Reklama
Strona 1 z 4 123 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 1 do 15 z 52

Temat: Certyfikaty z angola, który najłatwiejszy/najtańszy?

  1. #1
    Avatar Pumpkin
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    3,037
    Siła reputacji
    16

    Domyślny Certyfikaty z angola, który najłatwiejszy/najtańszy?

    Jak w temacie. Raczej słabo u mnie z gramatyką. Generalnie znam chyba większość podstawowych czasów ale używam ich intuicyjnie bez zastanawiania się specjalnie którego właśnie użyłem i nad regułami kiedy dokladnie trzeba który zastosować. Z mówieniem u mnie też raczej słabo. Wydaje mi się że dysponuje dużym zasobem słów, dobrze rozumiem ze słuchu. Czy jestem jakiś certyfikat sobie zrobić od tak że wchodze piszę wychodzę i mam na 100% minimum 3.0? I żeby hajsu mi nie zabrali za dużo?
    Załącznik 341481
    Ostatnio zmieniony przez Pumpkin : 23-10-2015, 23:26
    Cytuj wampiirr napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Leki które aktualnie mają wartość 200zł, po refundacji płacimy 50 zł, a za Korwina będą kosztowały 10zł. Bardziej tak

    Cytuj wampiirr napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    (...)bo był honorowym rycerzem w porównaniu do tego gościa, który oddał bez walki zamek.

  2. #2
    Avatar Madduro
    Data rejestracji
    2011
    Posty
    4,596
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    toeic najlepszy, najbardziej popularny na świecie, nie da się go "nie zdać", cena to ~300zł, wyniki masz po 2 tygodniach, a piszesz go kiedy chcesz.

  3. Reklama
  4. #3
    Avatar Pumpkin
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    3,037
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    tzn nie da się go napisać na mniej niż 700 punktów?
    Cytuj wampiirr napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Leki które aktualnie mają wartość 200zł, po refundacji płacimy 50 zł, a za Korwina będą kosztowały 10zł. Bardziej tak

    Cytuj wampiirr napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    (...)bo był honorowym rycerzem w porównaniu do tego gościa, który oddał bez walki zamek.

  5. #4
    konto usunięte

    Domyślny

    zalezy po co ci taki papier
    jesli chcesz isc na studia za granice to toefl i ielts
    w stanach bardziej toefl
    w uk bardziej ielts

  6. #5
    Avatar wampiirr
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    5,864
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Cytuj Panic napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    zalezy po co ci taki papier
    jesli chcesz isc na studia za granice to toefl i ielts
    w stanach bardziej toefl
    w uk bardziej ielts
    on raczej chce zrobić certyfikat, żeby mieć zaliczony język na studiach

  7. #6

    Data rejestracji
    2009
    Posty
    1,254
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    @Pumpkin ;

    Na pwr pokazujesz certy, i masz zaliczony jezyk ? W sensie, ze teraz jest tak, ze mozna np. angielski 2.1 pozniej 2.2 i jest git. Tzn. Jeden jezyk 2.2 lub wyzej, i jeden nizej 2.2 trzeba zaliczyc moze to byc ang. Czy ten certyfikat od razu dwa zalicza takjakby?

  8. #7
    Avatar Pumpkin
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    3,037
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Cytuj Mentoll napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    @Pumpkin ;

    Na pwr pokazujesz certy, i masz zaliczony jezyk ? W sensie, ze teraz jest tak, ze mozna np. angielski 2.1 pozniej 2.2 i jest git. Tzn. Jeden jezyk 2.2 lub wyzej, i jeden nizej 2.2 trzeba zaliczyc moze to byc ang. Czy ten certyfikat od razu dwa zalicza takjakby?
    Musisz za języki zobyć 5 punktów ects i zrozbić minimum B2

    Najbardziej powszechne jest zrobienie B2.1 za 2 punkty i B2.2 za 3 punkty w sumie dają 5.
    Możesz też o razu zacząć od B2.2 za 3 punkty i wtedy musisz zrobić dowolny inny język za 2 punkty. Jednak nie możesz zrobić B2.1 angielskiego bo już zrobiłeś trudniejszy B2.2 więc ci zostają inne języki albo C1.

    Ponoć działa też takie coś że robisz sam b2.2 i masz wyjebane do końca studiów a potem piszesz do dziekana żeby ci to zaliczył i powinien zaliczyć.

    Certyfikaty chyba działają tak że pokazujesz i masz zaliczony na taki poziom jaki jest w tej tabeli.
    Cytuj wampiirr napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Leki które aktualnie mają wartość 200zł, po refundacji płacimy 50 zł, a za Korwina będą kosztowały 10zł. Bardziej tak

    Cytuj wampiirr napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    (...)bo był honorowym rycerzem w porównaniu do tego gościa, który oddał bez walki zamek.

  9. #8
    Avatar Pumpkin
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    3,037
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Dobra, wstepnie zdecydowalem sie na toeic, jak ktos ma jakies zastrzezenia albo ze moze lepiej jakis inny? I jak wyglada przygotowanie do takiego testu. Jest sens sie przygotowywac i robic przykladowe testy dostepne w necie? Czy to bedzie mialo duzy wplyw na wynik?
    Cytuj wampiirr napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Leki które aktualnie mają wartość 200zł, po refundacji płacimy 50 zł, a za Korwina będą kosztowały 10zł. Bardziej tak

    Cytuj wampiirr napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    (...)bo był honorowym rycerzem w porównaniu do tego gościa, który oddał bez walki zamek.

  10. #9
    Avatar Emili000
    Data rejestracji
    2008
    Wiek
    32
    Posty
    249
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    To zalezy na jakim poziomie jest twoj angielski. Ja zdawalem IELTSa, bo potrzebowalem do rekrutacji na studia za granica, mialem 2 dni egzaminacyjne pod rząd w piątek czesc ustna a w sobote wszystkie czesci pisemne. Swoja edukacje w zakresie j. angielskiego skonczylem na C1 i nie spojrzalem nawet na zadania jakie wystepuja na egzaminie. Skonczylem z wynikiem ogolnym 7 (max jest 9). Jezeli toeic i IELTS sa porownywalne poziomem to nie ma w nich nic trudnego poza czasem, ktorego jest malo, mimo, ze wydaje sie ze jest go nadmiar.

  11. #10
    Avatar Madduro
    Data rejestracji
    2011
    Posty
    4,596
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Cytuj Pumpkin napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Dobra, wstepnie zdecydowalem sie na toeic, jak ktos ma jakies zastrzezenia albo ze moze lepiej jakis inny? I jak wyglada przygotowanie do takiego testu. Jest sens sie przygotowywac i robic przykladowe testy dostepne w necie? Czy to bedzie mialo duzy wplyw na wynik?
    Testy w internecie + jest jakaś książka Cambridge do Toeic, zwróć uwagę na jakieś biznesowe słówka.

  12. #11
    Avatar Hipstere
    Data rejestracji
    2012
    Położenie
    Gdańsk
    Posty
    223
    Siła reputacji
    12

    Domyślny

    Się podłącze do tematu i się dopytam, jak to jest z certyfikatami, bo mam póki co FCE. Czy warto podskakiwać lvl wyżej z CAE by to miało jakiś prestiż albo by podwyższyć swoje kwalifikacje dla pracodawców czy jakiś może inny, bo przeczytałem parę opinii na różnych stronach to im więcej ludzi tyle odrębnych opinii?

  13. #12
    Avatar Madduro
    Data rejestracji
    2011
    Posty
    4,596
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Toeic, Ielts, Toefl czy jakieś specjalistyczne są o wiele, wiele lepszą opcją niż te certyfikaty cambridge. nie wiedzieć dlaczego są w Polsce takie popularne, a dosc mało znaczą. No, może oprócz profa, ale ktoś kto zna angielski lepiej gramatycznie niż angole to nie musi się raczej tym martwić.

  14. #13
    Avatar Pumpkin
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    3,037
    Siła reputacji
    16

    Domyślny


    Zrobiłem to i miałem 80 punktów/100 ;/
    Czy to nagrania jest w miarę reprezentatywne i takiego poziomu się można spodziewać? I czy na egzaminie też tak zapierdala to nagranie? I czy dostanę słuchawki? Tutaj nie wiedziałem jaką taktykę obrać na początku i parę punktów przez nieuwagę poleciało. Jakie powinno być podejście do tego. Słuchasz nagrania i odpowiadasz na pytania czy masz chwilę czasu żeby przeczytać pytania? Bo robiąc to teraz korzystałem z tych sekundowych przerw żeby sobie przeczytać pytania przed kolejnym nagraniem. Ten test ma sprawdzać czy rozumiemy ze słuchu więc moje podejście to generalnie oszukiwanie ale czy takie oszukiwanie jest też możliwe na egzaminie?
    Bo zauważyłem że jeżeli nie sprawdzę sobie wcześniej o co będą pytać to gdy dostaję fragment nagrania odnośnie jakiegoś wydarzenia typu promocja w sklepie i gdy jestem zasypywany informacjami typu dzien tygodnia, godzina, miejsce, oferta to zupełnie nic nie zapamiętam chociaż jak słuchałem to było dla mnie całkowicie zrozumiałe. Chyba powinienem poćwiczyć z większą ilością nagrań
    Ostatnio zmieniony przez Pumpkin : 03-11-2015, 23:32
    Cytuj wampiirr napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Leki które aktualnie mają wartość 200zł, po refundacji płacimy 50 zł, a za Korwina będą kosztowały 10zł. Bardziej tak

    Cytuj wampiirr napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    (...)bo był honorowym rycerzem w porównaniu do tego gościa, który oddał bez walki zamek.

  15. #14
    Avatar Emili000
    Data rejestracji
    2008
    Wiek
    32
    Posty
    249
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Na egzaminie (w przypadku IELTSa wiec pewnie TOEIC ma te same zasady bo te egzaminy sa zamienne) czas na przeczytanie pytan masz przed zadaniem (jest chyba 60 sekund czy 120, nie pamietam) w czasie nagrania nie ma zadnych przerw a nagranie jest odtwarzane tylko raz, bo te egzaminy sa jednym z wymogow na uczelniach gdzie wykladowym jezykiem jest angielski - tam tez nikt nie duka kazdego slowa wiec musisz sie przyzwyczaic do normalnego tempa rozmowy.

  16. #15
    Avatar Maniek900
    Data rejestracji
    2008
    Posty
    1,965
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Odświerze temat uniwersalnym pytaniem:

    1. Co warto miec na CV zeby udowodnic umiejetnosc j. angielskiego (czyt. co sie przyda w polsce) chodzi mi tu o uniwersalny papierek
    2. Co warto miec szukajac pracy w UK?

    chodzi mi tu o mniej wiecej sytuacje typu "Chce isc na magazyn, co warto miec dodatkowego" ODP: "rob wozki widlowe i suwnice"

    Jakies takie uniwersalne papierki

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Nauka angola
    Przez Bubuch w dziale Szkoła i nauka
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post: 24-03-2022, 11:25
  2. Przekładka angola
    Przez t0bby w dziale Motoryzacja
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post: 31-08-2015, 13:19
  3. Kursy, szkolenia, certyfikaty i inne
    Przez udarr w dziale Szkoła i nauka
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post: 28-01-2015, 00:54
  4. Certyfikaty ze znajomości języka angielskiego.
    Przez Haan w dziale Szkoła i nauka
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post: 04-08-2012, 17:39
  5. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 24-05-2012, 15:08

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •