Reklama
Pokazuje wyniki od 1 do 14 z 14

Temat: Komórka vs Tablet

  1. #1
    Avatar Dinuss
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Mielec
    Posty
    533
    Siła reputacji
    15

    Domyślny Komórka vs Tablet

    Witam!

    Zwracam się do was z prośbą o poradę, otóż pomieszkuje w mieszkaniu na którym nie ma internetu, na chwilę obecną nie opłaca mi się go tam zakładać, przebywam 3/4 dni tam w tygodniu. Obecna komórka to, 'xperia mini pro' ta lepsza/nowsza wersja, szczegół taki że nie działa tam zwykły internet, wifi owszem, natomiast nie mogę zapisać punktów dostępu, gdy coś wpisuję w polę MCC i bodajże MNC (?) nie da się zapisać, ale to mniejsza z tym przyzwyczaiłem się. Chciałbym też 'lekko' używać internetu w pracy, więc tutaj raczej lepszy mniejszy telefon, natomiast znów do domu lepszy raczej byłby tablet.

    Co byście zrobili w tej sytuacji?

    Na tablet chciałbym przeznaczyć maksymalnie do 400zł, przeglądanie internetu, oglądanie jakiś filmików na yt itp, facebook, od czasu do czasu jakaś gierka, raczej podstawą jest wejście na sim.
    Telefon to już pewnie kwestia droższa, bo jeżeli chciałbym telefon to przydałby się lepszy więc do 700, choć chciałbym taniej to jest takie maksimum. Czego bym oczekiwał od telefonu? sam nie wiem.. nie jestem za bardzo na czasie.

    Jedno urządzenie do wyboru, co wy byście osobiście brali i jak można to podawajcie od razu jakie modele itd.
    Thaz napisał
    dostalem krazkiem hokejowym w ryj na meczu

  2. #2
    Avatar kl4udyna
    Data rejestracji
    2014
    Położenie
    wygodne
    Posty
    498
    Siła reputacji
    10

    Domyślny

    Telefon.
    Tablet w takiej cenie zacznie szybko się ciąć i tylko gorzej denerwować niż przynosić korzyści.
    Do tej kwoty spokojnie znajdziesz Galaxy s3, jak dobrze poszukasz to wersję lte (2gb ramu robi swoje)
    Ja od dłuższego czasu korzystam na mieście czy w domu (głównie rano/przed spaniem) z telefonu i nie wyobrażam sobie korzystać tak z tabletu, jak na przykład szukam dokądś drogi to o wiele wygodniej mi wyciągnąć telefon i szybciutko sprawdzić niż nagle na środku ulicy wyjąć tablet, nie mówiąc już o tym że raczej takowy by nie miał gpsu.

  3. Reklama
  4. #3
    Avatar Dinuss
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Mielec
    Posty
    533
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Dzięki za wypowiedź. ;p

    To mógłby ktoś doradzić coś z telefonem? W co się nie pchać, na jakie modele uważać, co jest solidne?

    wymagania dość duży wyświetlacz, w miarę wydajny i to praktycznie wszystko co mi trzeba na chwilę aktualną. ;)
    Thaz napisał
    dostalem krazkiem hokejowym w ryj na meczu

  5. #4

    Data rejestracji
    2007
    Wiek
    29
    Posty
    9,025
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    hmm w tej cenie to chyba tylko moto g, albo jakies chinczyki

  6. #5
    Avatar Dinuss
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Mielec
    Posty
    533
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    serio do 700 zł nic nie kupi?
    Thaz napisał
    dostalem krazkiem hokejowym w ryj na meczu

  7. #6
    Avatar kl4udyna
    Data rejestracji
    2014
    Położenie
    wygodne
    Posty
    498
    Siła reputacji
    10

    Domyślny

    Najpierw przemyśl dokładnie sprawę czego wymagasz od telefonu poza przeglądaniem internetu bo jak tylko do tego to w zasadzie byle co wystarczy.

  8. #7
    Avatar Dinuss
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Mielec
    Posty
    533
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Powiem tak, patrząc po tym jak obecnie korzystam z komórki.

    Smsy/połączenia>muzyka>wifi>jakieś tam gry.

    Na tym praktycznie kończy się moja 'zabawa' z komórką ;d
    Thaz napisał
    dostalem krazkiem hokejowym w ryj na meczu

  9. #8
    Avatar kl4udyna
    Data rejestracji
    2014
    Położenie
    wygodne
    Posty
    498
    Siła reputacji
    10

    Domyślny

    Czyli spokojnie zmieścisz się w wyznaczonej kwocie na telefon i będzie spełniał wymagania.
    Ja tam mogę polecić tylko to co sama używałam także jako szajsungfag jak poprzednio najbardziej polecę galaxy s3 lte bo mi bardzo dobrze służył dopóki nie postanowiłam skończyć żywota jego szybki.
    Jeżeli nie obawiasz się jednak czegoś co nie jest wszem i wobec reklamowane to również z doświadczenia polecę overmax vertis etso, świetnie mi służył w przerwie między kolejnymi samsungami a ekran 5,5 cala to już w sumie taki mini tablet, choć dla moich dłoni był trochę za duży, wiadomo z męskimi jest inaczej. Nowy jak jeszcze go kupowałam kosztował mnie jakieś 520 z wysyłką, teraz już potaniały, zestaw na plus bo dodawane etui na telefon wyginane idealnie do oglądania filmów, gwarancja na terenie pl normalnie jest tylko najbezpieczniej kupić z polskiego sklepu

  10. #9
    Avatar Drazus
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Białystok
    Posty
    213
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Mam LG L9 -1 generacji. Telefon świetny do wszystkiego - oglądanie filmów,granie itd. Dlatego go Ci polecam i cenowo dużo taniej niż rozreklamowane samsungi. Pozdrawiam

  11. #10
    Avatar Vajruz
    Data rejestracji
    2013
    Posty
    151
    Siła reputacji
    12

    Domyślny

    Poszukaj może jakiegoś telefonu (5'). Jak masz większy ekran to się świetnie przegląda neta, do pracy też będzie dobry.

    Jakieś przykłady: huawei honor 3c, asus zenfone 5, motorola g2

  12. #11
    Avatar Super Predator
    Data rejestracji
    2011
    Posty
    2,341
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Mam nadzieję, że się nie obrazisz, że skopiowałem swój post sprzed 2~ miesięcy, bo też o telefon chodziło :P.

    Tydzień temu zakupiłem Samsung Galaxy S3 Neo, lub Samsung GT-I9301I kto co woli. Telefon jest wygodny w użytkowaniu. Obudowę z tyłu ma plastikową, jak każdy Samsung, ale Etui można dokupić i jest dobrze. Ma 1,5 GB ramu co pozwala na odpalanie wielu kart, przeglądarek, gier naraz. Procesor 1.4 GHz 4 rdzenie wystarcza na bardziej wymagające gry, i daje radę bez problemu. Wyświetlacz Super Amoled ma zaje**** kolorki, gorilla glass 2 też spełnia swoją funkcję. Ogólnie telefon od siebie polecam, kupowane na allegro od PL-GSM z Wrocławia, wszystko przebiegło pomyślnie :). Telefon wart swojej ceny w mojej opinii. Różni się od zwykłej S3 większą ilością ramu i nowszym androidem. Tutaj masz pełne specyfikacje :

    http://www.mgsm.pl/pl/katalog/samsun...GT-i9301i.html

    Tylko telefon czarny jest o wiele ładniejszy niż ten na zdjęciu :P.

  13. #12
    Avatar kl4udyna
    Data rejestracji
    2014
    Położenie
    wygodne
    Posty
    498
    Siła reputacji
    10

    Domyślny

    Cytuj Drazus napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Mam LG L9 -1 generacji. Telefon świetny do wszystkiego - oglądanie filmów,granie itd. Dlatego go Ci polecam i cenowo dużo taniej niż rozreklamowane samsungi. Pozdrawiam
    @Drazus ; i nie masz problemu z budzikiem?
    Ja miałam lg l5 (I gen) i l3 (II gen) i w obu problemy z owym, ile to razy by mi się zdarzyło zaspać gdyby nie to że od paru lat przezornie włączam zwykły stary budzik na drugim końcu pokoju
    Jednak tak mnie to zraziło do lg że jakoś nie planuję do nich wracać. W tych nowszych nie słyszałam by był problem bo matka ma g2 mini ale na przykład raz jej się zdarzyło przez to umieszczenie przycisków z tyłu wyłączyć telefon podczas rozmowy.
    Do htc też mam urazę po tym jak się okazało że w moim ładnie wyglądającym desire 500 częstą wadą fabryczną jest psująca się wibracja- co wystąpiło i u mnie
    Chyba po prostu mam pecha do telefonów innych niż samsung, albo po prostu nie mogę mieć czegoś dłużej niż 3 miesiące -.-

  14. #13
    Avatar Drazus
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Białystok
    Posty
    213
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj kl4udyna napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    @Drazus ; i nie masz problemu z budzikiem?
    Ja miałam lg l5 (I gen) i l3 (II gen) i w obu problemy z owym, ile to razy by mi się zdarzyło zaspać gdyby nie to że od paru lat przezornie włączam zwykły stary budzik na drugim końcu pokoju
    Jednak tak mnie to zraziło do lg że jakoś nie planuję do nich wracać. W tych nowszych nie słyszałam by był problem bo matka ma g2 mini ale na przykład raz jej się zdarzyło przez to umieszczenie przycisków z tyłu wyłączyć telefon podczas rozmowy.
    Do htc też mam urazę po tym jak się okazało że w moim ładnie wyglądającym desire 500 częstą wadą fabryczną jest psująca się wibracja- co wystąpiło i u mnie
    Chyba po prostu mam pecha do telefonów innych niż samsung, albo po prostu nie mogę mieć czegoś dłużej niż 3 miesiące -.-
    Nie zdarzyło mi się żeby budzik nie zadzwonił mimo codziennego użytku. Nie mam problemu żadnego z tym telefonem- spełnia all co chcę a go mocno użytkuje, bateria trzyma, fajnie się ogląda filmy tylko czasami przydałby się głośniejszy głośnik jak telefon dzwoni a idzie się ulicą (ale to może kwestia dzwonka).

  15. #14
    Avatar Dinuss
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Mielec
    Posty
    533
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Postanowiłem, że kupie LG G2.

    Mam nadzieje, że dokonałem dobrego wyboru. ;)
    Thaz napisał
    dostalem krazkiem hokejowym w ryj na meczu

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Komórka punktu potrójnego wody
    Przez Tomi w dziale Szkoła i nauka
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 22-11-2014, 15:52
  2. Komórka jako modem
    Przez jankiel7 w dziale Urządzenia mobilne
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post: 27-08-2012, 00:21
  3. Komórka nie chce się ładować
    Przez Erniu w dziale Urządzenia mobilne
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post: 26-08-2012, 12:51
  4. Komórka sama się zapala
    Przez Pelikan w dziale Urządzenia mobilne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post: 20-08-2012, 23:56
  5. [Pomoc] Tablet.
    Przez Xat4Gamers w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post: 08-12-2011, 22:44

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •