Reklama
Strona 2 z 2 PierwszaPierwsza 12
Pokazuje wyniki od 16 do 23 z 23

Temat: [Germany][Custom] Ruthless Chaos Season 2 (low rate)

  1. #16

    Data rejestracji
    2014
    Posty
    81
    Siła reputacji
    11

    Domyślny

    New patch has been implemented :)

  2. #17
    Avatar Kuroneko
    Data rejestracji
    2015
    Posty
    25
    Siła reputacji
    0

    Domyślny

    Nie będę słodził jak inni, tylko wyrażę głębszą opinie.

    W tibie grałem może 5, 6 lat temu, a że znudziły się takie MMO jak WoW czy Tera online chciałem powrócić do klimatów 2D, a jak widać po moim avku 2D > 3D ;)
    Wstęp taki a nie inny, by zaznaczyć, że mój światopogląd, czy też tibiopogląd jest trochę nieaktualny.
    Otóż wróciwszy do tibii na krótszą czy dłuższą metę chciałem wybrać serwer z low ratem, naciskiem na questy (to teraz są jakieś taski, czy jak to się zwie).

    SZCZEGÓŁY.

    - Serwer jest ciekawy, już pierwsze kroki dają jakiś tam klimat stworzonej fabuły (inwazja demonów). Pierwszy plus lecz i już minus. Akurat dla mnie nie jest to problem pochodzić trochę, bo pierwszy quest polega na zbieraniu mieczy, lecz z chatu widziałem, że wiele osób zrezygnowało już na samym starcie, ponieważ łażenie, zwiedzanie na początkowym lvlu jest jak bycie ślimakiem, który próbuje przepełznąć 2 metry.
    Średnio jest 50 osób onlajn, tak więc to mało jak na potencjał serwera. Właśnie potencjał serwera jest wg mnie zabity przez utrudnienia które zniechęcają do dalszej gry.

    - niektóre questy, gdzie po prostu nie wiadomo gdzie iść. Tak, w większości nie ma takich problemów (przynajmniej do tego punktu do jakiego doszedłem jako 50 lvl sorc).

    - Zła kolejność tasków i dojście do punktu nieopłacalności.
    Jeżeli ktoś wybrał tindre jako pierwsze miasto na początku to ma nieźle "przesrane".
    Robiąc wszystkie taski dochodzi się do ok. 30 lvla gdy trzeba iść do Carla i walczyć z orkami. 30 lvl i orki leadery, bądź warlordy, ale o warlordach to nie ma co nawet pisać. Po prostu ubijanie tych orków przynosi większe straty niż zyski na potionach. To nie jest po prostu lvl na orki. Już łatwiej by było ubijać smoki niż bić się z zerkami i leaderami.
    No właśnie, tutaj wracam na początek tego wątku, ponieważ jak się wybrało statek na początku, który zabiera do śnieżnej krainy, to po 30 lvlu i wyjściu z tego miasta, można było iść do tindry i robić tamte low lvl taski. Miałem wtedy bodajże 36 lvl nadal chodzenie na orki było ryzykowne (a o opłacalności mogę mówić również z punkt uwidzenia mojego 30 lvl knighta).

    Po wrednych taskach z orkami zaczęły się lżejsze. Bicie smoków, gsów, wyspa pirtatów etc, aż dochodzi się do punktu, gdzie trzeba ruszyć na frisige.

    Mówiąc lekko, cholera jasna...Takiego czegoś nie doświadczyłem. To już na 100 lvl questach na innych serwerach potrafiłem iść długimi rozbieżnymi ścieżkami i wrócić, a tutaj doszedłem do takiego punktu, że nie wiem jak wrócić. Markuje schody, które mówią, gdzie jest zejście w górę bądź w dół, ale i tak tych przejść jest od groma.
    Teraz jestem w du..., bo mam 50 potów i nie wiem, czy wyjdę stąd cało.

    - Kolejny problem który rozwiązałby powyższy to heartstone.
    Ten item dawał plus serwerowi, bo jako gracz w różnych MMORPG prawie zawsze jest jakiś heartstone, portal co można używać co 30 min i wrócić, gdy się utknęło. Cholernym minusem jest to, że można go używać poniżej 50 lvla. Gdybym mógł go użyć teraz nie dostałbym takiego liścia od serwera jak teraz.

    Reasumując, nadal będzie grało 50 osób jeżeli tamtejsza administracja nie zacznie patrzeć na zdania nowych graczy, a nie na swoje i swoich kolegów.

    PS.
    Przypomniał mi się świeży przykład, gdy ktoś na forum prosił, aby w końcu zrobili depo w takim portcie, ponieważ jest jak miasto, dużo osób tam przebywa, tym bardziej jest tam npc co daje dużo tasków.
    Właściciel powiedział, że nie doda, bo taki był wcześniejszy zamiar, że tam depo nie będzie.
    Takim kolejnym problemem który się z tym wiąże, że trzeba wykonać pewną ilość questów, by wrócić do głównego miasta tindra statkiem. Czyli nie ma depo, a jak chcesz coś zanieść to leć z buta do tindry. Kolejny przykład, gdzie low lvli się zniechęca od gry.

  3. Reklama
  4. #18
    Avatar Adrino
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    29
    Posty
    975
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    #up

    Też mnie to Port Sarlin strasznie zdziwiło teraz, na pierwszej edycji normalnie depo tam było. Trochę też jest za łatwo o kasę, i ja 45 druidem taska na dragi robiłem już z sd :P

  5. #19
    Avatar Shao
    Data rejestracji
    2013
    Posty
    1,540
    Siła reputacji
    12

    Domyślny

    @Kuroneko ;
    Potencjał gry... fakt klimat jest fajny, ale kluczowe spoty dla expienia middle lvli są w większości zbyt male, dajmy na to dle, hydry.

    Co do tindry, jeżeli wybierzesz coś innego niż tindre, to będzie do tyłu fłaśnie z fabułą. Mam kumpla co do 70 siedział na frisidze, i teraz żaluje, bo robi misje dostępowe do sarlin society, podczas gdy na tym lvlu powinno mieć się rangę explorer.

    Co do orków, 35 lvl utana vid i masz łatwiej, z orkami w teori można się wstrzymać do 45 lvla i z sdkami próbować robić questy, opłacalność spora(vampire shield i thaian sword = 30k , a z pobocznymi questami jeszcze więcej, po prostu trzeba uważać).

    Co do frisigi... fakt, wielka wyspa, ale już bez przesady że drogi się nie da ogarnąć powrotnej(zwłaszcza jak się zapierdalało najpierw na crystal spidery, potem się przez 5-6 godzin loociło shardy do taska, a potem biło frosty).

    Co do homestone po to jest on do 50 lvla , żeby nie można nagle bylo znikać na pvp do miasta.. proste logiczne.

    Co do biegania z buta, aż tak daleko to nie jest, nie przesadzajmy, coś jak między thais a venore, w porównaniu z tą frisigą gdzie 10 min zapierdalasz na spota crystali to jest nic.
    Zawsze możesz przyoszczędzić kasy, i kupić domek w sarlin o ile jeszcze jakieś są.

    Jakieś screeny ode mnie jak mi się powodzi





    Ostatnio zmieniony przez Shao : 15-02-2015, 20:47

  6. #20
    Avatar Kuroneko
    Data rejestracji
    2015
    Posty
    25
    Siła reputacji
    0

    Domyślny

    Shao, raz wybrałem tindre, innym charem frisige. Wolę drogę frisige, ponieważ jak skończyłem questy do 30 lvla to potem jest quest, który otwiera, że tak to nazwę lodową przełęcz do trindry. Czyli 30 lvl na frisidze, a potem do tindry robić quest od początku, czy od momentu którego chciałem.

    Ja sobie poradziłem z orkami, ja mówię o nieopłacalności. Łatwiej by było, gdyby task z piratami, smokami był dostępny a potem z orkami, a nie ma takiej możliwości, bo jak nie zrobi się tasków z orc castle to nie ma dostępu do questów port sarlin society.

    Da się, wróciłem, ale gram się po to, by łazić godzinami po mapie szukając drogi, czy gra się dla przyjemności? No chyba, że ktoś jest masochistą i to lubi.

    To pokazuje więc, że i również system pvp nie jest przemyślany. Można by było zrobić inaczej, ale to na inny, dłuższy temat. W każdej grze są heartstony, żaden nie ma limitów lvlowych a pvp tam jest.
    Odnośnie pvp, właśnie doświadczyłem tego ostatnio, gdzie paru kolesi zabiło mnie, bo przechodzili obok i tak przy okazji kropneli mnie. Koleś zaczął wymyślać wymówki, że pamięta mój nick, a ja się pytam z jakich okoliczności, no ja jestem graczem PVE (w tibia już od 20 lat nie ma sensownego systemu pvp, ale to osobny temat), więc wrogów sobie nie robię, ba jak znalazłem trupa z backpackiem gdzieś tam, to wysłałem właścicielowi (może nie mam w sobie tej polaczkowatości, albo to wina przepaści wiekowej).

    Widzisz, znów słodzisz temu serwerowi, no i nie ma się co dziwić. Chciałbyś, by grało więcej, bo już poświęciłeś trochę czasu na tym serwerze i szkoda porzucać postaci. Ja nie mówię, że odległość jest duża, tylko to jest najzwyczajniejsze posiadanie w dupie graczy.
    Wystarczyłoby znieść jakieś głupie wymogi, co do korzystanie z łodzi w port sarlin. Problem rozwiązany! Ale jak widać dla niektórych nie jest to oczywiste.

    Jak napisałem, serwer ma klimat, ale dlaczego na na serwerze, gdzie na pierwszy rzut oka powinno grać kilkaset osób, gra ok. 50 (tyle widziałem najwięcej online)?
    A no widać gra się dla zabawy, a te drobne rzeczy które utrudniają grę tak się nawarstwiają, że pojawia się za chwilę tego kupa i odechciewa się grać.

    Wiem jedno, rezygnuje z gry na tym serwerze, tym bardziej te pkowanie było gwoździem do trumny, które pomogło mi podjąć tą decyzje. Niczym spotkanie z grupką dresów. Dostajesz w mordę, bo nawinąłeś się przy okazji...
    Ciężko będzie znaleźć sewer dla trochę starszego gracza, jak po 6,8 latach od ostatniej gry w tibie dużo się nie zmieniło...
    Najlepszym wyjściem by było, zrobienie własnego serwera, ale niestety moje umiejętności poszły w stronę graficzną a nie programistyczną.
    Ostatnio zmieniony przez Kuroneko : 16-02-2015, 12:09

  7. #21
    Avatar Shao
    Data rejestracji
    2013
    Posty
    1,540
    Siła reputacji
    12

    Domyślny

    Cytuj Kuroneko napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ja sobie poradziłem z orkami, ja mówię o nieopłacalności.
    To chyba gramy na innym otsie, robiąc wszystkie questy solo byłem jakieś 20k do przodu podliczając waste.. i to na 25 lvlu (wtedy byłem top 1 bo pędziłem żeby taskować).

    Widzisz, znów słodzisz temu serwerowi, no i nie ma się co dziwić. Chciałbyś, by grało więcej, bo już poświęciłeś trochę czasu na tym serwerze i szkoda porzucać postaci. Ja nie mówię, że odległość jest duża, tylko to jest najzwyczajniejsze posiadanie w dupie graczy.
    Wystarczyłoby znieść jakieś głupie wymogi, co do korzystanie z łodzi w port sarlin. Problem rozwiązany! Ale jak widać dla niektórych nie jest to oczywiste.
    Hmmm. W port sarlin:
    HI>arnera>yes
    Hi>tindra>yes

    Chcesz mieć szybciej? Płać
    Co do "słodzenia", dla mnie lepiej nawet by było z restartem, bym wiedział co i jak, szybciej bym wylevlował, bo po prostu mojemu teamowi się znudziło granie, nie tylko dla rpg grali, ale po 1 wygranym "pseudo" warze jakoś szwedy się nie wychylaja o jest nudno. Nie ma co robić, mniej graczy online, i tak cały czas

    I raczej nie mają w dupie graczy, bo bugi naprawiają na bieżąco.
    Ostatnio zmieniony przez Shao : 16-02-2015, 21:42

  8. #22
    Avatar Zaro hades
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Sanok
    Wiek
    31
    Posty
    1,236
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Ci Szwedzi, którzy grają na tym serwie to są starzy wyjadacze RPG, wiem bo grałem z nimi jeszcze na poprzedniej edycjii i byłem jednym z ostatnich graczy, którzy grali na tym serwie, gdzie grało po 5 osób online, a czasami nawet 0. Oni się nie nadają do walki pvp, goście mieli od nas o 50 większe lvle jak nie lepiej i było ich więcej i tak mimo wszystko nie walczyli z nami prawię w ogóle, tylko logowali w 10 i robili questy/expili, a gdy nas wlogowało się kilku to wiecznie uciekali w PZ albo log, mimo, że ich było więcej. Raz na rok wpadali w 10 po 1 osobę i tak wyglądał war ze szwedami na starej edycji. Na tym serwie jest tyle poukrywanych tasków/questów, że ja się na prawdę dziwię iż po tak krótkim czasie serwera online ktoś mówi, że jest nudno XD Sam sobie spokojnie na nim gram jak mam czas starając się robić wszystkie możliwe taski. Także polecam serwer, bo z low rate aktualnie nie ma lepszych.
    @up zapomniałeś, że żeby pływać z Port Sarlin trzeba zrobić kilka tasków, a dla takiego 30 lvla to nie jest takie proste. Moim zdaniem akurat brakuje tego depo w Port Sarlin, na starej edycji było jeszcze wtedy kiedy to miasto wyglądalo jak 3 domki na krzyż i depo.
    Ostatnio zmieniony przez Zaro hades : 16-02-2015, 23:26

  9. #23

    Data rejestracji
    2012
    Położenie
    Kraków
    Posty
    1,628
    Siła reputacji
    0

    Domyślny

    serwer wporzadku, chodz ze wzgledu na mala liczne graczy online mam pytanie, wie ktos jaka tutaj jest wersja tibii i jaki bot dziala, i moglby ktos mi go udostepnic, prosze o pomoc, dziekuje.

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. [Custom] Ruthless Chaos - Season 5
    Przez Glecko w dziale Tematy serwerów
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post: 25-12-2019, 12:38
  2. [Germany][Custom] Ruthless Chaos Season 4 - the return of RPG
    Przez Glecko w dziale Tematy serwerów
    Odpowiedzi: 64
    Ostatni post: 27-09-2017, 23:37
  3. [Germany][Custom] Ruthless Chaos Season 3 (low rate)
    Przez Glecko w dziale Tematy serwerów
    Odpowiedzi: 154
    Ostatni post: 23-08-2016, 14:29
  4. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post: 26-02-2016, 13:59
  5. [Custom] Ruthless Chaos - powrót do czasów RPG. [Low rate]
    Przez Glecko w dziale Tematy serwerów
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post: 25-04-2014, 20:21

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •