Reklama
Strona 20 z 20 PierwszaPierwsza ... 10181920
Pokazuje wyniki od 286 do 291 z 291

Temat: "Broń ratuje życie"-Dyskusja o dostępie do broni w Polsce

  1. #286

    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Kraków
    Posty
    695
    Siła reputacji
    0

    Domyślny

    Od czasu do czasu przeglądam ten temat i nasunęła mi się taka myśl - skoro ktoś NAPRAWDĘ potrzebuje pozwolenia na broń i jest w stanie to UDOWODNIĆ oraz przejść wszystkie testy to przy aktualnym stanie prawnym nie może tego zrobić? Pytam czysto teorytycznie.

  2. #287
    Avatar Juzef
    Data rejestracji
    2014
    Posty
    131
    Siła reputacji
    11

    Domyślny

    Cytuj Pumpkin napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Mam pytanie do zwolenników wolnego dostępu do broni. Jaki typ broni powinien być dostępny i możliwy do kupienia przez zwykłego obywatela? Zwykłe pistolety półautomatyczne, karabiny automatyczne typu kałach też? Jak karabiny też to jaki maksymalny kaliber i dlaczego akurat taki i kto powinien o tym decydowac?
    Polecam UoBiA. Tam jest napisane co "zwykły obywatel" może mieć. BTW, w naszym pięknym kraju jest co raz więcej strzelających konkurencje dynamiczne, którzy mają całkiem fajne zabawki - objebane na maksa różnym szpejem klony AR, Oczywiście, posiadacze AK i podobnych, też ubierają swoje zabawki. Kolega z klubu ma nawet Sako na .338LM - broń jak na polskie warunki tylko dla bardzo bogatych, albo dla starych kawalerów (a i tak zbiera łuski po strzelaniu :P). Takie "cuś" z optyką około 20k PLN.


    Cytuj Cadosinio napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Od czasu do czasu przeglądam ten temat i nasunęła mi się taka myśl - skoro ktoś NAPRAWDĘ potrzebuje pozwolenia na broń i jest w stanie to UDOWODNIĆ oraz przejść wszystkie testy to przy aktualnym stanie prawnym nie może tego zrobić?
    Oczywiście, że może. I w przypadku broni do celów sportowych, czy kolekcjonerskiej grozi mu to, że WPA mu ją da. ;)

  3. Reklama
  4. #288
    Avatar Pumpkin
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    3,036
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Cytuj Juzef napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Polecam UoBiA. Tam jest napisane co "zwykły obywatel" może mieć. BTW, w naszym pięknym kraju jest co raz więcej strzelających konkurencje dynamiczne, którzy mają całkiem fajne zabawki - objebane na maksa różnym szpejem klony AR, Oczywiście, posiadacze AK i podobnych, też ubierają swoje zabawki. Kolega z klubu ma nawet Sako na .338LM - broń jak na polskie warunki tylko dla bardzo bogatych, albo dla starych kawalerów (a i tak zbiera łuski po strzelaniu :P). Takie "cuś" z optyką około 20k PLN.

    Oczywiście, że może. I w przypadku broni do celów sportowych, czy kolekcjonerskiej grozi mu to, że WPA mu ją da. ;)
    Ale ja nie pytam co jest teraz legalne a co nie, tylko pytam zwolenników (tego żeby każdy miał dostęp do broni) o to jakie konkretnie ograniczenia co do broni powinny być jednak zachowane. Jakie kalibry, pojemnosci magazynków i rodzaje broni.
    Cytuj wampiirr napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Leki które aktualnie mają wartość 200zł, po refundacji płacimy 50 zł, a za Korwina będą kosztowały 10zł. Bardziej tak

    Cytuj wampiirr napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    (...)bo był honorowym rycerzem w porównaniu do tego gościa, który oddał bez walki zamek.

  5. #289
    Avatar Juzef
    Data rejestracji
    2014
    Posty
    131
    Siła reputacji
    11

    Domyślny

    Jako zwolennik dostępu na zasadzie, że pewne ograniczenia muszą być, odpowiem, że
    Cytuj Pumpkin napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Jakie kalibry, pojemnosci magazynków i rodzaje broni.
    jestem przeciwny takim, z dupy wziętym ograniczeniom. Nie jestem "prawakiem" ale to co demokraci robią w niektórych stanach jest śmieszne. W naszym kraju nie potrzeba zmieniać tego co jest w miarę dobre.

  6. #290
    Avatar Filia the Dragon
    Data rejestracji
    2004
    Posty
    11,564
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    Cytuj Juzef napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Jako zwolennik dostępu na zasadzie, że pewne ograniczenia muszą być, odpowiem, że
    jestem przeciwny takim, z dupy wziętym ograniczeniom. Nie jestem "prawakiem" ale to co demokraci robią w niektórych stanach jest śmieszne. W naszym kraju nie potrzeba zmieniać tego co jest w miarę dobre.
    To jakie inne ograniczenia niby miałyby być? Łącznie 20kilogramów broni na głowę czy jak?





  7. #291
    Avatar Juzef
    Data rejestracji
    2014
    Posty
    131
    Siła reputacji
    11

    Domyślny

    Takie jakie mniej więcej są. Spełniasz wymogi - dostajesz. Wyciąć w pizdu PZSS. Tyle. Piszę to po raz n-ty. Magazynki, kalibry, latarki i kucyki doczepione do broni to rojenia ludzi bez pojęcia.

    Edit.

    Cena optyki chyba większa od ceny broni. Fotka z dzisiaj. Dwa Beryle i lunetki. :P



    Trzeba być debilem żeby ograniczać to co da się doczepić do broni. :)
    Ostatnio zmieniony przez Juzef : 29-11-2015, 17:21

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Życie w Polsce
    Przez ragnarok w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 123
    Ostatni post: 20-08-2018, 19:32
  2. Praca jako "cieć" i pozwolenie na broń?
    Przez Perkun w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post: 19-05-2017, 20:55
  3. Co zmienic w Polsce? - dyskusja
    Przez Zeimer w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 350
    Ostatni post: 13-11-2015, 11:49
  4. Odpowiedzi: 21
    Ostatni post: 04-07-2012, 23:57
  5. Przerwa w dostepie do strony
    Przez Archarius w dziale Niusy
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post: 06-02-2007, 18:20

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •