Reklama
Pokazuje wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Kursy, szkolenia, certyfikaty i inne

  1. #1
    Avatar udarr
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    31
    Posty
    9,350
    Siła reputacji
    23

    Domyślny Kursy, szkolenia, certyfikaty i inne

    Hej

    Każdy chyba zauważa, że studia to już nie wszystko, wszyscy mają już "jakieś" studia, nie jesteśmy jedynymi osobami na świecie, które kończą studia na naszym kierunku, co więcej, jest pewnie sporo osób z naszego kierunku, które mają wyższą średnia i niby lepsze wyniki w nauce. Tak więc trzeba się jakoś wyróżniać na rynku pracy spośród setek tysięcy innych studenciaków, którzy póki co osiągnęli, z grubsza, to samo co my, czyli skończyli studia. Przeglądając oferty pracy nie trudno zauważyć, że wielu pracodawców ma wymagania co do znajomości programów komputerowych, systemów zarządzania/kontroli, języków, obycia przeróżnych kursów, posiadania certyfikatów i innych zdolności. Piszę to bardziej pod kątem wykształcenia technicznego bo tutaj istnieje ogrom możliwości doszkalania się, nie wiem jak to wygląda w innych dziedzinach nauki ale przypuszczam, że nawet na filozofii można odbyć jakieś dodatkowe kursy. Zmierzam do tego, że warto robić coś poza studiowaniem. Oczywiście część wiedzy można zdobyć na własną rękę bo pełno jest różnych internetowych kursów chociażby z excela na różnym poziomie włączając vba. Jednak po pierwsze za darmo nie da się zrobić wszystkiego, po drugie jednak papier to papier i zamieszczenie tego z cv może nas jakoś uchronić przed przesiewem 'cefałek'. Obecnie pracodawcy szukają młodych pracowników z doświadczeniem co praktycznie się ze sobą wyklucza a takie szkolenia, zazwyczaj praktyczne, dają pracodawcy jakiś powód do sądzenia, że mamy chociaż doświadczenie tego typu oraz to, że nie siedzieliśmy bezczynnie na dupie przez całe studia, szczególnie dzienne.

    I teraz pytanie, czy sami odbyliście jakieś kursy? Czy braliście udział w szkoleniach certyfikowanych? Czego uczyliście się na własną rękę? Co Wam pomogło podczas rozmowy o pracę? Jakie wymagania tego typu miał pracodawca? Jakie kursy warto robić, jakich nie? Które pracodawca chwalił? Może polecacie jakiś konkretny ośrodek szkolenia i certyfikacji?

    Ja w sumie mam dopiero jedno szkolenie certyfikowane. Jestem na ostatnim roku Zarządzania i Inżynierii Produkcji więc póki co szkolenie było z KAIZEN, czyli powiedzmy, że jest to biznesowa filozofia ulepszania produkcji. W planach na najbliższe miesiące mam też szkolenia audytora z systemu zarządzania jakością ISO 9001 oraz ISO 22000 będącą już rozwinięciem systemu w kontekście żywności bo taką mam też specjalizację. Poza tym myślałem o jakimś profesjonalnym płatnym kursie z Excela oraz kurs specjalistycznego-technicznego języka angielskiego. Myślę, że to wszystko byłoby już warte wpisania do CV, po sesji letniej mam zamiar już szukać poważnej pracy/płatnych praktyk kilkumiesięcznych także póki jeszcze mam czas to chcę zdobyć trochę papierów bo potem pewnie już nie będzie okazji.

    Zapraszam do dyskusji, może coś z tego będzie ;)
    Teoria o nieskończonym rogu obfitości stanowi, iż nigdy nie zabraknie ci argumentów na poparcie tezy w którą z jakichkolwiek powodów chcesz wierzyć. /L.K.

  2. #2
    konto usunięte

    Domyślny

    Wózek widłowy bo mi się nudziło.

    Ale że trafiłem na biurową robotę to nawet tego do cv nie wpisałem.

  3. Reklama
  4. #3
    Avatar termere
    Data rejestracji
    2007
    Wiek
    9
    Posty
    3,697
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Cytuj Hyakinthos napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Wózek widłowy bo mi się nudziło.

    Ale że trafiłem na biurową robotę to nawet tego do cv nie wpisałem.
    Może nie zaśmiecajmy tematu takimi postami? Tutaj chodzi o te kursy/certyfikaty biurowo-umysłowe, a nie na jakieś wózki czy koparki. Poza tym jak przyszłej osobie aspirującej na stanowiska specjalisty może przydać się kurs wózka widłowego?
    - fce/cae w góre
    - angielski w biznesie

  5. #4
    Avatar udarr
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    31
    Posty
    9,350
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Cytuj Hyakinthos napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Wózek widłowy bo mi się nudziło.

    Ale że trafiłem na biurową robotę to nawet tego do cv nie wpisałem.
    no dokładnie tak jak pisze termere, niekoniecznie takie kursy miałem na myśli

    Cytuj termere napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    - fce/cae w góre
    - angielski w biznesie
    ale co z nimi? masz? planujesz? jesteś w trakcie? uważasz za przydatne? były wymagane podczas aplikacji na stanowisko?
    Teoria o nieskończonym rogu obfitości stanowi, iż nigdy nie zabraknie ci argumentów na poparcie tezy w którą z jakichkolwiek powodów chcesz wierzyć. /L.K.

  6. #5
    Avatar Xijeg
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    1,077
    Siła reputacji
    19

    Odpowiedź eksperta

    Domyślny

    Temat już był, nie chce mi się przepisywać odpowiedzi więc wklejam starą z poprzedniej dyskusji: http://torg.pl/showthread.php?454843-Przydatne-kursy-propozycje-opinie=&p=8267274&viewfull=1#post8267274

    @edit
    Jeżeli masz jakieś pytania to wal. Dodam tylko jeszcze, że nie widzę sensu w robieniu kursu z excela za kupę kasy gdzie możesz sam wszystkiego się nauczyć (ja osobiście nie wpisałbym czegoś takiego w cv, bo to jest zwyczajne nabijanie ludzi w butelkę, a jak pracodawca chce się upewnić, że coś umiem to niech mnie sprawdzi na żywo).

    @ninjaedit2
    https://www.youtube.com/user/ExcelIsFun <- wszystko czego potrzebujesz z podstaw excela (tj. bez vba, do vba masz http://stackoverflow.com/ http://www.mrexcel.com/forum/ http://www.excelforum.com/)
    Ostatnio zmieniony przez Xijeg : 27-01-2015, 19:01

  7. #6
    Avatar Madduro
    Data rejestracji
    2011
    Posty
    4,596
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    mam CAE, na razie jeszcze nie mogłem stwierdzić czy to jakoś bardzo przydatne, ale co mi szkodziło zrobić.

  8. #7
    Avatar Aver
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Tychy
    Posty
    6,394
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    To bardzo szeroki temat... każda branża inaczej na to patrzy. Właściwie z kursów za które płaciłem mam tylko barmański ukończony, czy mi pomógł? Trochę wiedzy z niego wciągnąłem i takich protip'ów. Ale nie powiedział bym, że zrobił ze mnie barmana.

    Teraz zastanawiam się nad jakimś weekendowym kursem trenera personalnego. Mam podejście do ludzi, siedzę w tym już trochę... może coś z tego będzie :)

    Do końca studiów obiecałem sobie że zrobię IELTS bo jest wymagany przy staraniu się o visę do Australii...

  9. #8
    Avatar Dzzej
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    8,969
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    ISTQB - brat ma, ja zamierzam zrobić w przyszłości. Bardzo przydatne. Z tym, że to bardziej certyfikat IT.

  10. #9

    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Katowice
    Posty
    7,006
    Siła reputacji
    22

    Domyślny

    ja tak dziś przez przypadek trafiłem na
    https://pakis.pl

    ktoś coś o tym słyszał? bo zasadniczo to fajna opcja tylko, że właśnie to się wydaje zbyt piękne

    ##
    Cytuj regulamin napisał
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    10.Wszelkie tytuły nadawane po zakończeniu Kursu on line są tytułami Portalu. Posługiwanie się tym tytułem poza Portalem następuje wyłącznie na ryzyko osoby, która to czyni.

    11.Ewentualne tytuły instruktora czy trenera nadawana przez Portal, po pomyślnym zakończeniu Kursu on line nie stanowią tytułu instruktora sportu w rozumieniu art. 41 ust. 1 ustawy z 25 czerwca 2010 roku o sporcie.
    Cytuj ustawa napisał
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Zorganizowane zajęcia w zakresie sportu w związku sportowym oraz w klubie sportowym uczestniczącym we współzawodnictwie organizowanym przez polski związek sportowy może prowadzić wyłącznie trener lub instruktor sportu w rozumieniu ustawy.
    więc wtf? xD
    Ostatnio zmieniony przez 2Fast4You : 27-01-2015, 20:35

  11. #10
    Avatar Madduro
    Data rejestracji
    2011
    Posty
    4,596
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Cytuj Aver napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    To bardzo szeroki temat... każda branża inaczej na to patrzy. Właściwie z kursów za które płaciłem mam tylko barmański ukończony, czy mi pomógł? Trochę wiedzy z niego wciągnąłem i takich protip'ów. Ale nie powiedział bym, że zrobił ze mnie barmana.

    Teraz zastanawiam się nad jakimś weekendowym kursem trenera personalnego. Mam podejście do ludzi, siedzę w tym już trochę... może coś z tego będzie :)

    Do końca studiów obiecałem sobie że zrobię IELTS bo jest wymagany przy staraniu się o visę do Australii...
    Tylko będziesz go musiał powtarzać co 2 lata o ile dobrze pamiętam.

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. WEBINARY/SZKOLENIA ONLINE
    Przez Byczek w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post: 27-03-2017, 18:41
  2. Kursy,certyfikaty
    Przez Killerz95 w dziale Prawo i finanse
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post: 22-10-2015, 12:58
  3. Kraków-szkolenia,spotkania itp
    Przez Shaun w dziale Prawo i finanse
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post: 26-04-2014, 20:50
  4. Kursy i szkolenia on-line
    Przez cycbrilu w dziale Szkoła i nauka
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post: 22-04-2014, 17:16
  5. Przedstawiciel handlowy- Kursy szkolenia
    Przez nightmarer121 w dziale Szkoła i nauka
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post: 19-07-2013, 17:59

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •