Reklama
Pokazuje wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Startup - co to i jak to działa

  1. #1
    Avatar haxigi
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Chodzież
    Wiek
    33
    Posty
    5,820
    Siła reputacji
    22

    Domyślny Startup - co to i jak to działa

    Siema.
    Czytam właśnie definicje, próbuję ogarnąć na YT jakiś materiał wyjaśniający czym jest startup. Wiem tylko tyle, że startupami był IdeaBank, Facebook czy Google. No ok.
    Startup czyli pomysł który jest promowany? by idealnie dopasować model biznesowy by przynosił zyski.
    Spoko, ale skąd pobierać kasę na takie starty? Załóżmy mam pomysł na serwis internetowy, chciałbym go przedstawić by znaleźć wsparcie i dofinansowanie, a następnie czerpać z tego zyski. Na tym polega startup? Ktoś jest w tym temacie obeznany i może wytłumaczyć łopatologicznie o co kaman?

  2. #2

    Notoryczny Miotacz Postów Kashok jest teraz offline
    Avatar Kashok
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Poznań
    Wiek
    14
    Posty
    1,137
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    możesz promować startupa i szukać inwestorów na indiegogo, kickstarter lub polskim wspieram.to
    z tym że w polsce to raczkuje
    Ostatnio zmieniony przez Kashok : 04-03-2015, 23:58

  3. Reklama
  4. #3
    Avatar Haan
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Irlandia
    Wiek
    35
    Posty
    2,081
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Startup to na chlopski rozum firma zwiazana znowymi technologiami, ktorej celem jest osiagnac jak najwyzszy wzrost w krotkim czasie. Startupy zazwyczaj nie sa dochodowe. Zyski przynosza dopiero po wykonaniu pewnego planu.

    Ja pracuje w startupie. Finansowany jest ze srodkow wlasnych + zewnetrzni inwestorzy.
    ipse se nihil scire id unum sciat

  5. #4
    Avatar haxigi
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Chodzież
    Wiek
    33
    Posty
    5,820
    Siła reputacji
    22

    Domyślny

    ale określenie startup to tylko taki slang, nie że idę do skarbówki i mówię: sorry, jestem startupem, nie płacę podatku. Normalnie zarejestrowane przedsiębiorstwo, ale np. celem stawiam sobie uzyskanie zysku 1mln zł i do czasu uzyskania tego zysku działam normalnie, promując się i pozyskując nowych sponsorów itp?

  6. #5
    Avatar Haan
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Irlandia
    Wiek
    35
    Posty
    2,081
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Cytuj haxigi napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Normalnie zarejestrowane przedsiębiorstwo, ale np. celem stawiam sobie uzyskanie zysku 1mln zł i do czasu uzyskania tego zysku działam normalnie, promując się i pozyskując nowych sponsorów itp?
    Startupy to prawie zawsze spolki i wielu krajach maja sporo ulg, np pomoc marketingowa i prawna, ulgi podatkowe, szkolenia.
    Panstwo wychodzi z zalozenia ze startup to taki prosiak. Jak go zarzniesz to za 2 dni bedziesz glodny a prosiaka nie bedzie. Wola go dokarmiac i skubuia dopieor gdy osiagnie odpowiednia wage.

    Definicja statrupy jest luzna, ale nie wyobrazam sobie, ze ktos nazwalby startupem nowa pizzerie albo fryzjera. Moze za wyjatkiem sytuacji, gdy np pizze dostarczalyby drony a fryzjerem byl Hond Asumo.

    Pozyskiwanie sponsorow to trudna sprawa. Crowdfunding to wg mnie nisza, na ktora jest duzy hype, ale statystycznie nie wiele startupow z tego korzysta. Klasyczny startup wyglada tak:

    John prowadzi mala/srednia firme. Wpada na wg niego genialny pomysl. Zakalda druga firme, pozyskuje pierwszych klientow, zatrudnia pierwszego pracownika. Nie osiaga z tego bezposrednich zyskow - ciagle pcha pieniadze, aby osiagnac trzy lub czterocyfrowe wzrosty. Jesli udaje mu sie to osiagnac - kontaktuje sie z inwestorami (np venture capital), ktorzy wykladaja pieniadze na kolejne lata po ktorych firma zaczyna przynosic duze zyski.
    ipse se nihil scire id unum sciat

  7. #6
    Avatar vOire
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    442
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    skoro mowa o startupach; na czym zarabiaja (lub moga zarabiac) startupy takie jak np. dosc nowy serwis http://jadezabiore.pl? mam ma mysli serwisy, ktore nie sprzedaja produktow ani uslug
    @Haan ;

  8. #7
    Avatar haxigi
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Chodzież
    Wiek
    33
    Posty
    5,820
    Siła reputacji
    22

    Domyślny

    Adsy. Tak samo jak blabla car, ktory jest startupem

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Startup na Allegro
    Przez Mega Filip w dziale Prawo i finanse
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post: 12-05-2019, 17:39
  2. Skillowanie offline na PACCu. Jak to działa?
    Przez marcin_16 w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post: 22-09-2012, 12:09
  3. pokręcanie sprzętu - jak to działa bardziej szczegółowo
    Przez haxigi w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post: 09-04-2012, 22:41
  4. Coś dziwnego dzieje się z kompem, działa jak stoi krzywo :P
    Przez haxigi w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post: 12-10-2011, 23:22
  5. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post: 03-05-2010, 14:50

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •